TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Opowieści 1 - UPDATE #1

2004-10-31 12:20:00 LS

Równocześnie z książkową pozycją, Amber przyszykował nam też komiks. „Opowieści 1” będzie to zbiór (czy cały tego na razie nie wiadomo) znany w USA jako „Star Wars Tales”. Są to zazwyczaj krótkie opowiastki, które prawie zawsze są umiejscowione (przynajmniej aż do 21 numeru Talesów) poniżej kanonu „Gwiezdnych Wojen”, dlatego, że wiele spraw traktują wyjątkowo luźno, niejednokrotnie zupełnie nie zgadzają się z innymi pozycjami, zarówno pod względem chronologii, logiki wydarzeń, historii czy praw świata. Najczęściej zalicza się je pod Infinities, ale niektóre z nich, mogły się wydarzyć. Oryginalny Star Wars Tales 1 prawie w całości został już w Polsce wydany, przez wydawnictwo Egmont, w magazynie „Gwiezdne Wojny Komiks”. Do typowych opowieści Talesowych należy zaliczyć choćby „Skippy – robot Jedi”, gdzie mamy do czynienia z robotem pomalowanym farbą wzbogaconą o midichloriany, dzięki czemu może posługiwać się on Mocą.
Amberowskie „Opowieści 1” będą miały 48 stron i będą kosztować 16,80 PLN.

Update, 2 listopada: oprócz okładki Amber opublikował bardzo lakoniczny opis:

Słynni bohaterowie Gwiezdnych Wojen w komiksie
KOMENTARZE (19)

Komiksy

Komiksy na styczeń

2004-10-11 16:46:00 Freedon Nadd i StarWars.com

Poniżej prezentujemy jakimi komiksami Dark Horse zamierza rozpocząć rok 2005 i jak chce nas wprowadzić w zbliżający się Epizod 3: Zemstę Sithów.

Star Wars: Empire #29
Autorzy: Thomas Andrews, Adriana Melo
Okładka: Tomas Giorello
Data wydania: 5 stycznia

Akcja komiksu dzieje się na bagnistej planecie Jabiim, którą pamiętamy jako gigantyczne pole bitwy z czasów Wojen Klonów. Po ponad dwudziestu latach Imperium Galaktyczne zaczyna powoli tracić zainteresowanie planetą, a jej zasoby naturalne zaczynają się kurczyć, lecz Imperator nie chce usunąć ostatniego garnizonu swoich żołnierzy, ponieważ obawia się, że wtedy kontrolę nad Jabiim mogliby przejąć lokalni separatyści.
Na pomoc miejscowym przybywa Sojusz Rebelii, ale gdy Luke Skywalker stawia pierwszy krok na powierzchni planety uświadamia sobie, że wkracza w mroczny cień swojego ojca. Dwadzieścia lat wcześniej Anakin Skywalker walczył na Jabiim, a miejscowi nie zapomnieli... i nie przebaczyli.

Star Wars: Obsession #3
Autorzy: Haden Blackman, Brian Ching
Okładka: Brian Ching, Brad Anderson Data Wydania: 19 stycznia

Niedługo przed wydarzeniami Zemsty Sithów poszukiwania Asajj Ventress doprowadzają Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera do dryfującego w kosmosie wraku. Na jego pokładzie muszą oni stawić czoła pozornie niemożliwemu do zabicia przeciwnikowi. Anakin, dzięki swojej nieprzeciętnej sile uczy się być niepokonanym. Oddzielony od Obi-Wana korzysta z nowo nabytych umiejętności stając do walki z Durge'em. Jest to kolejny krok ku jego mrocznemu przeznaczeniu.

Star Wars: Republic #73
Autorzy: Jon Ostrander, Jan Duursema, Dan Parsons
Okładka: David Michael Beck
Data wydania: 26 stycznia

Dwa największe zagrożenia, którym Aayla Secura musiała stawić czoła w ostatnim czasie to Anzaci i Morgukai'owie. Anzaci to gatunek długowiecznych wampirów-zabójców, natomiast Morgukai to fanatyczny kult wojowników Nikto, z których siła i wytrwałość uczyniły przeciwników niebezpiecznych nawet dla w pełni wyszkolonego Jedi. Aayla przetrwała każde z tych starć, ale teraz przyjdzie jej walczyć z obydwoma tymi siłami równocześnie.
Separatyści najmują coraz większą liczbę Morgukai'ów, trenowanych przez mistrzów Anzati, pracujących dla hrabiego Dooku. Aayla Secura wraz z Mistrzem Tholme odkrywa ten spisek, ale czy uda im się go przerwać, zanim będzie za późno?

Dodatkowo w zapowiedziach Dark Horse'a pojawił się jeszcze jeden komiks, planowany na luty. Jest to kolejna część cyklu Clone Wars Adventures - czyli komiksów opartych na animowanym serialu "Clone Wars" Tartakovsky'ego.

Star Wars: Clone Wars Adventures vol. 3
Autorzy: Haden Blackman, Ryan Kaufman, Wells Hartley, Matt Fillbach, Shawn Fillbach
Data wydania: 23 lutego

Kolejna część Clone Wars Adventures zaprezentuje nam galaktykę, coraz bardziej wyniszczaną przez trwające Wojny Klonów. Zobaczymy w niej dowodzone przez Jedi oddziały Republiki, z każdą chwilą bardziej pogrążające się w spiskach i knowaniach Dartha Sidiousa. Historie zawarte w zbiorze przedstawią nam wiele aspektów trwających Wojen - od doświadczeń Mistrza Yody, poprzez odczucia najniższych stopniem żołnierzy-klonów, aż do przekrętnych machinacji hrabiego Dooku i generała Grievousa - dzięki ich dynamice, charakterystycznej dla serialu Tartakovsky'ego, zobaczymy z zupełnie nowej perspektywy wydarzenia, które wstrząsnęły odległą galaktyką dawno, dawno temu...

Freedon Nadd


KOMENTARZE (7)

Komiksy

Ruszyły stripy

2004-10-05 08:23:00 SW.com

Jak informowaliśmy niedawno, od dnia wczorajszego na Oficjalnej Stronie Star Wars można oglądać stripy komiksowe. Są to cztery historie: "Reversal of Fortune", "Hunter's Fate: Greedo's Tale", "Gambler's Word" oraz "The Bounty Hunter of Ord Mantell". Zainteresowanych, posiadających dostęp do Hyperspace zapraszamy na oficjalną!
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Boba Fett: Polowanie na Bar-Koodę

2004-10-03 13:44:00 LS

Na naszym rynku ukazał się kolejny komiks Amberu. Tym razem jest to "Boba Fett: Polowanie na Bar-Koodę". Autorem scenariusza jest John Wagner, a rysunków Cam Kennedy. Całość kosztuje 16.90 PLN. Tłumaczeniem zajął się Andrzej Syrzycki. Warto dodać, że jest to drugie wydanie tego komiksu w Polsce. Wcześniej ukazał się on nakładem wydawnictwa Egmont w czasopismie Gwiezdne Wojny Komiks (numery 4 i 5/ 1999 i 1/2000). Miał on wtedy tytuł "Boba Fett: Nagroda za Bar-Koodę" a tłumaczeniem zajął się Maciej Drewnowski. Więcej informacji o komiksie znajduej się tutaj. Temat na forum.
KOMENTARZE (22)
Loading..