TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Kolejny hardcover w USA...

2007-06-20 17:33:06 Rebeliancka Szumowina

Jako że na następne nowe komiksy musimy czekać aż do 11 lipca (jeśli nic się nie obsunie w terminarzu, co jest niestety bardzo prawdopodobne), Dark Horse umila nam ten czas dostarczając kolejny, piąty już zbiór swoich najlepszych komiksów w wersji hardcover. Oto on:

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 5 - LIGHT AND DARK- HC

Tym razem dostaliśmy składankę jednych z najlepszych dzieł duetu John Ostrander (scenariusz) & Jan Duursema (rysunki) - wydany uprzednio w formie TPB zestaw opowieści z okresu Wojen Klonów. Walki dopiero co się rozpoczęły, a to, co oznacza bycie Jedi na zawsze zmieni swe znaczenie! Przyjmując nową rolę generałów, wojowników, a nawet szpiegów, Jedi zmierzą się z trudnymi wyborami dotyczącymi idei, które są gotowi poświęcić w imię Republiki, której przysięgali bronić. Mistrz Jedi Quinlan Vos miał w swoim życiu sporo doświadczeń z Ciemną Stroną Mocy, dlatego też zdecydował się wkroczyć do wewnętrznego kręgu Hrabiego Dooku, byłego Jedi, przywódcy Separatystów. By ukończyć misję, Vos musi mocno zagłębić się w cienie Ciemnej Strony - wejść na ścieżkę, z której może już nie być powrotu! Powyższe wydanie zawiera w swym składzie następujące komiksy: "Jedi: Aayla Secura", "Republic #54", "Jedi: Count Dooku" oraz "Republic #63". Przypomnijmy, że komiks będzie można nabyć wyłącznie w sklepach sieci Direct Market, oraz że to specjalne wydanie nie będzie dodrukowywane. W składzie 144 strony.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Rebellion #7 w USA...

2007-06-17 15:58:48 Burzol

W zeszłą środę w USA wyszedł jeszcze jeden komiks, o którym co ciekawe witryna Dark Horse twierdziła, że wyjdzie za tydzień. Oto przed Wami:

Rebellion #7

Oto premiera drugiego zeszytu pięcioczęściowej miniserii "The Ahakista Gambit" cyklu "Rebellion". Na pozornie pospolitej, zaściankowej planecie stojącej na krawędzi wojny domowej, rebeliancki szpieg Wyl Tarson stoi przed ogromnym dylematem. Wraz ze swoją nowo zebraną drużyną agentów - oddziałem uznanym przez Sojusz za zbyt śmiercionośny, nieprzewidywalny i wypalony, by mógł działać - musi wypełniać niebezpieczne i sprzeczne polecenia przywódcy kryminalnego półświatka, Raze'a, albo liczyć się ze zdemaskowaniem i egzekucją ze strony Imperium. Na dodatek zapalnik umieszczony głęboko w czaszce Wyla odlicza ostatnie chwile jego życia na wypadek, gdyby chciałby zrobić sobie przerwę. Mając do wyboru zdradę albo zdradę, następny ruch Wyla może okazać się ostatnim. Scenariusz Rob Williams, rysunki Michel LaCombe. Preview tutaj.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na wrzesień...

2007-06-13 21:10:54 Rebeliancka Szumowina

Wrzesień kojarzy się wielu osobom ze smutnym okresem końca wakacji - niesłusznie, albowiem chociażby fani Star Wars mają się z czego cieszyć, jako że czeka nas wysyp wspaniałych nowości od wydawnictwa Dark Horse. Oto zapowiedzi:

Legacy #16

Zacznijmy od sztandarowej serii "Legacy", która przynosi nam trzecią część sześcioodcinkowej miniserii "Claws of the Dragon". Wiele zostało powiedziane na temat dziedzictwa Skywalkerów, ale aż do teraz prawie nic nie było wiadomo o dziedzictwie Obi-Wana Kenobiego. Przed nami prawdziwy szok - w ogniu Wojen Klonów Obi-Wan toczył samotny bój, którego wynik zaważył na całej przyszłości galaktyki! Jeśli jesteście ciekawi, jakiż to sekret skrywa Mistrz Kenobi, musicie wytrzymać do 12 września. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema.

