TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Star Wars Comic nr 25

2004-05-28 11:30:00 John Waiter


27 maja w Traffic Club (przy ul. Barckiej w Warszawie) pojawił się nr 25 (June/July 2004 - czerwiec/lipiec) "Star Wars Comic" w cenie 19,30 PLN. W środku - komiks pt. "Enemy Lines" (Linie wroga) z Anakinem Skywalkerem w roli głównej (zapowiedź na okładce głosi: "Skywalker's Revenge... ...A Tusken;s Mercy!", czyli "Zemsta Skywalkera... ... Litość Tuskena"). W środku mieści się plakat Anakina z Tuskenem.

Może teraz krótko o treści komiksu. Wbrew temu co zapowiedź głosi na okładce, akcaj komiksu nie dzieje się na Tatooine, tylko na planecie Aargonar, po wydarzeniach, które miały miejsce w E2:AOTC. W komiksie występują Anakin Skywalker, Jedi Master A'Sharad Hett, Ki-Adi-Mundi, Bhat Jul (padawan A'Sharad Hett'a). To co może zdziwić na początku to Tusken władający dwoma zielonymi mieczami u boku Anakina, Bhat Jula i CloneTroopersów. Bhat Jul zostaje zabity i w dlaszej wędrówce uczestniczy tylko Anakin i A'Sharad Hett. To właśnie ten mistrz Jedi w komiksie występuje w stroju (i masce) typowej dla Tusken Raiders'ów. W pepnym momencie dochodzi do walki między Anakinem i Mistrzem Hettem, który w walce nie posługuje się wspomnianymi mieczami świetlnymi, tylko bronią typową dla Ludzi Piasku. Pomimo ataku Anakina na mistrza, ten odzyskuje przewagę i nie zabija Skywalkera - co po części wyjaśnia zapowiedź na okładce. Zachowanie Anakina jest chyba podyktowane śmiercią matki i nienawiścią do Tuskenów. Mistrz wyjaśnia Skywalkerowi, że fizycznie jest człowiekiem, jednak w sercu pozostaje Tuskenem. Mistrz wywodził się z Tatooine, jednak jego matka została porwana przez Tuskenów. Mistrz dowiedział się na Coruscant, że nie jest Tuskenem, ponieważ ludzie i Tuskeni różnią się genetycznie. Anakin pogodzony z mistrzem Hettem powraca do dowodzonych przez Ki-Adi-Mundi wraz z padawanką oddziałów CloneTroopersów, którzy walczą jeszcze z roborami Separatystów. To tyle w wielkim skrócie.

Może jeszcze o stronie technicznej komisku:
Script: John Ostrander
Pencils: Jan Duursema
Inks: Dan Parsons
Colours: Brad Anderson
Lettering: Sno Cone Studios
Editor: Randy Stradley

Na końcu magazynu zapowiedź numeru następnego czyli 26 (August/September 2004), który prezentujemy poniżej, jak widać na okładce mistrz Obi Wan Kenobi. Zapowida się chyba teraz, przed premierą E3, seria komiksów powiązanych z E2, E3 i Clone Wars.

Pozdrawiam John Waiter
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Star Wars : Ifinities : Return of the Jedi – cz. 4

2004-05-21 21:40:00

W warszawskim Trafic-Clubie przy ul. Brackiej, jest do nabycia czwarta i zarazem ostatnia część komiksu Star Wars : Return of the Jedi z serii Infinities w wersji oryginalnej wydany przez Dark Horse. Komiks kosztuje 20 zł.

Ps. Poprzednich części, czyli 1,2 i 3 niestety ale już nie ma w sprzedaży, ale możliwe że zostaną uzupełnione. Komiks można znaleźć w dziale z prasą na parterze.

Topic o Star Wars Infinities na Forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Zapowiedzi na sierpień

2004-05-21 17:12:00 LS za StarWars.com

Na łamach StarWars.com pojawił się opis zapowiedzi Dark Horse na sierpień tego roku.
Star Wars Empire 24, autorstwa Rona Marza, z okładką Jeffa Johnsona pojawi się 7 sierpnia. Han Solo i Chewbaca zostają przydzieleni przez Sojusz Rebeliantów do misji, która wykorzysta ich znajomości w szemranym światku.
Han staje przed możliwością powrócenia do starych zwyczajów, które musiał przyhamować przyłączając się do Rebelii i przyjmując nowe obowiązki. Odwiedzając stare śmiecie, Han spotyka także starych znajomych. Nadejdzie czas próby dla tych przyjaźni, które mogą się okazać płytsze niż zawartość portfela kilku przemytników, zwłaszcza gdy w grę wchodzi Imperialna nagroda za głowy Hana i Chewiego. Ich misji może zatem grozić coś, czego się nie spodziewali.

