TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Nowe komiksy w USA

2005-06-17 18:39:00

W tym tygodniu w USA ukazały się dwa nowe komiksy:

Star Wars: General Grievous #3 (of 4)
Star Wars: Republic #76
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy we wrześniu

2005-06-11 15:13:00 Sick za Dark Horse

Kilka dni temu na łamach strony internetowej amerykańskiego wydawnictwa komiksowego Dark Horse ukazały się zapowiedzi komiksowe na wrzesień. Oto i one.

Republic #81
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki i okładka: Jan Duursema
Tusz: Dan Parsons
Kolory: Brad Anderson
Data wydania: 28 września

Pierwsza odsłona 3-częściowej historii, która rozpoczyna się podczas wydarzeń Zemsty Sithów i opisuje bitwę która nie została ukazana w filmie.
Atak Separatystystów na planetę Wookie`ech, Kashyyyk, nie pozostaje bez silnej odpowiedzi ze strony Republiki. Mistrzowie Jedi Luminara Unduli i Quinlan Vos przybywają na miejsce na czele swoich armii, złożonych z żołnierzy klonów.
Jednak za atakiem Separatystow i obroną Wookie`ech kryje się więcej niż Jedi mogą się spodziewać.
Starzy przyjaciele, nowi wrogowie i mnóstwo akcji!


Empire #37
Scenariusz: Welles Hartley
Rysunki: Davide Fabbri
Okładka: David Michael Beck
Tusz: Christian Dalla Vecchia
Kolory: Davide Fabbri
Data wydania: 7 września

Na nowym posterunku w imperialnej bazie na Kalist IV, strażnik więzienny, porucznik Janek Sunber jest zmuszony rozważyć co "powinien" zrobić, i co "może" zrobić, kiedy staje na przeciwko skorumpowanego status quo.
Ale konflikt z zaprzyjaźnionymi oficerami jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej, do momentu w którym przed młodym porucznikiem staje nowe wyzwanie.
Bez wiedzy Imperium, Rebelia zinfiltorwała bazę!


Star Wars: X-Wing Rogue Leader #1 (z 3)
Scenariusz: Haden Blackman
Rysunki: Tomas Giorello
Okładka: Gary Erskine
Kolory: Michael Atiyeh
Data wydania: 21 września

W obliczu zniszczenia drugiej Gwiazdy Śmierci i śmierci Imperatora, grupa rebelianckich pilotów wyczekuje na zasłużony odpoczynek. Zamiast tego wpadają w śmiertelnie niebezpieczną pułapkę, zastawioną przez mściwych Imperiali, która zmieni ich życie.
Zwiększajcie obroty silników - wracają czasy Eskadry Łotrów. Dołącz do Luke`a Skywalkera, Wedge`a Antillesa i innych Łotrów na misji, która uczyni z nich bohaterów nie tylko Rebeli, ale i całej galaktyki!

KOMENTARZE (21)

Komiksy

Plany Dark Horse’a na najbliższe lata

2005-06-08 16:59:00

Choć Gwiezdne Wojny, jako film są skończone, Dark Horse nie poddaje się i ma zamiar nadal mężnie wydawać kolejne tomy komiksów. W lipcu zostanie wydana pozycja „The Comics Companion” w Paperbacku. Album ten napisany przez Rydera Windhama, Daniela Wallace’a przy współpracy artysty Tsuneo Sandy to przewodnik po komiksach, zawierający takze informacje o seriach związanych z ROTS jak Obsesja czy „General Grievous”. Poza komiksami Dark Horse’a opisane są tu też reprinty komiksów wydanych przez firmę Marvel. (więcej o pozycji).

Choć na razie jeszcze oficjalnie tego nie potwierdzono, należy się w niedalekiej przyszłości spodziewać kolejnego komisku z cyklu Rouge Squadron napisanego przez Hadena Blackmana. Nowy komiks będzie miał tytuł „X-Wing: Rouge Leader”. Wystąpi w nim Luke Skywalker i Wedge Antilles oraz reszta ekipy.

Seria Republic zbliża się ku swojemu definitywnemu końcowi. Ostatnie opowiadanie przed ROTS to Republic #74-77 „Siege of Saluecami”. Po nim nastąpi dwucześciowa historia, tuż po ROTS autorstwa Wellesa Hartleya i Douga Wheatleya. Potem jednoczęściowy komiks Johna Ostrandera i Luke’a Rossa i na koniec w numerze #81-83 finalny komiks Ostrandera i Jan Duursemy. Co będzie dalej, na razie Dark Horse nie chce tego ujawniać.

Również cykl Empire zostanie zakończony w tym roku. Na razie jest wciąż tworzony pięcioczęściowy komiks o Janeku Sunberze.

Zostanie zakończona także seria Tales. Głównie dlatego, żeby zrobić miejsce pod wielkie nowe plany w roku 2006. Jedną z nowych serii napisze John Jackson Miller przy współpracy z Brianem Chingiem. Nad nowymi projektami będzie też pracował Brandon Badeux. Wszystko wskazuje na to, że rok 2006 będzie niezapomnianym rokiem w historii Gwiezdno-Wojennego komiksu.

We wrześniu możemy spodziewać się komiksu Star Wars: Clone Wars Adventures – części 4. Pojawi się tam nowa Jedi – Serra Keto, która pojawiła się w grze Epizod III.
KOMENTARZE (0)
Loading..