TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksy na kwiecień

2005-01-26 12:33:00 Dark Horse

Jakiś czas temu na stronie internetowej wydawnictwa komiksowego Dark Horse, pojawiły się zapowiedzi na kwiecień z serii Star Wars. Dziś prezentujemy je na Bastionie.

Star Wars: Revenge of the Sith (4 części)
Autorzy: Miles Lane, Doug Wheatley i Chris Chuckry
Okładki: Dave Dorman
Data wydania: (kolejno) 2, 13, 20 i 27 kwietnia

Przed premierą najnowszego epizodu Gwiezdnych Wojen Dark Horse zamierza zakończyć wydawanie adaptacji komiksowej Zemsty Sithów. Pierwsza jej część powinna ukazać się na ponad miesiąc przed tym, jak Zemsta trafi do kin.

Bazująca na historii i scenariuszu George`a Lucasa, akcja Wojen Klonów zbliża się do dramatycznego zakończenia. Zakończenie to wprowadzi nas w fabułę Nowej Nadziei. W kosmosie zostaną stoczone bitwy, na rozmaitych planetach zetrą się rywalizujące armie, dawni bohaterowie staną się męczennikami, przyjaciele wrogami - a galaktyka nie będzie już nigdy taka, jak kiedyś.


Star Wars: Empire #32
Autorzy: Thomas Andrews, Adriana Melo i Michael Atiyeh
Okładka: Tomas Giorello
Data wydania: 6 kwietnia

Także w kwietniu na półki sklepów trafi Empire #32, a dokładniej kolejna część cyklu o nazwie "In the Shadows of Their Fathers". W komiksie tym znowu powrócimy na planetę Jabiim, gdzie sytuacja Luke`a Skywalkera przemieniła się ze złej na jeszcze gorszą. Luke zbiegł z rąk grupy rebeliantów, która chciała zemścić się za działania jego ojca podczas Wojen Klonów, ale wpadł w ręce kolejnych graczy. Grupa bogatych mieszkańców Jabiim, która zawarła porozumienie z Imperium, chce zamienić pozostałych mieszkańców w niewolników Imperium. W tej naładowanej akcją historii, wydarzenia z Wojen Klonów nabierają nowego koloru.

Star Wars: General Grievous #2
Autorzy: Chuck Dixon, Rick Leonardi i Mark Pennington
Data Wydania: 20 kwietnia

W środku Dark Horsowego szaleństwa w okoół Epizodu III pojawi się Generał Grievous, nowy arcy czarny charakter. Będzie to druga część z cztero częściowego cyklu pt. „General Grievous”. Grievous I jego siły przeprowadzają inwazję na planetę Gentes. A ludność jak i fabryki biorą dla siebie jako trofea wojenne. W tym czasie Flynn Kybo oraz Jedi, który poszukuje Grievousa by go zabić, łączą siły z grupą kosmicznych górników, którzy także chcieliby widzieć generała martwym. Nie wiedzą jednak o tym, że Grievous wziął do niewoli grupę młodych Padawanów, pojmanych podczas ataku na flotę Republiki. A to co planuje z nimi zrobić Grievous jest o wiele gorsze od śmierci…

Star Wars: Republic #76
Autorzy: Jon Ostrander, Jan Duursema, Dan Parsons i Brad Anderson
Okładka: Jan Duursema
Data Wydania: 27 kwietnia

Dwudziestego siódmego kwietnia pojawi się siedemdziesiąty szósty tom serii Republic, opisujący trzecią część czteroczęściowej części „Siege of Saleucami”. Dwóch bohaterów Jedi poległo, a siły Republiki na Saleucami są okrążone przez Klony Morgukai służące Separatystom. Podczas gdy Sithowie szykują się do finalnej zemsty, tylko Jedi mogą być szansą dla Republiki, by zwyciężyła. Tylko, że niestety tym Jedi jest Quinlan Vos, którego plan może okazać się ostateczną zdradą wszystkich sił Republiki na Saleucami.

Karmazynowe Imperium
Autorzy: Mike Richardson, Randy Stradley i Paul Gulacy
Data wydania: 27 kwietnia

Karmazynowe Imperium to jeden z popularniejszych i bardziej lubianych komiksów. Nie ma odważniejszych wojowników, niż Imperialni Gwardziści, a najlojalniejszym z nich jest Kir Kanos. Ale gdy Carnot Jax, były gwardzista, dopuszcza się zdrady Imperatora i bractwa, Kir będzie musiał wyrównać rachunki ze zdrajcą.
Komiks ten był już wydany, ale teraz zostanie wydany w nowej kolekcjonerskiej wersji, która będzie zawierać dwa popiersia firmy Gentle Giant. Będzie to figurka Dartha Sidious w postaci holograficznej. Nie ma planów, by pojawiła się ona poza tym wydaniem, więc wszystko wskazuje na to, że będzie to jedyna szansa nabyć to popiersie. Drugie popiersie przedstawiać będzie czerwonego Gwardzistę Imperialnego. Zestaw pojawi się 27 kwietnia w ograniczonej ilości.

