TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksy Dark Horse

2003-05-20 23:04:00 JediNet

Na comicscontinuum.com ukazał się artykuł o planach Dark Horse na najbliższe miesiące. 2 sierpnia ukaże się Empire #12: Darklighter #3, natomiast 20 Republic #57: The Battle of Jabiim #3. 3 września zobaczmy zbiorczy komiks Clone Wars Volume #2: Victories and Sacrifices.
W tym tygodniu natomiast powinna się ukaząć 1 część serii Darklighter.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Ostatnia doba przyjmowania podpisów...

2003-05-20 20:06:00

Wspominałem o tym tydzień temu przy okazji zapowiedzi Amberowskich i tak oto czas zbierania podpisów nie będzie trwał wiecznie. Właściwie będzie trwać jeszcze trochę ponad DOBĘ. Macie ostatnią szanse by podesłać mi swoje zgłoszenia (imię, nazwisko, miasto) i tym samym poprzeć petycję o sposobie wydawania komiksów przez Amber (na mejl luc@gwiezdne-wojny.pl z tematem „Petycja w sprawie komiksów – Amber”). Sami wiecie jak to robią i co się dzieje z książkami. Sami decydujcie, czy wolicie stać z boku patrząc jak coś upada, czy próbujecie podjąć prawie beznadziejną walkę. Nie można liczyć, że jedna petycja zmieni wszystko. Ale może choć część z niej wykiełkuje wydając kiedyś owoc na jaki liczymy. Liczę na Was. I dziękuję bardzo wszystkim tym, którzy poparli to wcześniej. Więcej o petycji przeczytacie tutaj. Podpisy przyjmuję do jutra, to jest 21 maja (23 lata TESB) do godziny 21.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Jedi: Shak Ti

2003-05-13 21:33:00 Jedinet.com

W tym tygodniu w USA ukaże się komiks pt. "Jedi: Shak Ti" narysowany przez Johna Ostrandera, Jana Duursema, Dana Parsonsa. W cyklu Jedi ukażą się jeszcze komiksy o Aayla Secura, Count Dooku, Barriss Offee i Luminara Unduli. O komiksie pt. Jedi: Shak Tii można przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Coraz więcej serwisów popiera nasz protest

2003-05-12 20:15:00

Parę dni temu pisaliśmy o proteście do Amberu w sprawie komiksów (więcej>>>). W tym czasie naszą sprawę poparło (dołączając się do petycji lub o niej pisząc) kilka innych stron, w tym FilmWeb, Wirtualna Polska, www.amazingcomics.org, , Minimal Bros i jeszcze inne dołączyły do nas, WRAKu, Nowej Gildii, Produktu i Rei. Dołączyło do nas także wielu fanów komiksów czy Gwiezdnych Wojen, acz zwłaszcza tych drugich jest chyba wciąż trochę mało. Chciałbym jedynie dodać, że sami zaobserwowaliście, iż Amber trochę powiązał wydawanie książek z wydawaniem komiksów, przez to pewnie im się wszystko gorzej sprzedawało i nagle SW straciło na popularności. No bo skoro mieliśmy wybór między książką kosztującą 30 PLN a komiksem – 60 PLN, to jak ktoś wybrał komiks, to często musiał sobie darować książkę. Stąd poparcie tego protestu nie jest tylko skierowane pod komiksy. I tu pragnę podziękować wszystkim tym, którzy złożyli już swoje podpisy na forum lub mejlowo u mnie. Ale nadal proszę o wsparcie wielu innych, zainteresowanych tym tematem, którzy tego nie uczynili.

Możecie to zrobić na Forum w tym wątku bądź pisząc do mnie mejla na adres Luc@gwiezdne-wojny.pl z tematem „Petycja w sprawie komiksów – Amber”, załączając przy tym swoje imię, nazwisko i miasto zamieszkania. Nie trzeba przesyłać petycji, wystarczy samo imię, nazwisko i miasto.

