TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

KOTOR #13 w USA...

2007-01-31 11:03:44 Stajnia Czarnego Konia

Dziś zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w sprzedaży ukazał się trzynasty zeszyt zjawiskowej serii "Knights Of The Old Republic", rozpoczynający kolejną, tym razem trzyodcinkową miniserię "Days Of Fear". Gdy zbiegły Padawan Zayne Carrick i jego towarzysz, oszust Gryph, opuszczają swoich przyjaciół z "Ostateczności", niecodzienna para postanawia zdobyć nowy statek. Wkrótce obydwaj odkryją, że pomaganie sobie w tym, na co ich nie stać, niesie znacznie większe koszty, niż się spodziewali! Tymczasem złowieszcza siła zaczyna polowanie na "Ostateczność" w całej galaktyce, zdecydowana nie ustępować, dopóki właściciele statku nie znajdą się w jej szponach! Preview do obejrzenia tutaj. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Dark Times #2 w USA...

2007-01-17 12:55:43 Stajnia Czarnego Konia

24 stycznia w sprzedaży za oceanem pojawił się kolejny zeszyt rewelacyjnej serii "Dark Times", która na razie zastąpiła średnio udanego "Rebelliona". Dodatkowo od tygodnia można też nabywać siódmy tom zbiorczy opartych na serialu "Clone Wars" komiksów pod tytułem "Clone Wars Adventures". Popatrzmy:

Dark Times #2
Pomimo swojej zgody na podążanie ścieżką Sithów, Darth Vader jest wstrząśnięty złem, jakie rozprzestrzenia się przy współudziale Imperium. Złem, które miał nadzieję pozostawić za sobą. Były bojownik o wolność z szeregów Separatystów musi poradzić sobie z faktem, iż wszystko, co do tej pory wywalczył - on i jego towarzysze broni - poszło na marne, a ich rodziny muszą płacić surową cenę za brak pokory. Załoga przemytniczego statku musi opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu, którego zamierzali uniknąć... a który już na zawsze zmieni ich dotychczasowe życie. A wszystko to w opowieści o galaktyce w jej najmroczniejszych czasach, kiedy niebezpieczeństwo czyhało na każdym kroku. Preview powyższego dzieła stworzonego przez duet Hartley & Harrison wraz z rysunkami Douga Wheatley'a do obejrzenia tutaj.

Clone Wars Adventures - Volume 7 - TPB

Walki na miecze świetlne, szlachetni i bezinteresowni rycerze Jedi, dużo akcji, jeszcze więcej emocji, podstępnych knowań i szlachetnych poświęceń w czterech historiach, osadzonych w realiach najbardziej ekscytującego okresu Gwiezdnych Wojen. Republika i Konfederacja ścierają się w epickich zmaganiach, walcząc wszędzie; od zimnej przestrzeni kosmicznej po najbardziej egzotyczne i dziwne planety. Za to wszystko odpowiadać będą Matthew i Shawn Fillbachowie, Chris Avellone, Ryan Kaufman, Jeremy Barlow, Ethen Beavers i Stewart McKenny. Preview tutaj.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na kwiecień...

2007-01-10 18:21:57 Rebeliancka Szumowina

Dark Horse uchylił nam rąbka tajemnicy dotyczącej przyszłych planów komiksowych na miesiąc kwiecień. Tak jak się spodziewaliśmy nie ma większych zmian, oto co niebawem ukaże się w USA:

