TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Star Wars - Tag & Bink kopnęli w kalendarz #2 w sklepach

2006-01-28 15:47:00 www.merlin.com.pl

Kilka dni temu do sklepów trafiła druga część komiksu "Tag & Bink kopnęli w kalendarz", wydanego przez Mandragorę.

STAR WARS: TAG & BINK KOPNĘLI W KALENDARZ #2
scenariusz: Kevin Rubio
rysunki: Lucas Marangon
oprawa: miękka
kolorystyka: pełny kolor
objętość: 24 strony
cena: 5 zł
KOMENTARZE (26)

Komiksy

Nowe komiksy w USA

2006-01-26 18:23:00

W dniu wczorajszym nakładem wydawnictwa Dark Horse ukazały się w USA następujące komiksy:

Star Wars Tales Volume 6 TPB
Star Wars: Knights of the Old Republic #1 (o którym pisaliśmy tutaj)
Wcześniej w tym miesiącu ukazały się:
Star Wars: Republic #82 The Hidden Enemy part 2 (of 3)
Star Wars: Republic #81 The Hidden Enemy part 1 (of 3)
Z tym, że Republic 82 ukazał się przed terminem. Dark Horse znów nie dotrzymał terminów, ale tym razem w dobrą stronę.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Knights of the Old Republic #1 już w sprzedaży!

2006-01-25 18:29:00 Dark Horse

W dniu dzisiejszym, do sprzedaży za oceanem trafił pierwszy numer nowej serii komiksowej, osadzonej w świecie "Star Wars". Mowa tu oczywiście o "Knights of the Old Republic".

Na planecie Taris, młody padawan o imieniu Zayne zostaje oskarżony o haniebną i brutalną zbrodnię przeciwko zakonowi Jedi. Nieoczekiwanie staje się poszukiwanym zbiegiem, uciekającym przed Mistrzami Jedi, zmuszonym do sprzymierzenia się z kryminalistami i złodziejaszkami Podmiasta, których jeszcze niedawno ślubował doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości. Jednak aby oczyścić swoje imię, Zayne Carrick musi przeżyć - a żeby to się udało, trzeba zawrzeć kilka nowych sojuszy...KOMENTARZE (14)

Komiksy

Dzień darmowego komiksu 2006

2006-01-23 18:41:00

Wzorem poprzednich lat, także i w roku 2006, po raz piąty z kolei, w USA zostanie zorganizowany Dzień Darmowego Komkisu. I tym razem znajdzie się coś, dla fanów Star Wars.

6 maja 2006, w sieci wielu sklepów sprzedających w USA komiksy będzie można sobie wziąć za darmo flip booka Star Wars/Conan. Na razie nie wiadomo, co dokładnie będzie z Gwiezdnych Wojen, wiadomo, że będzie to połowa wydania. Reszta z drugiej strony będzie o Conanie. Flip Book ma to do siebie, że ma po obu stronach dwie różne okładki, które po rozłożeniu są przekręcone względem siebie o 180 stopni. Tak więc można czytać jeden komiks z jednej strony, a potem obrócić i czytać drugi.

Będzie to drugi flip book wydany w roku 2006. Pierwszy ma się pojawić w lutym i promować dwie nowe serie komiksowe - Rebellion i KOTOR (więcej). Tyle, że ten lutowy będzie kosztował 25 centów. Trzeba dodać, że wydanie takie zawsze sprzyja reklamie, gdyż właściwie za te same "pieniądze" można poznać dwie odmienne serie.

Wśród innych wydawców, uczestniczących w tym niecodziennym sposobie promocji czytelnictwa komiksowego znajdują się:

Archie Comics 65th
Anniversary Bash
Archie Comic Publications
Free Comic Book Day
Bongo Comics Free- For -All!
Bongo Comics Group
Star Wars/Conan Flip-Book Dark Horse Comics
Justice League Unlimited # 1DC Comics
GI Joe Sigma 6 #1 Devil's Due Publishing
Disney Comics Presents:
Donald Duck
Gemstone Publishing/Disney Comics
The Transformers/Beast Wars SpecialIDW Publishing
Future Shock Image Comics
X-Men/Runaways Marvel Comics
Tokyopop Sneak Tokyopop

The Preposterous Voyages
of Ironhide Tom!
Adhouse Books
Arcana Studio Presents # 3 Arcana Stuidios
Worlds of Aspen # 1Aspen MLT Inc
Jack the Latern 1942Castle Rain
Soulsearchers & Company
/ Deadbeats Flip Book
Claypool
Comic Genesis:
Generations 2006
Comic Genesis
Mr. Jean Drawn & Quarterly
Funny Book # 2 Fantagraphics Books
Impact University Volume 2F & W Publishing
Liberty Girl # 0Heroic Publishing
Keenspot Spotlight 2006Keenspot Publishing
Bluff & Tales
from a Forgotten Planet
Narwain SRL
Free Scott Pilgrim Oni Press
Owly: Breakin’ the Ice Top Shelf Productions
Amelia Rules! Renaissance Press
Buzzboy: Sidekicks Rule # 1Skydog Press
Viper Comics Presents:
Dead @ 17 & More
Viper Comics
Wizard Presents:
The Top 100 Trade
Paperbacks of All Time
Wizard Entertainment

Znając życie, darmowy komiks Star Wars zostanie dołączony do innego TPBa w ciągu roku.


KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksy na wiosnę 2006

2006-01-20 15:31:00 Resztki Imperium i StarWars.com

Na oficjalnej pojawiły się zapowiedzi kolejnych komiksów, które zostaną wydane wiosną przez Dark Horse.

Star Wars: Honor and Duty TPB
Spójrz na upadek Republiki oczyma Sagoro Autema, senackiego gwardzisty, najemnika, więźnia, bohatera Wojen Klonów i w końcu celu poszukiwań Imperium. Sama opowieść rozpoczyna się jeszcze przed Wojnami Klonów, by zakończyć jedną z pierwszych misji Dartha Vadera.

Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi dostają zadanie ochrony senatora przed próbami zamachu na jego życia. Pomaga im w tym Autem, lojalny gwardzista. Gdy rycerze Jedi odpierają ataki ligi skrytobójców, Autem odkrywa powiązanie między mordercami. Tajemnica ta zmieni jego życie i będzie się z nią ukrywał aż do końca Wojen Klonów. Wtedy przyjdzie mu się zmierzyć z nowym sprzymierzeńcem Imperatora - Darthem Vaderem.

Komiks ten to przedruk Republiców #46-48 i #78. Pojawi się 10 maja. Jest to wspólne dzieło Johna Ostrandera, C.P. Smitha, Luke'a Rossa, Jasena Rodrigueza, Digital Chameleon oraz Steve'a Firchowa (autor okładki).

Star Wars: Rebellion - My Brother, My Enemy #1
Próbując znaleźć fatalną skazę w strategiach ucieczki Sojuszu Rebeliantów, Imperium zamierza rozesłać uśpionych agentów pośród buntowników, którzy mają ostatecznie spowodować serię niefortunnych zdarzeń, mających mieć katastrofalne skutki dla Luke'a Skywalkera i jego kompanów. Tymczasem Vader działa na własną rękę, poza oficjalnymi planami Imperium. W sidła jego planów wpada porucznik Janek Sunber. Ten idealizujący wszystko młody oficer zostaje wysłany z misją w samo serce Rebelii.

To zupełnie nowa historia, dziejąca się między "Nową Nadzieją" i "Imperium Kontratakuje", koncentrująca się na Luke'u oraz desperackiej walce sojuszu Rebeliantów z Galaktycznym Imperium. Autorem scenariusza jest Rob Williams, a rysunków Brandon Badeux. Komiks pojawi się 12 kwietnia.

Star Wars: Knights of the Old Republic #4
Zdesperowany by oczyścić swe imię, ścigany padawan Zayne Carrick prowadzi grupę łotrów ku księżycowi otoczonemu asteroidami, powracają tym samym do ważnego miejsca w jego szkoleniu, w nadziei że dowie się, dlaczego Republika chce go dorwać. Ale odpowiedzi prowadzą jedynie do kolejnych zagadek, a zanim uda się w pełni je zinterpretować, pojawia się nowe zagrożenie. Zaskoczeniem jednak jest to, że drużyna powiększa się wraz z pojawieniem się nowego bohatera.

Star Wars: Knights of the Old Republic #4 autorstwa Johna Jacksona Millera, Briana Chinga, Michaela Atiyeh i Travisa Charesta ma pojawić się 26 kwietnia.

Star Wars: Tag & Bink - Revenge of the Clone Menace
Poznaj super tajne korzenie Taga i Binka. Opowieść zaczyna się na rodzinnych planetach niefortunnych bohaterów - Alderaanie i Korelli. Obaj zostają poddani trudnym testom, by zmierzyć ich potencjał na padawanów. Dzięki temu poznamy fragmenty ciężkiego treningu fizycznego i psychicznego, jaki przechodzą młodzi Jedi w Świątyni. Mace Windu, Yoda, Obi-Wan Kenobi oraz strarszy z Fettów, będą mieli swój udział w "nie"-szkoleniu młodzieńców, którzy będą woleli poświęcić swój czas na szpiegowanie Padme i Wybrańca.

Star Wars: Tag & Bink Episode I - Revenge of the Clone Menace autorstwa Kevina Rubio i Lucasa Marangona również pojawi się 26 kwietnia.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Ig w Star Wars

2006-01-01 22:58:00 Jarosław Marcin Chudzik

Wraz z nadejściem nowego roku, pragniemy zaprezentować strip komiksowy, przedstawiający świat Gwiezdnych Wojen w nieco krzywym zwierciadle. Jego autorem jest Jarosław Marcin Chudzik, szczeciński rysownik, którego stronę internetową, wypełnioną wieloma pracami, możecie obejrzeć pod adresem www.jamachu.friko.pl.
Bohaterem historyjek jest Ig, postać karykaturalna, która wciela się w różne znane i mniej znane osoby ze świata Star Wars. Inne jego przygody, związane raczej z dzisiejszą rzeczywistością możecie zobaczyć pod tym linkiem>>>.
Tymczasem zapraszamy do czytania komiksu "Ig w Star Wars"!
KOMENTARZE (23)
Loading..