Star Wars: Republic #68 autorstwa Johna Ostrandera z rysunkami Jan Duursemy i Dana Parsonsa ukaże się 25 sierpinia. To musiało się zdarzyć wcześniej lub później. Podążając za zaginionymi planami tajnej broni Separatystów, Jedi Aayla Secura ściera się ze swoim byłym mistrzem i przyjacielem, Quinlanem Vosem, który przeszedł na Ciemną stronę. Komandandor klonów Bly, towarzyszący Aayli Securze będzie światkiem, że jego zbroja jest niczym w porównaniu z emocjonalną i duchową zbroją Quinlana i Aayli, których konfrontację obserwuje. Cały komiks będzie opowiedziany z perspektywy Bly'ego, dla którego moce Jedi są mityczne i niezrozumiałe.

Star Wars volume 4: Light and Dark została niestety opuźniona i powinna ukazać się 9 czerwca.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Star Wars: Związek t.1

2004-05-21 15:07:00

W dniu dzisiejszym można już nabyć najnowszy komiks wydawnictwa Amber. Jak na razie komiks jest dostępny tylko na Międzynarowych Targach Książki jakie odbywają się w dniach 21-23.06 w Warszawie w PKiN w cenie 13.00 zł. Komiks został wydany w miękkiej oprawie na kredowym papierze i jego cena wynosi 16.90 zł. I będzie dostępny w megastorach i księgarniach od poniedziałku.

Druga Gwiada Śmierci zostaje unicestwiona, Imperium pokonane. Nowa Republika kwitnie. Wciąż jednak wielu dochowuje wierności ideałom i złowieszczym planom Imperatora. Kiedy największy bohater Nowej Republiki i jedyny mistrz Jedi, Luke Skywalker, postanawia poślubić Marę Jade, kobietę, która była kiedyś osobistą zabójczynią Palpatine’a, w Imperium i Nowej Republice znajdą się tacy, którzy zechcą ich powsztrzymać – i to za wszelką cene !

Napisany przez cenionego autora powieści z cyklu Gwiezdne Wojny, Michaela A. Stackpole’a (Ja, Jedi ; dylogia Mroczny przypływ ; seria X-Wing: Eskadra Łotrów, Ryzyko Wedge’a, Pułapka Krytosa, Wojna o bactę) i zilustrowanego z fotograficzną precyzją przez Roberta Teranishiego Związek t.1 przedstawia ważny epizod w historii Gwiezdnych Wojen, który łączy klasyczną trylogię z nieograniczoną przyszłością, jaka czekała dawno, dawno temu odległą galaktykę !

Topic na Forum o komiksie Star Wars: Związek.
KOMENTARZE (17)

Komiksy

Star Wars Związek T.1

2004-05-13 01:20:00 Wydawnictwo Amber

Wydawnictwo Amber zapowiedziało oficjalnie na stronie, że komiks Star Wars - Związek t.1 (Star Wars Union) ukaże się pod koniec Maja. Komiks będzie wydany jak inne które ukazały się, czyli w twardej oprawie, ale będzie kosztował 16.90 zł, a nie jak dotychczas 24,80 zł.

Temat na forum o komiksie Star Wars - Związek
KOMENTARZE (13)

Komiksy

Jedna strona z E3?

2004-05-09 21:40:00 Dark Horse

Na stronie Dark Horse, a dokładniej na forum dyskusyjnym związanym z tą stroną, wypowiedział się rysownik, który może zostać wybrany do narysowania komiksowej adaptacji Epizodu 3 - Doug Wheatley. Powiedział, że "Pozwolono mu zamieścić jedną stronę którą wykonał, zanim pozwoli mu się rysować komiks e3". Ową stronę prezentujemy poniżej:Co bardzo ciekawe, niby rysunek odwołuje się do E2, jednakowoż musiałby być częścią jakiejś większej wyciętej sceny. Suknia padme, też jakoś niepodobna do tych, którze widzieliśmy w "Klonach". Zatem może jest to jakiś kawałek adaptacji Epizodu 3, tylko Doug nie pisze nam całej prawdy?
Wątek na forum, w którym dyskutujemy na temat tego obrazka, znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (13)

Komiksy

Komiksy na wakacje dziesięciolecia

2004-05-05 14:37:00 StarWars.com

W USA Dark Horse nie spuszcza z tonu i nieprzerwanie od dziesięciu lat wydaje kolejne komiksy. Oto lista tego, co zobaczymy szeroko rozumianym latem w Ameryce.

Już 12 maja zobaczymy czwarty zeszyt zebranych komiksów z serii Republic i Jedi – z cyklu Clone Wars. Zeszyt pod tytułem „Light and Dark” będzie zawierał komiksy Star Wars Jedi: Dooku i Star Wars Jedi: Aayla Secura a także Republic numer 54 i 63.

