TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

KOTOR #17 w USA - UPDATE

2007-05-30 23:49:16 Stajnia Czarnego Konia

Dark Horse o dziwo ostatnio znów nie wypada z kalendarza i tak jak zapowiedział kilka miesięcy temu, 30 maja wydał dwa nowe komiksy:

KOTOR #17

John Jackson Miller i Harvey Tolibao ponownie łączą swoje siły, aby przedstawić nam drugą część trzyodcinkowej miniserii "Nights of Anger", kolejnej odsłony cyklu "Knights of the Old Republic". Dzierżący przerażający sekret sfiksowany wynalazca Camper spędził większość swego życia na ucieczce przed Adascorpem, najpotężniejszą organizacją na jego rodzinnej planecie Arkanii. Teraz leży śmiertelnie chory na pokładzie "Dziedzictwa Arkanii", wielkiego okrętu flagowego korporacji, a jego życie jest w rękach właściciela statku - Lorda Adascy. Czy młody lord naprawdę ma zamiar wyleczyć Campera i zmienić postępowanie swoich poprzedników, bezlitośnie tropiących starca po całej galaktyce? Tymczasem w innym regionie galaktyki statek z poszukiwanym Padawanem Zaynem Carrickiem na pokładzie trafia w sam środek wielkiego kosmicznego starcia. Niezależnie od tego, kto zwycięży, Zayne'a i tak czeka nieuchronna zguba. Czas wymyślić plan ucieczki - i to szybko! Preview tutaj.

Star Wars: Panel to Panel - Volume 2 - TPB

W sprzedaży ukazała się także druga, 192-stronicowa część albumu pod redakcją Randy'ego Stradley'a, zawierającego prace najlepszych artystów wydawnictwa Dark Horse. Poczynając od 5000 lat przed Bitwą o Yavin aż do 150 lat po niej, Dark Horse stworzył kronikę najważniejszych wydarzeń w każdej erze uniwersum Star Wars, przedstawiając ją w atrakcyjnej galerii rysunków i obrazów swych najlepszych twórców. W tym niezwykłym dodatku do pierwszego wydania "Star Wars: Panel To Panel" (opublikowanego 29 września 2004 roku), poznamy nie tylko oszałamiającą twórczość najlepszych komiksowych artystów, ale też cały legion postaci przeznaczonych dla Expanded Universe - tych postaci, które udźwignęły ciężar romansu i przygody dawno, dawno temu w odległej galaktyce, ale także tych, co przeskoczyły z kolorowych stron komiksu do telewizji i na srebrny ekran! Preview tutaj.

UPDATE

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 4 - JANGO FETT & ZAM WESELL - HC

Dodatkowo otrzymaliśmy też czwarty już kolekcjonerski zeszyt najlepszych komiksów w wersji hardcover, wydany z okazji trzydziestolecia Gwiezdnych Wojen. Tym razem na półki trafia zbiorcze wydanie dwóch, opublikowanych także w Polsce nakładem wydawnictwa Amber komiksów - "Jango Fett" oraz "Zam Wesell". Kiedy tajemniczy zleceniodawca wynajmuje Janga, by odzyskał starożytny artefakt, nie jest zaskoczeniem, że piękna i groźna łowczyni nagród Zam Wesell zostaje wysłana po tę samą zdobycz. Czy tych dwoje wrogów stanie ze sobą do walki w wyścigu o lukratywną zdobycz, czy też lata doświadczeń uświadomią im, że czasem tylko praca zespołowa jest kluczem do sukcesu... i przetrwania? Scenariusz tych znakomitych dzieł napisał Ron Marz, za rysunki odpowiadają zaś Tom Fowler i Ted Naifeh. Przypominamy, że powyższe wydanie jest dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Legacy #12 w USA...

2007-05-24 18:15:57 Promil

23 maja otrzymaliśmy kolejny zeszyt cyklu "Legacy", kończący dwuodcinkową miniserię "Ghosts" (poprzednio znaną jako "The Ghosts Of Ossus"). Jeśli poprzedni zeszyt sprawił Wam kilka niespodzianek, to ten Was powali...

