TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksy związane z Zemstą Sithów

2004-11-25 16:36:00 LS i StarWars.com

Jak już informowaliśmy w tym newsie>>> przed Zemstą Sithów ukazywać się będą coraz to nowsze produkty, związane bezpośrednio z filmem. Oto komiksy, którymi Dark Horse zamierza wprowadzić nas w nowy epizod:

Dark Horse Comics

Zemsta Sithów (Star Wars: Revenge of the Sith)
Dark Horse zaprezentuje epicką, wizualną, dramatyczną historię Epizodu III w wersji komiksowej. Scenariusz napisze Miles Lane a za ilustracje odpowiada Doug Wheatley. W kwietniu pojawi się jednocześnie w formie 4 częściowych zeszytów, a także od razu w wersji paperback. Okładki stworzy Dave Dorman.

Star Wars: Visionaries
Dark Horse Comics wespół z artystami pracującymi nad III Epizodem stworza graficzną opowieść inną niż wszystko co znamy. Będzie to kolekcja 12 niesamowitych opowieści, stworzonych przez ludzi, którzy pomagali rozwijać światy, stwory, technologię i postaci "Zemsty Sithów". Będą to zupełnie nowe opowieści, jedne umiejscowione w chronologii Gwiezdnych Wojen, inne natomiast nie, które przedstawią nowe pomysły artystów, tworzących Epizod III.

Star Wars: General Grievous
Dowiedz się więcej o złowrogim przywódcy Sił Wojskowych Konfederacji Systemów Niezależnych. Będzie to czteroczęściowy komiks Chucka Nixona i Ricka Leonardi. Pierwszy zeszyt pojawi się w marcu, a kolejne w miesięcznych odstępach. Ponadto przed "Zemstą Sithów" zostanie wydana seria "Star Wars: Obsession".
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Obsession #1

2004-11-24 15:22:00 TFN

Już od jutra, do sprzedaży za oceanem powinna trafić pierwsza część komiksu Obsession. Jest to historia, wprowadzająca nas w fabułę Zemsty Sithów.

Podczas gdy Anakin Skywalker cieszy się chwilą wytchnienia od toczących się w galaktyce Wojen Klonów, Obi-Wan Kenobi wyrusza na "osobistą" misję.

Jego pierwszym celem jest miasto na bagnistym świecie Trigalis, gdzie stawia czoła małemu oddziałowi łowców nagród, oraz lordowi miejscowego półświatka, który ma powiązania z Hrabią Dooku. Obi-Wanowi pomaga przy tym, aczkolwiek nie bezpośrednio, zaprzyjaźniona Jedi - Aayla Secura. Wszystko to, tylko potwierdza szerzące się plotki na temat wroga, o którym Kenobi nie może zapomnieć.

Ogarnia go obsesja. Choć Obi-Wan doskonale o tym wie, niebezpieczeństwo kontaktu z ciemną stroną jest ryzykiem, które gotów jest podjąć dla osoby, na której zależy mu najbardziej w galaktyce.


Poniżej prezentujemy skany pierwszych sześciu stron komiksu:KOMENTARZE (12)

Komiksy

Komiksy w lutym

2004-11-08 20:11:00 Freedon Nadd za Dark Horse

Na oficjalnej stronie internetowej wydawnictwa Dark Horse pojawiły się opisy komiksów planowanych na luty 2005.

Star Wars: Empire #30
Autorzy: Thomas Andrews, Adriana Melo
Okładka: Tomas Giorello
Data wydania: 2 lutego

Luke, Leia i ich towarzysze zostają uwięzieni na planecie Jabiim przez miejscowych rebeliantów, którym przybyli na pomoc. Co gorsza jedyni ludzie, którzy mogliby ich uwolnić - piloci X-Wingów: Wedge Antilles i Hobbie Klivian - siedzą po uszy we własnych kłopotach. Dodatkowo w stronę planety zmierza Imperialna flota z rozkazem złapania lub zabicia każdej napotkanej osoby.
Luke myśli, że potrafi znaleźć wyjście z całej sytuacji. Musi się tylko dowiedzieć co jego ojciec - bohater Jedi Anakin Skywalker - zrobił dwadzieścia lat wcześniej, powodując całe to zamieszanie.

Star Wars: Obsession #4
Autorzy: Haden Blackman, Brian Ching
Okładka: Brian Ching, Brad Anderson Data Wydania: 16 lutego

Przekonany o tym, że Mroczna Jedi Asajj Ventress wciąż żyje, Obi-Wan Kenobi sprowadza Anakina Skywalkera i senatora Baila Organę na ponury świat-cmentarzysko o nazwie Boz Pity. Zostają oni kompletnie przewyższeni liczebnie, ale obsesja Obi-Wana uczyniła go ślepym na wszelkie zagrożenia.
Na szczęście dla nich, pomoc jest już w drodze. Do akcji wkracza Mace Windu, który wraz z batalionem Rycerzy Jedi i armią żołnierzy-klonów rusza im na ratunek. W komiksie pojawi się większość znanych Jedi, oraz złowrodzy: Hrabia Dooku i Generał Grievous. Dodatkową atrakcją będzie powrót żołnierzy ARC Alpha.

Star Wars: Republic #74
Autorzy: Jon Ostrander, Jan Duursema, Dan Parsons
Okładka: David Michael Beck
Data wydania: 23 lutego

Akcja tego komiksu będzie bezpośrednio nawiązywała do wydarzeń z Epizodu III: Zemsty Sithów.
Zaczęło się oblężenie Zewnętrznych Terytoriów. Mistrz Jedi Oppo Rancisis prowadzi siły Republiki w desperackim ataku na armię Separatystów, zagrażającej planecie Saleucami. Aayla Secura i jej armia muszą przebić się przez flotę Konfederacji, żeby dostarczyć im pomoc militarną i jakże potrzebne zaopatrzenie. Na powierzchni planety - oraz pod nią - szaleją walki i rozprzestrzenia się zdrada. Mroczny Jedi Sora Bulq zdobywa coraz więcej sojuszników... a jednym z nich może być któryś z rycerzy Jedi.

Freedon Nadd


KOMENTARZE (6)
Loading..