TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Kyle Katarn w czasach NEJ

2004-08-26 00:08:00 SWFanWorks.com

Na łamach SWFanWorks.com pojawił się screen, ukazujący Kyle`a Katarna w czasach Nowej Ery Jedi. Zrzut ekranu pochodzi z komiksu Star Wars Tales #21 firmy Dark Horse.
Zeszyt z opowiadaniami, pojawi się w sklepach tej jesieni w USA. Prawdopodobnie 29 września, jeśli Dark Horse nie przesunie daty wydania.
Kyle Katarn, postać znana głownie z serii gier Jedi Knight, będzie miał około 50 lat w komiksie Star Wars Tales #21. Wygląda na to, iż będzie on o kilka lat starszy od Luke`a Skywalkera. Obaj będą walczyć przeciwko Yuuzhan Vong.
Star Wars Tales #21 będzie antologią, zawierającą rozmaite w tym już kanoniczne opowiadania.


KOMENTARZE (20)

Komiksy

Komiksy w listopadzie

2004-08-09 12:58:00 StarWars.com

Na oficjalnej pojawiły się kolejne zapowiedzi komiksów, które Dark Horse zamierza wydać w listopadzie.


Tytuł: Star Wars Empire #27
Autor: Ron Marz Rysunki: Nicola Scott oraz Michael Atiyeh
Okładka: Tommy Lee Edward
Data wydania: 3 listopadaLuke Skywalker, wspaniały pilot rebelii, zostaje zaskoczony niespodziewaną polową promocją do stopnia generała. Jest to część tajnego plany Komandora Narry, który pragnie zdobyć w Luke'u sojusznika.

Tytuł: Star Wars: Obsession #1 (pierwszy komiks z pięciu części )
Autor: Haden Blackman
Rysunki: Brian Ching
Okłada: Brian Ching i Brad Anderson
Data wydania: 17 listopadaAnakin cieszy się z krótkiego odpoczynku od Wojen Klonów i spotyka się potajemnie ze swoją żoną Padme. Obi-Wan wyrusza w osobistej misji. Na granicznej planecie Trigalis, szuka informacji o wrogu, którego nigdy nie zapomni. Jest ogarnięty obsesją znalezienia Asajj Ventress, nawet jeśli taka determinacja może naruszyć reguły Kodeksu Jedi.


Tytuł: Star Wars Republic #71 (trzeci i ostatni tom z serii "The Dreadnaughts of Rendili")
Autor: John Ostrander i Jan Durseema
Rysunki: Dan Parson
Okładka: Jan Durseema i Brad Anderson
Data wydania: 24 listopadaJedi próbują powstrzymać separatystów przed przejęciem dowództwa nad flotą Rendili. Quinlan Vos zostaje pojmany i doprowadzony przed oblicze sprawiedliwości. Anakin ponownie stanie naprzeciw Asajj Ventress wysoko ponad mrocznymi alejkami Coruscant.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Star Wars Republic #67

2004-08-07 15:06:00 DarkHorse.Com

Niedawno na Zachodzie w sprzedaży ukazał się 67 numer komiksowej serii Republic, którego akcja rozgrywa się w okresie Wojen Klonów. Autorami komiksu są Randy Stradley i Brandon Badeaux, a okładkę narysował Brian Ching. Armia klonów dowodzona przez generała Kenobiego zostaje wysłana z misją dywersyjną, która ma odwrócić uwagę wojsk Separatystów na tak długo, aż młoda Jedi Tohno przeniknie do fabryki robotów wojennych i ją zniszczy. Kluczem do sukcesu tej misji ma być takie przyciągniecie uwagi wojsk Separatystów, które nie będzie wymagać angażowania własnych sił w bezpośrednie starcia. Ale Anakin Skywalker widział zbyt wiele ofiar wśród młodych Jedi podczas katastrofalnej misji na planecie Jabiim i nie może pozwolić na podobne zakończenie tej misji.

Czy Anakin nauczy się przedkładać interesy Republiki ponad swoje uczucia, czy też jego źle pojęty heroizm narazi życie tysięcy istnień, by ocalić jedną osobę? I co z mistrzynią Tohno? Czy będzie ona miała coś do powiedzenia na temat swojego udziału w tej misji?
Na stronie DarkHorse.Com zamieszczono przykładowe strony tego 32 stronicowego komiksu:


KOMENTARZE (9)

Komiksy

Star Wars: Visionaries

2004-08-04 12:29:00 StarWars.com


Pierwsze kroki ku stworzeniu czegoś nowego z Gwiezdnej Sagi, polegają na zajrzeniu do niewykorzystanych wcześniej szkiców koncepcyjnych. Są to pewne galerie, czasem zapomniane, które zostały stworzone z myślą o nowych filmach.

Firma komiksowa Dark Horse oraz artyści koncepcyjni do Epizodu III współpracują razem, aby stworzyć graficzną powieść z Gwiezdnych Wojen, która będzie zupełnie inna niż wcześniejsze.

Star Wars: Visionaries stanie się kolekcją dwunastu komiksów w jednym zeszycie, opowiedzianych przez artystów od szkiców koncepcyjnych. Dzięki temu będzie nam dane zobaczyć światy, stworzenia czy technologie i postacie niewykorzystane na potrzeby filmu, jak i te które się pojawią w "Zemście Sith".
Za rysunki będą odpowiedzialni: Robert Barnes, Ryan Church, Warren Fu, Alex Jaeger, Sang Jung Lee, Stephan Martiniere, Aaron McBride, Iain McCaig, Michael Murnane, Erik Tiemens, Derek Thompson, a także Feng Zhu, pod rekacją Jeremy`ego Barlowa.

Niektóre nowe opowieści będą dalej kontunuowane, ale będą również pojedyncze historie. Całość zapowiada się imponująco. Zobaczymy w nich ciekawe szkice i projekty artystów, najbardziej odpowiedzialnych za wszelkie obrazy i klimat w Epizodzie III.

Komiks pojawi się w kwietniu 2005 roku w USA. Będzie składał się z kilku opowiadań na 120 stronach.
KOMENTARZE (15)
Loading..