Legacy #11

11 kwietnia w sprzedaży ukaże się kolejny zeszyt cyklu "Legacy", rozpoczynający kolejną miniserię. Tym razem u boku scenarzysty Johna Ostrandera znów ujrzymy rysowniczkę Jan Duursemę. W tym odcinku Cade Skywalker znów chwyci za miecz świetlny - jednak nie z pobudek, na które liczyli Jedi. W rzeczywistości niektórzy Jedi zaczynają się robić podejrzliwi co do Cade'a i jego nieposkromionej siły. Jeśli nawiedzany przez widma tragedii własnego życia i czynów przodków Skywalker wyprze się własnej przeszłości, być może przyniesie to zalążek przerażającej przyszłości. Pośród ruin jego dzieciństwa decyzja Cade'a doprowadzi do odkrycia, które przybliży go znacznie ku przeznaczeniu. Tymczasem dawni towarzysze Skywalkera - Deliah Blue i Jariah Syn - mierzą się z niepewną przyszłością, zdradzeni i przekazani w ręcę śmiertelnego wroga, którego mieli nadzieję zgubić. To czy dożyją następnego dnia zależy od tego, co wiedzą o dzedzicu Skywalkerów - i tego, co zechcą ujawnić...

Knights Of The Old Republic #16

25 kwietnia rusza kolejna dwuczęściowa miniseria KOTOR'a zatytułowana "Nights Of Anger". Kiedy Camper, niedołężny właściciel "Ostateczności" ulega przerażającej chorobie, jego młoda obrończyni Jarael zaryzykuje wszystko, by go ocalić, nawet jeśli oznacza to poszukiwanie leku na Arkanii, rodzinnej planecie, której nigdy nie widziała, gdzie genetyczne "odrzuty" takie jak ona i Camper są pogardzane, a nawet ścigane. Na Arkanii kłopoty Jarael tylko się pogłębiają, a jeśli jej intencje zostaną wykryte, potężne siły, które ścigają ścigają Campera od lat nie poprzestaną, póki nie dopadną starego uciekiniera - i potwornej tajemnicy, którą w sobie nosi. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver.

Clone Wars Adventures Volume 8

6 czerwca w sprzedaży ukaże się kolejny TPB o przygodach z czasów Wojen Klonów. Dzieło zaprezentują nam odpowiadający za scenariusz i szkice Matt i Shawn Fillbachowie, wspomagani przez innych twórców. Uszkodzony droid próbujący uniknąć zguby na polu bitwy; łowczyni nagród Aurra Sing mierząca się z własną śmiertelną przeszłością; Obi-Wan Kenobi zaplątany w szpiegowską przygodę... to wszystko i jeszcze więcej w tym dynamicznym, pełnym przygód wydaniu. Czytelnicy otrzymają cztery opowieści o walce Republiki z Separatystami, pełne porywających bitew i zwrotów akcji. Interesująca fabuła i rysunki stylizowane na wzór serialu "Clone Wars" przypomną wszystkim, dlaczego kochają wszechświat Star Wars.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 4 - JANGO FETT/ZAM WESELL - HC

Również w czerwcu, ale dnia 13, otrzymamy czwarty już kolekcjonerski zeszyt najlepszych komiksów w wersji hardcover, wydany z okazji trzydziestolecia Gwiezdnych Wojen. Tym razem otrzymamy zbiorcze wydanie dwóch, opublikowanych także w Polsce nakładem wydawnictwa Amber komiksów - "Jango Fett" i "Zam Wesell". Kiedy tajemniczy zleceniodawca wynajmuje Janga, by odzyskał starożytny artefakt, nie ma w tym nic zaskakującego, że piękna i groźna łowczyni nagród Zam Wesell zostaje wysłana po tę samą zdobycz. Czy tych dwoje wrogów stanie ze sobą do walki w wyścigu o lukratywną zdobycz, czy też lata doświadczeń uświadomią im, że czasem tylko praca zespołowa jest kluczem do sukcesu... i przetrwania? Scenariusz tych znakomitych dzieł napisał Ron Marz, za rysunki odpowiadają zaś Tom Fowler i Ted Naifeh. Przypominamy, że powyższe wydanie będzie dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.

