TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksowe nowości na gwiazdkę

2008-12-24 11:31:33 Rebelscum

W Stanach powinny się już pojawić nowe komiksy. Fani Star Wars pod choinkę mogą spodziewać się nowego zeszyty z serii Knights of the Old Republic, a także drugiego tomu The Clone Wars oraz nowego Omnibusa.

Knights of the Old Republic #36: Prophet Motive #1(2)

Początek zupełnie nowej ery dla samotnika Jedi Zayne’a Carricka angażuje naszego sprytnego choć niezdarnego bohatera, jego przyjaciela Grypha i śmiałą Jarael w nową niesamowitą przygodę jaką tylko świat Star Wars potrafi zapewnić. Idealny punkt dla nowych czytelników by rozpocząć śledzenie następnej fazy życia Zayne’a w którym oczywiście coś musi pójść nie tak. Gryph ma plan aby podać się za robiącego podejrzane interesy Cheva w celu zdobycia jego nielegalnie zarobionych pieniędzy. Jednak będzie potrzebował czegoś więcej niż tylko przebrania, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo kiedy zostanie przyłapany.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo, okładka Dan Scott, kolory Michael Atiyeh . Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.

The Clone Wars Volume #2: Crash Course - TPB

Anakin Skywalker i jego młoda padawanka Ahsoka Tano wyruszają pod przykrywką na przestępczy świat wyścigów podów w nadziei na rozbicie diabolicznej siatki szpiegowskiej Separatystów.
Nowa seria jest uzupełnieniem do oczekiwanej animacji CGI, filmu i serialu The Clone Wars, który jest nadawany m.in. przez Cartoon Network oraz TNT.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunek Matt i Shawn Fillbach, okładka Scott Hepburn, kolory Ronda Pattison. Cena 7,95$, 96 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.

Star Wars Omnibus: Rise of the Sith - TPB

Nim nazwisko Skywalkera lub Vadera stało się znane w całej galaktyce, rycerze Jedi długo chronili pokoju i porządku … jak również zapobiegali powrotowi Sithów. Zgromadzone w tym Omnibusie opowieści prowadzą nas do "Mrocznego Widma". Najpierw Qui-Gon Jinn oraz jego padawan Obi-Wan Kenobi ratują tonący statek w Qui-Gon & Obi-Wan - The Aurorient Express, a także prowadzą dochodzenie w sprawie nieoczekiwanej śmierci w Qui-gon & Obi-Wan - Last stand on Ord Mantell. Pochodzenie łowcy nagród Aurry Sing zostanie wyjaśnione w "Aurra's Song" (wydane w Dark Horse Presents Annual 2000: Girls Rule!). Następnie w Jedi Council: Acts of War i Prelude to Rebellion (Republic #1-6) podążymy za dwoma głównymi Mistrzami Jedi, Macem Windu i Ki-Adi-Mundim, zmierzą się oni z nowymi nieprzyjaciółmi, którzy sprawdzą ich możliwości. I na końcu, w historii Darth Maul, przerażający uczeń Sith, pozostawi za sobą szlak śmierci próbując zachować sekrety swojego mistrza.
Różni twórcy. Cena 24,95$, 448 stron. Preview dostępne tutaj.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

SW Komiks #4 w sprzedaży

2008-12-18 11:24:13 Egmont

Od dziś do kupienia jest kolejny numer magazynu SW Komiks, wydawanego przez Egmont. Wszystkich pragnących poznać nowe komiksowe przygody bohaterów Gwiezdnych Wojen, zapraszam do kiosków i salonów prasowych.
Star Wars Komiks #4

"Naznaczony" (Marked, Tales #24) - Ta historia ukazuje Dartha Maula wkrótce przed wydarzeniami z filmu Mroczne widmo. Mistrz Darth Sidious wyczuwa zakłócenie w Mocy i posyła ucznia, by sprawdził źródło problemu. Na miejscu nie wszystko okazuje się takie proste, jak się początkowo wydawało. Scenariusz Rob Williams, rysunki Cully Hamner, kolory Wil Glass.