KOTOR #21

Tymczasem historia osadzona w cyklu "Knights of the Old Republic" i dziejąca się 7 lat przed wydarzeniami z pierwszej gry o tym samym tytule także nie ustępuje pola. Oto przed nami trzecia i ostatnia część miniserii "Daze of Hate", w której negocjacje pomiędzy Republiką i Mandalorianami znajdą swoje niewyobrażalne rozwiązanie. Na pokładzie potężnego okrętu "Dziedzictwo Arkanii" Lord Adasca wierzy, że jego plan osiągnięcia pozycji najpotężniejszej istoty w galaktyce w końcu przyniesie owoce. Jeśli te marzenia mają okazać się jedynie mrzonkami, poszukiwany Padawan Zayne Carrick musi zaryzykować wszystkim dla improwizowanego i niepewnego planu, który wymaga pomocy od samego wroga numer 1 i byłego nauczyciela - Mistrza Jedi Luciena. Jednak gdy obydwaj wrogowie wspólnie staną przeciw kontrolowanemu przez Adascę spotkaniu Republiki i Mandalorian, rozpocznie się kolejny spisek - który na zawsze ustali przeznaczenie kilku głównych postaci. Premiera 26 września, scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo.

Dark Times #7

26 września znów nadciąga powalająca w każdym aspekcie seria "Dark Times", tym razem z drugim zeszytem pięcioczęściowej miniserii "Parallels". Podczas gdy załoga "Uhumele" kieruje się ku temu, co ma w założeniach być wielką wypłatą, Bomo Greenbark odkrywa powody, dla których pilotka Crys Taanzer nienawidzi nie tylko Republiki czy też Imperium, ale i Jedi. Wydarzenia Wojen Klonów zmusiły ją do podjęcia decyzji, której będzie żałować do końca życia. Do tego, chociaż tego nie wie, jej decyzja miała także wielkie znaczenie dla Mistrza Jedi K'Kruhka. Ale prawdziwe zagrożenie wciąż czyha na horyzoncie, a zdrada goni zdradę. W tych mrocznych czasach zaufanie komukolwiek może oznaczać wystawienie na niebezpieczeństwo własnego życia. Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross.

Rebellion #10

Jeden z najważniejszych sekretów Imperium jest zagrożony, chyba że Darth Vader przybędzie na czas. Oto przed wami zakończenie pięcioczęściowej miniserii "The Ahakista Gambit" cyklu "Rebellion". Głęboko w imperialnej cytadeli grupa szpiegów dowodzona przez Wyla Tarsona walczy o życie. Lojalni Rebelii są gotowi na ostateczne poświęcenie dla dobra misji, lecz nie wiedzą że Tarson wykonuje polecenia kogoś znacznie paskudniejszego od Sojuszu. Dla Tarsona to chwila prawdy - czy zdradzi tych, którzy zaufali mu we wszystkim? Jedno jest pewne, gdy nadciągnie Vader, niewielu pozostanie przy życiu. Premiera 12 września, scenariusz Rob Williams, rysunki Michel Lacombe.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 9 - BOBA FETT: DEATH, LIES, AND TREACHERY - HC

A teraz kolejna niespodzianka. W ramach świętowania trzydziestolecia Dark Horse znów sięga do klasyki, wydając nam w wersji hardcover trzy komiksy o Bobie Fettcie, składające się na opowieść "Boba Fett: Death, Lies nad Treachery". Pierwszym z zeszytów jest wydany także w Polsce komiks "Bounty on Bar-Kooda" (wydany najpierw przez Egmont jako "Nagroda za Bar-Koodę", a później przez Amber jako "Polowanie na Bar-Koodę"), drugim "When the Fat Lady Swings", a trzecim "Murder Most Foul". Nawet w najdalszych zakątkach galaktyki, wszędzie gdzie spotykają się uciekinierzy lub spisują przestępcy, jedno imię jest zawsze wypowiadane cichym tonem. Boba Fett - to imię zasiewa strach nawet w najdzielniejszych sercach. Jego cena jest wysoka, ale jeśli szukasz zemsty lub ochrony, nikt nie wykona tej pracy lepiej. Oczywiście jeśli chcesz odzyskać porwaną narzeczoną, dziedziczkę fortuny Huttów, żadna cena nie jest wygórowana. Nawigując w sieci zła i kłamstwa Fett wzniesie się wysoko ponad to, co potrafi robić najlepiej - wykonać zlecenie i odebrać zapłatę. Premiera 7 listopada, scenariusz John Wagner, rysunki Cam Kennedy. Przypominamy, że powyższe wydanie będzie dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Legacy #13 w USA...

