TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Legacy #20 w USA...

2008-02-27 14:51:10 Rebeliancka Szumowina

W USA pojawił się dwudziesty zeszyt serii "Legacy" rozpoczynający nową, dwuodcinkową miniserię "Indomitable". Oto opis:

Legacy #20

Przez siedem lat wyjęty spod prawa admirał Gar Stazi dowodził partyzanckimi atakami resztek Galaktycznego Sojuszu na dowodzone przez Sithów siły Imperium. Gdy dochodzą go wieści o niemal ukończonej, ściśle tajnej konstrukcji Imperium, rzuci na szalę los całej floty aby obrócić ten projekt przeciwko Sithom. Przed nami ostatnia walka Galaktycznego Sojuszu. Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia. Preview tutaj.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Dark Times #9 w USA...

2008-02-20 14:22:40 Rebeliancka Szumowina

Dziś dosyć skromnie, bo tylko jeden nowy komiks pojawił się na amerykańskim rynku. Jest to czwarta i przedostatnia część miniserii "Parallels" cyklu "Dark Times". Zobaczmy:

Dark Times #9

Bomo Greenbark i jego towarzysze zostali zniewoleni i torturowani, ale Bomo odnalazł drogę ucieczki. Wolność wzywa, ale honor domaga się aby podjąć akcję uwolnienia swoich przyjaciół. A to oznacza, że porywacze poznają bardzo, bardzo niebezpieczną stronę Boma. Tymczasem mistrz K'Kruhk odkrywa, że ci, którzy są pod jego ochroną potrzebują jej bardziej niż kiedyklowiek wcześniej. Strzeżcie się czarne charaktery - zło już miało swój dzień, teraz czas by siły dobra kontratakowały. Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross i Lui Antonio. Preview tutaj.

Jednocześnie informujemy, że w sprzedaży ukazał się także Episode IV: A New Hope Photo Comic.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na maj...

2008-02-13 20:01:00 Rebeliancka Szumowina

Dark Horse uraczył nas dziś majowymi zapowiedziami które, mówię szczerze, posiadają chyba najpiękniejsze okładki jakie zdarzyło mi się do tej pory oglądać. Jeśli tylko zawartość komiksu będzie równie bogata, zapowiada się uczta nad uczty, godna przywitania 31. rocznicy Gwiezdnych Wojen. A zatem:

Legacy #24

Cade Skywalker poprzysięga uporać się z Imperium raz na zawsze w tym zakończeniu jednej z najważniejszych miniserii w tym roku. Gdy nagłe najście Imperium zakłóca spotkanie ze starym przyjacielem, Cade zdaje ssobie sprawę, że jest tylko jeden sposób, by powstrzymać Sithów. W tym celu będzie potrzebował szybkiego statku, stuningowanego blastera, i przede wszystkim godnych zaufania sojuszniuków. Lecz nie wszyscy w jego otoczeniu zdają się tacy być, a jeśli Cade nie będzie ostrożny, może stracić ostatnią szansę dla galaktyki i pogrążyć ją w mroku. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema. Premiera 21 maja.

KOTOR #29

Oto przed nami pierwsza po "Vectorze" miniseria cyklu "Knights of the Old Republic" - dwuczęściowa opowieść "Exalted". Ścigany Padawan Zayne Carrick rusza w celu oczyszczenia swojego imienia do sekretnego magazynu artefaktów Sithów, które zgromadzili wrabiający go Mistrzowie Jedi. Zayne i Gryph zamierzają ujawnić ciemne machlojki Zgromadzenia, a w tym celu muszą się udać na rodzinną planetę jednego z Mistrzów, a zarazem najlepiej strzeżone miejsce w galaktyce. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo. Premiera 28 maja.

Dark Times #11 - Vector #5

A oto crossoverowa seria "Vector" wkracza w następną fazę, zabierając nas na dwa zeszyty w okres cyklu "Dark Times". Oto przemytnicza załoga statku Uhumele stanie wobec niebezpieczeństwa jakiego jeszcze nie widzieli, Darth Vader wystawi się na cel zdrajcy, a cała galaktyka będzie zagrożona! Scenariusz Mick Harrison, rysunki (nareszcie!) Doug Wheatley. Premiera 14 maja.

Rebellion #14

A na sam koniec przed nami zakończenie czteroczęściowej miniserii "Small Victories" cyklu "Rebellion". Stając naprzeciwko ogromnego zagrożenia na tyłach linii wroga, niedobitkowie Rebelii podejmują błyskawiczną decyzję, która będzie miała poważne znaczenie tak dla Sojuszu, jak i Imperium. Tymczasem admirał Ackbar posyła do boju Eskadrę Sztyletów, wyposażoną w eksperymentalne myśliwce nowej generacji. Ale to nie symulacja - jeśli myśliwce nie sprostają wymaganiom, nadzieja Rebelii zostanie zgnieciona przez imperialną pięść. Uwaga - B-Wingi wkraczają do akcji! Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Colin Wilson. Premiera 14 maja.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Legacy #19 i Rebellion #11 w USA...

