TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Codzienne Stripy na Hyperspace

2004-09-29 17:32:00 StarWars.com

Członkowie Oficjalnego Fanklubu Gwiezdnych Wojen - czyli płatnej Hyperspace, od 4 października, będą mieli okazją śledzić codzienne (lub prawie codzienne) stripy Gwiezdno Wojenne. Na razie będą opowiadane cztery historie, w tym dwie nowe, oraz przedruki z gazet z późnych lat 70. i wczesnych 80.

"Reversal of Fortune" to nowa historia osadzona w okolicach końca Wojen Klonów. Rozpoczyna się na dniach przed Epizodem III i będzie się ciągnąć wraz z akcją filmu. Rada Jedi wierzy, że może zakończyć wojnę usuwając przywódców Separatystów. Wysyła trzy kobiety - Barrissę Offee, Aaylę Securę i Stasss Allie by porwały przewodniczącą Gildii Kupieckiej - Shu Mai. Ale militarny przywódca Konfederacji, Generał Grievous pozostaje wciąż o jeden krok przed Jedi, a ma też swój własny ambitny plan. Serię napisał Paul Ens, dyrektor Lucas Online, a ilustrację zrobił Thomas Hodges.

"Hunter's Fate: Greedo's Tale" to opowieść o Greedo, który wyrusza ze swojej prymitywnej planety, by zostać łowcą nagrod. Scenariusz i ilustracje są dziełem Pablo Hidalgo, słynnego redaktora oficjalnej, ale sama historia jest adaptacją opowieści Greedo, która pojawiła się w "Opowieściach z Kantyny Mos Eisley" i była napisana przez Toma Veitcha i Martę Veitch.

"Gambler's Word" to historia która pojawiła się w gazetach w marcu 1979. Luke Skywalker, księżniczka Leia, C-3PO oraz R2-D2 udają się na słynącą z hazardu planetę Vorzyd-5, by przerwać płynący z niej strumień pieniędzy do kasy Imperatora. Nie wiedzą jednak, że Czarna Dziura, agent Imperium podąża ich śladem. To był jeden z pierwszych stripów narysowanych przez legendę komiksu Russa Manninga. I choć Dark Horse Comic przedrukował bardzo wiele z nich, to teraz po raz pierwszy komiks zostanie przedstawiony w oryginalnej, dziennej formie.

"The Bounty Hunter of Ord Mantell" to kolejny klasyczny strip, legendarnego duetu - scenarzysty Archie Goodwina i ilustratora - Ala Williamsona. Jak sugeruje tytuł, to historia konfrontacji Hana Solo z łowcą nagród, wspomnianym przez Solo w "Imperium Kontratakuje". A wszystko zaczyna się od tego, że Rebelia szuka nowego bezpiecznego miejsca na bazę. Oryginalna seria była drukowana w lutym 1981.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Star Wars Comic 27

2004-09-29 09:17:00 LS

W Empiku pojawil się nowy numer magazynu komicsowego - Star Wars Comic 27 Zawiera tylko jeden komiks, ale cały pt "No Man's Land" Autorstwa Johna Ostrandera i rysunkami Tomasa Giorello, kolorami Brada Anderson oraz literkami Michaela Davida Thomasa. Edytorem jest Randy Stradley.

Akcja dzieje się w czasie Wojen Klonów i opowiada o dalszej ucieczce Obi-Wana i Alpy z fortecy Assajj Ventress, a także o Anaikinie i jego nowym mistrzu - Ki-Adi-Mundim.

Całość kosztuje 19,30 PLN.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi Amberu...

2004-09-28 10:43:00 LS

W broszurce reklamowej Amberu znalazł się komiks pt "Boba Fett". Jest to zestaw opowiadań o Fettcie, ale nie wiadomo czy Amber podzielił to na dwa tomy, czy uda mu się zmieścić w jednym. Całość ma 48 stron i według zapowiedzi kosztować będzie 16,90.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Grudniowe komiksy

2004-09-14 22:53:00 StarWars.com

Dark Horse ma zamiar zakończyć ten rok wyjątkowo, ale największą z nadchodzących atrakcji, będzie dopiero "Zemsta Sithów". Póki co czeka nas powolne przygotowanie do niej.

Star Wars Empire #28
Autorzy: Ron Marz, Adrian Melo.
Okładka: Tommy Lee Edwards.
Data wydania: 1 grudnia.