Legacy #12

Pod ruinami Świątyni Jedi na Ossus spoczywa potężny sekret, który - w niepowołanych rękach - może zakończyć dziedzictwo Jedi raz na zawsze! Tutaj, w miejscu śmierci jego ojca, Cade Skywalker musi zdecydować, co jest winien przeszłości i jak określi własną przyszłość. Odpowiedzialność nie jest zbyt dobrze rozwiniętą cechą u tego ostatniego dziedzica nazwiska Skywalkerów, a Cade będzie musiał cofnąć się do własnych lęków, uzależnień i bolesnych wspomnień, jeśli ma podnieść brzemię, które mu dano. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema. Preview tutaj.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Rebellion #6 w USA...

2007-05-16 12:18:25 Stajnia Czarnego Konia

Rebellion #6

Tak jak się tego spodziewaliśmy, w końcu wraca do nas cykl "Rebellion". Nową pięcioodcinkową miniserię "The Ahakista Gambit" stworzyli dla nas scenarzysta Rob Williams oraz artysta Michel Lacombe. Jako porucznik jednego z najpotężniejszych gangsterów galaktyki, Wyl Tarson jest mistrzem kłamstwa, oszustwa i kradzieży - oraz bohaterem Sojuszu Rebeliantów. Przez lata Wyl dostarczał cennych informacji dla Rebelii dzięki korzystaniu z rozległej kryminalnej siatki jego pracodawcy Raze'a. Tak było dopóki Raze nie odkrył podwójnej tożsamości Wyla. Teraz, poddany tajemniczej procedurze, Wyl staje się więźniem własnego ciała, ulegającego każdej zachciance Raze'a... Preview tutaj.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Legacy #11 oraz Dark Times #3 w USA...

2007-05-10 20:52:35 Rebeliancka Szumowina

9 maja Dark Horse przyniósł nam trzy nowe premiery komiksowe. Oto one:

Legacy #11

Oto kolejny zeszyt cyklu "Legacy", rozpoczynający kolejną dwuodcinkową miniserię "The Ghosts of Ossus". Tym razem u boku scenarzysty Johna Ostrandera znów ujrzymy rysowniczkę Jan Duursemę. W tym odcinku Cade Skywalker znów chwyci za miecz świetlny - jednak nie z pobudek, na które liczyli Jedi. W rzeczywistości niektórzy Jedi zaczynają się robić podejrzliwi co do Cade'a i jego nieposkromionej siły. Jeśli nawiedzany przez widma tragedii własnego życia i czynów przodków Skywalker wyprze się własnej przeszłości, być może przyniesie to zalążek przerażającej przyszłości. Pośród ruin jego dzieciństwa decyzja Cade'a doprowadzi do odkrycia, które przybliży go znacznie ku przeznaczeniu. Tymczasem dawni towarzysze Skywalkera - Deliah Blue i Jariah Syn - mierzą się z niepewną przyszłością, zdradzeni i przekazani w ręce śmiertelnego wroga, którego mieli nadzieję zgubić. To czy dożyją następnego dnia zależy od tego, co wiedzą o dziedzicu Skywalkerów - i tego, co zechcą ujawnić... Preview tutaj.

Dark Times #3

Po bardzo długim okresie oczekiwania w końcu wraca cykl "Dark Times" z trzecią częścią pięcioodcinkowej miniserii "The Path To Nowhere". To rzeczywiście mroczne czasy, gdzie nawet najszlachetniejsi muszą polegać na ukrywaniu, oszustwie, a nawet zdradzie i opuszczeniu przyjaciół oraz ukochanych. Koleje losu zaprowadziły Jedi Dassa Jennira i jego towarzysza Bomo Greenbarka na planetę Orvax - niewolnicze zagłębie galaktyki. Tam czekają ich wyzwania nie tylko ze strony handlarzy i Imperium, ale też z powodu okropnej prawdy, która mówi, że ich cel może być nieosiągalny. Tymczasem Darth Vader musi pogodzić się z niewygodną rzeczywistością - i wspomnieniami - dotyczącymi jego samego. Mimo że jest Mrocznym Lordem Sithów, nawet on musi pokłonić się przed potęgą Imperatora. Preview tutaj.

