TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

KOTOR #18 w USA...

2007-07-25 18:13:56 Rebeliancka Szumowina

KOTOR #18

Sekret Campera, posiadający ogromne znaczenie dla galaktyki i schowany w jego umyśle od dziesięcioleci, zostanie ujawniony w tym zakończeniu trzyczęściowej miniserii "Nights of Anger" cyklu "Knights Of The Old Republic". Na pokładzie "Dziedzictwa Arkanii", flagowego okrętu korporacji Adascorp, podstarzały Camper i jego młoda strażniczka Jarael zostają oddzieleni zamkniętymi drzwiami, nawzajem martwiąc się o swoje losy. Jarael obawia się, że lekarstwo które dostarczyła Camperowi nie wystarczy, by uleczyć go ze śmiertelnej choroby. Tymczasem Camper obawia się, że ich dobroczyńca Lord Adasca ma straszny tajny plan - taki, który wystawi Jarael, jego i całą galaktykę na wielkie niebezpieczeństwo. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Harvey Tolibao. Preview tutaj.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Dark Times #4 w USA... - UPDATE

2007-07-18 14:49:41 Stajnia Czarnego Konia

W dniu dzisiejszym w sklepach w USA możemy nabyć czwartą część miniserii "The Path to Nowhere" cyklu "Dark Times", której pierwotna premiera wskazywała na datę 31 stycznia. Tym którzy zapomnieli (a większość, w tym i ja, zapewne tak ma) przypominamy, że zeszyt trzeci wyszedł z kolei na początku maja, więc tym bardziej najwyższa pora powrócić do przygód z okresu tuż po "Zemście Sithów".

Dark Times #4

Ile złych postępków odkupi ten jeden dobry? W imię pomocy swemu przyjacielowi - Bomo Greenbarkowi - Jedi Dass Jennir zmuszony był podjąć szereg wątpliwych czynów... ale żaden nie miał aż takiego potencjału destrukcji, jak ten, nad którym teraz myśli. A może to prawdziwy geniusz zła Palpatine'a? Jedi, ze zniszczoną pozycją i złamanym Zakonem, muszą stać się przestępcami i banitami, występując przeciw temu, czego niegdyś strzegli. Mroczne Czasy dopiero się rozpoczęły, a Dass Jennir już jest tak nasycony ciemnością, że wątpi, czy kiedykolwiek znajdzie powrotną drogę! Scenariusz Welles Hartley i Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley. Preview tutaj.

UPDATE:

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY - VOLUME 6 - ENDGAME - HC

Ten tydzień najwyraźniej upływa pod znakiem Dassa Jennira, jako że Dark Horse wypuścił dziś także szósty już tom kolekcjonerski swoich najlepszych komiksów w wersji hardcover. Bądź świadkiem historii Rycerzy Jedi, którzy stawili ostatni opór Imperatorowi Palpatine'owi w czasie i tuż po wydarzeniach z okresu "Zemsty Sithów"! Quinlan Vos toczy nierówną walkę, by osiągnąć niemożliwe - ocalić ukochanych od śmierci z rąk własnych żołnierzy. Mistrz Jedi Kai Hudorra bierze pod swoje skrzydła przerażoną Padawankę po tym, jak jej Mistrzyni pada ofiarą Rozkazu 66. Mistrz Jedi Dass Jennir musi zewrzeć szyki z grupą rebeliantów, których zwalczał kilka dni wcześniej. Grupa Rycerzy zamierza obalić świeże rządy Sithów - zastawiając pułapkę na nowego Lorda Sithów, Dartha Vadera! To wszystko w tym najnowszym wydaniu w ekskluzywnej wersji hardcover, gdzie trafiły komiksy stanowiące podstawę biblioteki każdego fana: powalające swym rozmachem zakończenie legendarnej serii "Republic", czyli miniseria "Hidden Enemy" (zeszyty od #81 do #83), oszałamiający wstęp do nowej serii "Dark Times" w postaci dwóch innych zeszytów z serii "Republic" - miniserii "Into the Unknown" (zeszyty #79 i #80), a także sławny w całym uniwersum komiks "Purge". Przypomnijmy, że komiks będzie można nabyć wyłącznie w sklepach sieci Direct Market, oraz że to specjalne wydanie nie będzie dodrukowywane. Scenariusz John Ostrander i Welles Hartley, rysunki Jan Duursema i Doug Wheatley.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na październik...

2007-07-12 00:25:51 Rebeliancka Szumowina

By osłodzić fanom okres oczekiwania na nowe niespodzianki, Dark Horse dorzucił nam garść zapowiedzi na okres jesiennej słoty. Oto co nas czeka w najbliższej przyszłości:

Legacy #17

W październiku otrzymamy czwarty zeszyt sześcioczęściowej miniserii "Claws of the Dragon" cyklu "Legacy". W sercu Świątyni Sithów na Coruscant nieoczekiwany akolita szkoli się w tajnikach Sithów. Pojmany przez Dartha Krayta Cade Skywalker zawarł złowieszczy pakt z uzurpatorskim Imperatorem. Czy Cade pójdzie w ślady swego przodka, Vadera? Premiera i odpowiedź 31 października. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema.

KOTOR #22

Wraz z zeszytem dwudziestym drugim startuje kolejna trzyczęściowa miniseria cyklu "Knights of the Old Republic" zatytułowana "Knights of Suffering". Poszukiwany Padawan Zayne Carrick wraca na Taris - miejsce jego domniemanej zbrodni, teraz oblegane przez armię Mandalorian. Głęboko w trzewiach Taris gangi śmigów toczą uliczne walki z siłami Mandalorian. Zorganizowany opór stał się możliwy dzięki staremu przyjacielowi Zayne'a, lecz coś poszło straszliwie źle. A cóż to takiego - przekonamy się 31 października. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver.

