TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Obsesja - wydanie kolekcjonerskie w sprzedaży

2005-11-29 12:58:00

W sprzedaży pojawiła się Obsesja: "Na pierwszy tom wydania kolekcjonerksiego z serii STAR WARS składa się aż sześć zeszytów, które razem tworzą 144-stronicowy album. Najpierw poznajemy przygody Obi-Wana i jego padawana - Anakina Skywalkera, którzy udają się z tajną misją na Odległe Rubieże - na zapomnianą planetę Zaadja. Następnie przenosimy się nieco w czasie... Anakin Skywalker jest już mistrzem i wraz ze swoim dawnym mistrzem - Obi-Wanem, tropi niebezpieczną Komandor Ventress, jedną z Lordów Sithów... Akcja komiksów osadzona została tuż przed wydarzeniami przedstawionymi w ZEMSCIE SITHÓW... toczy się w najgorętszym okresie WOJNY KLONÓW..."

Mandragora.pl

Komiks można kupić np. w internetowym sklepie Merlin.

W następnej kolejności ukażą się - "Star Wars": "Więzy krwi" (czyli "Republic" nr 64) oraz "Star Wars": "Tag i Bink kopnęli w kalendarz" część 1. Komiksy mają trafić do sprzedaży około 12 grudnia. Serwis Wrak.pl opublikował polskie okładki tych komiksów:

KOMENTARZE (19)

Komiksy

Przewodnik komiksowy - UPDATE

2005-11-25 14:53:00 Paweł za DarkHorse.com

Wydawnictwo Dark Horse planuje wydać 144-stronnicowy przewodnik po komiksach "Star Wars". Bogato ilustrowane kompendium w którym znajdą się m.in. okładki wszystkich komiksów tego uniwersum jest dziełem Rydera Windhama i stanowić będzie niespotykane dotąd źródło wiedzy o świecie stworzonym przez autorów komiksów SW.
Premiera "Star Wars: The Comics Companion" planowana jest na 8 lutego 2006 a cena wynosić ma $19.95.
KOMENTARZE (16)

Komiksy

Komiksy w lutym i w marcu

2005-11-15 18:46:00 Resztki Imperium za StarWars.com

Na oficjalnej pojawiły się zapowiedzi kolejnych tytułów komiksów Dark Horse’a, tym razem przewidzianych na luty 2006.

W roku 2006 Dark Horse wprowadza dwie nowe serie komiksowe – "Knights of the Old Republic" i "Rebellion". By je lepiej wypromować, postanowiono pierwszy zeszyt dwóch nowych serii wydać w promocyjnej cenie – 25 centów. Będzie to dość ciekawe przedsięwzięcie, gdyż dostaniemy książeczkę w formie flip booka (komiks ma dwie okładki i można go czytać z jednej jak i z drugiej strony - z jednej Rebellion, z drugiej KotOR). W obu poza fragmentami opowieści zobaczymy całkowicie nowe koncepty i pomysły na ukazanie Rebelii i Rycerzy Starej Republiki, które prawdopodobnie nigdy nie znajdą się w zwykłych wydaniach.

Seria o Rycerzach Starej Republiki ukazuje przeszłość galaktyki Gwiezdnych Wojen, jakieś cztery tysiące lat przed Nową Nadzieją. Były to czasy gdy Rycerze Jedi walczyli ze swoimi największymi wrogami - Zakonem Sithów, a także, gdy legendarne armie Manadlorian dewastowały galaktykę. Głównym bohaterem nowej opowieści będzie Zavne, młody Jedi mierzący się z własnym przeznaczeniem, który właśnie wkracza w nowy i bardziej niebezpieczny świat.

"Rebellion" dziać się będzie przed wydarzeniami z Imperium Kontratakuje. Zapoznamy się z przygodami Luke’a Skywalkera, rebelianta Jorina Sola oraz imperialnego oficera Janeka Sunbera.

Pierwszy zeszyt, będący zapowiedzią serii, będzie się składał z grafik Johna Jacksona Millera, Thomasa Andrewsa, Michaela Atiyeh oraz Brandona Badeuxa. Powinien pojawić się już pierwszego lutego.

22 lutego powinien wyjść drugi zeszyt serii Star Wars: Knights of the Old Republic autorstwa Johna Jacksona Millera, Briana Chinga, Michaela Atiyeh oraz Travisa Charesta.

