TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Evasive Action’s End Game

2006-10-31 22:46:00 StarWars.comZimą na Hyperspace zobaczmy czwartą odsłonę popularnej serii webstripów “Evasive Action”. Ostatni rozdział napisany jest przez Paula Ensa z ilustracjami Toma Hodgesa.

W roku 2004 użytkownicy Hyperspace mieli okazję poznać padawanów Drake’a Lo;gaana, Ekrię i Zondera w serii „Reversal of Fortune”. Potem jak przeżyli Rozkaz 66 można było obserwować jak prawie Jedi przybywają na Coruscant by znaleźć tam jedynie Inkwizytorów polujących na nich. To oczywiście był webstrip „Evasive Action: Recruitment”. Później walczyli z księciem Xizorem w „Evasive action: Prey”.

Teraz padawani muszą wyjść z ukrycia by zmierzyć się z nowym koszmarem – Lordem Sithów, Darthem Vaderem.

Oczywiście jest kilka scen, sytuacji czy dialogów w poprzednich trzech opowieściach, które planowały już „End Game” – zarzeka się Ens, zachęcając do wychwycenia ich przez przeczytanie trzech poprzednich webstripów.

End Game nie tylko kontynuuje Evasive Action, ale też wiąże ją z Expanded Universe, a dla starych wyjadaczy znajdzie się kilka nawiązań do komiksów wydawanych przez firmę Marvel.

„To nie jest kolejna przygoda, to wstrząs i definitywny koniec” twierdzi Ens. Trudno mu nie wierzyć, skoro zakończył już swoją współpracę z Lucasfilmem.

KOMENTARZE (0)

Komiksy

KOTOR #9 w sprzedaży

2006-10-28 12:39:38 www.rebelscum.com

Knights of the Old Republic #9 - Homecoming

Dark Horse po raz drugi z rzędu raczy nas odcinkiem przestojowym. Po ostatnim odstępstwie od głównego wątku w postaci numeru czwartego serii "Legacy", zatytułowanego "Noob", mamy wtręt do kotorowej miniserii "Flashpoint". Numer dziewiąty, który pierwotnie planowany był jako dziesiąty, nosi tytuł "Homecoming" i przybliża nam postacie pięciorga mistrzów Jedi z Rady na Taris, a przede wszystkim sylwetkę mistrza Luciena. Przypomnijmy opis zeszytu - sekretne dążenia i pogmatwana historia zostają ukazane w tej opowieści o strachu, zaniedbaniu i zdradzie w Starej Republice. Po wielkiej Wojnie Sithów, jedna Jedi poświęciła się szkoleniu wyłącznie najbardziej utalentowanych wizjonerów, mając nadzieję na zapobieżenie i ustrzeżenie galaktyki przed powrotem Sithów. Ale obsesja na punkcie jej misji stworzyła inną lukę, pozwalając mrocznym wpływom wejść do Zakonu Jedi. Teraz wydarzenia zostały pchnięte i nie można ich już zatrzymać, a ich konsekwencje przeinaczą przeznaczenie całej galaktyki. Preview dostępny jest tutaj>>>.

Empire Volume 6 - In The Shadows of Their Fathers TPB

Jednocześnie ukazuje się długo oczekiwany, kolejny TPB serii Empire. Zawierający numery od #29 do #34, opowiada nam o losach grupki rebeliantów, uwięzionych na Jabiim. Luke Skywalker będzie się musiał zmierzyć z mroczną przeszłością własnego ojca, księżniczka Leia będzie walczyć o życie, a Darth Vader ani na chwilę nie ustanie w poszukiwaniach własnego syna. To wszystko i jeszcze więcej w miniserii "In The Shadows Of Their Fathers". Preview możecie zobaczyć tutaj>>>.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Legacy #4 w USA...

2006-10-12 19:23:56 Rebelscum.com

11 października w sprzedaży w USA ukazały się dwa nowe komiksy - kolejny numer cyklu "Legacy", oraz drugie już zbiorcze wydanie starych komiksów z serii X-Wing. Oto krótka charakterystyka:

Legacy #4

W ogniu bitwy odkryty zostaje sekret, który wstrząśnie całą galaktyką! Stare przyjaźnie zostaną wystawione na próbę, zawiążą się niespotykane nowe sojusze, a nieustępliwe siły zła będą dążyć do swych mrocznych celów z jeszcze większą siłą i determinacją. We wszechświecie pełnym zagłady i zbawienia, przeznaczenie wielu będzie zależało od niespodziewanych czynów kilkorga. To wszystko i jeszcze więcej w nowym, czwartym zeszycie "Legacy". Previev dostępny do obejrzenia tutaj. Warto zaznaczyć, że wprawdzie wg strony Dark Horse rysownikiem tego numeru jest Jan Duursema, to jednak zauważalna w numerze kreska (przynajmniej według mojej opinii) raczej nie należy do niej. Jaka jest prawda - miejmy nadzieję, że dowiemy się niebawem.

P. S. Przypuszczenia zostały potwierdzone - rysownikiem tej części rzeczywiście nie jest Jan Duursema, tylko znany fanom z "Knights of the Old Republic #5" Travel Foreman.

