TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Legacy #6 w sklepach w USA...

2006-11-29 21:57:31 Rebeliancka Szumowina

Legacy #6

29 listopada w USA ukazał się szósty zeszyt serii "Legacy", przedostatni jeśli chodzi o miniserię "Broken". Pięć pokoleń po tym, jak Luke Skywalker otrzymał miecz swojego ojca, galaktyka ponownie trafia w szpony Imperium, a nadzieja spoczywa na barkach młodego człowieka i jego połączenia z Mocą. W tym numerze dziedzictwo zostanie ujawnione, wyparte i zagrożone, gdy przyjaciele Cade'a Skywalkera odwrócą się do niego plecami, a on sam będzie musiał zdać się na tych, których jeszcze do niedawna uważał za wrogów! Trzeba podjąć decyzje, a także wziąć lub odrzucić brzemię bohatera. Jedi, Sithowie, Imperium... wszyscy chcą coś od Cade'a, a on sam po prostu chce, żeby mu dać święty spokój. Ale w galaktyce na skraju wojny nie ma się gdzie ukryć! Jak można zauważyć, numer szósty ma okładkę inną od tej w wersji początkowej, a i preview dostępny tutaj przybliża nam nieco temat przewodni najnowszego numeru. Jak to się wszystko zakończy przekonamy się zapewne za jakiś czas - obecny przewidywany termin publikacji ostatniego numera "Broken" to 20 grudnia, choć może on zapewne ulec zmianie.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

KOTOR #10 w USA...

2006-11-22 22:00:39 Stajnia Czarnego Konia

Oto garść nowych doniesień o publikacjach komiksowych w ojczyźnie jak najbardziej żywego George'a Lucasa:

Knights Of The Old Republic #10

Jeśli chodzi o serię KOTOR, 22 listopada domknęła się druga miniseria zatytułowana „Flashpoint”. Ścigany Padawan Zayne Carrick i jego współzałoganci z „Ostatecznosci” podejmują się najbardziej niebezpiecznej z dotychczasowych misji - podróży w głąb terytoriów Mandalorian, by ocalić jednego z towarzyszy. Z małą pomocą niespodziewanych sojuszników, Zayne i jego gang muszą odnaleźć zapomnianą stację kosmiczną, która niegdyś służyła Republice jako placówka badawcza, a obecnie jest w rękach pełnych złych intencji mandaloriańskich naukowców. Jeśli ktoś myśli, że mógłby tak po prostu stamtąd odlecieć wraz z przyjacielem, musi być szalony. Na szczęście oni z pewnością są. Preview tutaj.

Knights Of The Old Republic - Volume 1 - TPB

Tysiące lat przed tym jak Luke Skywalker zniszczył Gwiazdę Śmierci w spektakularnej bitwie w przestworzach Yavina IV, samotny Padawan stał się uciekinierem, oskarżonym o morderstwo swoichtowarzyszy i ściganym przez własnych mistrzów. Zayne Carrick znajdzie niespodziewanych sojuszników ze strony kryminalistów chowających się w zdradzieckich podziemiach planety Taris czy też tajemniczego droida, odnalezionego na powierzchni opustoszałego, naszpikowanego kraterami księżyca. Wszyscy oni pomogą mu w desperackiej walce o oczyszczenie własnego imienia, zanim nieustępliwi Jedi wymierzą mu surową karę! Powyższe wydanie zbiorcze w formie TPB zawiera pierwszą miniserię cyklu "Knights Of The Old Republic" zatytułowaną "Commencement" i zawierającą zeszyty od #0 do #6. Prewiev dostępny tutaj.

