TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Dark Horse oficjalnie o Star Wars Vector

2007-09-27 23:23:17 RI za rebelscum.com

Oto oficjalna notka wydawnictwa Dark Horse zaprezentowana przez Rebelscum dotycząca najnowszego projektu komiksowego zwanego Wektorem:

Rozpoczynamy trwające rok wydarzenie, które będzie mieć reperkusje w każdej erze i dla każdej postaci w świecie Gwiezdnych Wojen.

Pomimo 30 rocznicy, to właśnie teraz czeka nas jedna z najciekawszych i najważniejszych, oraz najbardziej odkrywczych historii w świecie Gwiezdnych Wojen, fani będą mieli okazję posmakować największego wydarzenia, które zatrząśnie galaktyką SW. Dwa lata po tym jak Dark Horsue ambitnie odnowił swoją całą linię komiksów SW z takimi seriami jak Knights of the Old Republic, Legacy, Rebellion czy Dark Time, nadchodzi następny rozdział dla najlepszych w galaktyce komiksów.

Rozpocznie się w styczniu 2008 jako tytuł w popularnej serii KOTOR, ale Star Wars Vector będzie rozciągał się na wszystkie cztery serie, przez wszystkie lata, wprowadzając nowe postaci, łącząc całą serię razem. A to się zapowiada jako jeden z największych crossoverów jakie świat komiksu widział.

Straszliwa wizja sięgająca ponad 4000 lat w przyszłość uświadamia tajnemu Przymierzu Jedi jak wagę jest Taris, a oni rozpoczynają działanie na obleganej przez Mandalorian planecie. W straszliwym Podmieście, zostaje uwolniona potworne i starożytne zagrożenie, a oskarżony o morderstwo swych kolegów, Padawan Zayne Carrick wplątuje się w sam środek przygody, która będzie trwać cztery tysiące lat, przez którą przewiną się także Darth Vader oraz główni gracze z serii Legacy.

Po odnowieniu w 2006 oraz trzydziestoleciu w tym roku, szukaliśmy czegoś specjalnego, by mocno rozpocząć rok 2008, mówi redaktor Randy Stradley. Na początku, crossover między seriami Gwiezdnych Wojen wydawał się być poza naszym zasięgiem, ale po prawie roku dyskusji pomiędzy pisarzami i artystami, doszliśmy do czegoś na prawdę mocnego. Nie tylko mamy wielką historię, która będzie się rozciągać na wszystkie ery, ale także wydarzenia które się dzieją w danej serii będą dla niej ważne.

Dla każdego, kto jeszcze się nie zapoznał z komiksami Gwiezdnych Wojen, „Vector” będzie doskonałym wprowadzeniem. A dla poważnie zaangażowanych fanów, „Vector” to pozycja, którą trzeba przeczytać, zawierająca ważne wydarzenia w najważniejszych momentach galaktycznej historii. „Vector” rozpocznie się w Knights of the Old Republic #25, już w styczniu. Będzie się ciągnął w KOTOR od #25 – 28, Dark Times #11 – 12, Rebellion #15 – 16 oraz Legacy #29 – 32.

KOMENTARZE (13)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na grudzień

2007-09-19 10:51:52 Rebelscum.com

W mrocznych czasach roku szkolnego i akademickiego jedynym pocieszeniem dla uczniów i studentów są nadchodzące dni wolne. Zaś nadzieją dla wszysktich na odrobinę odpoczynku są święta Bożego Narodzenia, które w dodatku przyniosą nam następujące komiksy:


Legacy #19: Claws of the Dragon Część 6 (z 6)
Wstrząsająca seria „Claws of the Dragon” dochodzi do niewiarygodnego finału, kiedy zarówno wrogowie jak i sojusznicy Imperium postanawiają ruszyć przeciw jednemu człowiekowi, Cade’owi Skywalkerowi. Cade będzie musiał stanąć do walki z Imperatorem galaktyki oraz przywódcą Legionów Sithów, Darthem Kraytem. Czy ostatni z rodu Skywalkerów doszedł już do punktu, z którego nie ma powrotu ze ścieżki mroku? Tymczasem Deliah Blue i Jariah Syn odpalają plan ratunkowy przygotowany z myślą o pomocy Cade’owi. A ów plan można opisać praktycznie jednym, acz znaczącym słowem „bum”. Scenariusz: John Ostrander, rysunki: Jan Duursema.
Temat na forum.


