TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksy na październik

2006-07-31 22:16:00

Na oficjalnej zaprezentowano niedawno kilka zapowiedzi komiksowych wydawnictwa Dark Horse na październik 2006. Wpierw w niedalekiej przyszłości, szokujący sekret został wyjawiony w samym środku bitwy w Star Wars Legacy #5. Stare przyjaźnie będą naciągane aż do punktu przerwania, gdy nowe sojusze zaczną się formować, a bezwzględne siły zła, będą ścigać swych przeciwników z jeszcze większym wigorem. To wszechświat na krawędzi zagłady lub zbawienia, a akcje niespodziewanych kilku osób określą przeznaczenie wszystkich.

Najnowsze wydanie Star Wars Legacy autorstwa Johna Ostrandera, Jan Duursemy, Dana Parsonsa i Jona Andersona z okładką Adama Hughesa pojawi się 3 października.Tymczasem w odległej przeszłości, tajemnicza motywacja i problemowa historia zostają wyjawione w samodzielnej historii o strachu, zaniedbaniu i zdradzie w czasach starożytnej Starej Republiki. Po wielkiej Wojnie Sithów, jedna Jedi oddała się pod kuratalę najbardziej utalentowanych jasnowidzów, w nadziei przewidzenia i zapobiedzenia powrotowi Sithów. Ale obsesja nad jej misją, pozwoliła by niepostrzeżenie mroczne wpływy zagnieździły się w Zakonie Jedi. Gdy wydarzenia toczą się już własnym torem, i nie można ich cofnąć, konsekwencje mogą przypieczętować los całej galaktyki…Star Wars: Knights of the Old Republic #10 Johna Jacksona Millera, Briana Chinga I Michaela Atiyeh pojawi się 25 października.Mroczne czasy nastały. Dark Horse zaczyna wypełniać lukę między III i IV Epizodem, w czasach gdy Galaktyczna Republika stała się Imperium Palpatine’a.Na Coruscant, Dath Vader oczekuje na swojego mistrza, który ma mu wyjawić swoją wizję przyszłości. Ale czy ukryty w niej jest plan, by zdobyć władzę? Na New Plympto, mistrz Jedi, Dass Jennir prowadzi armię Nosaurian w wojnie, którą już przegrali. Czy to oznacza bycie Jedi?

Star Wars: Dark Times #1 to pierwszy z pięciu komiksów składających się na cykl The Path to Nowhere, opowieści która nawiązuje do książki Czarny Lord: Narodziny Dartha Vadera - James Luceno. Pierwszy zeszyt jest autorstwa Wellesa Hartleya, Micka Harrisona, Douglasa Wheatleya i Rondy Pattison. Pojawi się 25 października.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Nowości komiksowe za Wielką Wodą

2006-07-26 20:55:00

W USA nakładem wydawnictwa Dark Horse ukazały się:


Star Wars: Clone Wars Volume 9: Endgame TPB

KOMENTARZE (0)

Komiksy

KOTOR #10 nadciąga w USA

2006-07-20 22:42:00 Wedge Antilles za TFN


Sekretne dążenia i pogmatwana historia zostają ukazane w tej opowieści o strachu, zaniedbaniu i zdradzie w Starej Republice. Po wielkiej Wojnie Sithów, jedna Jedi poświęciła się szkoleniu wyłącznie najbardziej utalentowanych wizjonerów, mając nadzieję na zapobieżenie i ustrzeżenie galaktyki przed powrotem Sithów. Ale obsesja na punkcie jej misji stworzyła inną lukę, pozwalając mrocznym wpływom wejść do Zakonu Jedi. Teraz wydarzenia zostały pchnięte i nie można ich już zatrzymać, a ich konsekwencje przeinaczą przeznaczenie całej galaktyki.

