TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Nowe komiksy w USA

2004-12-27 23:55:00

W dniu dzisiejszym w USA pojawiły się trzy kolejne komiksy Dark Horse'a. Są to Empire #28, Republic #72 oraz Obssesion #2.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Nowy Star Wars Comic

2004-12-21 18:39:00 LS

We wrocławskim Empiku pojawił się nowy komiks brytyjski Star Wars Comic. Tym razem w numerze znajdziemy przedruk "Empire #19: Target: Vader". Autorem scenariusza jest Ron Marz, a rysunków Brian Ching. Okładka jest dziełem Douga Wheatleya.
Komiks opowiada o tym, jak Vader postanawia się poprawić po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci i pokazać Imperatorowi postępy w walce z Rebelią.
Podobnie jak oryginał ma koło 32 stron + reklamy i kosztuje niecałe 20 PLN
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Empire #27 w sprzedaży!

2004-12-16 23:32:00 DarkHorse

15 grudnia do sprzedaży za oceanem z ponad miesięcznym opóźnieniem trafiła dwudziesta siódma część serii Empire, o podtytule "General Skywalker #2". Autorami tej pozycji są: Ron Marz, Nicola Scott, Michael Atiyeh, oraz Tommy Lee Edwards. Akcja historii osadzona jest pomiędzy ANH i ESB.

Luke Skywalker jest pilotem Rebelii, oraz trenującym Jedi. Tuż po tym jak grupa żołnierzy Sojuszu zostaje zaskoczona przez niespodziewany Imperialny patrol, Luke dostaje nieoczekiwany awans - na generała! Jest to część planu Komandora Narry, który pragnie pozyskać Skywlkera jako nowego sojusznika.

Poniżej prezentujemy tradycyjnie skany pierwszych czterech stron komiksu, opublikowane na stronie internetowej wydawnictwa Dark Horse:


KOMENTARZE (5)

Komiksy

Republic #71 w sprzedaży!

2004-12-10 18:35:00 DarkHorse

Za oceanem za sporym opóźnieniem ukazała się siedemdziesiąta pierwsza część serii Republic o podtytule Dreadnaughts of Rendili #3. Jej autorami są John Ostrander, Jan Duursema i Dan Parson. Akcja komiksu dzieje się dokładnie dwa i pół roku po Bitwie o Geonosis.

Quinlan Vos zostaje pojmany i doprowadzony przed oblicze Rady Jedi. Usiłuje on wyjaśnić Mistrzom, że nie przeszedł na Ciemną Stronę, a jedynie wykonuje swoją powinność. Większość Rady odnosi się jednak bardzo podejrzliwie do jego przekonań. W tym samym czasie Anakin Skywalker ma nadzieję na zaznanie choć chwili spokoju od niszczących galaktykę Wojen Klonów, lecz możliwość spotkania z ukochaną zostaje mu odebrana przez Asajj Ventress - Mroczną Jedi na służbie Separatystów. Anakin będzie musiał stawić jej czoła wysoko ponad mrocznymi alejkami Coruscant.

Poniżej można także zobaczyć skany pierwszych czterech stron komiksu, udostępnionych na stronie Dark Horse`a.


KOMENTARZE (5)

Komiksy

Okładka komiksu RotS

2004-12-08 23:39:00 Rebelscum.com

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, jakie komiksy powiązane z Zemstą Sithów zamierza wydać Dark Horse. Jednym z nich jest komiksowa wersja samego filmu. Pojawiła się też grafika przedstawiająca art na okładkę owej pozycji. Niestety była w dość małej rozdzielczości. Wszystkich zainteresowanych zdobyciem sobie takowej w większych rozmiarach, zapraszamy w to miejsce.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Komiksy na Marzec 2005

2004-12-05 14:48:00 DarkHorse.com

Na stronie internetowej wydawnictwa DarkHorse pojawiły się zapowiedzi komiksów Star Wars, które ukażą się w marcu. Są to w większości historyjki mające wprowadzić nas w fabułę Epizodu III, o których pisaliśmy już wcześniej. Oczywiście wyjdą także pozycje nie związane z prequelem, ale będą one w mniejszości.