"Dzięki, stwórco" (Thank the Maker! Tales #6) - Jak pamiętamy z filmu Imperium kontratakuje, Han Solo, Chewbacca, księżniczka Leia i C-3PO polecieli na Bespin, do Miasta w Chmurach. Na miejscu jednak czekali już na nich Darth Vader i Boba Fett. W tym komiksie widok C-3PO wywołuje przypływ wspomnień u Mrocznego Lorda Sithów. Scenariusz Ryder Windham, rysunki Kilian Plunkett, kolory Dave McCaig.

"Troje przeciwko galaktyce" (Three Against the Galaxy, Tales #3) - Oto opowieść o trojgu bohaterów, pochodzących z różnych galaktycznych ras i warstw społecznych, których łączy jedno: zostali życiowymi rozbitkami. Choć w komiksie nie występują filmowi bohaterowie, czytelnicy znajdą w nim nawiązania do klasycznej trylogii Star Wars. Scenariusz Rich Hedden, rysunki Rick Leonardi, tusz Mark Lipka, kolory Dave McCaig.

W komiksie znajduje się tekst poświęcony robotom w uniwersum SW.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 4,90 zł, 48 stron.
Temat na forum.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

The Clone Wars na Free Comic Book Day

2008-12-15 15:44:45 Rebelscum

Free Comic Book Day jest to jeden dzień w roku kiedy zupełnie bezpłatnie można otrzymywać specjalnie na tę okazje przygotowane komiksy. Wystarczy tylko udać się do biorących w tej akcji udział sklepach i księgarniach sprzedających komiksy, znajdujących się nie tylko na terenie Ameryki Północnej ale i na całym świecie.

Przyszłoroczna edycja Free Comic Book Day odbędzie się 2 maja. Wśród wielu wydawnictw nie zabraknie również Dark Horse Comics, która planuje wydać komiks zawierający m.in. historię z The Clone Wars, a której głównym bohaterem będzie mistrz Jedi Kit Fisto. Pozostałe historie zawarte w komiksie, a nie dotyczące świata Star Wars to "Emily the Strange" oraz "Usagi Yojimbo". Wszystko to zostanie zawarte na 28 stronach opatrzonych dwoma okładkami, z których jedna będzie przedstawiać postać z universum Star Wars, a druga wybranych bohaterów z komiksowych serii Dark Horse'a.


KOMENTARZE (7)

Komiksy

Dziedzictwo #2 w sprzedaży

2008-12-15 12:07:36 Egmont

W sprzedaży powinien się już znaleźć drugi tom serii Dziedzictwo wydawanej w naszym kraju przez Egmont.

Dziedzictwo tom #2: Kawałki

Komiksowa kontynuacja „Gwiezdnych wojen” George’a Lucasa, której akcja rozgrywa się 125 lat po wydarzeniach w filmie.
Sithowie pod wodzą Darta Krayta sprzymierzają się z Imperium i wspólnie przygotowują intrygę, która doprowadza do zerwania Galaktycznego Sojuszu i pogrąża światy w brutalnej wojnie. W podzielonym Imperium szturmowcy walczą ze szturmowcami, sithańscy zabójcy ścigają obalonego Imperatora Roana Fela, a szpiedzy różnych stron próbują wytropić spadkobiercę legendarnego dziedzictwa – Cade’a Skywalkera. Cade jednak szuka czegoś zupełnie innego: schronienia przed przeszłością w miejscu, gdzie ta przeszłość legła w gruzach – w ruinach Akademii Jedi na Ossus. Czy odnajdzie tam wewnętrzny spokój i zgodzi się przewodzić nielicznym już Jedi w misji przeciwko Sithom?
Komiks oryginalnie został wydany jako Legacy #4,8-13 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Adam DeKraker, Jan Duursema, Colin Wilson, Travel Foreman, okładka Adam Hughes, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, Ronda Pattison, przekład Maciej Drewnowski. Cena 39,00 zł, 172 stron.
Temat na forum.
KOMENTARZE (23)

Komiksy

Nowości komiksowe za oceanem - UPDATE

2008-12-11 20:02:40 Rebelscum

Dziś do sprzedaży na terenie USA trafił kolejny zeszyt TCW.