Dziesiąty zeszyt tej serii ongoing i pierwszy rozpoczynający trzecią już podserię, został zapowiedziany na 25 października, a będzie liczył 32 strony. Każdy z kolejnych zeszytów serii KOTOR będzie ponadto zawierał streszczenie poprzednich wydarzeń dla nieobeznanych z zeszłymi odcinkami czytelników.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Rebellion #4

2006-07-20 22:27:00 Wedge Antilles za rebelscum.com


W sklepach w USA pojawił się czwarty i przedostatni odcinek pierwszej miniserii Rebellion duetu Williams i Badeaux pt. "My brother, my enemy".

Czy Sunber rzeczywiście chce przyłączyć się do Rebelii, czy też to wszystko jest częścią przewrotnego planu Imperium? Teraz zapewne jeszcze się tego nie dowiemy, lecz kolejne przygody "Tanka" Sunbera i Luke'a Skywalkera już wkrótce!

Przypominamy, że previev odcinka można zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Wywiad z Johnem Ostraderem

2006-07-10 21:48:00 Insider

Niedawno w Insiderze pojawił się wywiad z Johnem Ostranderem.

Mając na swym kącie olbrzymie sukcesy w biznesie komiksowym, współtwórca i scenarzysta „Grimjacka” dla wydawnictwa First Comics, John Ostrander pomógł rozkwitnąć niezależnym komiksom w latach 80. Seria, osadzona w post-apokaliptycznej ameryce, była połączeniem klasycznej detektywistycznej opowieści z SF, zawierającą wspaniałe i klimatyczne prace drugiego współtwórcy – Timothy’ego Trumana stworzyła cały nowy rodzaj komiksów. Przez następne lata Ostrander regularnie tworzył dla Marvela i DC, maczając swe palce w seriach „The Spectre”, „Justice Leage”, „Wasteland”, „Suicide Squad”, „X-Men” czy „Punisher”. Od 2000 Ostrander regularnie pisał scenariusze do serii Star Wars Republic, często współpracując z Jan Duursemą, z którą tworzy swój najnowszy projekt – Star Wars Legacy.

Dziejąca się dekady po nadchodzącej serii ksiażek „Legacy of the Force”, seria komiksowa Legacy, to całkowicie nowy okres w dziejach Gwiezdnej Sagi, zupełnie nietknięty i nienaznaczony. I choć będzie on poruszał znane archetypy – jak Jedi, Sithowie, Imperialni, podziemie, Skywalkerowie, wszystko zostanie przepisane i zreinterpretowane w taki sposób, jakiego fani dotychczas nie znali. Johnowi i Jan tworząc nową serię przyświecały dwa cele, wykorzystać w historii potęgę mitu Gwiezdnych Wojen i stworzyć pewne miejsce w odległej galaktyce, ponownie niebezpiecznym.
Wywiad z Jothnem Ostraderem pochodzi z jednego z najnowszych Insiderów. Możecie go przeczytać tutaj >>>.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Zapowiedź "Dark Times"... - UPDATE!

2006-07-08 11:13:00 Sick, W. Antilles i Forum Dark Horse

Dark Horse nie przestaje nas zarzucać nowymi pomysłami. Podczas, gdy serie Rebellion, Legacy i Knights of the Old Republic trwają sobie w najlepsze, Czarny Koń planuje wypuścić jesienią na rynek kolejny ciąg mini-historyjek, pod wspólnym tytułem Dark Times

Pierwsza mini-seria w ramach Dark Times nosić ma tytuł "The Path to Nowhere", a za jej scenariusz odpowiadać będzie Mick Harrison na podstawie pomysłów Wellesa Hartley'a, rysunkami zajmie się Douglas Wheatley, a kolorami znana z Purge Ronda Pattison.

Akcja serii ma się dziać po wydarzeniach we wspomnianym Purge i nawiązywać do wątków z powieści Czarny Lord Jamesa Luceno. Jeśli tak będzie, można mieć nadzieję na ujednolicenie postaci Vadera, tak odmienne w różnych pozycjach koncentrujących się na tym okresie.
Na ile te nadzieje się sprawdzą, przekonamy się już w październiku.

Nastały mroczne czasy. Chociaż Imperium Palpatine'a wprowadziło twarde rządy na planetach należących niegdyś do Republiki, galaktyka pogrąża się w morzu chaosu, bezprawia i rozpaczy.

