TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

KOTOR #23 w USA...

2007-11-29 14:47:34 Rebeliancka Szumowina

W kuluarach szepcze się, że oto na rynku w Stanach ukazały się dwa kolejne komiksy Star Wars. Wśród nich jedna nowość i jedna reedycja:

KOTOR #23

Oto druga część trzyodcinkowej miniserii "Knights of Suffering". Ścigany Padawan Zayne Carrick opuścił Taris uciekając swym morderczym mistrzom, zanim go pojmali. Teraz powrócił, tylko po to, by odkryć, że na planecie trwa właśnie atak mandaloriańskich najeźdźców. Ale tam już czeka na niego ktoś, kto ma własne plany. Prawie opuszczony w strefie wojennej, Zayne jest otoczony przez wrogów. Jedni chcą odstawić go przed oblicze sprawiedliwości, inni chcą dostać nagrodę za jego głowę, a Mandalorianie chcą "tylko" całą planetę. A kiedy przyjaciele stają się wrogami, Padawan odkrywa że jest zdany na łaskę kogoś, kto jej nie posiada - jednego ze swoich dawnych mistrzów. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver. Preview tutaj.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 10 - "KARMAZYNOWE IMPERIUM" - HC

Jednocześnie otrzymujemy już dziesiąte ekskluzywne wydanie najlepszych komiksów Dark Horse'a w twardej oprawie hardcover. Tym razem przyszła pora na jeden z najlepszych istniejących komiksów Star Wars - wydane także w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont "Karmazynowe Imperium". W całej galaktyce nie było nigdy bardziej nieustraszonych wojowników od gwardzistów Imperatora, a już na pewno bardziej lojalnego od Kira Kanosa. Lecz gdy Carnor Jax - najstraszliwszy spośród tej elitarnej formacji - zdradził Imperatora i rozkazał wymordować gwardzistów, Kanos musiał ucieć by pomścić swego pana. Dla Kanosa, ostatniego lojalnego gwardzisty i największego zagrożenia dla planów Jaxa pozostaje jedynie zemsta lub śmierć - bez rozwiązań pośrednich. Komiks ten z czystym sumieniem można zaliczyć do obowiązkowej pozycji w zbiorach każdego fana. Scenariusz Mike Richardson i Randy Stradley, rysunki Paul Gulacy. Przypominamy, że powyższe wydanie będzie dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.

Szczęść Boże!
KOMENTARZE (18)

Komiksy

10 niesamowitych okładek

2007-11-19 13:22:16 oficjalna

Oficjalna przygotowała ostatnio listę dziesięciu najbardziej niesamowitych okładek do komiksów poświęconym Gwiezdnym Wojnom. Żeby było ciekawiej lista dotyczy tylko pozycji wydanych przez Marvela. Listę opracował Pablo Hidalgo.
My w ramach przypomnienia, szczególnie młodszym fanom, jak wyglądały kiedyś komiksy również ją zamieszczamy.

10. In Battle With Darth Vader

9. The Mind Spiker

8. The Ultimate Gamble

7. The Stenax Shuffle

6. The Party's Over

5. Dark Lord's Gambit

4. Pariah!

3. To Take the Tarkin

2. Small Wars

1. The Search Begins

KOMENTARZE (34)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na luty...

2007-11-10 15:36:39 Rebeliancka Szumowina

Oto Dark Horse zaprezentował nam zapowiedzi komiksów na luty, wśród których znajdują się prawdziwe rarytasy. Oto i one:

Legacy #21

Oto drugi i ostatni zeszyt nowej miniserii cyklu "Legacy". Sithowie zwabili wyjętego spod prawa admirała Gara Staziego w pułapkę, która ma zniszczyć Sojusz Galaktyczny raz na zawsze. Ale Stazi nie jest durniem - może i zgodził się grać w rozgrywkę Sithów, ale bez ujawnienia swoich kart. W międzyczasie siły dawnego Imperatora Roana Fela czekają w pobliżu. Przybywają by pomóc, zaszkodzić, czy po prostu zniszczyć tego, który na koniec pozostanie przy życiu? Premiera 20 stycznia, scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia.

KOTOR #26 - Vector #2

Przed nami druga część pierwszego crossovera w uniwersum Star Wars o nazwie "Vector", czyli już drugi z czterech zeszytów, które opisze nam cykl "Knights of the Old Republic". Poszukiwany Padawan Zayne Carrick i jego towarzysz, oszust Gryph napotkali na sytuację nawet gorszą od tej, którą zostawili na rozdartej wojną Taris - otoczeni przez wrogów i uwięzieni razem ze śmiercionośnym agentem stowarzyszenia, które wrobiło Zayne'a w morderstwo jego przyjaciół Jedi. Premiera 27 lutego, scenariusz John Jackson Miller, rysunki Scott Hepburn.

