TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

KOTOR #11 w USA...

2006-12-27 13:25:05 Stajnia Czarnego Konia

Na pożegnanie roku 2006 Dark Horse zaprezentował nam pierwszy z dwu zeszytów nowej miniserii "Knights of the Old Republic" zatytułowanej "Reunion". Tak jak i większość poprzednich odcinków stworzyli go scenarzysta John Jackson Miller oraz rysownik Brian Ching. Popatrzmy:

Knights Of The Old Republic #11

Tym razem poszukiwany Padawan Zayne Carrick i jego przyjaciele z „Ostateczności” usiłują zdobyć trochę tak potrzebnych im pieniędzy. W celu realizacji swojego planu udają się na bankowy świat Telerath, nie zważając na to, iż poszukujący ich łowcy nagród podążają za nimi krok w krok. Ale ani łowcy, ani uciekinierzy nie zdają sobie sprawy, o co naprawdę toczy się gra, zaś nagłe i niespodziewane spotkanie z osobą z przeszłości wniesie do życia Zayne'a wiele wątpliwości i pytań... Dla zainteresowanych preview dostępny tutaj.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Mandragora zwalnia tempo...

2006-12-14 23:17:17 Burzol

Jak donosi serwis Aleja Komiksu :

W ciągu najbliższych miesięcy Mandragora okroi swój plan wydawniczy do niezbędnego minimum. Powód - nadrabianie zaległości. Ograniczenia dotyczyć mają - jak przewiduje wydawca - maksymalnie czterech miesięcy.

Mówi Przemek Wróbel, szef wydawnictwa: "W tym czasie spróbujemy przekształcić Mandragorę w profesjonalne wydawnictwo komiksowe, które z kilkumiesiecznym wyprzedzeniem jest w stanie ustalić dokładne, a nie przybliżone daty publikacji swoich tytułów. W tym celu redakcja, w okresie przemiany, uspokoi swoją pracę (przede wszystkim uczyni ją efektywną), przygotuje materiały na kilka miesięcy naprzód i zacznie pracować tak, jak zawsze powinna. Mam nadzieję, że dzięki tej decyzji opóźnienia skończą się raz na zawsze (mamy zamiar wypuszczać nasze pakiety do 10-ego dnia każdego miesiąca), a przede wszystkim zminimalizowana zostanie lub wyeliminowana ilość błędów, które ostatnio nagminnie pojawiają się w naszych komiksach."

Oto, jak obecnie prezentuje się plan wydawniczy:

W grudniu b.r. do sprzedaży nie trafią żadne komiksy.

Styczeń 2007:
- Ghost Rider #4
- Vagabond #7
- Komisarz Żbik #2
- Ciach Bajera 4
- Essential: Daredevil #2
- Battle Chasers - Wydanie Kolekcjonerskie
- Lobo - Wydanie Kolekcjonerskie

Luty 2007:
- Ghost Rider #5
- Kozure Okami #5
- Fury - Wydanie Kolekcjonerskie
- Darkness - Wydanie Kolekcjonerskie #2

Marzec 2007:
- Ghost Rider #6
- Komisarz Żbik #3
- Vagabond #8
- Essential: Ghost Rider #1
- Mroczne dni - Wydanie Kolekcjonerskie
- Spawn - wydanie kolekcjonerskie #3

Jak widać, fani Gwiezdnej Sagi jak na razie będą musieli obejść się smakiem.
KOMENTARZE (22)

Komiksy

Rebellion #5 w USA...

2006-12-06 12:04:18 Stajnia Czarnego Konia

Długośmy na ten dzień czekali z nadzieją niecierpliwą w duszy... I się doczekaliśmy. Oto ostatni, finalny zeszyt pierwszej miniserii "Rebellion" zatytułowanej "My Brother, My Enemy" dobiegł końca wraz z publikacją dnia 6 grudnia. Tym razem Dark Horse przebił sam siebie, każąc nam czekać prawie 5 miesięcy od premiery zeszytu czwartego. Można mieć nadzieję, że to z powodu wyjątkowych atrakcji, jakie czekają na nas w finalnym odcinku i na stworzenie których trzeba było czekać niemalże pół roku... Przekonamy się o tym zapewne wraz z pierwszymi recenzjami.

