TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

KOTOR 19 za oceanem...

2007-08-18 01:04:00 Galopująca Ciemność

Dziewiętnasty numer serii Knights of the Old Republic przynosi nam początek kolejnej historii, zatytułowanej Daze of Hate, w której opętany żądzą władzy i zysku biznesmen knuje spisek niosący olbrzymie konsekwencje tak dla Republiki i Mandalorian, jak i dla galaktyki, o którą walczą!
Lord Adadsca, szef i właściciel Adascorpu, puścił w ruch machinę wydarzeń, które na zawsze zmienią losy wojen mandaloriańskich. Zaaranżował on na pokładzie swojego okrętu flagowego, Dziedzictwa Arkanian, na którym wyjdzie na jaw jego diabelski plan i zważą sie losy galaktyki.
W międzyczasie Camper i jego młoda przyjaciółka, Jarael, pozostają rozdzieleni przez lorda Adascę i każde z nich zamartwia się losem drugiego. Jaki los szykuje dla nich przebiegły biznesmen? Czy gdyby Padawan Zayne Carrick był przy nich, wszystko potoczyłoby się inaczej? I o co w tym tak naprawdę chodzi? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielą John Jackson Miller (scenariusz), Harvey Tolibao (rysunki), Michael Atiyeh (kolory) i Chris Warner (okładka). Zeszyt dostępny w USA od 15 sierpnia 2007.
Preview zaś jest tutaj.

Tymczasem już 10 sierpnia fani zza Wielkiej Wody mają do czynienia z czymś ekstra, czyli pierwszym z serii fotokomiksów SW. The Phantom Menace, bo o tę historię chodzi, ma być idealnym komiksowym odwzorowaniem filmu z zastosowaniem autentycznych kadrów, wzbogaconych chmurkami dialogowymi. Smakowite, prawda? A żeby jeszcze bardziej narobić Wam smaka, tutaj jest stosowny preview.


KOMENTARZE (9)

Komiksy

Star Wars Omnibus: Tales of the Jedi Volume 1

2007-08-17 16:55:49 the chosen one za Dark Horse Comics


24 października pojawi się wydanie zbiorcze komiksów, których akcja rozgrywa się w zamierzchłych czasach Starej Republiki - "Star Wars Omnibus: Tales of the Jedi Volume 1". Będzie on zawierać komiksy: The Golden Age of the Sith, The Fall of the Sith Empire, Knights of the Old Republic i The Freedon Nadd Uprising (czyli pierwsze numery z serii "Tales of the Jedi").
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a

2007-08-16 16:33:00 rebelscum.com

Oto komiksy, które ujrzą światło dzienne jesienią i zimą tego roku za oceanem:

KOTOR Handbook

7 listopada ukaże się one-shot z serii “Knights Of The Old Republic”. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, Harvey Tolibao, Dustin Weaver.
Przez tysiąc pokoleń, Jedi utrzymywali galaktykę w ryzach pokoju i porządku, ale dla padawana Zayne'a Carricka stan rzeczy bynajmniej nie wygląda na pokojowy i uporządkowany, fałszywie oskarżony o morderstwo, wepchnięty w jądro Wojen Mandalorianskich. A teraz czytelnicy będą mogli spojrzeć na tę opowieść z innej perspektywy, poznając korzenie postaci ale i wydarzeń, które rozegrały się 3963 lata przed bitwą o Yavin. Dodatkowo czytelnicy będą mogli się zapoznać z ilustrowanymi profilami tak Zayne'a Carricka i jego wyjętych spod prawa przyjaciół, jak i mistrza Luciena i jego Zmowy, Squinta i krzyżowów Jedi, Mandaloriańskich najeźdźców i wielu innych.