Knights Of The Old Republic - Volume 2 - Flashpoint - TPB

Oto przed nami drugi TPB serii KOTOR. Tym razem będzie on zawierał zeszyty od #7 do #12, czyli miniserie "Flashpoint" (#7, #8, #10), "Reunion" (#11, #12) i pojedynczy zeszyt "Homecoming" (#9), wszystkie napisane przez Johna Jacksona Millera, ale z pracami zarówno Briana Chinga, jak i Dustina Weavera oraz Harveya Tolibao. Cztery tysiące lat przed Bitwą o Yavin poszukiwany Padawan Zayne Carrick wyruszył na misję, by oczyścić imię z zarzutu zamordowania swych towarzyszy Jedi. Ta wyprawa postawiła go naprzeciwko najbardziej przerażającej siły w galaktyce - Mandalorian! Mając u boku drobnego oszusta Grypha i zrzędliwego droida Elbee ze sporym bagażem problemów osobistych, Zayne okrętuje się jako pasażer na pokład "Ostateczności", wyjętego spod prawa statku pilotowanego przez zniedołężniałego geniusza Campera i jego dziką opiekunkę Jarael. Razem ta kolorowa załoga zmierzy się z porwaniami, kradzieżami, maniakalnymi naukowcami, mandaloriańskimi zdrajcami, chaotyczną braterską parą łowców nagród i kilkoma naprawdę sporymi eksplozjami. To trzeba zobaczyć.

A na końcu ciekawostka. Otóż scenarzysta serii "Legacy", John Ostrander, przemówił. Wywiad z nim (niestety po angielsku) możecie podziwiać na łamach strony Wizardów tutaj.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na sierpień...

2007-05-10 20:32:12 Yun-Yuuzhan

Dark Horse zarzucił nas ogromną ilością zapowiedzi komiksowych na miesiąc sierpień. Wśród nich są pozycje nowe, a także stare - niektóre niedostępne już od wielu lat. Dlatego tym uważniej zapoznajcie się z tym, co Stajnia Czarnego Konia ma nam do zaoferowania:

Legacy #15

Oto część druga kolejnej sześcioodcinkowej miniserii cyklu "Legacy", której tytuł brzmi obecnie "Claws of the Dragon" (pierwsze zapowiedzi mówiły o tytule "Krayt"). Z winy własnej lekkomyślności wynikającej z dawnych błędów Cade Skywalker stał się więźniem Sithów. To wielki dzień dla Imperatora Dartha Krayta, który ma nadzieję, że umiejętności Skywalkera zakończą jego wieloletnie poszukiwania sposobu na odzyskanie dawnej mocy. Ale pozostali Sithowie są mniej pewni motywów swojego Mistrza. A i w Imperium są i tacy, którzy woleliby widzieć Cade'a martwego niż w szponach Imperatora. Tymczasem sam Cade nie cieszy się zbytnio z własnego położenia. Ale cóż może zrobić? Odwrócił się plecami do każdego przyjaciela, który mógłby mu pomóc. Dokonał złych wyborów i teraz z nimi żyć - lub zginąć. Uwaga - ten zeszyt ujawni tożsamość Dartha Krayta! Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, premiera 8 sierpnia.

KOTOR #20

29 sierpnia otrzymamy kolejny zeszyt cyklu "Knights of the Old Republic", drugą część kolejnej trzyodcinkowej miniserii zatytułowanej "Daze of Hate". Oto ostateczny moment w historii galaktyki, gdy Republika i Mandalorianie spotykają się twarzą w twarz, by przedyskutować ofertę, która oznacza jedno - zwycięstwo dla jednej strony i klęskę dla drugiej! Złowrogi miliarder Lord Adasca jest organizatorem tego przełomowego spotkania, w którym swe własne cele pokładają jego rasa - Arkanianie - i jego korporacja, Adascorp. Lecz Adasca nie wliczył w kalkulacjach wścibskiej Jarael, jej starszego towarzysza Campera, a także ściganego Padawana Zayne'a Carricka, którzy spróbują powstrzymać demoniczne machinacje bez względu na koszty. Oczywiście wpierw uciekinierzy muszą wymyśleć jak ucieć spod straży Adascy i nie zostać rozstrzelanym przez pluton droidów-zabójców HK-24. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo.

