TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Dark Times #6 i KOTOR #21 w USA...

2007-10-26 00:16:41 Rebeliancka Szumowina

Czyżby w Stanach Zjednoczonych obowiązywał kalendarz inny niż w Europie Zachodniej? To całkiem możliwe, skoro komiksy które miały zjawić się w sierpniu i wrześniu po wielu tygodniach odkładania dopiero co zawitały na półkach. Ale że zacne to komiksy warto przyjrzeć się im bliżej:

Dark Times #6

Oto powraca do nas cudowny cykl "Dark Times", tym razem w nowej, pięcioodcinkowej miniserii "Parallels". W ostatnich dniach Wojen Klonów na mocy Rozkazu 66 Mistrz Jedi K'Kruhk znalazł się na ścieżce, której nawet sobie nie wyobrażał. Teraz nie tylko jego własne życie zależy od jego umiejętności, ale także życie wielu innych. Tymczasem w innej części galaktyki Bomo Greenbark i załoga przemytniczego statku "Uhumele" są ścigani przez Imperium nawet wtedy, gdy udają się na potencjalnie niebezpieczne spotkanie. Przed nami dwa osobne wątki, każdy prowadzący do zaskakujących decyzji, które zmienią przyszłość każdego, kto znajdzie się w pobliżu. Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross. Preview tutaj.

KOTOR #21

Tymczasem historia osadzona w cyklu "Knights of the Old Republic" i dziejąca się 7 lat przed wydarzeniami z pierwszej gry o tym samym tytule także nie ustępuje pola. Oto przed nami trzecia i ostatnia część miniserii "Daze of Hate", w której negocjacje pomiędzy Republiką i Mandalorianami znajdą swoje niewyobrażalne rozwiązanie. Na pokładzie potężnego okrętu "Dziedzictwo Arkanii" Lord Adasca wierzy, że jego plan osiągnięcia pozycji najpotężniejszej istoty w galaktyce w końcu przyniesie owoce. Jeśli te marzenia mają okazać się jedynie mrzonkami, poszukiwany Padawan Zayne Carrick musi zaryzykować wszystkim dla improwizowanego i niepewnego planu, który wymaga pomocy od samego wroga numer 1 i byłego nauczyciela - Mistrza Jedi Luciena. Jednak gdy obydwaj wrogowie wspólnie staną przeciw kontrolowanemu przez Adascę spotkaniu Republiki i Mandalorian, rozpocznie się kolejny spisek - który na zawsze ustali przeznaczenie kilku głównych postaci. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo. Preview tutaj.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 9 - BOBA FETT: DEATH, LIES, AND TREACHERY - HC

A teraz kolejna niespodzianka. W ramach świętowania trzydziestolecia Dark Horse znów sięga do klasyki, wydając nam w wersji hardcover trzy komiksy o Bobie Fettcie, składające się na opowieść "Boba Fett: Death, Lies nad Treachery". Pierwszym z zeszytów jest wydany także w Polsce komiks "Bounty on Bar-Kooda" (wydany najpierw przez Egmont jako "Nagroda za Bar-Koodę", a później przez Amber jako "Polowanie na Bar-Koodę"), drugim "When the Fat Lady Swings", a trzecim "Murder Most Foul". Nawet w najdalszych zakątkach galaktyki, wszędzie gdzie spotykają się uciekinierzy lub spisują przestępcy, jedno imię jest zawsze wypowiadane cichym tonem. Boba Fett - to imię zasiewa strach nawet w najdzielniejszych sercach. Jego cena jest wysoka, ale jeśli szukasz zemsty lub ochrony, nikt nie wykona tej pracy lepiej. Oczywiście jeśli chcesz odzyskać porwaną narzeczoną, dziedziczkę fortuny Huttów, żadna cena nie jest wygórowana. Nawigując w sieci zła i kłamstwa Fett wzniesie się wysoko ponad to, co potrafi robić najlepiej - wykonać zlecenie i odebrać zapłatę. Scenariusz John Wagner, rysunki Cam Kennedy. Przypominamy, że powyższe wydanie będzie dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Dwa nowe komiksy w USA...

2007-10-17 20:11:36 Rebeliancka Szumowina

Podczas gdy za oceanem próżno wypatrywać tak oczekiwanej premiery KOTOR'a #21 czy choćby Dark Times #6, Dark Horse uraczył nas dwoma komiksami "zastępczymi", ale nie mniej przez to cennymi. Oto i one:

STAR WARS OMNIBUS - TALES OF THE JEDI - VOLUME 1 - TPB

Przed nami coś, na co czekali chyba wszyscy. Legendarna seria "Tales of the Jedi" powraca w wersji TPB! Oto pierwsza część, zawierająca w sobie miniserie: "Złoty Wiek Sith", "Upadek Imperium Sith" oraz "Knights of the Old Republic". Pięć tysięcy lat przed Bitwą o Yavin galaktyką rządził Lord Sithów Marka Ragnos. Jego śmierć rozpoczęła wojnę między następcami, która przyniosła kres jego imperium - i niemal całej galaktyce. Tysiąc lat później dwoje młodych Jedi - Ulic Qel-Droma i Nomi Sunrider poniesie płomień sprawiedliwości - najpierw przeciwko zabijającemu Jedi Huttowi, a później przeciwko duchowi Mrocznego Jedi, grożącemu opanowaniem całej planety. Scenariusz Tom Veitch i Kevin J. Anderson, rysunki Chris Gossett, David Roach i Dario Carrasco Jr. W składzie 440 stron.

