TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Data wydania Obsesji #1

2005-03-31 00:40:00 Paweł

Wydawnictwo Mandragora oficjalnie potwierdziło, że data wydania pierwszej części komiksu Obsesja w Polsce, to poniedziałek 25 kwietnia. Nie jest to wielką niespodzianką, gdyż już od pewnego czasu wiadomo, że wydawnictwo to dostarcza ksiągarzom swoje zeszyty właśnie z końcem każdego miesiąca.

Więcej o polskim wydaniu Obsesji pisaliśmy tutaj oraz tutaj.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Star Wars: Obsesja #2

2005-03-29 09:06:00 Mandragora

Na stronie wydawnictwa Mandragora pojawiła się zapowiedź na maj, kolejnego, a dokladnie drugiego komiksu Star Wars : Obsesja #2. Pierwszy komiks z serii ma ukazać się na początku kwietnia.

STAR WARS: OBSESJA #2
scenariusz: Haden Blackman
rysunki: Brian Ching
tłumaczenie: orkanaugorze
isbn: 83-89698-38-2
oprawa: miękka
kolorystyka: pełny kolor
objętość: 24 strony
data wydania: maj 2005
cena: 5 zł


Porozmawiaj o komiksach z Mandragory na Forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Nowe komiksy w USA

2005-03-23 17:03:00

Według oficjalnej strony Dark Horse, w dniu dzisiejszym w USA pojawiły się dwa nowe zeszyty komiksowe.

Pierwszy z nich to 4 tom serii Obsession, która poiwnna od przyszłego miesiąca zacząć pojawiać się w Polsce nakładem wydawnictwa Mandragora.

Drugi komiks to Republic #74, opowiadający o misji Oppo Rancisisa przeciw Mrocznemu Jedi imieniem Sora Bulq.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

General Grievous

2005-03-16 17:07:00

W dniu dziejszym w USA pojawił się pierwszy zeszyt nowego komiksu, kolejnego obok "Obsession" wprowadzenia do ROTS, zatytuowany "General Grievous". Komiks ten koncentruje się na przedstawieniu nowej postaci Epizodu III, dowódcy Wojsk Konfederacji, a także byłego windykatora w Klanie Bankowym. Autorem scenariusza jest Chuck Dixon, a rysunków Rick Leonardi.


KOMENTARZE (0)

Komiksy

Kolejne zapowiedzi Mandragory

2005-03-14 11:15:00 Mandragora

Jak już wielokrotnie informowaliśmy - w kwietniu wydawnictwo Mandragora planuje wydać pierwszą część komiksu Star Wars: Obsesja (więcej). Komiks będzie wydawany w Polsce w cyklu miesięcznym po 5 zł. Ciekawe jest jednak to, iż w maju oprócz drugiej części "Obsesji" ma zostać wydany także:
Star Wars: Republika #67
isbn: 83-89698-42-0
oprawa: miękka
kolorystyka: pełny kolor
objętość: 24 strony
cena: 5 zł
O oryginalnym wydaniu tego komiksu można przeczytać w archiwum. Zapraszamy także na forum, gdzie toczy się dyskusja o komiksach z tego wydawnictwa.
KOMENTARZE (28)

Komiksy

Mangowe książeczki z trylogii

2005-03-10 21:26:00

Poza rynkiem amerykańskim czasem pojawiają się też książki Gwiezdno-Wojenne. Często są to publikacje raczej dokumentalne (jak „Jak powstawała kosmiczna trylogia” Olivera Denkena), ale zdarzają się też oficjalne wydania. Jednym z nich będzie tegoroczne wydanie książek w stylu Cine-Manga przez firmę Tokyopop. Ukażą się one wiosną w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii. Jest to seria, bazująca na popularnych filmach, łącząca anime z zdjęciami, cyfrowo przerobionymi by miały trochę kształt komiksu (fotokomiksu). Przy tym mają stylizowane na mangę teksty i sposób zapisywania dźwięków i dialogów. Na początek, by rozpoznać rynek, zostaną wypuszczone tylko adaptacje z klasycznej trylogii.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Okładka Obsesji

2005-03-04 13:49:00 Wrak.pl

Na łamach strony internetowej Wrak.pl przedstawiono okładkę i opis pierwszego zeszytu mini-serii "Star Wars: Obsesja" Haydena Blackmana i Briana Chinga, którą Mandragora planuje wydawać od kwietnia.
Więcej o zapowiedzi "Obsesji" można przeczytać w tym newsie, rozmawiamy o tym także na Forum.

"Star Wars": "Obsesja" część 1
Tytuł oryginału: Obsession
Scenariusz: Haden Blackman
Rysunki: Brian Ching
Okładka: Brad Anderson
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 04.2005
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Data wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 24
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: miesięcznik
Cena: 5,00 zł

Historia przedstawia wypadki prowadzące do najbardziej oczekiwanego wydarzenia w historii "Gwiezdnych wojen": filmowego epizodu trzeciego zatytułowanego "Zemsta Sithów".

Gdy Anakin Skywalker cieszy się krótkim wytchnieniem od Wojen Klonów (i ponownym spotkaniem ze swoją tajną żoną Padmé Amidalą), Obi-Wan udaje się na prywatną misję. Najpierw zatrzymuje się w pogranicznym mieście w bagiennym świecie Trigalis, gdzie walczy z małą grupą łowców nagród, uczestniczy w pojedynku z królem zbrodni, który powiązany jest z hrabią Dooku i otrzymuje tajną pomoc od koleżanki - Jedi Aayly Secury. Wszystko tylko po to, by sprawdzić plotkę o wrogu, którego nie może zapomnieć. Obi-Wana ogarnia obsesja i on dobrze o tym wie. Ale zagrożenie lub flirt z ciemną stroną jest ryzykiem, które jest skłonny podjąć, by ocalić osobę, o którą troszczy się najbardziej w całej galaktyce.

KOMENTARZE (17)

Komiksy

Clone Wars Adventures vol. 3

2005-03-04 07:53:00

W USA ukazał się właśnie 3 tom komiksu Clone Wars Adventures wydawnictwa Dark Horse, który jest rysowany by stylistycznie przypominać serial Tartakovsky'ego.


KOMENTARZE (0)
Loading..