TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

KOTOR #25 i Dark Times #8 w USA...

2008-01-30 18:49:05 Rebeliancka Szumowina

Fanfary! Oto dziś pojawił się pierwszy zeszyt rozbudzającego wielkie emocje i nadzieje nowego crossoverowego cyklu "Vector", wraz z początkiem akcji osadzoną w realiach serii "Knights of the Old Republic". Ta pozycja już stała się kultowa, dlatego nie traćcie czasu i zamówcie ją już dziś! Ale żeby nie było zbyt różowo pojawił się również kolejny zeszyt "Dark Times", kontynuujący największą porażkę komiksową od czasów "Clone Wars Adventures", czyli miniserię "Parallels". Chwała temu, kto będzie na tyle twardy, by to przeczytać... A oto szczegóły:

KOTOR #25 - Vector #1

Oto nowy cykl komiksowy - "Star Wars: Vector" - który zadebiutuje nam na łamach dotychczasowego cyklu "Knights of the Old Republic", po czym po czterech zeszytach przejdzie do serii "Dark Times". W zeszycie pierwszym potworna wizja zwraca uwagę sekretnego Zgromadzenia Jedi na znaczenie planety Taris, obecnie zajętej przez Mandalorian. W trzewiach planety dojdzie do epickiego starcia prastarej legendy z Zaynem Carrickiem, byłym Padawanem oskarżonym o morderstwo swoich kolegów. Jego skutki naznaczą kolejne tysiąclecia historii galaktyki. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Scott Hepburn. Preview dla ludzi o mocnych nerwach tutaj.

Dark Times #8

A oto w zeszycie ósmym pora na trzecią część nieszczęsnej miniserii "Parallels" cyklu "Dark Times". Bomo Greenbark i przemytnicza załoga statku Uhumele trafiają w krzyżowy ogień między dwoma gangami, które chcą tego, co posiada załoga. Ale kapitan Heren wciąż ma asa w rękawie - a jego następstwem będzie niebezpieczna niespodzianka dla Mistrza Jedi K'Kruhka, który oddalony o pół galaktyki po raz pierwszy poczuł się bezpiecznie. Ktoś zostanie zdradzony, ktoś zginie, a czytelnicy zasną przy lekturze. Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross. Preview tutaj.
KOMENTARZE (17)

Komiksy

Przykładowe plansze z "Vectora"!!!

2008-01-11 21:06:06 ICO za blogiem Stradleya

Randy Stradley, redaktor Dark Horse'a opublikował na swoim blogu mały preview nadchodzącego nowego cyklu komiksowego "Vector", którego premierę zapowiedziano na 30 stycznia. A więc ludu mój - na kolana i bić czołem o ziemię, bowiem te plansze naprawdę mają w sobie coś...



KOMENTARZE (27)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na kwiecień...

2008-01-09 23:36:42 Baca za TFN

Stęskniliście się za dużymy zapowiedziami Dark Horse'a? Bo ja tak. Więc mogę Was pocieszyć, że wygląda na to, że czasy posuchy dobiegły końca i czeka nas prawdziwa, a przy okazji zawierająca niespodziankę, uczta komiksowa. Zobaczcie sami:

Legacy #23

Oto już dwudziesty trzeci zeszyt cyklu "Legacy", w którym powracamy do zaiście zakręconego Cade'a Skywalkera. Pirat Rav wysłał prawie każdego łowcę nagród w galaktyce by znalazł Cade'a, ale nie przewidział co się stanie, jeśli Cade znajdzie jego. Rachunki zostaną wyrównane i nie będzie to miłe. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, w sprzedaży od 16 kwietnia.

KOTOR #28 - Vector #4

A teraz czapki z głów bo przed nami coś naprawdę ekstra. Oto dobiega końca pierwsza z czterech części nowego cyklu komiksowego "Vector" dziejąca się w ramach serii "Knights of the Old Republic". W maju kolejna, tym razem w ramach serii Dark Times, więc bądźcie czujni! Niemal przygnieceni przez rozrośnięte starożytne zło, ścigany Padawan Zayne Carrick, oszust Gryph i Jedi Celeste Morne podjęli decyzję o gargantuicznym znaczeniu, której konsekwencje zmienią nie tylko ich życia, ale i przeznaczenie całej galaktyki. Otoczeni przez Mandalorian stoją na rozdrożu gdzie każda ścieżka oznacza poświęcenie, a ocalenie jednego oznacza stratę drugiego. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Scott Hepburn. W sprzedaży 30 kwietnia.

Rebellion #13

A oto i trzecia, przedostatnia część miniserii "Small Victories" cyklu "Rebellion". Gdy Luke Skywalker i księżniczka Leia zostają schwytani przez ambitnego imperialnego oficera, admirał Ackbar rozważa wysłanie eskadry nowych, eksperymentalnych myśliwców, aby ocalić największych bohaterów Rebelii przed pewną śmiercią. Tymczasem na pokładzie imperialnej stacji Luke i Leia robią co mogą, by odciągnąć uwagę ich okrutnego prześladowcy od reszty Rebeliantów, wciąż hasających po stacji. Niestety Imperialni znaleźli Deenę Shan, ostatnią nadzieję Rebelii na sukces. Deena stoi przed decyzją mając wyjątkowo niekorzystne szanse dla siebie i wszystkich wokół. Zanim Ackbar wyśle misję ratunkową, może już być za późno. Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Colin Wilson. W sprzedaży 9 kwietnia.