Star Wars: Empire #31
Autorzy: Thomas Andrews, Adriana Melo i Michael Atiyeh
Okładka: Tomas Giorello
Data wydania: 2 marca

Luke Skywalker w końcu dowiaduje się o zdradzie, jakiej dopuścił się jego ojciec wobec mieszkańców świata Jabiim podczas Wojen Klonów. W tym samym czasie jednak pojawiają się Imperialne statki, które mają za cel zniewolenie podbitych tubylców. Jedynymi osobami które mogą je powstrzymać są: Wedge Antilles, oraz Hobbie Klivian.

Star Wars: Tales #21
Autorzy: Rob Williams, Joshua Ortega, Brandon Badeaux i Dustin Weaver
Data Wydania: 9 marca

W kolejnej odsłonie Star Wars: Tales zobaczymy komiksy, których akcja nie dzieje się w jednym konkretnym miejscu. Będzie to zbiór historyjek osadzonych w wielu miejscach i okresach czasowych. Znajdziemy tam między innymi opowieść o Jedi Qel-Dromie i jego dwóch towarzyszach, który odbywają podróż na Korriban. Jest to prequel do popularnej gry Knights of the Old Republic. Będziemy mogli także zobaczyć kolejny odcinek historii o samotnym Jedi Darca Nylu.

Star Wars: General Grievous #1
Autorzy: Chuck Dixon, Rick Leonardi i Mark Pennington
Data Wydania: 16 marca

Także w marcu dostaniemy komiks, który przybliży nam postać Generała Grievousa - przywódcy Separatystycznej armii droidów. Padawan Flynn Kybo opłakuje śmierć swojego Mistrza który zginął, stawiając czoła Grievousowi. W końcu staje on przed Radą Jedi, przedstawiając plan zatrzymania Generała, zanim ten zaatakuje ponownie. Kiedy Rada odrzuca ten plan, Flynn rozpoczyna osobistą krucjatę.

Star Wars: Obsession #5
Autorzy: Haden Blackman, Brian Ching
Okładka: Brian Ching, Brad Anderson
Data Wydania: 30 marca

Pięcioczęściowa seria Obsession dochodzi do punktu kulminacyjnego na ponurym świecie Boz Pity. Połączone siły Rycerzy Jedi stawiają czoła przywódcom Separatystów - Hrabiemu Dooku i Generałowi Grievousowi. Z tym ostatnim zmierzy się sam Mace Windu. Obi-Wan Kenobi jednak wciąż ogarnięty jest tylko jedną myślą - wytropieniem Asajj Ventress. Jego brak wyobraźni może doprowadzić do klęski, a także zrujnować wszystko to, o co walczył, i co uczyniło go wielkim bohaterem.

Star Wars: Republic #75
Autorzy: Jon Ostrander, Jan Duursema, Dan Parsons i Brad Anderson
Okładka: Jan Duursema
Data Wydania: 30 marca

Trwa oblężenie planety Saleucami. Generał Oppo Rancisis traci linie zaopatrzenia, a jego armia klonów zostaje rozbita. Nie może przez to powstrzymać zdrajcy Sory Bulq przed wycofaniem jego oddziałów, złożonych z Morgukai`ów poza planetę. Kluczem do desperackiego planu Oppa okazują się być tunele magmowe, biegnące pod powierzchnią Saleucami. Czekają tam na niego jednak oddziały krwiożerczych wojowników Anzati. W tym samym czasie wywiązuje się ostateczna walka pomiędzy Mistrzem Tholmem, a jego byłym uczniem. Jej wynik może mieć zabójcze konsekwencje.

O pozostałych planach Dark Horse`a, dotyczących już samego Epizodu III możecie przeczytać w tym newsie.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Opowieści już w sprzedaży

2004-12-04 16:09:00 LS

W dniu dzisiejszym na naszym rynku pojawił się nowy komiks Amberu - Opowieści. Jest to przedruk dwóch historyjek ze „Star Wars: Tales”. Co ciekawe, są to wcześniej nie publikowane w Polsce opowiadania – „Zagłada” i „Umowa z Demonem”. Całość kosztuje 16,90 PLN. Komiks pierwotnie miał się ukazać w listopadzie.
KOMENTARZE (13)
Loading..