Dark Times #6

29 sierpnia powraca do nas cudowny cykl "Dark Times", tym razem w nowej, pięcioodcinkowej miniserii "Parallels". W ostatnich dniach Wojen Klonów na mocy Rozkazu 66 Mistrz Jedi K'Kruhk znalazł się na ścieżce, której nawet sobie nie wyobrażał. Teraz nie tylko jego własne życie zależy od jego umiejętności, ale także życie wielu innych. Tymczasem w innej części galaktyki Bomo Greenbark i załoga przemytniczego statku "Uhumele" są ścigani przez Imperium nawet wtedy, gdy udają się na potencjalnie niebezpieczne spotkanie. Przed nami dwa osobne wątki, każdy prowadzący do zaskakujących decyzji, które zmienią przyszłość każdego, kto znajdzie się w pobliżu. Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross.

Rebellion #9

Cykl "Rebellion" trwa, tym razem przynosząc nam przedostatni odcinek pięcioczęściowej miniserii "The Ahakista Gambit". Raze, lord półświatka galaktyki, umieścił bombę wewnątrz czaszki Wyla Tarsona, co jest przyczyną, dla której Wyl prowadzi bandę łotrów na samobójczą misję, by zdobyć jeden z największych sekretów Imperium. Tymczasem na ulicach planety Ahakista Darth Vader prowadzi bezlitosną wojnę przeciwko lokalnej milicji, której nie podoba się imperialna wizytacja. A pod powierzchnią Wyl i jego drużyna próbują zinfiltrować imperialną cytadelę poprzez prastare tunele. A w momencie gdy sukces wydaje się być w zasięgu ręki, jeden z członków zespołu ujawni informację, która wszystko zmieni. Scenariusz Rob Williams, rysunki Michel LaCombe, premiera 8 sierpnia.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 8 - SPLINTER OF THE MIND’S EYE - HC

W ramach specjalnych edycji komiksów w wersji hardcover Dark Horse przynosi nam coś, czego nikt się nie spodziewał. Oto powraca do nas "Spotkanie na Mimban" w wersji komiksowej, adaptacja jednej z najstarszych książek Star Wars w uniwersum. Głęboko w bagnach planety Mimban spoczywa potężny kryształ, zdolny powiększyć umiejętności Mocy jego właściciela do niewyobrażalnych rozmiarów. Jeśli znajdzie się we właściwych rękach może ocalić galaktykę. W niewłaściwych może ją zniszczyć. W okresie, gdy zniszczenie Gwiazdy Śmierci wciąż jest świeżym wydarzeniem, Luke i Leia trafią w sam środek wojny, o której myśleli że jest zakończona i przekonają się, że Ciemna Strona ani trochę nie straciła na swej potędze. Scenariusz Terry Austin, rysunki James Sinclair, premiera 3 października. Przypominamy, że powyższe wydanie będzie dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.

STAR WARS OMNIBUS - TALES OF THE JEDI - VOLUME 1 - TPB

A teraz coś, na co czekali chyba wszyscy. Legendarna seria "Tales of the Jedi" powraca w wersji TPB! Oto przed nami pierwsza część, zawierająca w sobie miniserie: "Złoty Wiek Sith", "Upadek Imperium Sith", "Knights of the Old Republic" oraz "The Freedon Nadd Uprising". Pięć tysięcy lat przed Bitwą o Yavin galaktyką rządził Lord Sithów Marka Ragnos. Jego śmierć rozpoczęła wojnę między następcami, która przyniosła kres jego imperium - i niemal całej galaktyce. Tysiąc lat później dwoje młodych Jedi - Ulic Qel-Droma i Nomi Sunrider poniesie płomień sprawiedliwości - najpierw przeciwko zabijającemu Jedi Huttowi, a później przeciwko duchowi Mrocznego Jedi, grożącemu opanowaniem całej planety. Premiera 24 października, w składzie 440 stron.

Clone Wars Adventures - Volume 9

Wojny Klonów rozlały się po całej galaktyce, przynosząc mnóstwo szaleńczych akcji Jedi, przerażających ataków potworów i planetarnych konfrontacji między armiami droidów i klonów. Oto cztery nowe przygody, pełne bohaterów i łotrów zaangażowanych w epicki konflikt. Scenariusz i rysunki Matthew i Shawn Fillbachowie, premiera 17 października, w składzie 80 stron.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

KOTOR #16 w USA...