Tag & Bink Were Here - TPB

Niesławne przygody najsłynniejszej pary pechowych Rebeliantów są teraz dostępne w jednym, atrakcyjnym i wysoce mobilnym wydaniu! Oficerowie Tag Greenley i Bink Otuana pilnowali własnego nosa na pokładzie znajomej, transportującej księżniczkę korwety, gdy nagle znaleźli się pod nieprzyjacielskim ogniem. Zaatakowani przez Imperium muszą wybrać pomiędzy bohaterską śmiercią a "pożyczeniem" zbroi od pary przypadkowo napotkanych szturmowców. Przebranie może wydostać ich żywych z korwety, ale też rozpocznie serię niewiarygodnych przygód, których nigdy nie mogliby się spodziewać! A wy, drodzy czytelnicy, oglądając wszystkie sześć filmów Sagi Star Wars nigdy byście nie przypuszczali, że Tag i Bink są na ekranie... niemal bez przerwy. Żadne miejsce nie jest już przed nimi bezpieczne - ani Świątynia Jedi, ani Gwiazda Śmierci, Miasto w Chmurach czy Jama Sarlacca... Zapoznajcie się z wymysłami scenarzysty Kevina Rubio (pomysłodawcy sławnego internetowego fan-filmu "Troops" i autora historyjek ze "Star Wars Tales") i bazgrołami darkhorse'owego wyjadacza Lucasa Marangona, a zrozumiecie, dlaczego Tag i Bink są ukochanym duetem wielu pracowników Dark Horse. Powyższe wydanie TPB zawiera następujące komiksy: "Tag & Bink Are Dead", "The Return Of Tag & Bink: Special Edition" oraz "Tag & Bink: Revenge Of The Clone Menace". Prewiev tutaj.
KOMENTARZE (16)

Komiksy

Premiera nowej serii "Dark Times"...

2006-11-08 20:38:42 Stajnia Czarnego Konia

Dnia 8 listopada ruszyła w USA nowa seria komiksowa, która od tej pory będzie stałym przerywnikiem cyklu "Rebellion" i na odwrót. Po raz pierwszy Dark Horse wkracza serią w dotychczas zakazany obszar pomiędzy Epizodem III oraz IV. Osnute tajemnicą tak zwane "Mroczne Czasy" do dziś pozostawały białą plamą w historii galaktyki. Ale zanim na dobre odkryje je serial aktorski, rozpocznie to świat komiksu.

Dark Times #1 - The Path To Nowhere (część 1 z 5)

Nastały mroczne czasy. Chociaż Imperium Palpatine'a wprowadziło twarde rządy na planetach należących niegdyś do Republiki, galaktyka pogrąża się w morzu chaosu, bezprawia i rozpaczy. Na Coruscant Darth Vader pragnie poznać snute przez jego mistrza plany na przyszłość Imperium. Ale czy poza przejęciem władzy były tu jakieś plany? Na Nowym Plympto Mistrz Jedi Dass Jennir prowadzi nosauriańską armię do walki o straconą sprawę. Czy tak ma wyglądać rola Jedi w nowej galaktyce? Seria "Dark Times" jest wstępem do nowej ery w historii Gwiezdnych Wojen, ery, w której przyszłość zapowiada się ponuro, zło jest wszechobecne, a wszystkie ścieżki prowadzą donikąd... Przypomnijmy, że akcja serii będzie rozgrywać się bezpośrednio po wydarzeniach z "Zemsty Sithów", a także tych z powieści "Czarny Lord" oraz komiksu "Purge" (do których zresztą seria będzie nawiązywać). W roli głównych bohaterów występują tu znani z komiksów serii "Republic" (numery #79 oraz #80) Jedi Dass Jennir oraz nosauriański rebeliant Bomo Greenbark. Scenariusz Mick Harrison, a odpowiedzialność za rysunki wziął na siebie jeden z najbardziej cenionych artystów w Dark Horse - Doug Wheatley. Preview dostępny jest tutaj.

P. S. Dla wszystkich spóźnialskich, którzy nie zdążyli się zaopatrzyć przed opróżnieniem magazynów, Dark Horse zapowiedział także dodruk komiksu "Legacy #3".
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Dark Horse'a zapowiedzi na luty...

2006-11-03 14:30:17 RebelScum

Oto garść zapowiedzi komiksów, jakimi Dark Horse uraczy nas w lutym i później:

Legacy #9

Polityczne sojusze często są oparte na kruchych podstawach - a zwłaszcza, gdy dotyczą dwójki starych wrogów. Kiedy prawowity Imperator Roan Fel dociera do szczątków Sojuszu Galaktycznego, pojawia się poważna nieufność, jeśli nie jawna zdrada. Jakby tego było mało, Sithowie wysyłają jednego ze swoich najlepszych agentów, by zagwarantował fiasko możliwego sojuszu. Ale moff Nyna Calixte ma inne cele niż jej sithańscy zwierzchnicy i dokłada do puli własnego gracza - agenta, który czekał uśpiony od niemal dwudziestu lat. Tymczasem po galaktyce krąży pytanie: gdzie się podział Cade Skywalker? Odpowiedzi na te pytania poznamy 14 lutego.