Rebellion #5

Ponowne spotkanie Luke'a Skywalkera i jego przyjaciela z dzieciństwa Janeka "Tanka" Sunbera prowadzi do niezwykłego zakończenia, gdy jeden z nich zostaje zmuszony do podjęcia decyzji, która zmieni ich życie na zawsze! Rebeliancka flota znajduje się pod atakiem przeważających sił Imperium, a Wedge Antilles i Eskadra Czerwonych organizują mężną obronę, ale nawet oni wiedzą, że jeśli flota szybko nie wymyśli planu ucieczki, niedługo nie będzie czego bronić. Tymczasem chaos wkrada się w samo centrum statku dowodzenia Rebelii, gdy wewnętrzne zagrożenie przynosi Sojuszowi coraz więcej nieodwracalnych szkód. Obejrzyjcie niesłychaną akcję w czasach, gdy Darth Vader był nie do zatrzymania, a Luke Skywalker był niewiele więcej jak wieśniakiem z Tatooine! Preview powyższego dzieła stworzonego przez duet Williams-Badeaux można obejrzeć tutaj.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Dark Horse'a zapowiedzi na marzec...

2006-12-05 18:35:43 Rebeliancka Szumowina

Jeszcze nie opadł pył po ostatnich publikacjach, a już Dark Horse zasypuje nas nowymi zapowiedziami. Tym razem są to dwa nowe zeszyty, jeden TPB, jedno HC i niespodzianka:

Legacy #10

Niegdyś zaciekli wrogowie, dziś z konieczności sojusznicy - lojalni zdetronizowanemu Imperatorowi Roanowi Felowi przedstawiciele Imperium spotykają się z wysłannikami resztek Sojuszu Galaktycznego, by przedyskutować wspólną walkę przeciwko Sithom. Jednakże ich szeregi zinfiltrowało dwóch szpiegów, każdy z innymi rozkazami, ale z jednakową determinacją, by doprowadzić do spektakularnego krachu planowanego porozumienia. Tymczasem Cade Skywalker pozostaje zaginiony, bezustannie poszukiwany przez tych, którzy ignorują jego pragnienie, by zostawić go w spokoju. Czy nowy sojusz doprowadzi do klęski Dartha Krayta, czy też pogrzebie ostatnie szanse na wolność w galaktyce? Czy kryjówka Skywalkera zostanie odnaleziona, a co ciekawsze - co spotka tych, którzy go znajdą? O tym wszystkim przekonamy się dzięki duetowi Ostrander-Wilson 14 marca.

Knights Of The Old Republic #15

Jedna z najlepszych serii Dark Horse, stworzona przez scenarzystę J.J. Millera i rysownika Briana Chinga, nie zwalnia tempa. W numerze piętnastym trzyczęściowa miniseria "Days of Fear", pełna niebezpiecznych wizji, nieoczekiwanych zagrożeń i spóźnionych decyzji, w końcu znajduje swoje zakończenie. Poszukiwany Padawan Zayne Carrick mierzy się z najtrudniejszymi momentami swego życia , gdy w desperackiej próbie zapobieżenia apokaliptycznej katastrofie trafia prosto w objęcia swoich wrogów. Zayne ryzykuje życiem, by ocalić tych, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, ale czy jego poświęcenie pójdzie na marne? Tymczasem drobny oszust Gryph staje przed okazją wielkiego zysku, ale jeśli nie utrzyma swojej chciwości na wodzy, ten niezwykły sukces szybko przybieże tragiczny obrót! Komiks do nabycia 28 marca.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION VOLUME 3 - DARTH MAUL - HC