Star Wars: Omnibus - X-Wing Rogue Squadron Vol. 3 - TPB

W końcu 20 czerwca otrzymamy długo wyczekiwany ostatni zbiorczy tom komiksowej serii "X-Wing" w wydaniu TPB, obejmujący tym razem zeszyty od #21 do #35, czyli miniserie "In the Empire’s Service", "The Making of Baron Fel", "Family Ties", "Masquerade" oraz "Mandatory Retirement". Najwięksi piloci myśliwscy galaktyki zostają wysłani na misję odbicia galaktycznej stolicy - Coruscant - z rąk Imperium. To, czy ta wyprawa okaże się najwspanialszym epizodem w dziejach Nowej Republiki, czy też jej największą porażką, zależy od Wedge'a Antillesa i jego ekipy pilotów X-Wingów - Eskadry Łotrów! Skorzystajcie z okazji zapoznania się z tymi przygodami w pełnym kolorze, na wysokiej jakości papierze i w przystępnej cenie i przekonajcie się, jak kreował się największy as myśliwski Imperium - Baron Fel, jak przebiegały podstępne machinacje potężnej Ysanne Isard oraz jakie przeznaczenie dosięgnęło następcy Imperatora - Sate'a Pestage'a. To wszystko i jeszcze więcej w powyższej historii napisanej przez Michaela A. Stackpole'a z rysunkami Johna Nadeau, Steve'a Crespo, Jima Halla, Drewa Johnsona, Gary'ego Halla, Jordi Ensign, Chipa Wallace'a i Gary'ego Martina.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Nowości w USA...

2007-01-10 13:15:16 Stajnia Czarnego Konia

Co w grudniu, to w styczniu, a więc Dark Horse 9 stycznia podarował nam dwa zapowiadanie uprzednio na grudzień komiksy. Obydwa zeszyty są o tyle ważne, że kończą miniserie cyklów "Legacy" oraz "Knights Of The Old Republic". Miejmy nadzieję, że nie zawiodą oczekiwań czytelników.

Legacy #7

Miecze świetlne ścierają się w walce pomiędzy Sithem i Jedi, która wyznaczy punkt zwrotny dla przeznaczenia całej galaktyki. Życie kluczowej postaci staje na szali równowagi, przekonując Cade'a Skywalkera do podjęcia szokującego wyboru, który zagrozi wszystkiemu, co tak ciężko dotąd chronił, i wprowadzi go na ścieżkę, z której nie ma powrotu. Stawki są wyższe niż kiedykolwiek w świecie Star Wars - przekonajcie się, jak to wszystko się skończy! Ostatni numer kończący pierwszą miniserię "Legacy" zatytułowaną "Broken" zapowiada się naprawdę interesująco, a jego prewiev możecie zobaczyć tutaj. Przypomnijmy, że w tym zeszycie za scenariusz dalej odpowiada John Ostrander, a za rysunki Jan Duursema.

Knights Of The Old Republic #12

Oto przed nami zakończenie dwuczęściowej miniserii zatytułowanej "Reunion" - scenariusz John Jackson Miller, rysunki Harvey Tolibao. Weźcie ściganego Padawana Zayne'a Carricka, dodajcie wygadanego oszusta, dwoje tajemniczych uciekinierów i jednego zrzędliwego droida, a otrzymacie najbardziej nieprzewidywalne, dynamiczne i ekscytujące spojrzenie na wszechświat Star Wars od czasów, gdy łajdak Han Solo pomógł Luke'owi Skywalkerowi wysadzić Gwiazdę Śmierci! Dla tej dziwacznej załogi przypadkowych bohaterów życie w Starej Republice jest dalekie od idylli. Planując wyłudzić jakieś ochłapy z bankowej planety Telerath, wpadają wprost na dwójkę braci łowców nagród, niebezpiecznych w równym stopniu dla galaktyki jak i dla samych siebie. Trzeba czegoś więcej niż miecza świetlnego, by wyciągnąć Zayne'a i jego przyjaciół z tego bałaganu - na przykład kłamstwa, kamuflażu i odrobiny starej, dobrej Mocy! Preview do obejrzenia tutaj.
KOMENTARZE (5)
Loading..