Legacy #18
Kolejna, przedostatnia część miniserii "Claws of the Dragon" z cyklu "Legacy". Zeszyt ten ujawni więcej szczegółów z przeszłości Dartha Krayta. W sprzedaży od 14 listopada. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema.
Pragnąc uwolnić swojego przyjaciela Cade'a Skywalkera z szponów Sithów, Deliah Blue i Jeriah Syn otrzymują pomoc z bardzo niespodziewanego źródła. Natomiast Cade, który został pojmany przez Sithów, gdy starał się uwolnić rycerza Jedi, Hoska Tre'Lyisa, odkrywa, że Hosk odnalazł własną drogę ku wolności, dzięki Mocy. Dobro i zło wymieszają się razem, tworząc rezultat, który zatrzęsie fundamentami Imperium.

KOTOR #23

Druga część miniserii "Knights of Suffering". Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver. Komiks ukaże się 28 listopada.
Ścigany padawan Zayne Carrick opuścił Taris uciekając swym morderczym mistrzom, zanim go pojmali. Teraz powrócił, tylko po to, by odkryć, że na planecie trwa właśnie atak Mandaloriańskich najeźdźców. Ale tam już czeka na niego ktoś, kto ma własne plany.
Prawie opuszczony w strefie wojennej, Zayne jest otoczony przez wrogów. Jedni chcą odstawić go przed oblicze sprawiedliwości, inni chcą dostać nagrodę za jego głowę, a Mandalorianie chcą "tylko" całą planetę. A kiedy przyjaciele stają się wrogami, padawan odkrywa że jest zdany na łaskę kogoś, kto jej nie posiada, jednego ze swoich dawnych mistrzów.
Oto zbliżamy się do kulminacji trwającej prawie rok serii "Days/Knights", oto długo oczekiwany powrót na Taris, a także kilka znajomych twarzy z gry KOTOR.

Dark Times #9
Czwarta część miniserii "Parallels" z cyklu "Dark Times" pojawi się w sprzedaży 28 listopada. Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross.
Bomo Greenbark i jego towarzysze zostali uwięzieni, zniewoleni i torturowani, ale Bomo odnalazł drogę ucieczki. Wolność wzywa, ale honor domaga się aby podjąć akcję uwolnienia swoich przyjaciół. A to oznacza, że porywacze poznają bardzo, bardzo niebezpieczną stronę Boma. Tymczasem mistrz K'Kruhk odkrywa, że ci, którzy są pod jego ochroną potrzebują jej bardziej niż kiedyklowiek wcześniej. strzeżcie się czarne charaktery!
Zło już miało swój dzień, teraz czas by siły dobra kontratakowały.

Clone Wars Adventures Volume 10

Pierwszą pozycją w grudniu będzie kolejny TPB Clone Wars Adventures zawierający cztery historie. Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker biorą udział w śmiertelnym wyścigu w kanionie wypełnionym łowcami nagród, jadąc na zezłomowanym speederze. Szturmowiec klon odkrywa, że musi stoczyć samotną walkę z armią droidów, wolnemu duchem rycerzowi Jedi zostaje przydzielona misja większa niż sobie zdawał sprawę, a lubująca pokój grupa farmerów odkrywa, że znajdują się oni na linii frontu przeciw separatystom. To wszystko w przepełnionej akcją kolekcji historyjek stylizowanych na serial Cartoon Network.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY COLLECTION - VOLUME 11 - "UNION" - HC
2 stycznia ukaże się jedenasty komiks z rocznicowej serii w twardej oprawie. Kolejną pozycją jest historia, który wyszła również w Polsce pod tytułem "Związek”. Scenariusz Michael A. Stackpole, rysunki Robert Teranishi.
Kiedy Luke Skywalker, jeden z największych bohaterów Nowej Republiki decyduje się ożenić z Marą Jade, kobietą która niegdyś była osobistym skrytobójcą Imperatora, możecie być pewni, że zarówno Imperialni, jak przedstawiciele Nowej Republiki podniosą swe ręce by powstrzymać ich związek, za wszelką cenę. Występują: Han i Leia, Chewbacca i Lando. To jeden z najważniejszych momentów w EU, łączący klasyczną trylogię z wspaniałą przyszłością galaktyki.