Dark Times #5 - The Path To Nowhere

28 lutego otrzymamy finalny, ostatni zeszyt pierwszej miniserii nowego cyklu "Dark Times". To koniec wyprawy, ale nie koniec drogi. Ścieżki się rozchodzą, sojusze pękają, a robienie słusznych rzeczy staje się zdradą. Chaos Wojen Klonów i ciemność Imperium Palpatine'a umożliwiły mniejszemu, bardziej osobistemu - ale nie mniej przez to groźnemu - złu rozkwit, z jakiego wyniknie starcie, które zmieni wszystko. Czy po tym wszystkim co zrobił, Dass Jennir wciąż może określać się jako Jedi? Czy po tym wszystkim co się stało, Bomo Greenbark znajdzie siłę, by walczyć dalej? To może być najmroczniejsza opowieść Gwiezdnych Wojen z jaką kiedykolwiek mieliście do czynienia!

KOTOR #14

Nowe śmiertelne zagrożenie czeka Campera, poważnie zniedołężniałego kapitana renegackiego statku "Ostateczność" , a jego młoda strażniczka Jarael musi zaryzykować wszystko, by go ocalić, nawet jeśli zdaje się to niemożliwe. W międzyczasie uciekinierzy Zayne Carrick i Gryph przez pomyłkę trafiają w sam środek największego niebezpieczeństwa - otoczeni przez armię, przed którą uciekali, na planecie, która stanie się największym frontem w galaktyce. Gdy tylko ktoś ich rozpozna są ugotowani, oczywiście zakładając, że blasterowy bolt nie dosięgnie ich pierwszy! Komiks do nabycia 28 lutego.


STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION VOLUME 2 - JEDI VS. SITH - HARDCOVER

Tysiąc lat przed tym, jak Luke Skywalker zniszczył Gwiazdę Śmierci, składająca się z Jedi Armia Światła zmierzyła się z sithańską Armią Cienia na planecie Ruusan w porażającym starciu, które na zawsze zmieniło galaktykę. Przed Bitwą o Ruusan istniało potężne Imperium Sithów, które przeciwstawiało się Republice. Po bitwie, na ponad tysiąc lat zostanie jedynie dwóch Sithów - mistrz i uczeń. Uwikłana w sam środek zmagań grupka odważnych sierot nie zdaje sobie sprawy, jak wielką rolę odegra w rozgrywającej się wojnie... i w przyszłości Sithów. Wznowienie tego legendarnego, acz kontrowersyjnego komiksu w wersji hardocover pojawi się w sprzedaży w kwietniu i będzie liczyło 144 strony. Przypomnijmy, że można je będzie nabyć wyłącznie w sklepach sieci Direct Market, oraz że to specjalne wydanie nie będzie dodrukowywane.

STAR WARS: LEGACY VOLUME 1 - BROKEN TPB

Pierwsza podseria "Legacy" zbliża się do końca, czas więc zapowiedzieć wydanie zbiorcze w wersji TPB. 160-stronicowe dzieło autorstwa duetu Ostrander & Duursema pojawi się w sprzedaży 11 kwietnia. Niemal 100 lat po Nowej Erze Jedi Świątynia jest zaatakowana, Imperator jest zdradzony, a Sithowie powracają! Wiele może się wydarzyć w przeciągu stu lat, ale to dopiero początek podróży! Spotkaj nowe postacie, ujrzyj floty nowych okrętów, odwiedź egzotyczne miejsca - te znane, i te nowe. W "Legacy" każdy znajdzie coś dla siebie!
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Legacy #5 w USA...

2006-11-02 12:13:59 Stajnia Czarnego Konia

Z okazji Wszystkich Świętych (czy może raczej Halloween) Dark Horse wydał długo oczekiwany kolejny numer podserii "Broken". Zapnijcie pasy, "Legacy" znowu przyspiesza! Przypomnijmy opis odcinka:

Nadchodzi czas, w którym pękną stare przyjaźnie i zawiążą się nowe, dotychczas niemożliwe do przewidzenia sojusze, a bezwzględne siły zła będą usiłowały zniszczyć je z jeszcze większą zaciętością. We wszechświecie stojącym na krawędzi zniszczenia lub ocalenia, działania grupy osób, po której nikt się nic nie spodziewał, zadecydują o losach wszystkich. Dotychczas nieokreślona przyszłość Gwiezdnych Wojen bierze zaskakujący skręt w piątym numerze "Legacy"! Wyjątkowo interesujący preview, który będzie niemałą gratką dla wszystkich fanów starożytnych Sithów, a także wielbicieli gry "KOTOR 2", można obejrzeć tutaj.
KOMENTARZE (26)
Loading..