TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Serie Czarnego Konia

2004-07-28 11:39:00 TFN

Na Comic-Conie Dark Horse ogólnikowo zaprezentował serie komiksowe, na których skupi się w dalszej części tego roku i na początku przyszłego.

Clone Wars Adventures - planowane są trzy części komiksu nawiązującego kreską do serialu Wojny Klonów. Pierwszy tom już jest wydany i opowiada o Rycerzach Jedi. Drugi będzie najpewniej reprintem komiksu wydawnego na Dzień Darmowego Komiksu, a trzeci będzie o szturmowcach klonach.

Republic - nadal będzie się koncentrować na Wojnach Klonów. Jedna z historii będzie opowiadać o Noghrich i planecie Honoghr. Pojawi się też Aayla Secura i Komandor Bly, a wszystko pod sztandarami zespołu Johna Ostrandera i Jan Duursemy.

Empire - seria na jakiś czas skoncentruje się na bohaterach Rebelii zamiast oficerach Imperium, ale Imperium bynajmniej nie zginęło.

Star Wars Tales - od numeru #21 w nowej formie. Pierwszy zeszyt będzie zawierał historię z czasów Imperium, Republiki, a także Nowej Ery Jedi, gdzie pojawi się Kyle Katarn.

General Grievous - nowa ministeria komiksowa, będzie się składać z 4 częśći i skoncentruje się na Generale Grievousie. Autorami będą Chuck Dixon i Rick Leonardi. Pojawi się to tuż przed Epizodem III, ale póki co nic nie wiadomo na temat samej opowieści.

Obsession - zapowiadana wcześniej pięcioczęściowa seria Hadena Blackmana i Briana Chinga o tym jak Obi-Wan próbuje pojmać Asajj Ventress. Seria będzie nawiązywać do trzeciego sezonu Wojen Klonów oraz do powieści "Labyrinth of Evil".

Revenge of the Sith- oficjalna adaptacja trzeciego epizodu autorstwa Milesa Lane'a i Douga Wheatley. Scenariusz póki co jest trzymany w tajemnicy, z oczywistych względów. Jednak komiks w formie 4 zeszytów oraz zbiorczego wydania pojawi się przed filmem.

Dark Horse Holocron - zbiorcze zeszyty tego co do tej pory wydał Dark Horse. Jeden tom będzie miał od 200 do 400 stron. Możliwe, że będzie np. cała seria Dark Empire (z I, II i Empire's End) w jednym tomie. Na razie jednak niewiele wiadomo na ten temat, gdyż projekt nie wyszedł jeszcze z fazy planowania. Nawet tytuł może być inny.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Star Wars Comic # 26

2004-07-27 15:13:00 Empik

Niedawno do Empików trafił nowy numer brytyjskiego magazynu komiksowy Star Wars Comic # 26. W środku jest komiks "Hate and Fear" z serii Wojny Kl onów, autorstwa Hadena Blackmana. Opowiada o ucieczce Obi-Wana z twierdzy Asajj Ventress.
Cena wynosi 19,30 zł.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Związek 2 w księgarniach

2004-07-25 12:26:00 Ricky Skywalker za Mike

Od czwartku, 22 lipca, w księgarniach w całej Polsce można kupić komiks Związek 2. Cena, podobnie jak w przypadku pierwszej części, wynosi 16,90 zł. Komiks został wydany w podobny sposób jak część 1 - na bardzo dobrym, kredowym papierze.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Nowa seria komiksowa „Obssesion”

2004-07-21 10:25:00 StarWars.com i TFNWiele miesięcy temu wspominano o nowej komiksowej serii, która po przez wydarzenia z serii Republic, ujawni nowe postacie i wprowadzi czytelnika do Epizodu III. Jej autorem został Haden Blackman, która napisał miedzy innymi "Jango Fett: Open Seasons" i ostatnie części "Clone Wars Adventures". Część wizualną, czyli rysunki przydzielono Brianowi "Jabiim" Chingaowi.

Początkowo mówiono, że komiks będzie się składać z 10 numerów. Następnie, że seria w ogóle nie powstanie. Jednak po kilku miesiącach komiks wrócił do planów. Będzie się on składał z 5 comiesięcznych numerów, które zaczną pojawiać się od grudnia 2004, zatem ostatni pojawi się w kwietniu, wraz z wysypem książek, komiksów i albumów o Epizodzie III.
Oto co ostatnio powiedział Randy Stradley o nowej serii komiksowej:

Będzie to opowieść skupiająca się na wzajemnych stosunkach między Anakinem i Obi-Wanem, a także na obsesji Kenobiego, która polegała na tym by wymierzyć Ventress Asajj sprawiedliwość. Komiks ma się bezpośrednio trzymać wydarzeń Epizodu III.

