TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Dwa nowe komiksy w USA...

2007-02-28 13:37:52 Stajnia Czarnego Konia

W USA ukazały się dwa kolejne zeszyty kontynuujące uznane przez fanów nowe serie komiksowe. Oto premiery:

Legacy #9

Przedstawiamy pierwszy z dwóch zeszytów kolejnej miniserii "Legacy" zatytułowanej "Trust Issues". Polityczne sojusze często są oparte na kruchych podstawach - a zwłaszcza, gdy dotyczą dwójki starych wrogów. Kiedy prawowity Imperator Roan Fel dociera do szczątków Sojuszu Galaktycznego, pojawia się wraz z tym poważna nieufność, jeśli nie jawna zdrada. Jakby tego było mało, Sithowie wysyłają jednego ze swoich najlepszych agentów, by zagwarantował fiasko możliwego sojuszu. Ale Moff Nyna Calixte ma inne cele niż jej sithańscy zwierzchnicy i dokłada do puli własnego gracza - agenta, który czekał uśpiony od niemal dwudziestu lat. Tymczasem po galaktyce krąży pytanie: gdzie się podział Cade Skywalker? Scenariusz tego odcinka jak zwykle stworzył John Ostrander, za rysunki odpowiada zaś Colin Wilson. Preview dostępny do obejrzenia tutaj.

KOTOR #14

Dotychczas jedynie seria "Knights of the Old Republic" nie wypada z kalendarza, dlatego przed wami drugi zeszyt z trzyczęściowej miniserii "Days of Fear". Nowe śmiertelne zagrożenie czeka Campera, poważnie zniedołężniałego kapitana renegackiego statku "Ostateczność", a jego młoda strażniczka Jarael musi zaryzykować wszystko, by go ocalić, nawet jeśli zdaje się to niemożliwe. W międzyczasie uciekinierzy Zayne Carrick i Gryph przez pomyłkę trafiają w sam środek największego niebezpieczeństwa - otoczeni przez armię, przed którą uciekali, na planecie, która stanie się największym frontem w galaktyce. Gdy tylko ktoś ich rozpozna są ugotowani, oczywiście zakładając, że blasterowy bolt nie dosięgnie ich pierwszy! Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver. Preview dostępny tutaj.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Legacy #8 w USA...

2007-02-14 14:35:13 Rebeliancka Szumowina

Na Walentynki Dark Horse zaprezentował nam dwa nowe komiksy. Pierwszy z nich to oczekiwana kontynuacja emocjonującego cyklu "Legacy", druga zaś jest zbiorczym wydaniem niedawno zakończonej pierwszej miniserii nowego cyklu "Rebellion". Popatrzmy:

Legacy #8

W zeszycie ósmym, stanowiącym pojedynczą opowieść, scenarzysta John Ostrander połączył siły z rysownikiem Adamem DeKrakerem ("Supergirl"). Pierwszy numer serii "Legacy" ukazał nam skutki ataku na Akademię Jedi na Ossus i zdrady Imperatora Roana Fela przez Sitha - Darth Krayta. Teraz nadszedł czas, by poznać machinacje i sekretne sojusze stojące za tymi czynami. Wielki Moff Nyna Calixte zbiera dane wywiadowcze dla całego Imperium. Darth Maladi robi to samo dla Sithów. Razem mogą stworzyć niepokonany zespół, zdolny zbić galaktykę z kursu... o ile przedtem sami się wzajemnie nie pozabijają! Od zasadzki na flotę Sojuszu Galaktycznego aż do szalonej ucieczki Roana Fela przed zamachem - prawdziwa historia obalenia Imperium przez Sithów nareszcie może zostać opowiedziana! Preview dostępny jest tutaj.

Rebellion - My Brother, My Enemy - TPB

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami dziś w sklepach za oceanem powinno się także pojawić zbiorcze wydanie pierwszej miniserii cyklu "Rebellion", dostępne w wersji TPB i zawierające zeszyty od #0 do #5. Imperialny oficer Janek "Tank" Sunber staje przed strasznym wyborem pomiędzy jego obowiązkami a lojalnością wobec przyjaciela z dzieciństwa - Luke'a Skywalkera - w tej opowieści o rebelianckich szpiegach, imperialnych zasadzkach i posępnym Darth Vaderze! Po uwolnieniu z rąk Imperium ważnego dla Sojuszu agenta Jorina Sola, Luke Skywalker przewodzi atakom X-Wingów na imperialne konwoje, by zdobyć konieczne zaopatrzenie dla floty Rebelii. Nie wie jednak, że Sol ukrywa tajemnicę, która zagrodzi całemu Sojuszowi. Co gorsza, gdy Luke otrzymuje zakodowane wezwanie od porucznika Sunbera, musi zadecydować, czy zaufać staremu przyjacielowi, czy też podporządkować się rozkazom Księżniczki Leii, wierzącej, że Tank może być częścią imperialnego planu schwytania największego bohatera Rebelii! Scenariusz Robert Williams, rysunki Brandon Badeaux i Michel LaCombe. Warto zaznaczyć, że w internetowym serwisie Amazon produkt jest dostępny w sprzedaży dopiero od 28 lutego, a wg głównej strony wydawnictwa Dark Horse nastąpi to dopiero 7 marca.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na maj...