Rebellion #11: Small Victories Część 1 (z 4)
Kiedy usterka hipernapędu zatrzymuje flagowy okręt rebelianckiej floty, głęboko w terytorium wroga, Luke Skywalker i księżniczka Leia zdają sobie sprawę, że ich nieszczęście może stać się możliwością dla Sojuszu, jeżeli tylko podejmą misję z zerowymi szansami na przeżycie. Całkowicie nowa opowieść jest osadzona miesiące po ANH. W „Small Victories” zobaczymy nie tylko największych bohaterów Rebelii, ale też ochotników jak Deena Shan (pojawiła się w Empire i Rebellionach: "Alone Together", "The wrong side of the war" oraz "My brother, my enemy"), która nigdy nie sądziła, że los Sojuszu może leżeć w jej przerażonych, ale zdeterminowanych rękach. Odwaga, poświęcenie i szczypta szaleństwa, to codzienność dla grupy rebelianckich obdartusów decydujących się na atak na kluczową Imperialną instalację, nie mając nawet planu ucieczki. Nową opowieścią serii Rebellion zajmą się Jeremy Barlow odpowiedzialny za scenariusz i Colin Wilson zajmujący się rysunkami.
Temat na forum.


Legacy #0
Półtora roku temu, rozpoczęła się seria Legacy, będąca przyszłością Gwiezdnych Wojen. Oryginalny numer #0 od dawna jest wyprzedany, a informacje w nim zawarte nigdzie indziej niedostępne. Aż do teraz. Mocno rozszerzona i poprawiona edycja zawiera wszystkie informacje, które nowi czytelnicy potrzebują by zacząć serię, a na które wierni serii z pewnością się połakomią.


Dark Times #10: Parallels Część 5 (z 5)
Kilku zdecydowanych walczy o swoje życie, i życia swoich przyjaciół, w finalnej walce, która przyniesie poważne konsekwencje, dla tych którzy przeżyli. Mistrz Jedi K’Kruhk musi zmierzyć się z najbardziej przerażającym scenariuszem, w bitwie straszniejszej niż to, co dotychczas doświadczył. By ochronić tych, na których mu zależy, może będzie musiał poświęcić siebie. Tymczasem Bomo Greenbark pokazuje swój gniew, na tych którzy pojmali załogę Uhumelé. Jego przyjaciele odzyskają wolność, a on się zemści. Oto szokujące zakończenie „Parallels” scenariusza: Micka Harrisona z rysunkami: Dave'a Rossa.
Temat na forum.


Knights of the Old Republic #24: Knights of Suffering Część 3
Morderczy mistrzowie Zayne’a Carricka ścigali go przez pół galaktyki, teraz przybywa on tam gdzie, jego droga się zaczęła, do Świątyni Jedi na Taris, obecnej kwatery głównej przywódcy najeźdźców - Mandalorian, Cassusa Fetta. Zayne uciekał już wcześniej, zarówno z pomocą przyjaciół jak i Mocy, ale nie tym razem. Jego jedynym wyjściem jest walka o życie, w śmiertelnym pojedynku z jego o wiele bardziej uzdolnionym nauczycielem! To ma być przełomowe zwieńczenie trwającej prawie rok serii Days/Knights, i co tu dużo mówić nie wszyscy ją przeżyją. A seria KOTOR nie będzie już taka sama. Scenariusz: John Jackson Miller, rysunki: Dustin Weaver.Ale to nie koniec. W lutym następnego roku ukażą się ważne komiksy w wydaniu TPB. Dwunasta część wydań w twardej okładce "30th Anniversary" - pierwsza historia z serii Legacy: Broken. Będzie to zarazem ostatni z serii komiksów wydanych jako przedruki w specjalnych twardych okładkach z okazji 30 lecia. Ukaże się też drugi TPB z serii Legacy: "Shards" opowiada o tym jak Cade Skywalker powraca do miejsca, w którym walczył z Sithami jego ojciec, i znajduje dużo więcej niż tylko duchy. Cały komiks jest przepełniony odkrywaniem tajemnic przyszyłości Gwiezdnych Wojen.
Ujrzymy też drugi tom serii Rebellion: "The Ahakista Gambit". Opowieść o Wylu Tarsonie, najwyższym poruczniku galaktycznego bossa półświatka, Raze’a, w tajemnicy dostarczał cenne informacje Sojuszowi Rebeliantów, aż jego pracodawca nie odkrył zdrady i nie umieścił bomby wewnątrz czaszki Wyla. Teraz Wyl musi zinfiltrować Imperialną twierdzę na planecie Ahakista udając, że pracuje dla Rebeliantów, albo Raze zdetonuje bombę.