The Clone Wars #3: Slaves of the Republic #3(6)

Osiemdziesiąt milionów Togrutan z planety Kiros nagle zniknęło! Zadaniem Anakina Skywalkera, Obi-Wana Kenobiego oraz Togrutańskiej Padawanki Ahsoki Tano jest odnalezienie zagubionej ludności. Trop kieruje Jedi do systemu Zygerria, gdzie w przeszłości miały miejsce się wielkie aukcje niewolników, a które niedługo odbędą się na nowo z nieszczęsnymi Togrutanami w bloku aukcyjnym.
Ten nowy cykl jest uzupełnieniem telewizyjnej animowanej serii The Clone Wars.
Scenariusz Henry Gilory, rysunki i okładka Lucas Marangon, tusz Dan Parsons . Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.
UPDATE (promil - 11/12/2008 17:00)

Wygląda na to, że wczorajszego dnia wraz z komiksem TCW do sprzedaży znalazło się również zbiorcze wydanie serii Legacy.

Legacy Volume #4: Alliance - TPB

Sithowie ponownie kontrolują galaktykę, ale pozostałości Galaktycznego Sojuszu nadal walczą aby przywrócić sprawiedliwość.
Admirał Gar Stazi przewodzi siłom Sojuszu w ryzykownym napadzie na siły Sithów. Jeśli odniesie sukces, zasoby jego armii zostaną uzupełnione, ale za cenę jakiej kary ze strony imperatora Sith i jego sługusów.
To wydanie kolekcjonerskie zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Legacy #20-22 oraz #27.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia & Alan Robinson, kolory Brad Anderson, okładka Dan Scott. Cena 15,95$, 104 stron. Preview dostępne tutaj.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

TCW - komiks online

2008-12-11 16:37:25 StarWars.com

Na oficjalnej zamieszczono kolejną część webkomiksu będącego wstępem do dziesiątego odcinka serialu TCW. Autorem scenariusza do komiksu pt. "The Dreams of General Grievous" jest Pablo Hidalgo, rysunki natomiast zostały wykonane przez Katie Cook, Granta Goulda, Toma Hodgesa i Jeffa Carlisle'a. Z komiksem jak zawsze możecie zapoznać się w tym miejscu.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Wywiad z Jackiem Drewnowskim

2008-12-11 15:58:18 Bastion

Niedawno Bastionowi udało się przeprowadzić wywiad z Jackiem Drewnowskim, tłumaczem komiksów, a także redaktorem magazynu "Star Wars Komiks" ukazującego się nakładem wydawnictwa Egmont Polska. Zachęcam do zapoznania się z tekstem rozmowy, która znajduje się w tym miejscu.

Wszystkich, którzy chcieliby poznać osobiście pana Drewnowskiego zapraszam w najbliższą sobotę (13 XII) do Rzeszowa na XIX Podkarpackie Spotkania z Komiksem w ramach których odbędzie się godzinne spotkanie z przedstawicielem Egmontu.
KOMENTARZE (17)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi Egmontu na grudzień

2008-12-10 21:14:17 Egmont

W przyszłym tygodniu na polskim rynku pojawią się dwa nowe komiksy Star Wars. Już w poniedziałek do sprzedaży trafi drugi tom serii "Dziedzictwo", a po kilku dniach przerwy, w czwartek ukaże się kolejny numer magazynu "Star Wars Komiks".

Dziedzictwo Tom #2: Kawałki

Komiksowa kontynuacja „Gwiezdnych wojen” George’a Lucasa, której akcja rozgrywa się 125 lat po wydarzeniach w filmie.
Sithowie pod wodzą Darta Krayta sprzymierzają się z Imperium i wspólnie przygotowują intrygę, która doprowadza do zerwania Galaktycznego Sojuszu i pogrąża światy w brutalnej wojnie. W podzielonym Imperium szturmowcy walczą ze szturmowcami, sithańscy zabójcy ścigają obalonego Imperatora Roana Fela, a szpiedzy różnych stron próbują wytropić spadkobiercę legendarnego dziedzictwa – Cade’a Skywalkera. Cade jednak szuka czegoś zupełnie innego: schronienia przed przeszłością w miejscu, gdzie ta przeszłość legła w gruzach – w ruinach Akademii Jedi na Ossus. Czy odnajdzie tam wewnętrzny spokój i zgodzi się przewodzić nielicznym już Jedi w misji przeciwko Sithom?
Komiks oryginalnie został wydany jako Legacy #4,8-13 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Adam DeKraker, Jan Duursema, Colin Wilson, Travel Foreman, okładka Adam Hughes, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, Ronda Pattison, przekład Maciej Drewnowski. Cena 39,00 zł, 172 stron. Premiera: 15 grudnia 2008.
Temat na forum.