Na 16 maja zapowiedziano także trzeci już kolekcjonerski album w wersji hardcover (HC). Tym razem możemy sobie przypomnieć, wydany także w Polsce nakładem wydawnictwa Amber, znakomity komiks "Darth Maul", stworzony przez scenarzystę Rona Marza wraz z rysowniczką Jan Duursemą. Niedługo przed tym, jak Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi wyruszyli w swoją pamiętną podróż na Naboo, Darth Sidious odkrył zagrożenie dla swojego planu opanowania galaktyki - potężny syndykat przestępczy o nazwie Czarne Słońce. Niechętny do tolerowania takiej przeszkody na drodze swych imperialnych ambicji, Lord Sithów wysyła swojego ucznia Dartha Maula, by rozprawił się z tym kartelem galaktycznego motłochu. Krok po kroku Darth Maul wnika w Czarne Słońce, eliminując jego poruczników i zbliżając się coraz bardziej do samego centrum. Ale ci, którzy są na szczycie, tak łatwo z niego nie zejdą. Przekonajcie się, jak zakończy się to starcie najciemniejszych sił galaktyki, którego wynik przeinaczy przeznaczenie całej Republiki. Przypominamy, że powyższe wydanie będzie dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.

Knights Of The Old Republic Volume 2 - Flashpoint - TPB

Również na 16 maja zapowiedziano drugi TPB serii KOTOR. Tym razem będzie on zawierał zeszyty od #7 do #12, czyli miniserie "Flashpoint" (#7, #8, #10), "Reunion" (#11, #12) i pojedynczy zeszyt "Homecoming" (#9), wszystkie napisane przez J.J. Millera, ale z pracami zarówno Briana Chinga, jak i Dustina Weavera oraz Harveya Tolibao. Cztery tysiące lat przed Bitwą o Yavin poszukiwany Padawan Zayne Carrick wyruszył na misję, by oczyścić imię z zarzutu zamordowania swych towarzyszy Jedi. Ta wyprawa postawiła go naprzeciwko najbardziej przerażającej siły w galaktyce - Mandalorian! Mając u boku drobnego oszusta Grypha i zrzędliwego droida Elbee ze sporym bagażem problemów osobistych, Zayne okrętuje się jako pasażer na pokład "Ostateczności" , wyjętego spod prawa statku pilotowanego przez zniedołężniałego geniusza Campera i jego dziką opiekunkę Jarael. Razem, ta kolorowa załoga zmierzy się z porwaniami, kradzieżami, maniakalnymi naukowcami, mandaloriańskimi zdrajcami, chaotyczną braterską parą łowców nagród i kilkoma naprawdę sporymi eksplozjami. To trzeba zobaczyć.

STAR WARS: PANEL TO PANEL VOLUME 2— EXPANDING THE UNIVERSE

A oto obiecana niespodzianka. 30 maja w sprzedaży ukaże się druga, 192-stronicowa część albumu pod redakcją Randy'ego Stradley'a, zawierającego prace najlepszych artystów wydawnictwa Dark Horse. Poczynając od 5000 lat przed Bitwą o Yavin aż do 150 lat po niej, Dark Horse stworzył kronikę najważniejszych wydarzeń w każdej erze uniwersum Star Wars, przedstawiając ją w atrakcyjnej galerii rysunków i obrazów swych najlepszych twórców. W tym niezwykłym dodatku do pierwszego wydania "Star Wars: Panel To Panel" ( opublikowanego 29 września 2004 roku), poznamy nie tylko oszałamiającą twórczość najlepszych komiksowych artystów, ale też cały legion postaci przeznaczonych dla Expanded Universe - tych postaci, które udźwignęły ciężar romansu i przygody dawno, dawno temu w odległej galaktyce, ale także tych, co przeskoczyły z kolorowych stron komiksu do telewizji i na srebrny ekran!
KOMENTARZE (9)
Loading..