Wreszcie w księgarniach ukazać się ma "Star Wars: Episode IV: A New Hope Photo Comic", a więc komiks zrobiony z kadrów filmowych. Tak oto opisał go wydawca: film, który rozpoczął najwspanialszy mit naszych czasów, przybiera nową formę w tej wielkości typowej dla mangi adaptacji Gwiezdnych Wojen zrobionej w całości ze zdjęć z filmu. Podążamy za chłopakiem z farmy, Lukem Skywalkerem, jego spotkaniu z dwoma droidami, które wciągnie go w sam środek Galaktycznej Wony Domowej, tajemniczych ścieżek Mocy i odmieni przeznaczenie galaktyki. To opowieść, którą pokochały miliony na całym świecie, ukazana w formie innej niż dotychczas. Od Tatooine do Gwiazdy Śmierci, oto uniwersum Gwiezdnych Wojen tak jak pokazano je po raz pierwszy w legendarnym filmie, tym razem w postaci kieszonkowego komiksu
Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Star Wars Vector - pierwsze szczegóły

2007-09-15 19:24:34 RI

Po niedawnych wielkich emocjach, jakie spowodowało ogłoszenie przez Dark Horse’a komiksu Star Wars Vector nadchodzi czas na weryfikację z rzeczywistością. Oto kilka informacji, które krążą po sieci:

"Vector" nie będzie osobnym komiksem, ale będzie to historia wchodząca w skład wszystkich czterech aktualnie wydawanych serii. Zacznie się w KOTORze #25 i potrwa w tej serii aż do numeru #28, potem przejdzie do Dark Times (#11 i #12), potem do Rebelliona (#15 i #16) a skończy w Legacy (#29-#32).

Będzie to ogólnie historia o podróży jednego, najprawdopodobniej nowego, bohatera przez te cztery ery. Każdy z czterech rozdziałów będzie w miarę osobną historią, oczywiście będą łączyły się w całość, ale pozostanie miejsce na to, by dodać kolejne części Vectora tak jak i wrzucić tą samą postać w innych seriach. Nie będziemy tu świadkami cofania się w czasie, czy oglądania wizji przeszłości, główny bohater będzie żył i działał we wszystkich czterech erach, a wydarzenia z którymi się zmierzy będą miały wpływ na te cztery serie.

John Ostrander dodał, że Vector wyznaczy kierunek rozwoju Legacy, a część z tej serii narysuje Jan Duursema.
KOMENTARZE (25)

Komiksy

Nowości komiksowe prosto od Karego Konia (ang. Dark Horse)

2007-09-13 00:25:36 Wedge

Dziś w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej ukazało się kilka komiksów dziejący się w świecie Star Wars wydanych przez wydawnictwo Dark Horse.
Lecz najpierw chcemy wspomnieć o komiksie, który ukazał się w Stanach nieco wcześniej. Jest to siódmy tom komiksów wydawanych w ekskluzywnej oprawie hardcover z okazji trzydziestolecia Gwiezdnych Wojen. "Darklighter" - oszałamiająca, powalająca i kultowa opowieść o Biggsie Darklighterze, przyjacielu Luke'a Skywalkera, imperialnym pilocie i bohaterze Rebelli. Prześledźcie jego drogę z piaszczystej Tatooine, poprzez Imperialną Akademię, decyzję o poprowadzeniu buntu na imperialnej fregacie i ucieczkę do Rebelii i w końcu heroiczne poświęcenie w trakcie Bitwy o Yavin i ataku na "Gwiazdę Śmierci". Można bez przesady powiedzieć, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana. W składzie komiksy z serii "Empire" - zeszyty od #8 do #12 oraz zeszyt #15, czyli miniserie "Darklighter" oraz "The Short, Happy Life of Roons Sewell". W składzie 96 stron, scenariusz Paul Chadwick, rysunki Douglas Wheatley i Tomas Giorello. Przypomnijmy, że wydanie będzie można nabyć wyłącznie w sklepach sieci Direct Market, oraz że ten specjalny komiks nie będzie dodrukowywany. >>Preview