Na Coruscant Darth Vader pragnie poznać plany na przyszłość Imperium, snutą przez jego mistrza. Ale czy poza przejęciem władzy były tu jakieś plany? Na Nowym Plymptonie mistrz Jedi Dass Jennir prowadzi nosauriańską armię do walki o straconą sprawę. Czy tak ma wyglądać rola Jedi w nowej galaktyce?

Dark Times #1 jest wstępem do nowej ery w historii "Gwiezdnych Wojen", ery, w której przyszłość zapowiada się ponuro, zło jest wszechobecne, a wszystkie ścieżki prowadzą donikąd...
Temat na Forum

UPDATE Jak donosi Sick na Forum, tytuł Dark Times będzie wydawany mini-seriami naprzemiennie z Rebellion, tworząc jakby jedną serię ongoing, w której każda historia będzie się składać z pięciu zeszytów.
KOMENTARZE (13)

Komiksy

Komiksy na jesień 2006

2006-07-06 13:17:00 RI za StarWars.com

Na oficjalnej pojawiła się zapowiedź kilku komiksów, których możemy spodziewać się we wrześniu 2006 i później.I choć seria Star Wars Legacy zadebiutowała dopiero w zeszłym miesiącu, nie przestanie nas zadziwiać swą zdumiewającą wizją przyszłości uniwersum Gwiezdnych Wojen. Oto pierwsze spojrzenie na czwarty tom serii, w której sekret, który wstrząśnie całą galaktyką zostanie ujawniony w samym sercu bitwy! Nadchodzi czas, w którym pękają stare przyjaźnie i zawiązują się nowe, dotychczas niemożliwe do przewidzenia sojusze, a bezwzględne siły zła będą usiłowały zniszczyć je z jeszcze większym wigorem. We wszechświecie stojącym na krawędzi zniszczenia lub ocalenia, działania grupy osób, po której nikt się nic nie spodziewał, zadecydują o losach wszystkich. Dotychczas nieokreślona przyszłość Gwiezdnych Wojen bierze zaskakujący skręt w tym najnowszym numerze Legacy.

Star Wars Legacy #4 pojawi się 6 września i jak zwykle będzie to dzieło Johna Ostrandera, Jan Duursemy, Dana Parsonsa, Brada Andersona z okładką Adama Hughesa.Tymczasem w odległej przeszłości „Gwiezdnych Wojen” domyka się opowieść „Flashpoint”, gdy ścigany padawan Zayne Carrick i jego współzałoganci „Ostatecznosci” podejmują się najbardziej niebezpiecznej z dotychczasowych misji, podróży w głąb terytoriów Mandalorian, by ocalić jednego z towarzyszy. Z małą pomocą niespodziewanych sojuszników, Zayne i jego gang muszą odnaleźć zapomnianą kosmiczną stację, która niegdyś służyła Republice do badań, a obecnie jest w rękach mandaloriańskich naukowców, pełnych złych intencji. Jeśli ktoś myśli, że mógłby tak po prostu stamtąd odlecieć, wraz z przyjacielem, musi być szalony. Oni z pewnością są.

Star Wars: Knights of the Old Republic #9 Johna Jacksona Millera, Dustina Wavera, Michaela Atiyeh z okładką Briana Chinga pojawi się w USA 27 września.Tymczasem w listopadzie dwie kompletnie różne serie pojawią się w zbiorczych paperbackach. Pierwsza z nich to seria o ulubionej parze Rebelianckich partaczy i nieudaczników – Tagu i Binku. 104 stronicowy komiks nazwany „Tag & Bink were here” będzie zbierał ich przeróżne przygody, które powstały na przestrzeni lat. Tag Greenley i Bink Otauna zostaną wplątani w najważniejsze wydarzenia Gwiezdnych Wojen ze swojej woli lub wbrew jej. A w tle przewiną się największe znakomitości galaktyki.