Dark Times #8

A oto w zeszycie ósmym pora na trzecią część miniserii "Parallels" cyklu "Dark Times". Bomo Greenbark i przemytnicza załoga statku Uhumele trafiają w krzyżowy ogień między dwoma gangami, które chcą tego, co posiada załoga. Ale kapitan Heren wciąż ma asa w rękawie - którego następstwem będzie niebezpieczna niespodzianka dla Mistrza Jedi K'Kruhka, który oddalony o pół galaktyki po raz pierwszy poczuł się bezpiecznie. Ktoś zostanie zdradzony, ktoś zginie, a to wszystko 31 października. Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 10 - "KARMAZYNOWE IMPERIUM" - HC

Zaś 5 grudnia otrzymamy już dziesiąte ekskluzywne wydanie najlepszych komiksów Dark Horse'a w twardej oprawie hardcover. Tym razem przyszła pora na jeden z najlepszych istniejących komiksów Star Wars - wydane także w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont "Karmazynowe Imperium". W całej galaktyce nie było nigdy bardziej nieustraszonych wojowników od gwardzistów Imperatora, a już na pewno bardziej lojalnego od Kira Kanosa. Lecz gdy Carnor Jax - najstraszliwszy spośród tej elitarnej formacji - zdradził Imperatora i rozkazał wymordować gwardzistów, Kanos musiał ucieć by pomścić swego pana. Dla Kanosa, ostatniego lojalnego gwardzisty i największego zagrożenia dla planów Jaxa pozostaje jedynie zemsta lub śmierć - bez rozwiązań pośrednich. Komiks ten z czystym sumieniem można zaliczyć do obowiązkowej pozycji w zbiorach każdego fana. Scenariusz Mike Richardson i Randy Stradley, rysunki Paul Gulacy. Przypominamy, że powyższe wydanie będzie dostępne tylko w limitowanej serii w sklepach sieci Direct Market i nie będzie dodrukowywane.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Legacy #14 i Rebellion #8 w USA...

2007-07-11 23:53:17 Rebeliancka Szumowina

W ogórkowym zazwyczaj okresie wakacyjnym po dłuższej przerwie Dark Horse w końcu dał nam dwa nowe zeszyty, na które czekało wielu fanów. Oto i one:

Legacy #14

W numerze czternastym flagowego obecnie cyklu "Legacy" mamy coś specjalnego - oto przed nami początek nowej, sześcioodcinkowej miniserii zatytułowanej "Claws of the Dragon". Cade Skywalker dokonał wielu złych czynów w swoim życiu, ale do najgorszych należało oddanie schwytanego Jedi - Mistrza Hoska - w łapy Sithów. Teraz przybył na Coruscant z nadzieją uwolnienia Hoska by tym samym odkupić swoje winy. Ale Hosk nie jest jedynym, na którego natknie się Cade, a przypadkowe starcie z parą starych "przyjaciół" może posłać go na nową ścieżkę. Uwaga: w powyższej miniserii, w kolejnym zeszycie, zostanie ujawniony najbardziej skrywany sekret - tożsamość tajemniczego samozwańczego Imperatora Sithów, Dartha Krayta! Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema. Preview tutaj.

Rebellion #8

Po ostatnim, oszałamiającym i świetnym zeszycie przyszła pora na trzeci odcinek pięcioczęściowej miniserii cyklu "Rebellion" zatytułowanej "The Ahakista Gambit". Sekret o ogromnym znaczeniu dla Imperium spoczywa w ukryciu na planecie Ahakista, a gdy zagraża mu lokalna wojna domowa, Darth Vader bierze sprawy w swoje ręce! Jednakże łotrowska grupka rebelianckich agentów odkryła imperialny sekret Ahakisty dzięki imperialnej pani oficer kierującej się własnymi motywami. Jednak jeśli spróbują cokolwiek z nim zrobić, będą do tego potrzebowali pomocy tubylców, którzy - pochłonięci wojną domową - nie są chętni, by sprowadzać Imperium na własne głowy. Tymczasem sam Darth Vader robi się zmęczony odwracaniem jego uwagi od ważniejszych spraw przez tę zaściankową planetę. A gdy Lord Sithów robi się zirytowany może to oznaczać tylko jedno - śmierć jego oponentów! Scenariusz Rob Williams, rysunki Michel Lacombe. Preview tutaj.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Brak newsów to dobra wiadomość

2007-07-06 18:48:00

Tak przynajmniej twierdzi Randy Stradley o swoim komiksowym poletku na stronie Dark Horse'a. Wspomniał tam, że departament marketingu namawia ich, by w sezonie konwentowym zdradzać plany, czego można się spodziewać niebawem, nowych serii i takich tam. Ale w tym roku nie będzie żadnych wielkich zapowiedzi. Z dwóch powodów, pierwszy jest taki, że obecne serie zapoczątkowane głównie w 2006 roku rozwijają się dobrze, owszem są negatywne opinie czy zawiedzeni, ale są też i zadowoleni. Te serie to Knights of the Old Republic, Legacy, Clone Wars Adventures, Dark Times i Rebellion. Natomiast to, że nie jest w tym roku nic ogłaszane, to drugi powód, jest szykowana nowa seria, ale o niej jest zbyt wcześnie żeby mówić. Pewnie zostanie zapowiedziana w 2008. Czyli brak newsów wcale nie oznacza, że jest źle, wręcz przeciwnie, wszystko idzie w najlepszym kierunku.
KOMENTARZE (0)
Loading..