Star Wars Komiks #4

"Naznaczony" (Marked, Tales #24) - Ta historia ukazuje Dartha Maula wkrótce przed wydarzeniami z filmu Mroczne widmo. Mistrz Darth Sidious wyczuwa zakłócenie w Mocy i posyła ucznia, by sprawdził źródło problemu. Na miejscu nie wszystko okazuje się takie proste, jak się początkowo wydawało. Scenariusz Rob Williams, rysunki Cully Hamner, kolory Wil Glass.

"Dzięki, stwórco" (Thank the Maker! Tales #6) - Jak pamiętamy z filmu Imperium kontratakuje, Han Solo, Chewbacca, księżniczka Leia i C-3PO polecieli na Bespin, do Miasta w Chmurach. Na miejscu jednak czekali już na nich Darth Vader i Boba Fett. W tym komiksie widok C-3PO wywołuje przypływ wspomnień u Mrocznego Lorda Sithów. Scenariusz Ryder Windham, rysunki Kilian Plunkett, kolory Dave McCaig.

"Troje przeciwko galaktyce" (Three Against the Galaxy, Tales #3) - Oto opowieść o trojgu bohaterów, pochodzących z różnych galaktycznych ras i warstw społecznych, których łączy jedno: zostali życiowymi rozbitkami. Choć w komiksie nie występują filmowi bohaterowie, czytelnicy znajdą w nim nawiązania do klasycznej trylogii Star Wars. Scenariusz Rich Hedden, rysunki Rick Leonardi, tusz Mark Lipka, kolory Dave McCaig.

W komiksie znajduje się tekst poświęcony robotom w uniwersum SW.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 4,90 zł, 48 stron.
Temat na forum.

KOMENTARZE (14)

Komiksy

Dark Times powraca

2008-12-08 19:34:40 ComicBookResources

Na stronie ComicBookResources zamieszczono fragmenty rozmowy scenarzysty Micka Harrisona z CBR News, w wyniku czego pojawiło się kilka dodatkowych informacji na temat powracającej serii Dark Times. O powrocie samego cyklu informowaliśmy kilka dni temu w tym newsie.

- Nowa miniseria "Blue Harvest" będzie odnosić się do "The Path to Nowhere", pierwszej historii opisanej w cyklu Dark Times. Nowe komiksy mają skupiać się na osobie Dassa Jennira, który będzie starał odnaleźć swoje miejsce w galaktyce, gdzie wszystkich Jedi okrzyknięto kryminalistami, a także zastanawiał się co zrobić z resztą swojego życia.

- Komiksy zamieszczone na MySpace DHP będą w całości opowiadać o Jennirze, a w historii, która zostanie zapoczątkowana w kwietniu pojawią się pozostali bohaterowie serii. Scenarzysta wraz z rysownikiem zastanawiają się w jaki sposób włączyć w nową opowieść Bomo Greenbarka - oraz załogę statku Uhumele dodając, że przygód z ich udziałem z pewnością będzie więcej.

- W Dark Timesie pojawią się nowi bohaterowie. Jedną z nich będzie kobieta, Ember Chanelki, której początkowa rola rozrosła się wraz z jej tworzeniem, a końcowy efekt jak twierdzą twórcy powinien zaskoczyć czytelników. W serii zostanie przedstawiony również nowy wojownik, typ "dobrego" złego faceta, który prawdopodobnie zmierzy się z byłym Jedi. Nie zabraknie również innych postaci jak na przykład grupy naprawdę złych charakterów i najbardziej nieznośnego droida jakiego udało się do tej pory spotkać.

- Pomysł na nazwanie miniserii "Blue Harvest" pojawił się w ciągu minuty i jak tylko tytuł uzyskał aprobatę przedstawicieli LucasFilmu rozpoczęły się prace. Autorzy komiksu inspirację czerpali z filmów, których są fanami: "Yojimbo" i "A Fistful of Dollars" opowiadających o nieznajomym bohaterze, przybyłym do miasta opanowanego przez złych ludzi i starającym się zaprowadzić w nim porządek, na przykład skłócając dwie zwalczające się grupy. Inspiracją była dla nich także książka Dashiella Hammetta pt. "Red Harvest". Stąd już było blisko do tytułu "Blue Harvest" doskonale kojarzonym przez wielu fanów z Powrotem Jedi.