Z kolei dziś w USA ukazały się:


Legacy #16 - to już trzecia część sześcioodcinkowej miniserii "Claws of the Dragon". Wiele zostało powiedziane na temat dziedzictwa Skywalkerów, ale aż do teraz prawie nic nie było wiadomo o dziedzictwie Obi-Wana Kenobiego. Przed nami prawdziwy szok - w ogniu Wojen Klonów Obi-Wan toczył samotny bój, którego wynik zaważył na całej przyszłości galaktyki! Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema. >>>Preview

Rebellion #10 - jeden z najważniejszych sekretów Imperium jest zagrożony, chyba że Darth Vader przybędzie na czas. Oto przed wami zakończenie pięcioczęściowej miniserii "The Ahakista Gambit" cyklu "Rebellion". Głęboko w imperialnej cytadeli grupa szpiegów dowodzona przez Wyla Tarsona walczy o życie. Lojalni Rebelii są gotowi na ostateczne poświęcenie dla dobra misji, lecz nie wiedzą że Tarson wykonuje polecenia kogoś znacznie paskudniejszego od Sojuszu. Dla Tarsona to chwila prawdy - czy zdradzi tych, którzy zaufali mu we wszystkim? Jedno jest pewne, gdy nadciągnie Vader, niewielu pozostanie przy życiu. Scenariusz Rob Williams, rysunki Michel Lacombe. >>>PreviewKOTOR #20 - kolejny zeszyt cyklu "Knights of the Old Republic", drugą część kolejnej trzyodcinkowej miniserii zatytułowanej "Daze of Hate". Oto ostateczny moment w historii galaktyki, gdy Republika i Mandalorianie spotykają się twarzą w twarz, by przedyskutować ofertę, która oznacza jedno - zwycięstwo dla jednej strony i klęskę dla drugiej! Złowrogi miliarder Lord Adasca jest organizatorem tego przełomowego spotkania, w którym swe własne cele pokładają jego rasa - Arkanianie - i jego korporacja, Adascorp. Lecz Adasca nie wliczył w kalkulacjach wścibskiej Jarael, jej starszego towarzysza Campera, a także ściganego Padawana Zayne'a Carricka, którzy spróbują powstrzymać demoniczne machinacje bez względu na koszty. Oczywiście wpierw uciekinierzy muszą wymyśleć jak ucieć spod straży Adascy i nie zostać rozstrzelanym przez pluton droidów-zabójców HK-24. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo. >>Preview
KOMENTARZE (7)

Komiksy

"Star Wars: Vector"...

2007-09-11 00:01:15 ICO za TFN

A więc stało się to, o czym spekulowano już od jakiegoś czasu. Wydawnictwo Dark Horse rzeczywiście przygotowało dla nas nowy tytuł komiksowy - serię, która ma być czymś zupełnie innym niż wszystko, co do tej pory było w Gwiezdnych Wojnach. Jest to cykl komiksowy "Star Wars: Vector", który ma być crossoverem obecnie wydawanych serii, czyli "KOTORa", "Dark Times", "Rebelliona" i "Legacy". Wygląda na to, że w ten sposób poznamy postać, która będzie równolegle gościć na kartach wszystkich czterech pozycji. Z dużym prawdopodobieństwem moglibyśmy przyjąć, że byłby to Mistrz Jedi K'Kruhk (którego żywot obejmuje trzy z tych serii) gdyby nie fakt, że urodził się on prawie 4000 lat po cyklu "KOTOR". Któż więc to będzie i jak to wszystko zostanie zgrane? Pozostaje nam tylko zaciskać kciuki i liczyć na to, że nie wyjdzie z tego kaszana. Ale należy być dobrej myśli, jako że za scenariusz wziął się komiksowy duet bogów, czyli John Ostrander i John Jackson Miller, twórcy "Legacy" i "KOTORa" właśnie. Sama seria "Vector" ma swoim kształtem przypominać tak ciepło przyjęty marvelowski cykl "Civil War", co też rokuje wielkie nadzieje na przyszłość. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne informacje, lecz w tej chwili możemy już powiedzieć, że każdy, kto sądził że Star Wars się wypaliło, był w wielkim błędzie.
KOMENTARZE (19)
Loading..