KOMENTARZE (3)

Komiksy

Zamieszanie wokół Clone Wars vol. 6

2005-01-26 11:18:00 Resztki Imperium za Dark Horse

Według nieoficjalnych informacji z Dark Horse, wynika, że w czerwcu pojawi się kolejny zbiorczy paperback z cyklu Wojny Klonów. W jego skład miałyby wejść następujące pozycje.

 • Republic #65: Show of Force, part 1 (Preview)
 • Republic #66: Show of Force, part 2 (Preview)
 • Republic #68: Armor (Preview)
 • Republic #69: The Dreadnaughts Of Rendili, part 1 (Preview)
 • Republic #70: The Dreadnaughts Of Rendili, part 2 (Preview)
 • Republic #71: The Dreadnaughts Of Rendili, part 3 (Preview)

  Nieznane są losy numer #67 serii Republic. Istnieje szansa, że zostanie on pominięty w ogóle. Sugerował to sam Stradley, autor tego komiksu, ale też główny edytor w Dark Horsie zajmujący się Gwiezdnymi Wojnami. Nie wiadomo, też jak będą wyglądały kolejne tomy Clone Wars. Główną kością niezgody są komiksy Obsession i General Grievous, które nie wiadomo, czy zostaną wydane jako osobne Paperbacki, czy w ramach serii Clone Wars.
  KOMENTARZE (4)
 • Komiksy

  Dzień darmowego komiksu

  2005-01-20 21:53:00

  W tym roku po raz czwarty odbędzie się Dzień Darmowego Komiksu. Tym razem wypadnie 7 maja, w sobotę. Dark Horse przygotuje na tę okazję specjalne darmowe wydanie komiksu. A ponieważ rok 2005 to rok „Zemsty Sithów”, nie powinno nikogo dziwić, że także ten komiks będzie bazował na Zemście. „Star Wars: Revenge of the Sith Free Comic Book Day Edition” autorstwa Milesa Lane’a i Nicoli Scotta, będzie darmowym krótkim wprowadzeniem w film, wiążącym jego akcje z Wojnami Klonów i pozostawi też miejsce pod ANH. Komiks będzie miał 32 strony. Będzie to historia dziejąca się tuż po komiksie Obssesion. Miles Lane napisał także scenariusz do komiksu ROTS. W poprzednim roku, darmowy komiks wszedł później w skład tomiku "Clone Wars Adventures vol. 2" wydanym pod koniec 2004.
  KOMENTARZE (0)

  Komiksy

  Empire vol. 4 oraz komiks walentynkowy

  2005-01-14 07:15:00

  W sklepie internetowym Barnes & Noble.com pojawiła się nowa pozycja. Jest nią komiks zbiorczy Empire, tom 4 pt. "The Heart of the Rebellion". Składa się on z przedruków numerów #5, #6, #20-#22 oraz specjalnego walentynkowego wydania. Całość pojawi się w normalnej sprzedaży (obecnie trwa przedsprzedaż) 30 marca.

  Tymczasem Sue Rostoni na forum oficjalnej stwierdziła, że w tym roku nie będzie żadnego specjalnego opowiadania ani komiksu z okazji święta Św. Walentego. W poprzednich latach z tej okazji można było przeczytać za darmo Interludium na Corphelionie oraz Los sędziego. Oba te opowiadania można przeczytać w polskiej wersji językowej na Bastionie.
  KOMENTARZE (0)

  Komiksy

  Przyszłość serii Republic

  2005-01-11 08:03:00

  Na forum oficjalnej Sue Rostoni, dość enigmatycznie przedstawiła przyszłość Gwiezdno-Wojennych komiksów. A dokładniej dwóch serii - Republic i stripów hyperspace'owych. Seria Republic zostanie zakończona w tym roku. Od 2006 będzie w jej miejsce nowa, ale jaka i o czym, tego na razie nie ustalono, przynajmniej ostatecznie.

  Druga sprawa to stripy internetowe dostępne na Hyperspace. Sue Rostoni kategorycznie zaprzeczyła, jakoby te komiksy kiedykolwiek miały zostać wydane drukiem. A szkoda.
  KOMENTARZE (1)

  Komiksy

  Asajj Ventress w komiksach po Epizodzie III ?

  2005-01-01 16:02:00 Sick za TFN

  Kiedy zapowiadaliśmy serie komiksową „Obsession” w lipcu zeszłego roku, pisaliśmy, że któraś z postaci Durge lub Asajj zginie a druga pojawi się w materiałach do Epizodu III.
  Otóż otrzymaliśmy informacje, iż nie chodzi o materiały do E3 ale po Zemście Sithów.

  Wygląda na to, iż prawdopodobnie Durge zginie w serii Obsession a Asajj Ventress zostanie nawrócona na Jasną Stronę Mocy przez Anakina lub Obi-Wana.
  Po wydarzeniach z ROTS zostanie ona zabita przez Dartha Vadera. Jednak jeśli została by nawrócona przez Anakina, Asajj będzie chciała zrobić to samo dla Vadera. Mimo wszystko nie uda się to jej, ginąc w szybkiej i nie wyrównanej walce z Mrocznym Lordem Sithów.
  KOMENTARZE (27)
  Loading..