Życie w Zakonie Jedi nie jest łatwe, ze względu na jego kulturę, ścisłą dyscyplinę, ciężką pracę czy samokontrolę. Ale tylko najbardziej utalentowani jego członkowie stają się Rycerzami i potem Mistrzami. Z drugiej strony jest to też dylemat, z którym Padawan Zayne Carrick mierzy się przez większość swego życia. Zdając sobie sprawę, że może nie osiągnąć wielkich możliwości próbuje znaleźć sposób, by wzbić się ponad swój poziom. Jednak wszystko się komplikuje, kiedy młody Jedi zostaje oskarżony o morderstwo i ucieka ze swoim dawnym przyjacielem. Razem wyruszą tropem istoty, która odpowiada za tę sytuację i Zayne pozna jak tajemnicze są ścieżki Mocy.

Zwieńczenie Wojen Klonów zobaczymy w ósmym zbiorczym paperbacku pt. "The Last Siege, The Final Truth". Kolekcja będzie się składać z przedruków Republiców od #72 do #77, które po kolei opisują bitwę o Saleucami, a także spisek Separatystów polegający na tym, by stworzyć własną armię klonów z wojowników Morgukai. We wszystko są zamieszani Quinlan Vos i Aayla Secura. Całość, składająca się ze 144 stron autorstwa Johna Ostrandera, Jan Duursemy, Dana Parsonsa, Brada Andersona i Tomasa Giorello pojawi się 22 marca.

Na koniec małe info. Krótka zapowiedź serii "Knights of the Old Republic" pojawi się niebawem na Hyperspace.
KOMENTARZE (23)

Komiksy

Kolekcjonerska Obsesja

2005-11-12 19:40:00 Zabrak za Merlin.pl

W sklepie internetowym Merlin można już składać zamówienia na komiks "Star Wars - wydanie kolekcjonerskie. Tom 1" w którym znaleźć będzie można wszystkie zeszyty z mini serii "Obsesja".
Cena komiksu w sklepie Merlin wynosi 37 zł podczas gdy cena w sklepach wynosić będzie 39.9 zł.

Zamówienie można złożyć tu.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Empire vol. 5

2005-11-05 13:11:00

Według zapowiedzi oficjalnej, przyszły rok zacznie się od uruchomienia nowej serii ongoing pt. Knights of the Old Republic (o której więcej można przeczytać tutaj), a także wydania piątego, zbiorczego tomiku z komiksami z cyklu Empire. Tom ten będzie miał tytuł „Allies and Adversaries”. W zeszycie tym zobaczymy Luke’a Skywalkera walczącego ramie w ramię z weteranem z Wojen Klonów, Hana Solo flitrującego z płomieniem ognia i BoSheka wymieniającego strzały z blastera z Imperialnymi i Rebeliantami. Nieważne jak niewinnie wygląda BoShek, Han będzie miał pełne ręce roboty, a Luke będzie eskortował wywiad rebelii na opuszczoną planetę.

„Star Wars: Empire, Volume 5” to zbiorcza praca Jeremy’ego Barlowa, Rona Marza, Brandona Badeauxa, Jeffa Johnsona, Joe Corroneya, Adriana Melo, Nicola Scotta i Michaela Atiyeh. W USA powinien pojawić się 22 lutego.


KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksowe plany wydawnicze Mandragory

2005-11-05 09:21:00 Mandragora

Po krótkiej przerwie Mandragora wznawia wydawanie komiksów z serii Star Wars. Oto co pojawi się w księgarniach, w ciągu najbliższych czterech miesięcy:

Star Wars: Obsesja - wydanie kolekcjonerskie - tom 1
scenariusz: Haden Blackman
rysunki: Brian Ching
isbn: 83-89698-88-9
oprawa: twarda
kolorystyka: pełny kolor
objętość: 144 strony
data wydania: listopad 2005
cena: 39.9 złStar Wars: Republic 64: Bloodlines
scenariusz: John Ostrander
rysunki: Brandon Badeaux
isbn: 83-89698-90-0
oprawa: miękka
kolorystyka: pełny kolor
objętość: 24 strony
data wydania: grudzień 2005
cena: 5 złStar Wars: Tag & Bink are Dead #1
scenariusz: Kevin Rubio
rysunki: Lucas Marangon
isbn: 83-89698-91-9
oprawa: miękka
kolorystyka: pełny kolor
objętość: 24 strony
data wydania: grudzień 2005
cena: 5 złStar Wars: Tag & Bink are Dead #2
scenariusz: Kevin Rubio
rysunki: Lucas Marangon
isbn: 83-89698-92-7
oprawa: miękka
kolorystyka: pełny kolor
objętość: 24 strony
data wydania: styczeń 2006
cena: 5 złStar Wars: Empire #26
scenariusz: Ron Marz
rysunki: Adrian Melo
isbn: 83-89698-93-5
oprawa: miękka
kolorystyka: pełny kolor
objętość: 24 strony
data wydania: luty 2006
cena: 5 złDyskusja na ten temat na Forum
KOMENTARZE (42)
Loading..