Serię komiksów napisał Kevin Rubio a za rysunki odpowiada Lucas Marangon. Korory to dzieło Michelle Madsen i Dana Jacksona.
Komiks ukaże się 8 listopada.W tym samym okresie pojawi się też pierwszy zbiorczy zeszyt serii Knights of the Old Republic „Commencement”.
Osadzony cztery tysiące lat zanim Luke Skywalker zniszczył Gwiazdę Śmierci na orbicie Yavina, opowiada historię samotnego padawana, którego ściga między innymi jego własny mistrz, ogarnięty rządzą zabicia swojego ucznia.

Komiks jest wspólnym dziełem Johna Jacksona Millera, Briana Chinga, Travela Foremana, Michaela Atiyeh i Travisa Charesta.
Pojawi się 22 listopada.
KOMENTARZE (14)

Komiksy

Kilka informacji o komiksach Mandragory

2006-07-04 17:48:00

W niedzielę 2 lipca, na wrocławskich Dniach Fantastyki, odbyło się spotkanie z prezesem zarządu wydawnictwa Mandragora, panem Przemysławem Wróblem. Oto kilka najważniejszych informacji dotyczących serii "Star Wars":

 • Najważniejsza z nich: Mandragora chce nadal wydawać komiksy Star Wars
 • Mandragora wyda dwie serie komiksowe:
  - Clone Wars Adventures najprawdopodobniej jako 2-3 miesięcznik. Jego podstawowym plusem jest to, że jest przystępny także dla młodszego odbiorcy. Komiks byłby wydawany w formacie jak oryginalny i trafiłby do dystrybucji kioskowej.
  - Jedną z serii, które pojawiły się w ankiecie (KOTOR, Rebellion lub Legacy) jako miesięcznik. Na razie nie zadecydowano jeszcze która.
 • Nowe komiksy mają pojawić się na przełomie września/października, acz istnieje szansa na lipiec/sierpień jeśli wcześniej zakończą się negocjacje z Lucasem, a raczej Lucas Licensing)
 • Rozmowy z Lucasem toczą się za pośrednictwem Szwedów, dlatego trwa to tyle czasu. A po drugie Lucasfilm cały czas liczy sobie cenę licencji po sprzedaży przy filmie, "zapominając" o jej spadku.
 • Sprzedaż komiksów Star Wars w czasach "Zemsty Sithów" była bardzo duża, teraz jednak zmalała o prawie połowę, choć nadal jest znacząca.
 • Obecnie nakład komiksów Star Wars wynosi około 17 tysięcy egzemplarzy, podczas gdy sprzedaje się 10 tysięcy
 • Aby wydawanie komiksów było opłacalne, musi sprzedawać się przynajmniej 50% nakładu, ale nie jest to sztywną regułą, gdyż przy nakładzie 100 tys. egzemplarzy (póki, co nie osiągalnym) już przy 20 tys. jest to opłacalne.
 • Jeśli seria osiąga 30-40% sprzedaży, to wtedy serie komiksowe nie są opłacalne i są wycofywane ze sprzedaży
 • W wydaniach kolekcjonerskich nie ma żadnych dodatkowych stron, ponieważ są one sklejane z zeszytów, które się nie sprzedały - zmieniana jest tylko okładka. Sposób sklejania jest pół automatyczny, pół ręczny, co tym bardziej zwiększa koszty. Od Mandragory zostały wykupione wszystkie egzemplarze kolekcjonerskie. Ich nakład wynosi około 500 - 700 sztuk.
 • Wydawnictwo przyznaje, że czasem ma mało czasu na edytowanie tłumaczeń - po prostu są robione "na wczoraj" stąd błędy w nazewnictwie, jednak obiecano także, iż przeprowadzana będzie konsultacja z grupą fanów z Wrocławia, dlatego też od kolejnych numerów, jakość tłumaczeń powinna się poprawić
 • Orkanaugorze - bo i o tłumacza pojawiły się pytania - jest to jeden człowiek, a nie cała grupa. Specjalizuje się on w tłumaczeniach staroangielskich i slangowych. Posiada także tę zaletę, że tłumaczy bardzo szybko, co jest szczególnie ważne dla Mandragory

  O planach Mandragory rozmawiamy na Forum.
  KOMENTARZE (22)
 • Loading..