26 maja świat ujrzy komiks Republic #65, będący kontynuacją #64. Całość składa się z dwóch zeszytów i opowiadać będzie o walce Mace’a Windu oraz kilku innych prominentnych Jedi z Gildią Łowców Nagród, którą wynajęto do ścigania Jedi. Komiks wyjdzie spod rąk Johna Ostrandera i Jan Duursemy, więc można przynajmniej obiecywać sobie dobrego widowiska.

9 czerwca, powinien się ukazać komiks Empire #21. Opowiada on historię z czasów Sojuszu Rebeliantów. Dawny alderaański chłopak Lei oferuje jej lokalizację planety, która może być doskonałym miejscem na nową ukrytą bazę. Ale chce czegoś w zamian, by Leia ruszyła wraz z nim w pewną misję, na pewien sposób bolesną, gdyż związaną z ich zniszczoną rodzinną planetą. Co gorsza okazuje się, że planeta na której Sojusz miałby się osiedlić jest wyjątkowo niebezpieczna. Autorami tego komiksu są Ron Marz i Tomás Giorello, a okładkę stworzył Doug Wheatley

23 czerwca w USA pojawi się coś niesamowitego – adaptacja serialu Clone Wars. Haden Blackman, Ben Caldwell, Matt i Shawn Fillbach zaprezentują nam pierwszy komiks z cyklu „Star Wars: Clone Wars Adventures” – wydany w od razu w papierowej okładce (nie zeszytach) i składający się z 96 stron a także kilku opowiadań z Obi-Wanem, Anakinem, Macem WIndu, Saesee Tiinem i Kitem Fisto. Tym razem zostanie ukazane pole bitwy na planecie mrocznej Nivek. Kreska ma łudząco przypominać Tartakovsky’ego.


Z okazji dnia darmowego komiksu, 3 lipca 2004. Tego dnia w sklepach z komiksami w Północnej Ameryce będzie można dostać darmowy numer z serii Star Wars: Clone Wars, także narysowany wg schematów Tartakovsky’ego. „Hide In Plan Sight” do którego scenariusz napisał Welles Hartley, a rysunki zrobili bracia Fillbach, będzie opowiadał o Mistrzyni Jedi Luminarze Unduli i jej padawance Barrissie Offee, które zajmują się ewakuacją wioski przed siłami droidów generała Grievousa. Barrissa i jej oddział szturmowców klonów zostają złapane przez siły wroga i tylko szybkie myślenie i walka mogą ją uratować.


Star Wars: Empire #23
Autorzy: Jeremy Barlow i Brandon Badeaux
Okładka: Kilian Plunkett
Data wydania: 7 lipca

Bardzo intrygująca postać gwiezdnego zawadiaki z Kantyny w Mos Eisley dostaje własną historię w serii Star Wars: Empire. Zreformowany szmugler BoShek miał wypełnić zwykłą, rytunową misje, polegającą na zabraniu przez pustynie młodej kobiety do jej rodziny. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Otóż w czasie wypełni%nia misji znalazł się on na linii ognia między Imperium a rebeliantami. Gwiezdny zawadiaka niedługo odkryje, że nie może dłużej żyć neutralnie w czasie trwania Gaklaktycznej Wojny.


Star Wars: Republic #67
Autorzy: Randy Stradley i Brandon Badeaux
Okładka: Brian Ching
Data wydania: 28 lipca

Młody Jedi, który otrzymał niedawno stopień Rycerza, o imieniu Tehno przyjął jedną z bardziej niebezpiecznych misji w dziejach Wojen Klonów. Kiedy armia klonów generała Kenobiego walczy z Separatystami, Tohno musi się przedostać do głównej fabryki droidów by ją zniszczyć. Anakin Skywalker widział już zbyt wielu młodych Jedi, którzy udali się na śmierć. Nie może on stać z boku i patrzeć jak Tohno staje się kolejną ofiarą. Czy Anakin będzie w stanie zachować obowiązki Republiki nad swoimi wartościami ?29 września 2004 pojawi się ilustrowany album na dziesięciolecie. „Star Wars: Panel to Panel” będzie zawierać przekrój tego, co zaprezentował Dark Horse w ciągu dekady, zarówno w komiksach jak i innych Star Warsowych albumach. Nie będzie to historia, a raczej przewodnik zawierający rysunki między innymi Dave’a Dormana, Hugh Fleminga, Cam Kennedy’ego, Tsuneo Sandy, Terese Nielsen, Kia Asamiyi, Jona Fostera, Kilian Plunkett i innych. Całość zostanie wydana w 192 stronicowym albumie (9 na 12 cali) w papierowej okładce. Ma być wspaniałym prezentem dla fanów sagi na dziesięciolecie.

O pozostałych komiksach zapowiedzianych na lato pisaliśmy już wcześniej.
KOMENTARZE (10)
Loading..