TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Nowości Czarnego Konia

2006-05-31 20:30:00

W USA pojawił się dziś nakładem wydawnictwa Dark Horse komiks:


Star Wars: Knights of the Old Republic 5

KOMENTARZE (0)

Komiksy

Del Rey będzie wydawać komiksy

2006-05-24 21:58:00 Resztki Imperium

Amerykańskie wydawnictwo Del Rey, znane nam przede wszystkim z tego, że posiada obecnie licencję na wydawanie książek pod szyldem Star Wars, wchodzi na nowe terytorium. Zabiera się za wydawanie komiksów, co prawda nie do końca takich jakimi zajmują się Dark Horse czy Marvel, a raczej wchodzą na rynek, odkryty przez firmę Dabel Brothers.
Firma ta rozpoczęła niedawno wydawanie komiksów na podstawie prozy uznanych pisarzy fantasy. Mają na swoim koncie między innymi adaptacje opowiadań George'a R.R. Martina (The Hedge Knight) czy Raymond E. Feist (The Wood Boy).
Obecnie ruszyli z wydawaniem w odcinkach „Ucznia Magii” Feista. Del Rey podąża podobnym tropem i na razie planuje wydawanie nowej opowieści z cyklu Shannara Terry’ego Brooksa.
Co prawda wątpliwe, by Del Rey zajął miejsce Dark Horse’a, ale może któregoś dnia wypełnią lukę, gdyż od lat 90. Czarny Koń skrzętnie unika komiksowych adaptacji powieści. Wydali Dziedzica Imperium, Ciemną Stronę Mocy, Ostatni rozkaz.
Może Del Rey zdecydowałby się na NEJ albo Legacy of the Force?
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Dalsze plany Mandragory

2006-05-22 15:40:00 www.mandragora.com.pl

Wśród lipcowych zapowiedzi na stronie wydawnictwa Mandragora, pojawiła się także jedna pozycja z serii "Gwiezdne wojny". Nie będzie to jednak żaden nowy numer serii, tylko kolejne, kolekcjonerskie wydanie zbiorcze. Tym razem będzie się ono składało z następujących komiksów, które zobaczyliśmy już na półkach sklepów przez minione kilka miesięcy:
Objętość wydania w twardej okładce to 144 strony, a cena wyniesie najprawdopodobniej 39,90 zł.

Oprócz tego, jak poinformował jeden z użytkowników na naszym forum, pod koniec maja odbędzie się zebranie zarządu Mandragory, na którym zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie serii "Star Wars". Jeżeli pozytywnie zakończą się negocjacje w sprawie wykupienia licencji, być może ujrzymy nowe komiksy jeszcze w czerwcu, acz bardziej prawdopodobny jest już sierpnień.

Ponadto na stronie internetowej wydawnictwa zamieszczona została ankieta zatytułowana "Jakią serię Star Wars chcielibyście przeczytać?". Do wyboru mamy następujące opcje:
 • Ongoing/Republic
 • Tales of the Jedi
 • Knights of the Old Republic
 • Legacy
 • Infinities
 • Jedi vs Sith
 • Empire
 • X-wing
 • Tag & Bink
 • Jedi
 • Rebellion
 • Tales
  Wszystkich bardzo gorąco zachęcamy do głosowania!

  O dalszych planach Mandragory będziemy informować na bieżąco.
  KOMENTARZE (29)
 • Komiksy

  Komiksy za oceanem w sierpniu i nie tylko...