Na koniec załączam, najbardziej aktualny wzór petycji, który wydrukujemy i dostarczymy do wydawnictwa:

Do wydawnictwa Amber,

Jesteśmy osobami zrzeszonymi na komiksowych forach WRAKa, Nowej Gildii, Produktu, Rei oraz na stronach www.gwiezdne-wojny.pl, www.amazingcomics.org, www.avatarae.republika.pl, Minimal Bros. (tutaj proszę wpisać wszystkie inne strony które są zainteresowane poparciem naszej akcji). Od czasu kiedy Państwa wydawnictwo zaczęło publikować komiksy z uwagą śledzimy jego działania na tym polu. Niestety z każdym miesiącem jesteśmy coraz bardziej rozczarowani. Państwa zapowiedzi kazały nam oczekiwać komiksów wartościowych, pięknie wydanych, po przystępnej cenie. Tak się niestety nie stało. Dlatego właśnie postanowiliśmy wysłać kilka naszych sugestii odnośnie Państwa dalszej działalności na rynku komiksowym.

1. Chcielibyśmy zasugerować powierzenie pracy nad doborem tytułów osobie, która orientuje się w tym, co wartościowego zostało wydane za granicą i czego oczekują polscy fani (tu z pewnością pomocny będzie internet). Nie wszystko, co podoba się np. Francuzowi, przyjmie się na naszym rynku.

2. Wydaje nam się, że krótkie, pięćdziesięciostronicowe zeszyty kosztujące ponad dwadzieścia złotych są w stanie skusić tylko prawdziwych "maniaków" (a takich jest niewielu). Proponujemy, aby Państwo zaczęli publikować wydania zbiorcze, np.: "Gwiezdne Wojny" - 6 zeszytów w jednym tomie, lub też 4, jeśli historia jest krótsza, jak Darkness.

3. Naprawdę nie oczekujemy, że każdy album będzie wydawany w twardej okładce. To, co pewnie w zamyśle miało do kupna komiksu zachęcić, odstrasza jeżeli pociąga za sobą wyższą cenę. Na takie wydanie zasługują jedynie wyjątkowe komiksy, najlepiej stanowiące zamkniętą całość. Uważamy, że większość Państwa tytułów można bez problemu wydać w miękkiej oprawie, po niższej cenie, co pozytywnie wpłynie na ich sprzedaż (proszę nie zapominać, że znaczna część z nas to studenci albo uczniowie, którzy nie mają własnych zarobków. Komiksy kuszą, ale niestety przy takich cenach stają się dla nas jedynie marzeniem, które można przejrzeć w sklepie). Dopiero później mogliby Państwo (biorąc przykład z Mandragory) pomyśleć o dodatkowym wydaniu kolekcjonerskim.

4. Jesteśmy zdania, że oszczędzanie na filmach i w konsekwencji obniżenie jakości wydania nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wielu ludzi z przyjemnością kupiłoby np. "Valeriana", odstraszyły ich jednak okropne kolory. Również zmiana czcionek i poprawienie tłumaczenia przyczyniłyby się do lepszego odbioru Państwa komiksów. Takie "szczegóły" cieszą i nie warto na nich oszczędzać.

5. Uważamy Amber za poważne wydawnictwo i dlatego przykro nam, że jego kontakt z odbiorcą jest tak ograniczony. W regularnych odstępach czasu są organizowane różnego rodzaju imprezy komiksowe, z których kilka zdobyło już znaczną renomę. Posłanie swoich przedstawicieli na tego rodzaju spotkania nie powinno sprawiać problemu. Miłym gestem byłoby również wydelegowanie osoby, która w miarę regularnie odwiedzałaby komiksowe fora dyskusyjne, aby odpowiedzieć na pytania Czytelników.

Jesteśmy przekonani, że Amber może mieć duży wkład w dalszy rozwój naszego rynku komiksowego i dlatego mamy nadzieję, że te kilka postulatów spotka się z pozytywnym przyjęciem.