Legacy - Claws of the Dragon - Volume 3 - TPB

A oto i tak oczekiwane trzecie wydanie zbiorcze cyklu "Legacy", zawierające w sobie miniserię "Claws of the Dragon" (zeszyty #14-19). W sto lat po Bitwie o Endor potomek Luke'a - Cade Skywalker - zostaje schwytany przez Sithów. Imperator Darth Krayt ujawnia swoją tożsamość, powiązaną z sekretem z życia Obi-Wana Kenobiego. Cade próbował odkupić swój żywot łowcy nagród ratując przekazanego przez siebie Sithom Jedi, lecz teraz - schwytany - sam musi zmierzyć się z własną przeszłością i zdecydować raz na zawsze czy zostanie więźniem, czy też może niewolnikiem Krayta. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema. W sprzedaży 25 czerwca.

Star Wars Omnibus: Droids - TPB

A teraz spróbujcie powstrzymać śmiech, bowiem Dark Horse nieoczekiwanie postanowił wskrzesić jednego ze swych najsłynniejszych trupów - czyli kontrowersyjną serię "Droids", którą przedstawi nam w przedrukowanej wersji TPB. Na długo przed Bitwą o Yavin C-3PO i R2-D2 mieli własne przygody, które oznaczały sporą ilość piratów, łowców nagród, super-potworów i przestępcy Olaga Grecka. Wszystkie z nich znajdziecie w tym kompletnym wydaniu, które zawiera w sobie miniserie "The Kalarba Adventures", "Rebellion", "Seasons of Revolt" a także "The Protocol Offensive". Przygody pary ukochanych przez wielu blaszaków dostępne już od 18 czerwca.

P.S. I nie dajcie się zwieść, to wcale nie jest kanoniczne, no chyba że ktoś lubi jak R2-D2 wypuszcza z siebie ponton albo parasolkę...
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Dwa nowe TPB w USA...

2008-01-09 22:58:17 Baca za TFN

Po ostatnim wyjątkowo udanym numerze z cyklu "Legacy" Dark Horse postanowił nadgonić z zaległościami swoich wydań zeszytów zbiorczych. Oto dwa nowe nabytki:

Knights Of The Old Republic - Days of Fear, Nights of Anger - Volume 3 - TPB

Oto do sprzedaży trafia trzeci już TPB “Knights Of The Old Republic”, zawierający numery #13-18. Prawie 4000 lat przed Gwiazdą Śmierci, ścigany Padawan Zayne Carrick próbuje oczyścić swe imię, ale musi zmagać się z siłami których nie kontroluje - siłami, które on i jego przyjaciele pomogli uwolnić. Tymczasem Gryph widzi w wojnie szansę szybkiego zarobku, ale Zayne dostrzega czającą się za horyzontem straszliwą tragedię, w której jedynie akt samopoświęcenia będzie mógł ocalić niewdzięczną Republikę. Ale prawdziwym kluczem do przyszłości mogą się okazać przyjaciele Zayne'a, geniusz Camper i ślicznotka Jarael, którzy stali się zwierzyną sił przed którymi starali się uciekać przez całe życie. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, Dustin Weaver i Harvey Tolibao.

Dark Times - The Path To Nowhere - Volume 1 - TPB

A teraz prawdziwa słodycz - przed nami wydanie jednej z najlepszych miniserii w historii Star Wars, czyli pierwszej cyklu "Dark Times" pod tytułem "The Path To Nowhere" (zeszyty #1-5). Jedi Dass Jennir i jego towarzysz Bomo Greenbark przetrwali Wojny Klonów, ale los żony i córki Boma pozostaje zagadką. Dwóch przyjaciół jest zdecydowanych je odnaleźć, ale ich ścieżka wiedzie od niebezpieczeństwa do ciemności - gdzie każdy z nich może stracić więcej, niż miał nadzieję zyskać. Tymczasem Darth Vader musi się pogodzić z nieprzyjemną rzeczywistością - i wspomnieniami - siebie samego. Pomimo, że jest Mrocznym Lordem Sithów, nawet on musi pokłonić się przed potęgą Imperatora. Za scenariusz miniserii odpowiadają Welles Hartley i Mick Harrison, za rysunki zaś Douglas Wheatley.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Legacy #18 w USA...

2008-01-04 15:03:26 Rebeliancka Szumowina

Nowy rok Dark Horse zaczyna od mocnego otwarcia się na przyszłą erę w uniwersum Star Wars. Oto otrzymujemy dwa komiksy dotyczące cyklu "Legacy":

Legacy #18

Otrzymujemy piątą, przedostatnią część miniserii "Claws of the Dragon" z cyklu "Legacy". Pragnąc uwolnić swojego przyjaciela Cade'a Skywalkera ze szponów Sithów, Deliah Blue i Jeriah Syn otrzymują pomoc z bardzo niespodziewanego źródła. Natomiast Cade, który został pojmany przez Sithów gdy starał się uwolnić Rycerza Jedi, Hoska Tre'Lyisa, odkrywa, że Hosk dzięki Mocy odnalazł własną drogę ku wolności. Dobro i zło wymieszają się razem, tworząc rezultat, który zatrzęsie fundamentami Imperium. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema. Preview tutaj.

Legacy #0 1/2

Jednocześnie powraca do nas nowa wersja przewodnika po erze "Legacy" - zeszyt "Legacy #0", tym razem opatrzony dodatkowym dopiskiem 1/2. Praktycznie niedostępny od półtora roku zbiór faktów, postaci, wydarzeń i wyposażenia, który wprowadzał nas w nową erę 130 lat po Bitwie o Yavin został uzupełniony i zauktualizowany o najświeższe dane, które jeszcze lepiej pozwolą zrozumieć każdemu uniwersum Gwiezdnych Wojen. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema.
KOMENTARZE (8)
Loading..