  2006-05-22 14:33:00 RI za Dark Horse

  Jakiś czas temu na stronie wydawnictwa Dark Horse ukazały się zapowiedzi komiksów na sierpień. Oto i one:

  Star Wars: Legacy #3
  Scenariusz: John Ostrander
  Okładka: Adam Hughes
  Rysunki: Jan Duursema
  Tusz: Dan Parsons
  Kolory: Brad Anderson
  Data wydania: 2 sierpnia

  Człowiek zmaga się z trudnym dylematem: czy upomnieć się o swe prawowite dziedzictwo i uratować galaktykę, co będzie oznaczało konieczność odwrócenia się od swoich krewnych i pozostawienia ich na pastwę mrocznego losu. W innym miejscu galaktyki, od dawna dochowana tajemnica gryzie bezwzględnego łowcę nagród. Jej ujawnienie oznacza pewną śmierć dla niego samego i jego kompanów, ale jej ignorowanie może doprowadzić go do szaleństwa. Nieprzewidywalny trzeci odcinek serii odkrywa przed nami dotychczas nieznaną przyszłość uniwersum Gwiezdnych Wojen. Galaktyka intryg, niebezpieczeństw, romansów i przygody oczekuje!

  Star Wars: Rebellion — My Brother, My Enemy #5
  Scenariusz: Rob Williams
  Rysunki: Brandon Badeaux
  Kolory: Wil Glass
  Data wydania: 9 sierpnia

  Pojednanie Luke’a Skywalkera i jego przyjaciela z dzieciństwa – Janeka „Tanka” Sunbera zbliża się ku szokującemu zakończeniu, gdy jeden z nich będzie musiał dokonać decyzji, która zmieni życie obydwu na zawsze. Z całą flotą Rebelii atakowaną przez zmasowane siły Imperium, Wedge Antilles i Eskadra Czerwonych rozpoczynają dzielną obronę, ale nawet oni zdają sobie sprawę z tego, że jeśli flota nie znajdzie planu ucieczki, wkrótce nie będzie czego bronić. W międzyczasie, chaos rozszerza się na okręcie dowodzenia Rebelii, gdy zagrożenie z wewnątrz przynosi swe niszczące konsekwencje dla Sojuszu.
  To pełen oszołamiającej akcji komiks osadzony w czasach, gdy Darth Vader był nie do powstrzymania, a Luke Skywalker to niewiele więcej niż dzielny chłopak z farmy.

  Star Wars: Knights of the Old Republic #8
  Scenariusz: John Jackson Miller
  Rysunki: Dustin Weaver
  Okładka: Brian Ching
  Kolory: Michael Atiyeh
  Data wydania: 30 sierpnia

  Mandalorianie pojmali wiernych towarzyszy zbiegłego padawana Zayne’a Carricka, a to oznacza jedną rzecz: misję ratunkową głęboko za liniami wroga. Ponad górniczym światem Vanquo, zmagają się myśliwce Republiki i Mandalorian. A na powierzchni różnorodna załoga "Ostateczności" staje się pasażerami na gapę na własnym statku, pilotowanym przez nieznanego złodzieja. Ale nawet jeśli odzyskają kontrolę nad okrętem i możliwość ścigania porywaczy ich przyjaciół, jak przedrą się przez armady okrętów Republiki i Mandalorian, gdy obie strony najchętniej widziałyby ich martwych? Zapomnijcie o Mocy, to czego potrzebuje ta czwórka to trochę zimnego i mocnego szczęścia.

  Wśród zapowiedzi pojawiły się także wydania zbiorcze, jednak to już pozycje z następnych miesięcy - września i października.

  Star Wars: Dark Empire II 2nd Edition TPB
  Scenariusz: Tom Veitch
  Rysunki: Cam Kennedy, Jim Baikie
  Data wydania: 13 września

  We wrześniu jedna z najbardziej kontrowersyjnych, ale i ważniejszych historii w Gwiezdnej Sadze zostanie wydana w kompletnie nowej edycji. Dark Empire II będzie po raz pierwszy wydane wraz z Empire’s End w zbiorczym wydaniu. Z Imperium w odwrocie, Luke Skywalker podejmuje wyzwanie odbudowania zakonu Jedi. Okres, który spędził służąc odrodzonemu Imperatorowi splamił go Ciemną Stroną. Palpatine odsłania swój podstępny plan podbicia galaktyki używając dzieci Hana i Leii. Czy Luke będzie w stanie powstrzymać swego niedawnego mistrza?
  Luke, Lando, Han i Leia, oraz Threepio i Boba Fett ponownie spotkają się razem, by wziąć udział w jednym z najważniejszych momentów ich życia.