Clone Wars Adventures - Volume 9

Do kupienia jest już także dziewiąty tom przygód Jedi i ich przyjaciół oparty na kresce z serialu "Clone Wars". Wojny Klonów rozlały się po całej galaktyce, przynosząc mnóstwo szaleńczych akcji Jedi, przerażających ataków potworów i planetarnych konfrontacji między armiami droidów i klonów. Oto cztery nowe przygody, pełne bohaterów i łotrów zaangażowanych w epicki konflikt. Scenariusz i rysunki Matthew i Shawn Fillbachowie.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

"Dark Times #5" w USA...

2007-10-10 21:24:53 Rebeliancka Szumowina

Za oknami liście lecą z drzew, a aura staje się coraz chłodniejsza - nadchodzi zima. Ale cóż ma pora roku do komiksów spod znaku Star Wars? Otóż to jeszcze zeszłej zimy, a konkretnie w lutym, mieliśmy otrzymać zakończenie pierwszej minserii cyklu "Dark Times". Zima się skończyła, po niej wiosna i lato... I dopiero u progu kolejnej zimy dotarł do nas obiecany zeszyt. Powiecie lepiej później niż wcale? Z całą pewnością, jednak szkoda że tak późno. Miejmy jednak nadzieję, że warto było uzbroić się w cierpliwość:

Dark Times #5

Tak oto cykl "The Path to Nowhere" serii Dark Times dotarł do swojej piątej i ostatniej odsłony. To koniec wyprawy, ale nie koniec drogi. Ścieżki się rozchodzą, sojusze pękają, a robienie słusznych rzeczy staje się zdradą. Chaos Wojen Klonów i ciemność Imperium Palpatine'a umożliwiły mniejszemu, bardziej osobistemu - ale nie mniej przez to groźnemu - złu rozkwit, z jakiego wyniknie starcie, które zmieni wszystko. Czy po tym wszystkim co zrobił, Dass Jennir wciąż może określać się jako Jedi? Czy po tym wszystkim co się stało, Bomo Greenbark znajdzie siłę, by walczyć dalej? To może być najmroczniejsza opowieść Gwiezdnych Wojen z jaką kiedykolwiek mieliście do czynienia. Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley. Preview tutaj.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 8 - SPLINTER OF THE MIND’S EYE - HC

W ramach specjalnych edycji komiksów w wersji hardcover Dark Horse przyniósł nam coś, czego przy ogłaszaniu planu wydawniczego chyba nikt się nie spodziewał. Oto powraca do nas "Spotkanie na Mimban" w wersji komiksowej, adaptacja jednej z najstarszych książek Star Wars w uniwersum. Głęboko w bagnach planety Mimban spoczywa potężny kryształ, zdolny powiększyć umiejętności Mocy jego właściciela do niewyobrażalnych rozmiarów. Jeśli znajdzie się we właściwych rękach może ocalić galaktykę. W niewłaściwych może ją zniszczyć. W okresie, gdy zniszczenie Gwiazdy Śmierci wciąż jest świeżym wydarzeniem, Luke i Leia trafią w sam środek wojny, o której myśleli że jest zakończona i przekonają się, że Ciemna Strona ani trochę nie straciła na swej potędze. Scenariusz Terry Austin, rysunki James Sinclair. Przypominamy, że powyższe wydanie będzie dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.

Jednocześnie informujemy, że w sprzedaży ukazał się także Episode II: Attack of the Clones Photo Comic.
KOMENTARZE (14)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na styczeń...

2007-10-05 19:42:48 Rebeliancka Szumowina

Podczas gdy na rynku wydawniczym posucha, a ostatnia część "Dark Times" wciąż jest przesuwana z tygodnia na tydzień, Dark Horse uraczył nas wyjątkowo skromnymi zapowiedziami komiksowymi na styczeń. Możemy mieć tylko nadzieję, że w kolejnych miesiącach będzie znacznie lepiej.

Legacy #20

Oto w zeszycie dwudziestym cyklu "Legacy" rozpoczynamy nową, nienazwaną jeszcze dwuczęściową miniserię. Przez siedem lat wyjęty spod prawa admirał Gar Stazi dowodził partyzanckimi atakami resztek Sojuszu Galaktycznego na dowodzone przez Sithów siły Imperium. Gdy dochodzą go wieści o niemal ukończonej, ściśle tajnej konstrukcji Imperium, rzuci na szalę los całej floty aby obrócić ten projekt przeciwko Sithom. Przed nami ostatnia walka Sojuszu Galaktycznego. Scenariusz John Ostrander, okładka Douglas Wheatley. Premiera 16 stycznia, a nazwisko rysownika zapewne poznamy w najbliższym czasie.

KOTOR #25 - Vector #1

I tak oto zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy 30 stycznia nowy cykl komiksowy - "Star Wars: Vector" - który zadebiutuje nam na łamach dotychczasowego cyklu "Knights of the Old Republic", po czym po czterech zeszytach przejdzie do serii "Dark Times". W zeszycie pierwszym potworna wizja zwraca uwagę sekretnego Zgromadzenia Jedi na znaczenie planety Taris, obecnie zajętej przez Mandalorian. W trzewiach planety dojdzie do epickiego starcia prastarej legendy z Zaynem Carrickiem, byłym Padawanem oskarżonym o morderstwo swoich kolegów. Jego skutki naznaczą kolejne tysiąclecia historii galaktyki. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Scott Hepburn.

Dodatkowo na marzec zapowiedziano wydanie "The Empire Strikes Back Photo Comic", czyli nowelizacji Epizodu V w formie kadrów filmowych.
KOMENTARZE (14)
Loading..