TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Japońskie Infinities

2005-12-30 13:38:00 StarWars.comW tym miesiącu wydawnictwo Tokyopop wypuści na rynek pozycję o nazwie Star Wars Manga. Będzie to zestaw kilku historyjek, oczywiście spod znaku Infinities.
Opowiastki te są różne, jedne są czarno białe inne kolorowe. Poniżej przekrój tego, co czeka nas w tym albumie.

Vader and Tao to najdłuższa opowieść w tej antologii. Jej autorem jest Shin-Ichi Hiromoto.
Tuż po bitwie o Yavin i zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, Vader wyrusza w misję znalezienia rebelianta, który to zrobił. Ale spotykamy też jego własne, młodsze odbicie zwane Tao.

Hitoshi Ariga stworzył 24 stronicową historyjkę poświęconą Jawom i temu, co oferują swoim klientom - np. części do X-wingów czy TIE Fighterów.

"The Son of Jar Jar Binks" autorstwa Formalina to opowieść o młodym Gunganie, który stawia czoła siłom Imperium dowodzonym przez samego Vadera.

Fri Fri Company odpowiada za serię obrazków wzbogaconych o tekst z serii "Letters to Anakin". Jest to seria listów od fanów do mistrza wyścigów Boonta.

Nakatsuka jest autorem mangi o C-3PO i R2-D2, którzy spotykają się z Vaderem. C-3PO dowiaduje się straszliwej prawdy o swoim pochodzeniu, a R2 wdaje się w pojdynek na miecze świetlne.

NAO stworzył historię o trójce młodych rycerzach Jedi, którzy w czasie Wojen Klonów spotykają na swej drodze heroicznego Anakina Skywalkera.

Yasushi Nirasawa jest autorem historii o tym jak Generał Grievous udaje się na toksyczną planetę Dica, by polować na używającą Moc zwierzynę.

Brian Ueda skoncentrował się na najgłębszych uczuciach Anakina, które tliły się w jego głowie, gdy przejmował kontrolę nad Vaderem i przeciwstawił się Imperatorowi w "Powrocie Jedi".

Oprócz tych historyjek w wydaniu zbiorczym znalazły się też i trzy plakaty.


KOMENTARZE (30)

Komiksy

Dark Horse w marcu 2006

2005-12-18 17:35:00 Dark Horse

Na stronie wydawnictwa Dark Horse ukazały się zapowiedzi komiksów "Star Wars" na marzec 2006.

Star Wars: Boba Fett - Overkill
Scenariusz: Thomas Andrews
Rysunki: Francisco Ruiz Velasco
Okładka: Adam Hughes
Data wydania: 1 marca 2006

Największy łowca nagród w galaktyce rozpoczyna realizację kontraktu, który okaże się śmiertelnie niebezpieczny dla wszystkich stron.

Wezwany w celu uspokojenia konfliktu pomiędzy dwoma wrogimi frakcjami, Fett szybko pokazuje swoim pracodawcom jak wiele wart jest wybór odpowiedniego narzędzia do danej pracy i jak dużo szkód może wyrządzić niedocenienie jednego Mandalorianina. Gdy tylko Fett weźmie się za wykonanie zlecenia, nic nie powstrzyma go przed dokończeniem pracy, a obie walczące grupy w końcu dojdą do wniosku, że stawiają czoła o wiele bardziej niebezpiecznemu problemowi, który musi być powstrzymany nim zniszczy wszystko na swej drodze.

Star Wars: The Return of Tag & Bink - Special Edition #1
Scenariusz: Kevin Rubio
Rysunki: Lucas Marangon
Data wydania: 22 marca 2006

W Polsce na dniach ukazała się pierwsza część komiksu "Tag i Bink kopnęli w kalendarz", a już w marcu, w USA ukaże się jego kontynuacja - "Return of Tag and Bink - Special Edition", która będzie składała się z dwóch części.

W najnowszym komiksie Tag i Bink wyruszą na ratunek pewnego przemytnika uwięzionego w carbonicie, a pomagał im będzie sam Lando Calrissian! Na początku wszystko układa się bardzo dobrze, jednak sytuacja zaczyna się komplikować, gdy na drodze do infiltracji pałacu Hutta staje najbardziej niebezpieczny łowca nagród w galaktyce. Jak zapewne wiedzą wszyscy fani, w komiksie zobaczymy również takie miejsca jak: jama Sarlacca, Gwiazda Śmierci czy Endor.

Star Wars: Knights of the Old Republic #3
Scenariusz: John Jackson Miller
Okładka: Travis Charest
Rysunki: Brian Ching
Kolory: Michael Atiyeh
Data wydania: 29 marca 2006

Zayne Carrick nigdy nie spodziewał się zajść wysoko w hierarchii Zakonu Jedi. Padawan z przeciętnymi umiejętnościami miał nadzieję jedynie na stopień Rycerza Jedi, który pozwoliłby mu służyć galaktyce na własną rękę. Niezbadane są jednak ścieżki Mocy i, z powodu nadzwyczajnych okoliczności, Zayne jest ścigany przez Zakon, którego kiedyś przysięgał strzec. Teraz, wraz z kryminalistą nazywanym Gryph, Zayne musi się schronić w ponurym Podmieście planety Taris, gdzie jedyną rzeczą bardziej niebezpieczną niż ścigający ich Jedi, są zdesperowani złoczyńcy, pragnący się "przedstawić".