W komiksie zobaczymy powrót Boba Fetta. Tym razem najstraszliwszy łowca do wynajęcia będzie uganiał się za holoprojektorem zawierającym dane, który nie można niczym zastąpić. Fett będzie musiał infiltrować wrak Niszczyciela Gwiezdnego, na którym jak się okazuje Imperialni żołnierze pilnują resztek, a są gotowi nawet zniszczyć statek, aby tylko zapobec temu, by cenne części nie wpadły w ręcę Rebeliantów.

Star Wars: Obsession #2
Autorzy: Haden Blackman, Brian Ching.
Okładka: Brad Anderson.
Data wydania: 8 grudnia.

W drugiej części Obsesji, Obi-Wan jest przekonany, że Asajj Ventress Żyje. W tym celu Generał Kenobi postanawia odejść chwilowo od prowadzenia armii w Wojnach Klonów, by odnaleźć mroczną wojowniczkę. Anakin leci wraz z nim, ale wątpi w słowa swojego mentora. Wybraniec jest przekonany, że własnoręcznie ją zabił. Jednak, wkrótce przekonują się, że ona żyje, gdy wpadają w pułapkę przygotowaną przez Durge'a.

Star Wars Tales #22 – zbior opowiadań
Autorzy: Rob Williams, Lucas Marangon
Okładka: Lee Bermejo
Data Wydania: 22 grudnia.

Odnowione Star Wars Tales po raz kolejny zaprezentują nam kilka opowieści z różnych końców Odległej Galaktyki. Zobaczymy między innymi tajemniczą i tragiczną opowieść o Jedi Darca Nyl (stworzonej przez Roba Williamsa i artystę Brandona Badeux), historię o wrogich żołnierzach, którzy pozostali na Endorze, po bitwie (opowieść Lucasa Marangona) oraz historię związaną z grą "Star Wars: Republic Commando".

Star Wars: Republic #72
Autorzy: John Ostrander, Jan Duursemy, Dan Parsons
Okładka: Jan Duursemy, Brad Anderson
Data Wydania: 29 grudnia.

Quinlan Vos zostaje pojmany przez siły Republiki. Informację jakie od niego uzyskano mogą zmienić bieg Wojen Klonów, niezależnie czy są prawdziwe i przyniosą zwycięstwo Republice, czy też jest to mądrze przemyślana pułapka. Mistrz Jedi Tholme ponosi olbrzymie ryzyko. Wysyła swoją najlepszą agentkę - Aaylę Securę na Zewnętrzne Rubierze w nadziei, że uda się jej zweryfikować. Wojny Klonów zmierzają do końca, ale jeszcze wiele może zaważyć na ostatecznym wyniku.


26 stycznia 2005 pojawi się piąty zbiór opowieści Star Wars Tales, składający się z 248 stron z całym mnóstwem historii. Zobaczymy tam między innymi historię Boby Fetta, Hana Solo, Luke`a Skywalkera czy Dartha Maula.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Star Wars: The Comics Companion

2004-09-06 17:53:00 StarWars.com

Fanów gwiezdno-wojennych komiksów z pewnością ucieszy nowy produkt Dark Horse`a – „Star Wars: The Comics Kompanion”, który pojawi się w sklepach w USA w kwietniu 2005. Będzie to przewodnik po powieściach graficznych i komiksach. Autorami tego vadenecym będą Ryder Windham oraz Daniel Wallach, którzy stworzyli przeszło 200 stronicowe kompendium. Okładka jest dzielem Tsuneo Sanda. Treść zawiera opis komiksów, które zostały lub zostaną opublikowane aż do Epizodu III, w tym także materiał stworzony jeszcze za czasów Marvela, w tym także te rzeczy, które były przedrukowane przez Dark Horse.
Komiksy są tam opisywane chronologicznie, zawierają krótki opis, czego dotyczą, opis wszystkich wydań, a także listę twórców. Całość jest pogrupowana według Er, zaczyna się oczywiście od Opowieści Jedi i Złotego wieku Sith. Następne rozdziały mają tytuły Epizody I-III, Epizody IV-VI.
Sami autorzy mają na końcie niejedną publikację z cyklu Gwiezdne Wojny. Ryder Windham ma olbrzymi wkład w komiksy i produkty przeznaczone dla młodszych odbiorców (ostatnio napisał Scholasticowe adaptacje trylogii więcej >>>). Daniel Wallace jest znany i u nas jako współautor przewodników, a Tsuneo Sanda tworzył między innymi ilustracje do Star Wars Insidera.
KOMENTARZE (4)
Loading..