Z poważaniem,
fani komiksu
fani Gwiezdnych Wojen

KOMENTARZE (9)

Komiksy

Darth Maul: Dwupak

2003-05-05 21:07:00

We wrocławskim Empiku Megastore pojawił się kolejny dwupak komiksów Amberu – tym razem jest to Darth Maul I i II w zbiorczym opakowaniu. Zgodnie z informacją kosztuje tyle co jeden tom, ale w innych miejscach jest napisane, że 19 groszy drożej. Powiem tylko jedno, przynajmniej we Wrocławskim Empiku jest pewien nieład artystyczny i o tym, że Dwupak kosztuje 19,99 dowiedziałem się wychodząc z Empiku – na innym stoisku, bo akurat była cena. Mnie natomiast udało się kupić to za 19,80. Mało tego, nie jest to jedyny przypadek, bo z powodu bałaganu na „Ostatni Rozkaz” zaoszczędziłem 10 PLN. Więc kto wie, może warto się wybrać do Empiku.
Ale jest jeszcze Trójpak Dartha Maula, jeszcze bardziej zachęcający. Składa się on z dwóch komiksów – Darth Maul 1 i 2 oraz fenomenalnej powieści Michaela Reavesa Darth Maul: Łowca z Mroku. Trójpak ten kosztuje koło 40 PLN, acz trudno mi podać za ile faktycznie można go kupić --> bałagan w Empiku.

O komiksie Darth Maul rozmawiamy tutaj.
Natomiast o książce tutaj.

KOMENTARZE (5)

Komiksy

Protest do Amberu w sprawie komiksów...

2003-05-04 13:20:00

O ile ponad rok temu wszyscy poczuliśmy wielką ulgę i radość z powodu wejścia Amberu na rynek komiksowy, o tyle teraz chyba wszyscy nie jesteśmy z ich posunięć zadowoleni. Wydawanie komiksów w kilku tomach, w twardej okładce, a na dodatek na papierze kredowym mocno winduje cenę. Na domiar złego sam komiks to skan, więc w tym momencie jego jakość i tak jest gorsza od tego co mogłoby być. No a wysokie ceny odstraszają nie tylko fanów, ale i wszystkich potencjalnych klientów. Mało tego sam dobór tytułów też nie bywa najszczęśliwszy, choćby zaczynanie przygód Quinlana Vosa od „Ciemności”. Problem w tym, że podobne wpadki Amberowi zdarzyły się także i w innych komiksach. Właśnie w tej sprawie, wspólnie z serwisami komiksowymi – między innymi WRAK, a także z komiksowym i starwarsowym oddziałem Nowej Gildii postanowiliśmy wystosować list otwarty do wydawnictwa. Treść listu znajduje się tutaj, a także na Forum WRAKu - tutaj.
List zostanie wydrukowany i dostarczony do Amberu przez delegację. Nie będziemy tego listu wysyłać EMAILEM i nie jest to wzór jaki trzeba gdziekolwiek wysyłać. Niemniej jednak będziemy potrzebować Waszych podpisów pod nim, coś na kształt petycji. Wasze podpisy zbieramy w dwojaki sposób. Pierwszy to wpisanie się na forum w tym wątku. Trzeba wpisać imię, nazwisko i dobrze choć miasto zamieszkania. Drugi sposób to wysłanie mejla z tymi danymi mnie. W celu utrzymania porządku nadajcie listowi tytuł „Petycja w sprawie komiksów – Amber”. List najlepiej kierujcie na adres Luc@Gwiezdne-Wojny.pl.
O przebiegu akcji a także terminach związanych z zakończeniem przyjmowania podpisów, będziemy informować na bieżąco.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Opóźnienia w USA

2003-05-02 13:20:00 JediNet

Dark Horse z powodu pewnych opóźnień opublikował poprawioną listę planów wydawniczych i tak:
21 maja zobaczymy Empire #8
4 czerwca – Republic #54
11 czerwca – Empire #9
2 lipca – Empire #10
pozostałe zapowiedzi na razie bez zmian.

Tymczasem Amber w końcu coś zrobił ze swoją stroną o komiksach i mamy zajawkę okładki „Ciemności 2”
KOMENTARZE (0)
Loading..