TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Dłuższe komiksy?

2007-04-06 22:48:00

No może nie zupełnie. Według serwisu Rebelscum, od lipca br. komiksy wydawane przez Dark Horse będą grubsze. Obecnie każdy zeszyt ma 32 strony (z tego tak na prawdę to 22 to opowieść, reszta reklamy), ale teraz będzie tych stron 40. Cena pozostanie bez zmian, to jest 2,99 USD za zeszyt. Jak stwierdził rzecznik Dark Horse'a początkowo faktycznie te dodatkowe strony wypełnią reklamy, ale wydawnictwo szykuje kilka niespodzianek w postaci dodatków (kiedyś były szkice czy kolumny z listami od czytelników albo biografie twórców, co będzie teraz?). Swoją drogą ciekawe, czy znajdzie to także odbicie w wydaniach TPB które na razie reklam innych niż Czarno Koniowa seria SW nie mają.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Dark Horse'a zapowiedzi na lipiec...

2007-04-05 20:29:37 Yun-Yuuzhan

Wakacje to czas odpoczynku, ale też i nowych publikacji w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dark Horse na lipiec proponuje nam standardowy zestaw nowych zeszytów, popatrzmy więc co nas czeka w najbliższej przyszłości:

Legacy #14

W numerze czternastym flagowego obecnie cyklu "Legacy" mamy coś specjalnego - oto przed nami początek nowej, sześcioodcinkowej miniserii zatytułowanej "Krayt". Cade Skywalker dokonał wielu złych czynów w swoim życiu, ale do najgorszych należało oddanie schwytanego Jedi - Mistrza Hoska - w łapy Sithów. Teraz przybył na Coruscant by odkupić swoje winy i z nadzieją uwolnienia Hoska. Ale Hosk nie jest jedynym, na którego natknie się Cade, a przypadkowe starcie z parą starych "przyjaciół" może posłać go na nową ścieżkę. Premiera tego zeszytu, na okładce którego widnieje co ciekawe znany nam z serii "Republic" Wookiee Chak, już 11 lipca. Uwaga: w powyższej miniserii zostanie ujawniony najbardziej skrywany sekret - tożsamość tajemniczego samozwańczego Imperatora Sithów, Dartha Krayta! Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema.

KOTOR #19

Mimo popularności serii "Legacy" druga sztandarowa seria Dark Horse - "Knights of the Old Republic", również nie ustępuje pola! Tak oto w zeszycie dziewiętnastym startuje nam nowa, sześcioodcinkowa miniseria "Daze of Hate". Lord Adasca, prezes potężnej korporacji Adascorp, wprawił w ruch serię wydarzeń, które zmienią oblicze wojny pomiędzy Republiką i Mandalorianami. Zaaranżował spotkanie na pokładzie swego flagowego okrętu "Dziedzictwo Arkanii", i - gdy tylko przybędą zaproszeni goście - ujawni naturę swojej gry i stawkę, na jaką wystawił galaktykę. W innej części statku podstarzały Camper i jego młoda strażniczka Jarael pozostają w odosobnieniu, martwiąc się o swój los. Jakie plany ma wobec nich Adasca? Gdyby tylko ich przyjaciel, ścigany Padawan Zayne Carrick, pokazał się z odrobiną swojej magii Jedi! Premiera 25 lipca, scenariusz John Jackson Miller, rysunki Harvey Tolibao.

Rebellion #8

11 lipca otrzymamy trzecią część nowej miniserii cyklu "Rebellion" zatytułowanej "The Ahakista Gambit". Sekret o ogromnym znaczeniu dla Imperium spoczywa w ukryciu na planecie Ahakista, a gdy zagraża mu lokalna wojna domowa, Darth Vader bierze sprawy w swoje ręce! Jednakże łotrowska grupka rebelianckich agentów odkryła imperialny sekret Ahakisty dzięki imperialnej pani oficer kierującej się własnymi motywami. Jednak jeśli spróbują cokolwiek z nim zrobić, będą do tego potrzebowali pomocy tubylców, którzy - pochłonięci wojną domową - nie są chętni, by sprowadzać Imperium na własne głowy. Tymczasem sam Darth Vader robi się zmęczony odwracaniem jego uwagi od ważniejszych spraw przez tę zaściankową planetę. A gdy Lord Sithów robi się zirytowany może to oznaczać tylko jedno - śmierć jego oponentów! Scenariusz Rob Williams, rysunki Michel LaCombe.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 7 - DARKLIGHTER - HC

5 sierpnia otrzymamy już siódmy tom komiksów wydawanych w ekskluzywnej oprawie hardcover z okazji trzydziestolecia Gwiezdnych Wojen. Tym razem jest to "Darklighter" - oszałamiająca, powalająca i kultowa opowieść o Biggsie Darklighterze, przyjacielu Luke'a Skywalkera, imperialnym pilocie i bohaterze Rebelli. Prześledźcie jego drogę z piaszczystej Tatooine, poprzez Imperialną Akademię, decyzję o poprowadzeniu buntu na imperialnej fregacie i ucieczkę do Rebelii i w końcu heroiczne poświęcenie w trakcie Bitwy o Yavin i ataku na "Gwiazdę Śmierci". Można bez przesady powiedzieć, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana. W składzie komiksy z serii "Empire" - zeszyty od #8 do #12 oraz zeszyt #15, czyli miniserie "Darklighter" oraz "The Short, Happy Life of Roons Sewell". W składzie 96 stron, scenariusz Paul Chadwick, rysunki Douglas Wheatley i Tomas Giorello. Przypomnijmy, że wydanie będzie można nabyć wyłącznie w sklepach sieci Direct Market, oraz że ten specjalny komiks nie będzie dodrukowywany.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

KOTOR #15...

2007-04-04 14:53:40 Stajnia Czarnego Konia

Jedna z najlepszych serii Dark Horse, stworzona przez scenarzystę J.J. Millera i rysownika Briana Chinga, nie zwalnia tempa. W numerze piętnastym trzyczęściowa miniseria "Days of Fear", pełna niebezpiecznych wizji, nieoczekiwanych zagrożeń i spóźnionych decyzji, w końcu znajduje swoje zakończenie. Poszukiwany Padawan Zayne Carrick mierzy się z najtrudniejszymi momentami swego życia, gdy w desperackiej próbie zapobieżenia apokaliptycznej katastrofie trafia prosto w objęcia swoich wrogów. Zayne ryzykuje życiem, by ocalić tych, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, ale czy jego poświęcenie pójdzie na marne? Tymczasem drobny oszust Gryph staje przed okazją wielkiego zysku, ale jeśli nie utrzyma swojej chciwości na wodzy, ten niezwykły sukces szybko przybieże tragiczny obrót! Preview do obejrzenia tutaj.
KOMENTARZE (16)
Loading..