KOTOR Volume 3: Days Of Fear, Nights Of Anger

Natomiast 16 stycznia do sprzedaży trafi TPB “Knights Of The Old Republic” zawierający numery #13-18.
Prawie 4000 lat przed Gwiazdą Śmierci, ścigany padawan Zayne Carrick próbuje oczyścić swe imię, ale musi zmagać się z siłami których nie kontroluje, siłami, które on i jego przyjaciele pomogli uwolnić. Tymczasem Gryph widzi w wojnie szansę szybkiego zarobku, ale Zayne dostrzega czającą się za horyzontem straszliwą tragedię, w której jedynie akt samopoświęcenia będzie mógł ocalić niewdzięczną Republikę. Ale prawdziwym kluczem do przyszłości mogą się okazać przyjaciele Zayne'a, geniusz Camper i ślicznotka Jarael, którzy stali się zwierzyną sił, przed którymi starali się uciekać przez całe życie.

Ponadto od połowy grudnia będzie można kupić figurkę przedstawiającą Imperialnego Gwardzistę.

KOMENTARZE (22)

Komiksy

Tajemnica Dartha Krayta

2007-08-08 22:15:00

Oficjalnie została rozwiązana. Choć nieoficjalnie od tygodnia o tym na forum oficjalnej, przede wszystkim za sprawą figurek, teraz już wiemy ostatecznie. Spoilery znajdują się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Legacy #15 i Rebellion #9 w USA...

2007-08-08 14:34:58 Rebeliancka Szumowina

Na dzisiejszy dzień wyczekiwali chyba wszyscy, którzy kiedykolwiek czytali choć jeden zeszyt cyklu "Legacy". Oto w towarzystwie kolejnego odcinka cyklu "Rebellion" na rynku w USA wyłonił się numer "Legacy", w którym poznamy tożsamość wskrzesiciela galaktycznej potęgi Sithów, który zdobył panowanie nad całą galaktyką:

Legacy #15

Oto część druga kolejnej sześcioodcinkowej miniserii cyklu "Legacy" pod tytułem "Claws of the Dragon". Z winy własnej lekkomyślności wynikającej z dawnych błędów Cade Skywalker stał się więźniem Sithów. To wielki dzień dla Imperatora Dartha Krayta, który ma nadzieję, że umiejętności Skywalkera zakończą jego wieloletnie poszukiwania sposobu na odzyskanie dawnej mocy. Ale pozostali Sithowie są mniej pewni motywów swojego Mistrza. A i w Imperium są i tacy, którzy woleliby widzieć Cade'a martwego niż w szponach Imperatora. Tymczasem sam Cade nie cieszy się zbytnio z własnego położenia. Ale cóż może zrobić? Odwrócił się plecami do każdego przyjaciela, który mógłby mu pomóc. Dokonał złych wyborów i teraz z nimi żyć - lub zginąć. Uwaga - ten zeszyt ujawni tożsamość Dartha Krayta! Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema. Preview tutaj.

Rebellion #9

Cykl "Rebellion" trwa, tym razem przynosząc nam przedostatni odcinek pięcioczęściowej miniserii "The Ahakista Gambit". Raze, lord półświatka galaktyki, umieścił bombę wewnątrz czaszki Wyla Tarsona, co jest przyczyną, dla której Wyl prowadzi bandę łotrów na samobójczą misję, by zdobyć jeden z największych sekretów Imperium. Tymczasem na ulicach planety Ahakista Darth Vader prowadzi bezlitosną wojnę przeciwko lokalnej milicji, której nie podoba się imperialna wizytacja. A pod powierzchnią Wyl i jego drużyna próbują zinfiltrować imperialną cytadelę poprzez prastare tunele. A w momencie gdy sukces wydaje się być w zasięgu ręki, jeden z członków zespołu ujawni informację, która wszystko zmieni. Scenariusz Rob Williams, rysunki Michel LaCombe. Preview tutaj.
KOMENTARZE (29)
Loading..