- Mike Harrisom powiedział, że uwielbia pisać historie Star Wars rozgrywające się podczas mrocznych czasów, ponieważ nic wielkiego się w tym czasie nie dzieje. Nie ma żadnego prawdziwego zagrożenia dla Palpatina i Imperium, Rebelii jeszcze nie ma, senat nie został jeszcze rozwiązany. Wszystko to pozwala skupić się na małych, bardziej osobistych historiach.

- Scenarzysta Dark Timesa powiedział, że zawsze podobało mu się "Imperium Kontratakuje" ze względu na dramaturgię i stawkę o jaką toczy się gra. Bohaterowie nie starają się ocalić galaktyki, ale utrzymać się wzajemnie przy życiu. Wielkie bitwy są na pewno ekscytujące, ale nie mogą równać się z momentami kiedy człowiek poświęca wszystko dla ukochanej kobiety, lub dowiaduje się, że Vader jest jego ojcem. Autor komiksów dodał również, że wspaniale jest pisać historie z udziałem mrocznego Lorda Sithów.

Z całym tekstem poświęconym nowym odcinkom cyklu Dark Times możecie się zapoznać tutaj.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Wywiady z twórcami komiksowymi

2008-12-07 15:23:24 ComicBookResources.com i EU

W sieci pojawiły się wywiady z twórcami komiksowymi.

Pierwszy z nich został przeprowadzony na łamach serwisu
ComicBookResources.com ze scenarzystą Johnem Ostranderem, twórcą historii do wielu komiksów Star Wars. Ostrander opowiada o swojej pracy nad crossoverem “Vector”, wrażeniach, a także całym projekcie. Z całym wywiadem możecie zapoznać się w tym miejscu.

Drugą rozmowę przeprowadzono z Katie Cook, autorką rysunków m.in. do krótkich komiksów The Clone Wars dostępnych na stronie oficjalnej Star Wars. Katie opowiada o tym w jaki sposób powstają jej komiksy, o stylu w jakim je tworzy, swoich odczuciach odnośnie The Clone Wars, a także o tym co jej się podoba w świecie Gwiezdnych Wojen. Wywiad w formacie mp3 można pobrać bezpośrednio tutaj.
Wszystkich zainteresowanych twórczością Katie Cook zapraszam do odwiedzenia jej strony na deviantarcie.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

TCW - komiks online

2008-12-06 11:07:19 StarWars.com

W sieci pojawiła się kolejna część webkomiksu będącego wstępem do dziewiątego odcinka serialu TCW. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, natomiast rysunkiem tym razem zajęła się Katie Cook. Tytuł nowego odcinka to "Transfer". Z komiksem jaz zwykle możecie zapoznać się w tym miejscu.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Dark Times powraca

2008-12-05 15:58:46 DarkHorse.com

Od jakiegoś czasu pojawiały się informacje zapowiadające powrót serii Dark Times, która przypomnijmy została czasowo zawieszona aby zrobić miejsce dla komiksowych serii The Clone Wars. Tymczasem na stronie wydawnictwa Dark Horse, Randy Stradley ogłosił jaka niespodzianka czeka fanów w przyszłym roku. W pierwszą środę stycznia na MySpace Dark Horse Presents zastanie zamieszczona pierwsza część zupełnie nowej historii z serii Dark Times. Druga część z kolei ma ukazać się w pierwszą środę lutego. Co ważniejsze ta dwuczęściowa opowieść opisująca nowe przygody Dassa Jennira będzie dostępna bezpłatnie. Na tym jednak nie koniec bowiem po ukazaniu się komiksów dostępnych online, w kwietniu do sprzedaży ma trafić długo oczekiwany trzynasty zeszyt cyklu Dark Times rozpoczynający pięcioczęściową miniserię zatytułowaną "Blue Harvest".

Od czasu wydarzeń z "Zemsty Sithów", Dass Jennir starał znaleźć swoje miejsce w galaktyce gdzie bycie Jedi oznacza wyrok śmierci. Wcześniej, dokonał wątpliwych wyborów, które kosztowały go utratę przyjaciół oraz wiary w samego siebie. Teraz, wydawszy ostatnie kredyty, Jennir musi zdecydować czy trzymać się kurczowo ideałów Jedi i głodować, czy zaakceptować niewłaściwą pracę od ludzi, którzy nie zadają żadnych pytań i nie trzymają dokumentacji zatrudnienia. Jeśli bycie Jedi czyni z niego osobę wyjętą spod prawa, to czy będąc przestępcą nadal może pozostać Jedi?
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig. Premiera: kwiecień 2009.

