TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

KOTOR #24 w USA...

2007-12-28 18:27:32 Rebeliancka Szumowina

Na zakończenie jakże owocnego dla komiksów roku 2007 Dark Horse przygotował nam dwie oczekiwane premiery. Oto i one:

KOTOR #24

Oto przed nami ostatni zeszyt miniserii "Knights of Suffering" cyklu "Knights of the Old Republic", kończący ciągnący się od ponad dwudziestu zeszytów wątek i przygotowujący nas do premiery pierwszego crossovera w historii Star Wars - "Vectora". Morderczy mistrzowie Zayne’a Carricka ścigali go przez pół galaktyki, a teraz przybywa on tam gdzie jego droga się zaczęła - do Świątyni Jedi na Taris, obecnej kwatery głównej przywódcy mandaloriańskich najeźdźców, Cassusa Fetta. Zayne uciekał już wcześniej, zarówno z pomocą przyjaciół jak i Mocy, ale nie tym razem. Jego jedynym wyjściem jest walka o życie, w śmiertelnym pojedynku z jego o wiele bardziej uzdolnionym nauczycielem. To ma być przełomowe zwieńczenie trwających prawie rok kilku kolejnych miniserii, i co tu dużo mówić nie wszyscy ją przeżyją. A seria KOTOR nie będzie już taka sama. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver. Preview tutaj.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 11 - "ZWIĄZEK" - HC

Jednocześnie ukazał się jedenasty i przedostatni komiks z rocznicowej serii w twardej oprawie. Kolejną pozycją jest historia, który wyszła również w Polsce pod tytułem "Związek". Kiedy Luke Skywalker, jeden z największych bohaterów Nowej Republiki decyduje się ożenić z Marą Jade, kobietą która niegdyś była osobistym skrytobójcą Imperatora, możecie być pewni, że wysłannicy zarówno Imperium, jak i Nowej Republiki zrobią wszystko, by powstrzymać ich związek za wszelką cenę. To jeden z najmniej ważnych i najbardziej głupawych momentów w Star Wars, łączący klasyczną trylogię z wspaniałą przyszłością galaktyki. Scenariusz Michael A. Stackpole, rysunki Robert Teranishi. Przypominamy, że powyższe wydanie będzie dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Dark Times #7 w USA...

2007-12-19 22:48:20 Rebeliancka Szumowina

Po dłuższym okresie posuchy Dark Horse znowu wypuszcza nam nowy komiks i dzięki Stwórcy kończy jednocześnie jedną ze swych najbardziej kuriozalnych serii. Zobaczmy:

Dark Times #7

Oto znów nadciąga powalająca w każdym aspekcie seria "Dark Times", tym razem z drugim zeszytem pięcioczęściowej miniserii "Parallels". Podczas gdy załoga "Uhumele" kieruje się ku temu, co ma w założeniach być wielką wypłatą, Bomo Greenbark odkrywa powody, dla których pilotka Crys Taanzer nienawidzi nie tylko Republiki czy też Imperium, ale i Jedi. Wydarzenia Wojen Klonów zmusiły ją do podjęcia decyzji, której będzie żałować do końca życia. Do tego, chociaż tego nie wie, jej decyzja miała także wielkie znaczenie dla Mistrza Jedi K'Kruhka. Ale prawdziwe zagrożenie wciąż czyha na horyzoncie, a zdrada goni zdradę. W tych mrocznych czasach zaufanie komukolwiek może oznaczać wystawienie na niebezpieczeństwo własnego życia. Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross. Preview tutaj.

Clone Wars Adventures - Volume 10

I tak oto bez specjalnego żalu żegnamy się z serią "Clone Wars Adventures", zawierającą tym razem tak jak poprzednio cztery historie. Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker biorą udział w śmiertelnym wyścigu w kanionie wypełnionym łowcami nagród, jadąc na zezłomowanym speederze. Klon odkrywa, że musi stoczyć samotną walkę z armią droidów, wolnemu duchem Rycerzowi Jedi zostaje przydzielona misja większa niż sobie zdawał sprawę, a lubująca pokój grupa farmerów odkrywa, że znajduje się na linii frontu przeciw Separatystom. To wszystko w przepełnionej akcją kolekcji historyjek stylizowanych na serial Cartoon Network. Niech wraz z tym ostatnim numerem Stwórca zachowa tę serię w dobrej pamięci i jak najdalej od nas.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na marzec...