  Star Wars: Omnibus - X-Wing Rogue Squadron Vol. 2 TPB
  Data wydania: 11 października

  W październiku pojawi się potężna dawka X-wingów, będąca doskonałą możliwością dla czytelników by przyjrzeć się z bliska tej jednej z najbardziej popularnych serii w Uniwersum Gwiezdnych Wojen. "Star Wars: Omnibus – X-Wing Rouge Squadron Volume 2" będzie zawierać komiksy: Battleground Tatooine, The Warrior Princess i Requiem for a Rogue (numery #9-20 z serii X-Wing: Rogue Squadron).

  Star Wars: Empire Volume 6 — In the Footsteps of Their Fathers TPB
  Scenariusz: Thomas Andrews, Scott Allie
  Rysunki: Adriana Melo, Michael LaCombe, Joe Corroney
  Kolory: Michael Atiyeh
  Data wydania: 25 października

  Także w październiku, zobaczymy zbiorczy zeszyt z serii "Empire", który rzuci nowe światło na wyczyny Anakina Skywalkera podczas bitwy o Jabiim w czasie Wojen Klonów (więcej w komiksie Thunder and Light). Luke Skywalker musi zmierzyć się z dziedzictwem Jedi swego ojca, o którym wcześniej nie wiedział. W tej epickiej opowieści przewijają się księżniczka Leia, Darth Vader i przeznaczenie całej planety. Gdy Luke i Leia dolatują na Jabiim rekrutując sojuszników do Rebelii, niechcący wejdą w sam środek wydarzeń, ujrzą zdradę jednego człowieka wobec swego ludu, rebeliancki bohater stanie przeciw drugiemu, a na dodatek ściągną uwagę Imperium z Darthem Vaderem na czele.
  KOMENTARZE (9)

  Komiksy

  Informacje z forum Mandragory

  2006-05-21 22:04:00 www.mandragora.pl

  Wszyscy z niecierpliwością czekamy na dalsze plany Mandragory wobec Gwiezdnych Wojen. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z ich odpowiedziami z forum nt. Gwiezdnej Sagi.


  Czy w ogóle bierzecie pod uwagę wydawanie dwóch komiksów z serii "Star Wars" miesięcznie?
  Mandragora: Niestety raczej nie.

  Kiedy będzie gotowa Strefa Star Wars i na czym będzie ona polegała?
  Mandragora: strefy powstaną w ciągu najbliższych 6 miesięcy - będą zawierać materiały o bohaterach serii, garść informacji, kadry, może szkice, które nie ukazały się w komiksach

  Kiedy strefa Star Wars zostanie otwarta?
  Mandragora: miała być otwarta już dawno temu, ale niestety nasi graficy grzęzną w składaniu komiksów i nie mają czasu na strefy (postaram się jednak tego przypilnować i wygospodarować nieco czasu na ich zrobienie)

  (Dystrybucja) We Wrocławiu ciężko było się natknąć na Taga i Binka 2, znaleźliśmy dopiero 2 Lutego w jednym z kiosków Ruchu, mam nadzieję, że dostęp do następnych zeszytów będzie łatwiejszy.
  Mandragora: staramy się, choć dystrybucja to temat, który nie jest łatwy do przetrawienia.

  Czy, jeżeli sprzedaż "Generała" Skywalkera będzie dobra, to kolejny komiks będzie już w kwietniu? Bo w zapowiedziach nic...
  Mandragora: myślę, że raczej w maju lub czerwcu.

