TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Star Wars: Empire vol.1 TPB

2003-06-23 23:33:00 Darth Zaba

Jak informuje Darth Zaba: Na stronie amerykańskiego wydawnictwa Dark Horse pojawiła się zapowiedź komiksu Star Wars: Empire vol. 1 TPB. Zawierać on będzie pierwsze cztery części serii Empire. Premiera zapowiedziana jest na 23 lipca 2003. Z witryny jednego ze sklepów internetowych można uzyskać informacje, że objętość tego komiksu wynosić będzie aż 104 strony. Ponieważ prawdopodobieństwo wydania tego tytułu w Polsce jest niezbyt duże zadałem sobie trud sprawdzenia kosztów sprowadzenia komiksu z zagranicy. Koszt ten wynosi około 12 EUR + przesyłka (z Niemiec) lub niecałe 11$ + przesyłka (z USA). Według moich wyliczeń, za przyjemność przeczytania komiksu, w przeliczeniu zapłacić trzeba będzie w granicach 60 PLN. Czy jest to dużo czy bardzo dużo pozostawiam do Waszej oceny. Pamiętać jednak należy, że nawet gdyby wyszedł on w Polsce to i tak najprawdopodobniej byłby podzielony na co najmniej 2-3 części. Dzięki za info!
Ja jednak ciągle mam nadzieję, iż polityka Amberu ulegnie zmianie i w przyszłości ujrzymy ten komiks na sklepowych półkach w postaci jednego tomu za całkiem rozsądną cenę.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy za granicą

2003-06-19 17:02:00 Jedinet.com

Jak informuje JediNet - w tym tygodniu w USA/Kanadzie nakładem Dark Horse Comic miała się ukazać pierwsza część komiksu Star Wars Clone Wars zatytułowana "The Defense of Kamino" (zawierająca następujące historyjki: "Republic #49: Sacrifice", "Republic #50: Attack on Kamino" i "Jedi: Mace Windu" - razem 128 stron). Według danych na stronie Czarnego Konia, komiks powinien był się ukazać w zeszły weekend. Co ciekawe, pojawiła się nowa okładka Clone Wars, której forma zbliżona jest do tej z komiksów Jango Fett i Zam Wesell.

Jednak zamiast Clone Wars do sprzedaży trafił Classic Star Wars: A Long Time Ago... Volume #6: Wookiee World. Wookie World to przedruk klasycznych marvelowskich komiksów Star Wars (od numeru 82 do 95). Przedstawione tu wydarzenia rozgrywają się po "Powrocie Jedi".

Komiks Empire #10: Yavin Base #1 trafi na sklepowe półki 23 czerwca. Jego autorami są: Paul Chadwick i Tomás Giorello, okładkę narysował Kilan Plunkett. Głównym bohaterem komiksu jest Generał Jan Dodonna, a przedstawione wydarzenia ukazują pierwsze lata działania Sojuszu Rebeliantów. Na pewno znajdzie się kilka osób, które sprowadzą sobie wyżej wymienione komiksy z zagranicy, na polską wersję przyjdzie nam długo poczekać.

Natomiast na forum Dark Horse'u toczy się dyskusja z Randy Stradley'em na temat Rotj w wersji Infinities.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

O proteście do Amberu słów parę

2003-06-16 18:13:00

Jak udało się nam dowiedzieć, jednym z następstw całej petycji do Amberu, ale też sytuacji na rynku komiksowym, wyżej wymienione wydawnictwo wstrzymało się z wydawaniem komiksów (wszelkich), aż do września. Właśnie wtedy najprawdopodobniej ukaże się zapowiadane wcześniej Union (więcej>>>), ale również dopiero w tym okresie Amber zdecyduje co dalej z komiksami - wszystkimi.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Komiksy Dark Horse

2003-06-11 22:01:00 Dark Horse

Dark House planuje wydać 3 komiksy we wrześniu tego roku w USA.