2007-12-09 20:09:44 Yun Yuuzhan

Dark Horse uraczył nas zapowiedziami na marzec wśród których, prócz stałych pozycji, jedna ciekawa niespodzianka:

Legacy #22

Zaczynamy od dwudziestego drugiego numeru cyklu "Legacy", niestety nie wiemy czy jest to one-shot czy zaczątek dłuższej serii. Imperator Krayt jest niezadowolony, a cenę zdrady zapłaci cała rasa, której cierpienie dotrze do najdalszych krańców Zewnętrznych Rubieży. Ale na tym nie koniec, jako że nawet wśród jego własnych szeregów porażka spotka się z okrucieństwem i dalekosiężnymi skutkami. Stare więzy zostaną poddane próbie, a nowe ukują się w bólu i gniewie. Scenariusz John Ostrander, premiera 12 marca.

KOTOR #27 - Vector #3

Oto kolejny zeszyt cyklu "Knights of the Old Republic", już trzeci który przedstawi nam komiksowy crossover o nazwie "Vector". Coś potwornego rozprzestrzenia się wśród Mandalorian, coś co grozi przeniesieniem ich podboju galaktyki na niewyobrażalny, nowy poziom. Niestety poszukiwany Padawan Zayne Carrick oraz oszust Gryph nie wiedzą nawet, jak przetrwać obecne kłopoty stojąc naprzeciwko potwornego zagrożenia. Na szczęście dla galaktyki ich kompan, Jedi Celeste Morne ma kilka nowych pomysłów. Na nieszczęście dla Zayne'a, szef Celeste'a chce za to jego głowy. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Scott Hepburn. Premiera 26 marca.

Rebellion #12

A oto drugi zeszyt czteroodcinkowej miniserii "Small Victories" cyklu "Rebellion". Na pokładzie rebelianckiego statku zagubionego w środku imperialnej przestrzeni admirał Ackbar musi zdecydować czy zaryzykować los całej floty dla niemożliwej misji ratunkowej, czy też zostawić Luke'a Skywalkera i księżniczkę Leię samym sobie. Tymczasem Luke i Leia sami podjęli się równie niemożliwej misji z nieoczekiwanymi rezultatami. Schwytani przez skorumpowanego oficera w ważnej imperialnej placówce mają jedną jedyną szansę na uratowanie misji i życia - a jest nią Deena Shan. Zagrożona i niezdecydowana Deena nigdy nie sądziła, że będzie tyle znaczyć dla Rebelii. Los Sojuszu jest teraz w jej rękach, a ona oddałaby wszystko, by było inaczej. Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Colin Wilson, premiera 12 marca.

Clone Wars Photo Comic - TPB

A oto niespodzianka, której mało kto się spodziewał. Idąc za ciosem przedstawionych w formie kadrów filmowych z komiksowymi dymkami filmów Sagi Dark Horse przedstawia nam nowe dzieło, a jest nim znany z Cartoon Network serial animowany "Clone Wars" przerobiony na komiks. Podczas epickich zmagań o przyszłość galaktyki armie klonów toczyły setki bojów z droidami Konfederacji. Złowieszczemu hrabiemu Dooku mogą się przeciwstawić tylko tacy Jedi jak Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker oraz Mistrz Yoda. W składzie 96 stron, premiera 21 maja.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

The Force Unleashed preview

2007-12-01 23:11:00

Na stronie Diamond Comic, firmy zajmującej się sprzedażą komiksów, można znaleźć jednostronicową zapowiedź komiksu The Force Unleashed Dark Horse'a. Wersja TPB ukaże się prawdopodobnie 2 kwietnia, być może wcześniej zobaczymy zaś go w wersji zeszytowej.


KOMENTARZE (0)
Loading..