  Czy mandragora zaprzestaje serii wydawania komiksów z SW ? bo nic nie widać w zapowiedziach na marzec kwiecień maj :( i to jest niepokojące.
  Mandragora: nie - czekamy na wyniki sprzedaży (tak samo jak po OBSESJI) - potem zadecydujemy co i w jakiej ilości wziąć

  Jakie komiksy zamierzacie wydać z uniwersum Star Wars?
  Mandragora: Kończymy na razie na EMPIRE #26-27. Po tych dwóch zeszytach chętnie przymierzylibyśmy się do nowej serii KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC i być może do X-WING ROGUE LEADER.

  Czy są szanse na wymienioną w temacie o Star Wars serię Republic?
  Mandragora: szanse istnieją, ale są uzależnione od poziomu sprzedaży wydanych teraz zeszytów.

  Czy rozważacie wydanie pięcioczęściowej serii Star Wars: Jedi, dziejącej się podczas Wojen Klonów? Są to komiksy najwyższej klasy, i jestem pewien, że znalazłyby uznanie wśród czytelników.
  Mandragora: rozważamy tą serię - ale najpierw musimy ocenić efekty wydania ostatnich Star Warsów, potem podejmiemy wiążące decyzje.
  [W skład serii wchodzą komiksy Jedi: Yoda, Jedi: Dooku, Jedi: Aayla Secura, Jedi: Mace Windu oraz Jedi: Shaak Ti]
  Jak rozumiem konkretnych dłuższych serii spod znaku Star Wars nie mamy co oczekiwać, więc chciałbym się zapytać na jakim okresie się skupcie? Imperium? Starej Republiki a może i to i to?
  Mandragora: tak naprawdę myślę o nowych seriach: KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC, X-WING ROGUE LEADER

  Chciałbym zwrócić uwagę, że 22 Marca za oceanem ukaże się The Return of Tag & Bink: Special Edition #1, a 26 kwietnia kolejny: Tag & Bink: Revenge of the Clone Menace.
  Mandragora: tak, wiemy i bacznie to obserwujemy Tag i Bink to prywatnie jedni z moich ulubionych bohaterów.

  Ja mam takie pytanie. Wiemy ze jesteście zainteresowani seriami Star Wars Knight of the Old Republic i X-Wing. Może na początek warto by było wydać nowy one shot pod tytułem Star Wars - Purge. Komiks naprawdę jest udany i można by go szybko wydać ponieważ jest to pojedynczy komiks.
  Mandragora: wolelibyśmy chyba jednak zacząć od regularnej serii i ewentualnie w jej trakcie dorzucać one-shoty.

  Jeśli dobrze rozumiem to zastanawiacie się nad drugim tytułem Star Wars. Zamiast Knights of the Old Republic, na którym się mocno zawiodłem, proponowałbym Star Wars: Legacy. Moim zdaniem coś świetnego.
  Mandragora: wszystko bierzemy pod uwagę - Legacy także.
  KOMENTARZE (9)

  Komiksy

  Nowości ze stajni Czarnego Konia

  2006-05-17 19:38:00

  W USA ukazał się w dniu dzisiejszym kolejny komiks wydawnictwa Dark Horse.


  Star Wars: Rebellion - My Brother, My Enemy #2
  $2.99

  KOMENTARZE (0)

  Komiksy

  Nowe komiksy w USA

  2006-05-10 20:18:00

  W Stanach ukazało się zbiorcze wydanie komiksów z serii Republic (numery 46-48 i 78).  Star Wars: Honor and Duty TPB

  KOMENTARZE (0)

  Komiksy

  Dzień darmowego komiksu w USA

  2006-05-06 17:02:00

  Dziś w USA jest obchodzony Dzień Darmowego Komiksu, z tej okazji wydawnictwo Dark Horse przygotowało specjalny numer komiksu zawierającego opowieść z cyklu Gwiezdne Wojny oraz Conan.


  Free Comic Book Day 2006 Star Wars/Conan Split issue

  KOMENTARZE (0)
  Loading..