Poniżej kilka przykładowych plansz z nowego komiksu.
KOMENTARZE (16)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na marzec i maj

2008-12-04 18:33:33 rebelscum.com

Znane są już komiksy jakich fani mogą się spodziewać w marcu. Na półki sklepowe w Stanach trafią kolejne zeszyty: KOTORa rozpoczynającego trzyczęściowa miniserię "Dueling Ambitions", a także Legacy w postaci pierwszego z dwóch odcinków historii pt. "Storms". Ponadto w maju ukaże się trzeci tom The Clone Wars oraz zbiorcze wydanie Knights of the Old Republic "Vindication".

Knights of the Old Republic #39: Dueling Ambitions # 1(3)

Sporty walki oraz wyścigi z dużą prędkością w Starej Republice! Zayne i Gryph – teraz partnerzy w "zbrodni" – wraz z Jarael i Rohlanem przygotowują się do oszustwa w wielkim świecie sportowych pojedynków. Gryph jest świetnie przygotowany do oszustwa, do momentu gdy wszystko zaczyna iść źle: Jarael wyraźnie coś rozprasza, a Rohlan bierze udział w pojedynkach. Jakby tego było mało, wojownik weteran Goethar Kleej dostarcza kolejnych zmartwień …
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Daryl Mandryk. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: marzec 2009.

Temat na forum.

Legacy #34: Storms # 1(2)

Po bitwie przeciw Darthowi Kraytowi, Cade i jego załoga pędzą ze śmiertelnie rannym imperialnym rycerzem Azlyn Rae i rycerzem Jedi Shado Vao. Mają nadzieję dotrzeć do planety Kiffex, gdzie Bantha Rawk może pomóc Cadeowi w pozornie niemożliwym planie uratowania Azyn. Sithowie także zajmują się skutkami bitwy na Had Abbadon. Niektórzy przebudzą się aby odkryć, że bitwa nie skończyła się tak jak sądzili …
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Brad Anderson. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: marzec 2009.

Temat na forum.

The Clone Wars Volume #3: The Wind Raiders of Taloraan - TPB

Rycerze Jedi Anakin i Obi-Wan, z padawanką Ahsoką, zmierzają na planetę Taloraan w nadziei na pozyskanie pewnych użytecznych sojuszników dla Republiki. Jednak dwie rządzące planetą grupy nieszczególnie interesuje zawarcie porozumienia – Defrandi są właściwie bardziej pozytywnie nastawieni do Separatystów, natomiast Wind Raiders są zwyczajnie wrogo usposobieni wobec każdego. To może być po prostu niemożliwa do wykonania misja dla Jedi lub taka, która zakończy się katastrofą.
Scenariusz Jon Ostrander, rysunki Wayne Lo. 96 stron. Premiera: maj 2009.

Temat na forum.

Knights of the Old Republic Volume #6: Vindication - TPB

Misja zbiegłego padawan Zayne Carrick's mająca na celu oczyszczenie jego imienia nareszcie zakończy się w tej historii. Zayne i jego towarzysz Gryph podążają nową ścieżką i odsłaniają mroczne działania Sekretnego Zgromadzenia Jedi. Te działania nie tylko zabierają ich na rodzinną planetę jednego z byłych mistrzów Zayne’a, ale także do jednego z najlepiej strzeżonych miejsc na planecie – magazynu artefaktów Sith. Jednak jego dni jako renegata na tym się nie skończą. Zayne poszukując sprawiedliwości wyruszy na Coruscant, gdzie zmierzy się ze swoim mistrzem, Lucienem Draay’em, i członkami Zgromadzenia Jedi w ostatecznej rozgrywce, która zakończy jego dni jako uciekiniera w ten czy inny sposób.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching i Bong Dazo, tusz Joe Pimentem, kolory Michael Atiyeh, okładka Brian Ching. 168 stron. Premiera: maj 2009.

Temat na forum.

KOMENTARZE (9)
Loading..