Niedługo po tym Randy potwierdził, iż nowa seria będzie zatytułowana „Obsession” (Obsjesja).
Dalej pojawiły się dwie dodatkowe informacje. Pierwsza ukazała się w artykule magazynu Star Wars Insider, w którym wspominano o postaciach Durge`a i Ventress. Jedno z nich miało zginąć a drugie przeżyć, by w jakiś sposób się zmienić, a następnie ukazać się w materiałach do Epizodu III.

Dalej Randy wspomniał, że Anakin i Durge mieli mieć ekscytującą walkę w starym dobrym stylu. W miedzy czasie Ventress miała by wiele do zrobienia pomiędzy powieścią "Jedi Trial" i nadchodzącej serii Republic „The Dreadnaughts of Rendili”. Była by to świetna okazja, by stworzył ciekawą historie, której wątki skupiały by się na Durge`u.

Jak widać ostatnie miesiące dotyczące Wojen Klonów będą dosyć ekscytujące.

Seria Republic będzie się skupiać na postaci Quinlana Vosa, „Obsesja” na Durge`u i Ventress, trzeci sezon mini-serii Wojny Klonów na Grievousie, a "Labirynt Zła" wprowadzi każdego do fabuły filmu.

Oto główne wątki fabuły komiksu "Star Wars: Obssesion".

Obsesja jest chorobą która dotyka Rycerzy Jedi. Obi-Wan Kenobi jest głupcem, który prowadzi idealistyczną krucjatę przeciwko swojemu największemu wrogowi, a także staje naprzeciw wyzwaniu, czyli kuszenia Ciemną Stroną Mocy. W wielu odległych światach, Obi-Wan szuka, należącej do Separatystów, Asajj Ventress by wymierzyć jej należytą sprawiedliwość. Towarzyszy mu Anakin Skywalker, który osiągnął stopień Rycerza Jedi. Razem docierają do świata Boz Pity, gdzie nastąpi finał wieloletniej konfrontacji, która ustawi grunt pod Epizod III.
Po latach bezwzględniej walki miedzy Republiką a Konfederacją, Wojny Klonów są bliskie zakończenia. Walka rozprzestrzeniła się po przez Odległe Rubieże, a wielu utalentowanych Rycerzy Jedi zostało wysłanych do przeróżnych światów, zdala od Coruscant, w nadziei powstrzymania separatystycznych przywódców, przed przejęciem innych światów.


W komiksowej serii Star Wars: Obssesion zobaczymy takie filmowe postaciach jak Anakin, Obi-Wan, Senator Padmé, Kanclerza Palpatine, Generała Grievousa czy Mace'a Windu, a także komiksowe Alpha, Durge i Asajj Ventress.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Codzienne komiksy w internecie

2004-07-16 14:55:00 StarWars.com

Od pokoleń, czytelnicy gazet z miła chęcią zaglądali na strony, gdzie były umieszczone małe komiksy, które były pewna ucieczką w świat komedii i przygód. Od roku 1979 do 1984 Gwiezdne Wojny były integralną częścią tej tradycji, jako serie codziennych komiksów w gazetach, tworzonych przez tak utalentowane osoby jak Archie Goodwin, Al Williamson i Russ Manning. Każdego dnia te opowieści rozszerzały bohaterskie czyny Luke po ataku na Gwiezdę Smierci, Hana, Lei, Dartha Vadera.

Z czasem codzienne gazetowe komiksy rozwijały się nie tylko na kartkach papieru ale także w sieci. Wiele stripów zaistniało tylko i wyłącznie w Internecie, który stawał się nowym źródłem informacji i zabawy. Nie jest niespodzianką, iż Gwiezdne Wojny regularnie się rozwijały w nowym środowisku, jakim stała się sieć internetowa. Wszystko dzięki Michaelowi Jantze z The Norm, Scottowi Kurtzowi z PvP oraz innym.

Po dwudziestu latach jesienią tego roku, przygody z Gwiezdnych Wojen powrócą jako codzienne małe komiksy, ale tym razem właśnie w internecie. Będą one umieszczane na Hyperspace.
Nowa sekcja w płatnej strefie oficjalnej będzie się składać z czterech serii komiksów. Dwóch klasycznych, bazując na oryginalnych opowieści z lat 70' i 80', a także dwóch nowych.

Pierwsza nowa seria komiksów będzie stworzona przez redaktora SW.com Pablo Hidalgo. Dostosuje ona a tym samym połączy istniejące już krótkie historie oraz literaturę, w komiksową opowieść, która będzie uszeregowana w kolejności wydarzeń. Wszystko ma wyglądać w podobny sposób jak komiksowa adaptacja z 1980 roku Archie`iego Goodwina , bazująca na opowieści Brian Daley z 1979 Han Solo na Krańcu Gwiazd.

