Komiksy

Komiksy w sierpniu i na początku września

Sick za Dark Horse
9

Oto zapowiedzi amerykańskiego wydawnictwa komiksowego Dark Horse na zakończenie wakacji.

Star Wars: Empire #34
Scenariusz: Thomas Andrews
Rysunki: Adriana Melo
Okładka: Tomis Giorello
Litery: Michael David Thomas
Kolory: Michael Atiyeh
Data wydania: 10 sierpnia 2005

Za drugim razem wydarzenia na Jabiim dochodzą do katastrofalnego zakończenia z powodu obecności Jedi, Luke'a Skywalkera.

Pierwszy raz miał miejsce podczas Wojen Klonów, kiedy to młody Anakin Skywalker został zmuszony do opuszczenia lojalistycznych wojsk Jabiimu, które następnie dostały się w niezbyt delikatne ręce najemnych Separatystów.

Teraz, Luke Skywalker - którego obecność na tej z pozoru mało ważnej planecie zainteresowała samego Lorda Vadera - musi zdecydować: czy zostać, i w bitwie ryzykować wszystko, czy też uciec i zostawić walczących o wolność Jabiimczyków na pastwę losu.

Jednak niezależnie od tego, jaka będzie jego decyzja, Vader podejmie wszelkie możliwe działania, prowadzące do zniszczenia Rebelianckiej floty.


Star Wars: Empire #35
Scenariusz: John Jackson Miller
Rysunki: Brian Ching
Kolory: Michael Atiyeh
Data wydania: 24 sierpnia 2005

Informacje zdobyte od więźnia złapanego na Jabiim zaprowadzają Vadera na ślad Rebelianckiej Floty. Żadna, nawet najsilniejsza obrona Sojuszu nie jest w stanie powstrzymać go przed osiągnięciem celu, a jeśli go osiągnie, będzie to oznaczało zniszczenie floty i koniec Rebelii.

Dla buntowników pozostała już tylko ostatnia, malutka nadzieja. Sprowadza się ona do jednego człowieka, pełniącego swoje obowiązki z niezłomnym zapałem, pozostającego „wzorem oficera” do samego końca...


Star Wars: Empire #36
Scenariusz: John Ostander
Rysunki: Luke Ross
Tusz: Christian Dalla Vecchia
Kolory: Davide Fabbri
Data wydania: 7 września 2005

Lojalność rzuciła Imperialnego porucznika Janeka Sunbera raz jeszcze na linię frontu. Na początku jako dowódcę, w samym środku zaciekłej bitwy o ostatni bastion dzielnych bojowników o wolność, potem jako wychwalanego więziennego strażnika w bazie Imperialnej, w której więźniowie zmuszani są do pracy „ku chwale” Imperium.

Nie jest to z pewnością kariera, którą Sunber wyobrażał sobie będąc w Imperialnej piechocie. Tylko niespodziewany Rebeliancki atak może mu dać okazję do wyróżnienia się - albo śmierci...


Star Wars: Republic #80
Scenariusz: John Ostander
Rysunki: Luke Ross
Kolory: Jason Keith
Data wydania: 7 września 2005

Palpatine zwołuje spotkanie swoich najodważniejszych, najmądrzejszych i najbardziej wpływowych oficerów wojskowych, aby przedstawić im swoją nową prawą rękę, Dartha Vadera!

Nowy Imperator przedstawia plany dla swojego Imeprium, a tym którzy mają inne pomysły zostaje udzielona szybka lekcja przez ostrze Vadera. Jeden z kapitanów jednak nie chce mieć nic wspólnego z nowym rządem i planuje ucieczkę. Lecz co możesz zrobić kiedy Mroczny Lord Sithów jest zdeterminowany aby cię powstrzmać?

Ten zeszyt ukazuje Vadera w akcji po raz pierwszy chronologicznie w Gwiezdnych Wojnach, tuż po jego „wprowadzeniu” w Zemście Sithów. Długookresowi czytelnicy Republic zobaczą wydarzenia, dzięki którym, w nieoczekiwany sposób, zostanie zatoczony pewny krąg.

Jako gość występuje Luke Ross, który wziął przerwę od serii Samuraj: Niebo i Ziemia by zatrząść całą galaktyką!

W sprzedaży Obsesja #2 i Republika #67.

16

Od wczoraj, można już nabyć dwa komiksy z wydawnictwa Mandragora, są nimi, druga część Obsesji i Republika #67, która, jak można powiedzieć jest pierwszy zeszytem na naszym rynku. Komiksy są dostępne w sieci kiosków Kolporter w cenie 5 zł. O komiksach pisaliśmy wcześniej tu.

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.