Star Wars: Omnibus - X-Wing Rogue Squadron Vol. 2 TPB

W środę dostaliśmy także drugi tom zawierający przedruki starych i cenionych komiksów cyklu "X-Wing". W tomie drugim otrzymaliśmy numery od 9 do 20, czyli podserie "Battleground Tatooine", "The Warrior Princess" oraz "Requiem for a Rogue". Czy to chodzi o potężną broń w rękach następców Jabby the Hutta, czy też zaprowadzenie pokoju na rozdartej wojną planecie, czy w końcu o ratunek dla załogi zestrzelonego krążownika na świecie opanowanym przez starożytne zło - żadne zadanie nie jest niewykonalne dla Eskadry Łotrów! Previev tutaj.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse na styczeń

2006-10-06 22:45:08 www.rebelscum.com

Dark Horse nie przestaje nas zasypywać nowymi zapowiedziami, a każda z nich wydaje się bardziej interesująca od poprzedniej. Co więc czeka nas w styczniu? Legacy, KOTOR, Dark Times... a także Boba Fett i Tales of the Jedi!

Legacy #8

Zacznijmy od tego, czego wszyscy się spodziewali - kolejnej, już ósmej części cyklu "Legacy". Tym razem John Ostrander połączył siły z rysownikiem Adamem DeKrakerem ("Supergirl"), by 10 stycznia przedstawić nam kolejny odcinek nowej galaktycznej sagi. Pierwszy numer ukazał nam skutki ataku na Akademię Jedi na Ossus i zdrady Imperatora Roana Fela przez Sitha - Darth Krayta. Teraz czas, by poznać machinacje i sekretne sojusze stojące za tymi czynami. Wielki Moff Nyna Calixte zbiera dane wywiadowcze dla całego Imperium. Darth Maladi robi to samo dla Sithów. Razem mogą stworzyć niepokonany zespół, zdolny zbić galaktykę z kursu... o ile przedtem sami się wzajemnie nie pozabijają! Od zasadzki na flotę Sojuszu Galaktycznego aż do dzikiej ucieczki Roana Fela przed zamachem - prawdziwa historia obalenia Imperium przez Sithów nareszcie może zostać opowiedziana!

Dark Times #4

Ile złych postępków wynagrodzi ten jeden dobry? W imię pomocy swemu przyjacielowi - Bomo Greenbarkowi - Jedi Dass Jennir zmuszony był podjąć szereg wątpliwych czynów... ale żaden nie miał aż takiego potencjału destrukcji, jak ten, nad którym teraz myśli. A może to prawdziwy geniusz zła Palpatine'a? Jedi, ze zniszczoną pozycją i złamanym Zakonem, muszą stać się przestępcami i banitami, występując przeciw temu, czego niegdyś strzegli. Mroczne Czasy dopiero się rozpoczęły, a Dass Jennir już jest tak nasycony ciemnością, że wątpi, czy kiedykolwiek znajdzie powrotną drogę! Czwarty odcinek tej nowej serii do nabycia już 31 stycznia.

KOTOR #13

Również 31 stycznia otrzymamy kolejną część cyklu "Knights of the Old Republic". Gdy zbiegły Padawan Zayne Carrick i jego towarzysz, oszust Gryph, opuszczają swoich przyjaciół z "Ostateczności", niecodzienna para postanawia zdobyć nowy statek. Wkrótce obydwaj odkryją, że pomaganie sobie w tym, na co ich nie stać, niesie znacznie większe koszty, niż się spodziewali! Tymczasem złowieszcza siła zaczyna polowanie na "Ostateczność" w całej galaktyce, zdecydowana nie ustępować, dopóki właściciele statku nie znajdą się w jej szponach!

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION VOLUME 1—THE FREEDON NADD UPRISING

14 marca Dark Horse zgotował nam niemałą niespodziankę. Legenda gwiezdnowojennego komiksu - seria "Tales of the Jedi" - powraca! Planeta Onderon, prawie cztery tysiące lat przed Bitwą o Yavin i zdarzeniami z "Nowej Nadziei": Freedon Nadd nie żyje, ale jego mroczny duch trwa nadal i jest w stanie powalić Mistrza Jedi Arcę! Nomi Sunrider i Ulic Qel-Droma wyruszają, by uwolnić swego nauczyciela, podczas gdy zły Król Ommin rozsiewa ziarno zła Sithów pośród nowego pokolenia... Niedostępne od dekady, to luksusowe i limitowane wydanie "The Freedon Nadd Uprising" w wersji hardcover rozpoczyna roczny hołd wydawnictwa Dark Horse dla Gwiezdnych Wojen z okazji ich trzydziestolecia. Co miesiąc "Star Wars: 30th Anniversary Collection" przyniesie czytelnikom limitowane, hardcoverowe wydania najlepszych komiksów Star Wars. Dostępne jedynie w punktach sprzedaży sieci Direct Market, wspomniane wydania będą liczyć sobie określoną liczbę egzemplarzy i nie będą dodrukowywane.

Boba Fett: Man with a Mission

W marcu pojawi się również 104 stronicowy zbiór historii o najsłynniejszym łowcy nagród. Zawierające m.in. opowieść Johna Ostrandera wydanie przedstawi nam imperialny okręt zaprojektowany do wyniszczenia obcych ras, zmagania wojny domowej z udziałem sił Rebelii i Imperium, wizytę na opuszczonym niszczycielu gwiezdnym w poszukiwaniu tajemniczej zguby, oraz spór między imperialną placówką a lokalnymi władzami. Żadne zadanie nie jest niebezpieczne dla człowieka w mandaloriańskiej zbroi... o ile zapłata jest godziwa! Z zapowiedzi wynika, że w tym wydaniu TPB zostaną zebrane następujące komiksy: "Boba Fett: Agent of Doom", "Empire #7", "Empire #28" oraz "Boba Fett: Overkill". Do nabycia 14 marca.

Dodatkowo informujemy, że 25 października w sklepach za oceanem pojawią się dodruki komiksów "Rebellion #1" oraz "Legacy #1" i "Legacy #2".
KOMENTARZE (8)
Loading..