Druga nowa seria komiksów będzie opowiadać działania w czasie Wojen Klonów, która wprowadzi wątki jakie ujrzymy w Epizodzie III. Roboczo została ona nazwana "Reversal of Fortune". Ta seria zostanie napisana przez Paula Ensa i zilustrowana przez Thomasa Hodgesa.

Niedługo zostanie ujawnionych więcej szczegółów.


KOMENTARZE (12)

Komiksy

Komiksy na jesień 2004

2004-07-08 13:40:00 StarWars.com

Oto czym Dark Horse uraczy czytelników w USA tej jesieni, a konkretnie w październiku i listopadzie:Star Wars: Republic #70
Autorzy: John Ostrander, Jan Duursema i Dan Parsons.
Okładka: Duursema i Brad Anderson.
Data wydania: 27 października

Buntownicy wzięli zakładników i planują by flotą Republiki, którą porwali, zniszczyła statki bojowe Separatystów. Pomimo, iż Rycerze Jedi mają swojego przyjaciela na tych okrętach, Plo Koon wierzy, że zniszczenie ich wszystkich jest jedynym wyjściem by zatrzymać całą flotę przed użyciem jej przeciwko Republice. Na wszystko nie zgadza się Anakin Skywalker, tworząc zupełnie nowy plan, który polega na śmiałym ataku powietrznym, perfekcyjnie zgranym w czasie, a także wykorzystaniu nowej broni, wcześniej nie testowanej.

Tymczasem, schwytany na statku badawczym, który przewozi wielka liczbę śmiercionośnych zwierząt, Obi-Wan Kenobi musi samotnie zmierzyć się ze swoim najbardziej znienawidzonym wrogiem.

Nowy komiks kontynuuje historie "The Dreadnaughts of Rendili", pojawi się w nim gościnnie postać dobrze wszystkim znana z Trylogii Gwiezdnych Wojen.Star Wars: Empire #26
Autorzy: Ron Marz i Adriana Melo
Okładka: Tommy Lee Edwards
Data wydania: 27 października

Luke Skywalker i eskadra Czerwonych lecą w konwoju na bardzo tajną, wywiadowczą misję na przypuszczalnie niezamieszkałą planetę. Niespodziewanie patrol Imperialny zasadza się na połowę eskadry, niszcząc ją, co powoduje wykrycie tajnej misji Rebelii. Rzeczy zaczynają się bardziej komplikować, kiedy Luke dokonuje zaskakującego odkrycia, które znano już w okresie Wojen Klonów. Dzięki niemu może uratować Dojusz Tebeliantów, albo go zniszczyć.

Star Wars: Clone Wars Adventures
Autorzy: Volume 2 - Haden Blackman, Welles Hartley, Matt Fillbach i Shawn Fillbach.
Data wydania: 10 października.

Inspirowany niesamowicie popularną mini-serią Wojny Klonów ze stacji Cartoon Network, Star Wars: Clone Wars Adventures doczeka się kontynuacji w 96 stronicowym komiksie w twardej oprawie. (Pierwsza część komiksu w USA powinna pojawić się na dniach) Anakin i Obi-Wan zostają wciągnięci w śmiercionośną grę, która przypomina zabawę w kotka i myszkę, przeciwko Separatystycznym myśliwcom-droidów oraz ludzkimi słabościami wśród niebezpiecznemu polu asteroid nad obcą planetą.

Gdzieindziej Luminara Undili i Barriss Offee ścigają się z czasem, starając ewakuować farmerów i ich rodziny zanim do ich ziem dotrze Generał Grievous.Star Wars: Clone Wars Volume 5 - The Best Blades
Autorzy: John Ostrander, Haden Blackman, Jeremy Barlow, Tomŕs Giorello, Brandon Badeaux i Hoon.

Piąta kolekcja komiksów Wojny Klonów zostanie również wydana w październiku. "The Best Blades" będzie 144 stronnicowym komiksem, opowiadającym o mrocznych dniach wojen, w których nawet zwycięstwa są powodem do ciągłego smutku. Z politycznych intryg wewnątrz galaktycznego Senatu do krwawego pola bitwy na egzotycznych światach, wojna pozostawiła swoje znamię na niewinnych tak samo jak na żołnierzach. W tej części komiksu zobaczymy wiele wydarzeń ukazujących Wojny Klonów w bardzo smutnym i brutalnym świetle.

Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi walczą o przetrwanie, Senator Bail Organa zmaga się z zachowaniem wolności w Republice, a Mistrz Yoda usiłuje powstrzymać dawnego przyjaciela przed wprowadzaniem systemu gwiezdnego do wojny.
KOMENTARZE (6)
Loading..