2007-02-06 17:29:31 Yun Yuuzhan

Dark Horse umila nam oczekiwanie na następne publikacje kolejnymi zapowiedziami. Tym razem czeka nas majowy wysyp komiksów, choć również bez znaczących niespodzianek. A zatem:

Legacy #12

Zaczniemy od najnowszego numeru cyklu "Legacy", kończącego dwuodcinkową miniserię "Ghost of Ossus". Pod ruinami Świątyni Jedi na Ossus spoczywa potężny sekret, który - w niepowołanych rękach - może zakończyć dziedzictwo Jedi raz na zawsze! Tutaj, w miejscu śmierci jego ojca, Cade Skywalker musi zdecydować co jest winien przeszłości i jak określi własną przyszłość. Odpowiedzialność nie jest zbyt dobrze rozwiniętą cechą u tego ostatniego dziedzica nazwiska Skywalkerów, a Cade będzie musiał cofnąć się do własnych lęków, uzależnień i bolesnych wspomnień, jeśli ma podnieść brzemię, które mu dano. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, do nabycia 23 maja.

KOTOR #17

John Jackson Miller i Dustin Weaver ponownie łączą swoje siły, aby przedstawić nam drugą i ostatnią część miniserii "Nights of Anger", kolejnej odsłony cyklu "Knights of the Old Republic". Dzierżący przerażający sekret sfiksowany wynalazca Camper spędził większość swego życia na ucieczce przed Adascorpem, najpotężniejszą orgzanizacją na jego rodzinnej planecie Arkanii. Teraz leży śmiertelnie chory na pokładzie "Dziedzictwa Arkanii", wielkiego okrętu flagowego korporacji, a jego życie jest w rękach właściciela statku - Lorda Adascy. Czy młody lord naprawdę ma zamiar wyleczyć Campera i zmienić postępowanie jego poprzedników, bezlitośnie tropiących starca po całej galaktyce? Tymczasem w innym regionie galaktyki statek z poszukiwanym Padawanen Zaynem Carrickiem na pokładzie trafia w sam środek wielkiego kosmicznego starcia. Niezależnie od tego, kto zwycięży, Zayne i tak czeka nieuchronna zguba. Czas wymyślić plan ucieczki - i to szybko! Do nabycia 30 maja.

Rebellion #6 - The Ahakista Gambit (część 1 z 5)

Tak jak się tego spodziewaliśmy, wraca też do nas cykl "Rebellion", który na następne pięć zeszytów zastąpi nam serię "Dark Times". Nową pięcioodcinkową miniserię "The Ahakista Gambit" stworzyli dla nas scenarzysta Rob Williams oraz artysta Michel Lacombe. Jako porucznik jednego z najpotężniejszych gangsterów galaktyki, Wyl Tarson jest mistrzem kłamstwa, oszustwa i kradzieży - oraz bohaterem Sojuszu Rebeliantów. Przez lata Wyl dostarczał cennych informacji dla Rebelii dzięki korzystaniu z rozległej kryminalnej siatki jego pracodawcy Raze'a. Tak było dopóki Raze nie odkrył podwójnej tożsamości Wyla. Teraz, poddany tajemniczej procedurze, Wyl staje się więźniem własnego ciała, ulegającego każdej zachciance Raze'a... Komiks w sklepach już 9 maja.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 5 - LIGHT AND DARK - HC

A oto kolejny prezent z okazji trzydziestolecia Gwiezdnych Wojen w ekskluzywnej wersji hardcover. Tym razem dostaniemy składankę jednych z najlepszych dzieł duetu Ostrander & Duursema - wydany uprzednio w formie TPB zestaw opowieści z okresu Wojen Klonów. Walki dopiero co się rozpoczęły, a to, co oznacza bycie Jedi na zawsze zmieni swe znaczenie! Przyjmując nową rolę generałów, wojowników, a nawet szpiegów, Jedi zmierzą się z trudnymi wyborami dotyczącymi idei, które są gotowi poświęcić w imię Republiki, której przysięgali bronić. Mistrz Jedi Quinlan Vos miał w swoim życiu sporo doświadczeń z Ciemną Stroną Mocy, dlatego też zdecydował się wkroczyć do wewnętrznego kręgu Hrabiego Dooku, byłego Jedi, przywódcy Separatystów. By ukończyć misję, Vos musi mocno zagłębić się w cienie Ciemnej Strony - wejść na ścieżkę, z której może już nie być powrotu! Powyższe wydanie zawiera w swym składzie następujące komiksy: "Jedi: Aayla Secura", "Republic #54", "Jedi: Count Dooku" oraz "Republic #63". Przypomnijmy, że komiks będzie można nabyć wyłącznie w sklepach sieci Direct Market, oraz że to specjalne wydanie nie będzie dodrukowywane. W składzie 144 strony, do nabycia 4 lipca.
KOMENTARZE (14)

Komiksy

"Legacy: Broken" do kupienia w USA...

2007-02-02 21:27:04 Oficjalna

Jak donosi oficjalna StarWarsShop postanowił zgotować fanom niespodziankę z okazji majowego trzydziestolecia Gwiezdnych Wojen. Dlatego też fani będą mogli nabyć limitowaną jedynie do 1500 egzemplarzy unikatową wersję komiksu "Legacy: Broken" (numery #1-3 i #5-7) w ekskluzywnej, twardej oprawie hardcover. Przypomnijmy, że akcja tego komiksu dzieje się ponad 100 lat po wydarzeniach "Powrotu Jedi", gdzie dochodzi do ataku na Świątynię Jedi, zdrady Imperatora i powrotu Sithów. Za scenariusz i rysunki odpowiada tu para jednych z najbardziej utytułowanych twórców z wszechświata Star Wars - John Ostrander i Jan Duursema. Okładki zeszytów wykonał Adam Hughes (chociaż okładkę powyższego wydania Jan Duursema), za tusze odpowiada Dan Parsons, a za kolory Brad Anderson. Zamówienia na to unikatowe wydanie możecie składać w serwisie StarWarsShop w tym miejscu za jedyne $19,99. Spieszcie się, póki nie będzie za późno! W sprzedaży od maja 2007.
KOMENTARZE (17)
Loading..