The Force Unleashed - TPB

Oto przed nami komiks, opisujący wydarzenia oczekiwanej i niesłychanie spektakularnej gry LucasArtu "The Force Unleashed", wydany w wersji TPB. Poznajcie historię tajemniczego ucznia Dartha Vadera, śmiercionośne misje, które wykonywał tropiąc i niszcząc ocalałych Jedi, a także niesamowite decyzje, jakie musiał podjąć, które zmienią wasze pojęcie o uniwersum Gwiezdnych Wojen. Premiera 2 kwietnia, scenariusz Haden Blackman, rysunki Brian Ching i David Ross. W składzie 104 strony.

STAR WARS OMNIBUS - TALES OF THE JEDI - VOLUME 2 - TPB

Oto przed nami drugi i ostatni TPB reaktywujący nam legendarny cykl "Tales of the Jedi" i zawierający w sobie miniserie "The Freedon Nadd Uprising", "Dark Lords of the Sith", "The Sith War" oraz "Redemption". W czasach gdy Jedi było wielu, a Imperium Sithów pozostało tylko gorzkim wspomnieniem, starożytne zło rozkwitło na powrót, przeciągając na swoją stronę jednego z największych Jedi i rozpoczynając wojny na niespokojnych światach. Sithowie się odrodzili, więzy przyjaźni i rodziny zostały zerwane, a żywoty Nomi Sunrider i Ulica Qel-Dromy zmieniły na zawsze. Premiera 9 kwietnia, scenariusz Tom Veitch i Kevin J. Anderson, rysunki Tony Atkins, Chris Gossett, Art Wetherell oraz Dario Carrasco Jr.

Dodatkowo na 16 kwietnia zapowiedziano wydanie Episode VI: Return of the Jedi Photo Comic.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Legacy #17 i KOTOR #22 w USA...

2007-11-07 19:50:50 Rebeliancka Szumowina

Dziś po raz kolejny mamy jedną z tych przyjemniejszych śród, kiedy to Dark Horse przynosi nam więcej niż jeden z tak oczekiwanych komiksów. A w tym tygodniu są to:

Legacy #17

Oto w nasze ręce trafia czwarty zeszyt sześcioczęściowej miniserii "Claws of the Dragon" cyklu "Legacy". W sercu Świątyni Sithów na Coruscant nieoczekiwany akolita szkoli się w tajnikach Sithów. Pojmany przez Dartha Krayta Cade Skywalker zawarł złowieszczy pakt z uzurpatorskim Imperatorem. Czy Cade pójdzie w ślady swego przodka, Vadera? Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema. Preview tutaj.

KOTOR #22

Wraz z zeszytem dwudziestym drugim startuje kolejna trzyczęściowa miniseria cyklu "Knights of the Old Republic" zatytułowana "Knights of Suffering". Poszukiwany Padawan Zayne Carrick wraca na Taris - miejsce jego domniemanej zbrodni, teraz oblegane przez armię Mandalorian. Głęboko w trzewiach Taris gangi śmigów toczą uliczne walki z siłami Mandalorian. Zorganizowany opór stał się możliwy dzięki staremu przyjacielowi Zayne'a, lecz coś poszło straszliwie źle. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver. Preview tutaj.

KOTOR Handbook

Przez tysiąc pokoleń Jedi utrzymywali galaktykę w ryzach pokoju i porządku, ale dla Padawana Zayne'a Carricka stan rzeczy bynajmniej nie wygląda na pokojowy i uporządkowany - zwłaszcza gdy jest on fałszywie oskarżony o morderstwo i wepchnięty w jądro Wojen Mandalorianskich. A teraz czytelnicy będą mogli spojrzeć na tę opowieść z innej perspektywy, poznając korzenie postaci, ale i wydarzeń, które rozegrały się 3963 lata przed Bitwą o Yavin. Dodatkowo czytelnicy będą mogli się zapoznać z ilustrowanymi profilami tak Zayne'a Carricka i jego wyjętych spod prawa przyjaciół, jak i Mistrza Luciena i jego Zgromadzenia, Squinta i Jedi, mandaloriańskich najeźdźców i wielu innych. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, Harvey Tolibao oraz Dustin Weaver. Preview tutaj.

Jednocześnie informujemy, że w sprzedaży ukazał się także Episode III: Revenge of the Sith Photo Comic.
KOMENTARZE (7)
Loading..