2007-05-03 23:26:26 Rebeliancka Szumowina

Po zbyt długim okresie milczenia w końcu za oceanem ukazały się nowe komiksy. Niestety Dark Horse poskąpił nam swoich darów i na półkach ukazał się tylko jeden nowy zeszyt - choć prócz niego do kupienia są także nowe wydania zbiorcze. Popatrzmy:

KOTOR #16

Przed nami pierwszy zeszyt nowej trzyczęściowej miniserii cyklu "Knights of the Old Republic" zatytułowanej "Nights Of Anger". Kiedy Camper, niedołężny właściciel "Ostateczności" ulega przerażającej chorobie, jego młoda obrończyni Jarael zaryzykuje wszystko, by go ocalić, nawet jeśli oznacza to poszukiwanie leku na Arkanii, rodzinnej planecie, której nigdy nie widziała, gdzie genetyczne "odrzuty" takie jak ona i Camper są pogardzane, a nawet ścigane. Na Arkanii kłopoty Jarael tylko się pogłębiają, a jeśli jej intencje zostaną wykryte, potężne siły, które ścigają ścigają Campera od lat nie poprzestaną, póki nie dopadną starego uciekiniera - i potwornej tajemnicy, którą w sobie nosi. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching. Preview tutaj.

Legacy: Broken - Volume 1 - TPB

W końcu fani doczekali się także pierwszego wydania zbiorczego flagowej serii "Legacy", zawierającej w sobie miniserię "Broken", czyli zeszyty od #1 do #3 oraz od #5 do #7. 160-stronicowe dzieło autorstwa duetu Ostrander & Duursema przenosi nas w okres niemal 100 lat po Nowej Erze Jedi, gdy Świątynia jest zaatakowana, Imperator jest zdradzony, a Sithowie powracają. Wiele może się wydarzyć w przeciągu stu lat, ale to dopiero początek podróży. Spotkaj nowe postacie, ujrzyj floty nowych okrętów, odwiedź egzotyczne miejsca - te znane, i te nowe. W "Legacy" każdy znajdzie coś dla siebie.

Legacy: Broken - Volume 1 - HC

StarWarsShop postanowił zgotować fanom niespodziankę z okazji majowego trzydziestolecia Gwiezdnych Wojen. Dlatego też fani mogą już nabywać limitowaną jedynie do 1500 egzemplarzy unikatową wersję komiksu "Legacy: Broken" (numery #1-3 i #5-7) w ekskluzywnej, twardej oprawie hardcover. Przypomnijmy, że akcja tego komiksu dzieje się ponad 100 lat po wydarzeniach "Powrotu Jedi", gdzie dochodzi do ataku na Świątynię Jedi, zdrady Imperatora i powrotu Sithów. Za scenariusz i rysunki odpowiada tu para jednych z najbardziej utytułowanych twórców z wszechświata Star Wars - John Ostrander i Jan Duursema. Okładki zeszytów wykonał Adam Hughes (chociaż okładkę powyższego wydania Jan Duursema), za tusze odpowiada Dan Parsons, a za kolory Brad Anderson.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION VOLUME 3 - DARTH MAUL - HC

W sprzedaży ukazał się także trzeci już kolekcjonerski album w wersji hardcover (HC). Tym razem możemy sobie przypomnieć, wydany także w Polsce nakładem wydawnictwa Amber, znakomity komiks "Darth Maul", stworzony przez scenarzystę Rona Marza wraz z rysowniczką Jan Duursemą. Niedługo przed tym, jak Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi wyruszyli w swoją pamiętną podróż na Naboo, Darth Sidious odkrył zagrożenie dla swojego planu opanowania galaktyki - potężny syndykat przestępczy o nazwie Czarne Słońce. Niechętny do tolerowania takiej przeszkody na drodze swych imperialnych ambicji, Lord Sithów wysyła swojego ucznia Dartha Maula, by rozprawił się z tym kartelem galaktycznego motłochu. Krok po kroku Darth Maul wnika w Czarne Słońce, eliminując jego poruczników i zbliżając się coraz bardziej do samego centrum. Ale ci, którzy są na szczycie, tak łatwo z niego nie zejdą. Przekonajcie się, jak zakończy się to starcie najciemniejszych sił galaktyki, którego wynik przeinaczy przeznaczenie całej Republiki. Przypominamy, że powyższe wydanie będzie dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.
KOMENTARZE (8)
Loading..