STAR WARS: EMPIRE #13
Autorzy: Paul Chadwick, Doug Wheatley, Chris Chuckry
Okładka: Kilian Plunkett
Liczba stron:32
Cena: 2.99$
Data wydania: 3. września

Wygląda na to, że Biggs Darklighter przeżył swoje najciekawsze przygody od czasu, gdy dołączył do Sojuszu Rebelii. Teraz wraca do swojego dawnego przyjaciela Luke`a Skywalkera. Biggs opowiada mu o nadchodzącej przygodzie swego życia (w której czeka go śmierć)- ataku na Gwiazdę Śmierci.

STAR WARS: REPUBLIC #58
Autorzy: Haden Blackman i Brian Ching
Okładka: Tomás Giorello
Liczba stron:32
Cena: 2.99$
Data wydania: 3. września

Planeta Jabiim została opanowana przez Separatystów. Decydujący rozkaz spoczywa na barkach Anakina Skywalkera. Obi Wan Kenobi zaginął w bitwie, a wszyscy kompani Anakina, czyli Rycerze Jedi nie żyją. Haniebnym czynem może okazać się walka z ostatnim człowiekiem (klonem) stojącym po stronie lojalistów z planety Jabiim. Dobrą rzecz będzie uratowanie jak największej ilości żołnierzy oraz wycofanie się z planety. Czy Anakin posłucha głosu swego serca, czy rozumu ? Powinien zginąć jak bohater, czy przeżyć i dostać awans? Która decyzja okaże się tą właściwą ? Czy jest tutaj łatwy wybór?

STAR WARS TALES #17
Autorzy: Joe Casey, Steve Niles, Jason Hall, Ben Templesmith, Francisco Paronzini, Greg Titus, Rob Williams
Okladka: Udon
Liczba stron: 64
Cena:5.99$
Data wydania: 24. września

Witajcie po Ciemniej Stronie Mocy. Przy końcu Opowieści Star Wars ( Star Wars Tales) największą uwagę przykuje to co jest mroczne, przerażające i złe. Zobaczymy z kim będzie musiał się zmierzyć Chewbacca na Hoth, a także krzyk Hana Solo, chcącego desperacko wystraszyć hordę zombie. Będzie to wielki szok widząc Luke'a walczącego z upiornym Darthem Maulem. Koniec Star Wars Tales z pewnością zapewni nam wiele krzyku podczas czytania.

Czekamy na jakiegoś polskiego wydawcę, który zechce się tym zająć. Pewnie to dłuuuuugo potrwa :(
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy w USA

2003-06-07 13:21:00 JediNet

W Stanach w tym tygodniu miał ukazać się komiks Republic #54 – jednoczęściowa opowieść o Quinlanie Vosie i najprawdopodobniej szósta część przedruków komiksów Marvela. Pozostałe rzeczy trochę się poprzesuwały:
2 lipca ma się pojawić Republic #55: The Battle of Jabiim #1 i Empire #9: Darklighter #2
16 lipca – Empire #10 : Yavin Base #1
6 sierpnia – Empire #11: Yavin Base #2
a 3 września – Empire #12: Darklighter #3
A w Polsce od pewnego czasu można kupić magazyn Star Wars Comic z pierwszą częścią cyklu o Księżniczce Lei.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Kolejne komiksy Amberu

2003-06-05 11:43:00 Carth Onasi

Jak dowiedzieliśmy się od jednego z przedstawicieli wydawnictwa Amber, komiksy z serii Star Wars sprzedają się najlepiej ze wszystkich wydawanych. W związku z tym, informujemy (źródło informacji jest godne zaufania), że część komiksów z serii "Star Wars- Union" jest już przetłumaczona. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji, kiedy te komiksy zostaną wydane - możliwe że dopiero po wakacjach lub nawet dopiero pod koniec drugiej połowy września.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Ciemność 2 ...

2003-06-04 19:21:00 Wrak

Jak donosi serwis internetowy Wrak.Pl w księgarniach pojawiła się już w sprzedaży druga i ostania część komiksu "Star Wars - Ciemność 2", wydanego przez Amber w cenie 24,80 zł.
KOMENTARZE (4)
Loading..