Star Wars: Clone Wars Adventures #5 TPB
Scenariusz: Haden Blackman, Ryan Kaufman, Justin Lambros, Fillbach Brothers
Rysunki: Rick Lacy, Matt Fillbach, Shawn Fillbach
Data wydania: 12 kwietnia 2006

W czasie gdy ognie Wojen Klonów rozprzestrzeniają się po galaktyce, po obu stronach konfliktu pojawiają się bohaterowie, a bez względu na to jak zakończy się wojna, galaktyka już na zawsze pozostanie zmieniona.
KOMENTARZE (13)

Komiksy

Tag & Bink Kopnęli w Kalendarz i Więzy Krwi w sprzedaży

2005-12-17 11:37:00 Mandragora

Kilka dni temu w sklepach na terenie całej Polski ukazały się dwa nowe komiksy wydawnictwa Mandragora spod znaku "Star Wars". Są to "Tag & Bink Kopnęli w Kalendarz" i "Więzy Krwi" (czyli Republic #64).

STAR WARS: TAG & BINK KOPNĘLI W KALENDARZ #1
scenariusz: Kevin Rubio
rysunki: Lucas Marangon
isbn: 83-89698-91-9
oprawa: miękka
objętość: 24 strony
cena: 5 zł

Dwaj rebelianci - Tag i Bink, służą na okręcie konsularnym, który zostaje zaatakowany i zdobyty przez siły Imperium. Szanse na ujście cało z opresji są mizerne, jednak Tag i Bink wpadają na genialny pomysł - przebrać się w uniformy szturmowców! Tak zaczyna się pełna humoru opowieść o przygodach Taga i Binka, której tłem są wydarzenia ze starej sagi Lucasa - Nowej Nadziei i Imperium Kontratakuje. Szybko okazuje się, że wszystko co do tej pory zobaczyliśmy w kinach stało się za sprawą naszych dwóch, nieco pechowych, bohaterów...

STAR WARS: WIĘZY KRWI
scenariusz: John Ostrander
rysunki: Brandon Badeaux
isbn: 83-89698-90-0
oprawa: miękka
objętość: 24 strony
cena: 5 zł

Młody i utalentowany padawan - Tap-Nar-Pal, uczeń mistrza Jedi - Ronhar Kima, odgaduje tożsamość Lorda Sitha zasiadającego w Senacie Republiki. Razem ze swym mistrzem układają misterny plan wykrycia i zgładzenia Sitha... Jednak nie jest to proste zadania... tajemniczy Lord Sith poznaje plany obu Jedi i zastawia na nich pułapkę... Ta historia wydarzyła się tuż przed Zemstą Sithów...

Temat na Forum.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Kolejny komiks z wydawnictwa Mandragora

2005-12-16 15:17:00 Mandragora

Wśród zapowiedzi wydawnictwa Mandragora na marzec 2006 ukazał się kolejny komiks spod znaku Star Wars a mianowicie 27 zeszyt serii Empire. Jego ukazanie się w planach wydawniczych nie jest niespodzianką gdyż jest to ciąg dalszy opowieści z planowanego na luty przyszłego roku Empire 26 lecz i tak zapewne wielu fanów ucieszy fakt iż Mandragora wydaje kolejne pozycje z uniwersum Star Wars.

24 stronicowy komiks zostanie wydany w pełnym kolorze i miękkiej okładce w cenie 5 zł.
KOMENTARZE (23)

Komiksy

Pierwsze strony nowego komiksu KotOR

2005-12-04 17:46:00 Dark Horse

W styczniu, wydawnictwo Dark Horse startuje z nową serią komiksową "Star Wars: Knights of the Old Republic". Komiks ten będzie miał miejsce przed wydarzeniami znanej gry komputerowej "Knights of the Old Republic" i będzie jedną z dwóch serii, które Czarny Koń zamierza nam zaprezentować w pierwszych miesiącach 2006 roku (drugą serią będzie "Rebellion" zapowiadana na kwiecień).

Seria opowie nam o czasach, kiedy Sithowie byli prawie tak liczni jak Rycerze Jedi, kiedy Mandalorianie grasowali po galaktyce, wszczynając dziesiątki wojen, a wielke obszary Republiki pozostawały nadal dzikie i niezbadane. Pierwszy zeszyt KotORa (więcej...) ukaże się dopiero w styczniu, jednak już teraz mamy okazję zobaczyć kilka pierwszych stron historii autorstwa Johna Jacksona Millera z rysunkami Briana Chinga, pokolorowanymi przez Michaela Atiyeha. Możecie je zobaczyć poniżej:


KOMENTARZE (20)
Loading..