2007-06-13 19:12:43 Rebeliancka Szumowina

Jeszcze nie opadł pył po Celebration IV, a już Dark Horse przesyła nam trzy nowe pozycje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie:

Legacy #13

Scenarzysta John Ostrander po raz kolejny połączył siły z rysownikiem Colinem Wilsonem, autorem zdecydowanie udanego odświeżenia serii "Legacy" w postaci miniserii "Trust Issues" (zeszyty #9 i #10), by przedstawić nam nową, pojedynczą opowieść zatytułowaną "Ready To Die" z imponującą okładką Jan Duursemy. Darth Krayt, bezwzględny i zdecydowany Imperator Sithów, wie iż pierwszym krokiem do osiągnięcia spokoju jest stworzenie chaosu. Z niemal całą galaktyką w swoich szponach, Krayt zmaga się z przeciwnikiem - obalonym Imperatorem Roanem Felem - i zarządza rozbicie sojuszu popierających go sił imperialnych. Gdy się to uda, Krayt nie ma wątpliwości, że osłabieni oponenci w końcu poddadzą się pod jego zwierzchnictwo. Jednak by do tego doprowadzić, Krayt przygotowuje misję dla nietypowego, lojalnego sługi - Dartha Kruhla - który jest gotów nie tylko zabijać, ale i oddać życie. Preview tutaj.

Star Wars: Omnibus - X-Wing Rogue Squadron Vol. 3 - TPB

W końcu otrzymaliśmy też długo wyczekiwany ostatni zbiorczy tom komiksowej serii "X-Wing" w wydaniu TPB, obejmujący tym razem zeszyty od #21 do #35, czyli miniserie "In the Empire’s Service", "The Making of Baron Fel", "Family Ties", "Masquerade" oraz "Mandatory Retirement". Najwięksi piloci myśliwscy galaktyki zostają wysłani na misję odbicia galaktycznej stolicy - Coruscant - z rąk Imperium. To, czy ta wyprawa okaże się najwspanialszym epizodem w dziejach Nowej Republiki, czy też jej największą porażką, zależy od Wedge'a Antillesa i jego ekipy pilotów X-Wingów - Eskadry Łotrów! Skorzystajcie z okazji zapoznania się z tymi przygodami w pełnym kolorze, na wysokiej jakości papierze i w przystępnej cenie i przekonajcie się, jak kreował się największy as myśliwski Imperium - Baron Fel, jak przebiegały podstępne machinacje potężnej Ysanne Isard oraz jakie przeznaczenie dosięgnęło następcy Imperatora - Sate'a Pestage'a. To wszystko i jeszcze więcej w powyższej historii napisanej przez Michaela A. Stackpole'a z rysunkami Johna Nadeau, Steve'a Crespo, Jima Halla, Drewa Johnsona, Gary'ego Halla, Jordi Ensign, Chipa Wallace'a i Gary'ego Martina.

Clone Wars Adventures - Volume 8

W sprzedaży ukazał się również kolejny TPB o przygodach z czasów Wojen Klonów. Dzieło prezentują nam odpowiadający za scenariusz i szkice Matt i Shawn Fillbachowie, wspomagani przez innych twórców. Uszkodzony droid próbujący uniknąć zguby na polu bitwy; łowczyni nagród Aurra Sing mierząca się z własną śmiertelną przeszłością; Obi-Wan Kenobi zaplątany w szpiegowską przygodę... to wszystko i jeszcze więcej w tym dynamicznym, pełnym przygód wydaniu. Czytelnicy otrzymają cztery opowieści o walce Republiki z Separatystami, pełne porywających bitew i zwrotów akcji. Interesująca fabuła i rysunki stylizowane na wzór serialu "Clone Wars" przypomną wszystkim, dlaczego kochają wszechświat Star Wars.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Wywiad z Johnem Jacksonem Millerem...

2007-06-13 19:01:47 Promil

Na niedawnym konwencie Celebration IV w USA jeden z edytorów Dark Horse'a, Jeremy Barlow osaczył w kącie i przyparł do muru scenarzystę oszałamiającej, nowej serii komiksowej "Knights of the Old Republic" i zmusił go do udzielenia długiego wywiadu. W nim znajdziecie sporo ciekawostek i informacji, które z pewnością zainteresują każdego fana tej serii, ale i nie tylko. Wywiad, niestety po angielsku, czeka na Was na głównej stronie Dark Horse'a w postaci filmiku oraz staromodnego tekstu. Film (podpięty pod wzór YouTube) możecie obejrzeć tutaj, zaś tekst przeczytać tutaj. Dodatkowo na stronie z filmikiem znajdziecie galerię interesujących zdjęć, dzięki której możecie podziwiać oblicza zarówno wielu twórców z Dark Horse'a (np. Jan Duursemy), ale też całą plejadę fanów, przebranych między innymi za postacie z komiksów serii "Legacy" oraz "Knights of the Old Republic". Serdecznie polecamy.
KOMENTARZE (3)
Loading..