2008-02-06 16:39:19 Rebeliancka Szumowina

Dziś wielki dzień! Oto bowiem Dark Horse wypuścił na rynek ostatni zeszyt ciągnącej się od dawna miniserii cyklu "Legacy" o monumentalnym starciu potomka Skywalkerów z najpotężniejszym Sithem galaktyki. Dodatkowo wraca do nas też cykl "Rebellion" przynosząc ze sobą pytanie, czy jego nowa miniseria dorówna geniuszowi poprzedniej, jednej z najlepszych miniserii w dziejach uniwersum Star Wars? Oceńcie sami:

Legacy #19

Wstrząsająca miniseria „Claws of the Dragon” dochodzi do niewiarygodnego finału w swym szóstym i ostatnim zeszycie, kiedy zarówno wrogowie jak i sojusznicy Imperium postanawiają ruszyć przeciw jednemu człowiekowi - Cade’owi Skywalkerowi. Cade będzie musiał stanąć do walki z Imperatorem galaktyki, a zarazem przywódcą Legionów Sithów, Darthem Kraytem. Czy ostatni z rodu Skywalkerów doszedł już do punktu, z którego nie ma powrotu ze ścieżki mroku? Tymczasem Deliah Blue i Jariah Syn odpalają plan ratunkowy przygotowany z myślą o pomocy Cade’owi. A ów plan można opisać praktycznie jednym, acz znaczącym słowem „bum”. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema. Preview tutaj.

Rebellion #11

Oto przed nami nowa miniseria cyklu "Rebellion" pod tytułem "Small Victories", która przez cztery zeszyty przedstawi nam wydarzenia pomiędzy Epizodem IV i V. Kiedy usterka hipernapędu zatrzymuje flagowy okręt rebelianckiej floty, głęboko w terytorium wroga Luke Skywalker i księżniczka Leia zdają sobie sprawę, że ich nieszczęście może stać się okazją dla Sojuszu, jeżeli tylko podejmą misję z zerowymi szansami na przeżycie. Zobaczymy tu nie tylko największych bohaterów Rebelii, ale też ochotników jak Deena Shan (wcześniej pojawiała się w cyklach "Empire" i "Rebellion": zeszycie "Alone Together" oraz miniseriach "The Wrong Side of the War" oraz "My Brother, My Enemy"), która nigdy nie sądziła, że los Sojuszu może leżeć w jej przerażonych, ale zdeterminowanych rękach. Odwaga, poświęcenie i szczypta szaleństwa to codzienność dla grupy rebelianckich obdartusów decydujących się na atak na kluczową imperialną instalację, nie mając nawet planu ucieczki. Nową opowieścią serii "Rebellion" zajmą się Jeremy Barlow odpowiedzialny za scenariusz i Colin Wilson zajmujący się rysunkami. Preview tutaj.

STAR WARS: 30TH ANNIVERSARY - VOLUME 12 - BROKEN - HC

A w bonusie do nowych zeszytów otrzymujemy ostatni tom kolekcjonerskiego zestawu najlepszych komiksów Star Wars w wersji hardcover, świętujących trzydziestolecie Gwiezdnych Wojen. Oto przed nami po raz kolejny staje możliwość zakupienia przełomowej dosłownie i w przenośni miniserii "Broken" cyklu "Legacy", zabierającego nas w okres 130 lat po Bitwie o Yavin. Oto czas, gdy Sithowie rządzą galaktyką, Jedi stoją na krawędzi zagłady, a zarówno Imperium jak i Sojusz Galaktyczny walczą o swoje przetrwanie. Los wszechświata leży w rękach Cade'a Skywalkera - ostatniego potomka legendarnego rodu Rycerzy Jedi. Czy udźwignie on powierzone mu brzemię? Przekonajcie się sami! Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema. Przypominamy, że wydanie można nabyć wyłącznie w sklepach sieci Direct Market, oraz że ten specjalny komiks nie będzie dodrukowywany.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Lista 100 najlepiej sprzedających się komiksów w USA w roku 2007

2008-02-03 16:45:00

Publisher Weekly zaprezentował listę 100 najlepiej sprzedających się komiksów w sieci Diamond w roku 2007. W tym roku, aż dwie pozycje to SW. A są to:
Clone Wars Adventures 7 (na 66 pozycji)
Clone Wars Adventures 8 (na 100 pozycji)

Innych pozycji z sagi nie zanotowano.
KOMENTARZE (0)
Loading..