TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Rebellion #13 w sprzedaży za oceanem

2008-04-30 18:20:04 Rebelscum

W Stanach Zjednoczonych ukazał się dziś w sprzedaży jeden komiks. A jest nim:

Rebellion #13 – Small Victories #3

Oto trzecia i zarazem przedostatnia część miniserii "Small Victories" cyklu "Rebellion". Gdy Luke Skywalker i księżniczka Leia zostają schwytani przez ambitnego imperialnego oficera, admirał Ackbar rozważa wysłanie eskadry nowych, eksperymentalnych myśliwców, aby ocalić największych bohaterów Rebelii przed pewną śmiercią. Tymczasem na pokładzie imperialnej stacji Luke i Leia robią co mogą, by odciągnąć uwagę ich okrutnego prześladowcy od reszty Rebeliantów, wciąż hasających po stacji. Niestety Imperialni znaleźli Deenę Shan, ostatnią nadzieję Rebelii na sukces. Deena stoi przed decyzją mając wyjątkowo niekorzystne szanse dla siebie i wszystkich wokół. Zanim Ackbar wyśle misję ratunkową, może już być za późno. Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Colin Wilson.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Dark Horse w końcu wydał...

2008-04-23 20:14:13 Rebelscum

Po prawie miesiącu przerwy Dark Horse znowu wydaje zeszytowe komiksy. I żeby nam wynagrodzić uciążliwe czekanie, dostajemy aż 3 numery.


Legacy #22 - The Warth of Dragon

Numer 22 serii Legacy jest następstwem tego co mieliśmy okazję czytać w poprzednich dwóch zeszytach miniserii: „Indomitable”. Imperator Krayt jest niezadowolony, a cena zdrady będzie wyegzekwowana szybko. Przenikliwy ból odczują nawet najdalsze kresy Odległych Rubieży. Jego gniew nie poprzestanie jednak na tym i nawet wśród jego podwładnych porażka będzie karana z okrucieństwem. Lojaność przejdzie test, a nowe więzy będą się formować w bólu z złości. Tak się dzieje kiedy Sithowie rządzą galatyką. Scenariusz: John Ostrander, rysunki: Alan Robinson, kolory: Brand Anderson; preview.Knights of the Old Republic #27 – Vector #3

To już trzeci numer crossoverowego Vectora, który swój początek ma właśnie w serii KotOR. Coś przerażającego rozgałęzia się pomiędzy Mandalorianami. Zagrożenie, jakie stanowi ich podbój Galaktyki weszło na nowy poziom. Nieszczęśliwie włączając w to wszystko poszukiwanego padawana Zayne’a Carricka i złodziejaszka Grypha, którzy nawet nie wiedzą jak przeżyć całe to zamieszanie. Szczęśliwie dla Galaktyki ich toważyszka Jedi – Celeste Morne, ma nowy pomysł jak rozwiązać ten problem. Na nieszczęście Zayne’a szef Celeste chce go martwego! Scenariusz: John Jackson Miller, rysunki: Scott Hepburn, kolory: Michael Atiyeh; preview.Dark Times #10 – Parallels #5

Po wielu miesiącach mamy w końcu okazję dowiedzieć się jak historia mistrza K’Kruhka i załogi „Uhumele” się zakończy. Kilka pojedynków decydujących o ich życiu i życiu ich przyjaciół zmusi ich w finałowym starciu do poniesienia konsekwencji. Konfrontujący się z koszmarnym scenariuszem, mistrz Jedi K’Kruhk wpadł w wir walki, której nigdy nie chciał stoczyć. By ocalić tych którymi się opiekuje będzie musiał poświęcić kawałek siebie. Tymczasem Bomo Greenbark jest nie do powstrzymania, a jego furię poczują porywacze załogi „Uhumele”. Jego przyjaciele odzyskają wolność, a on będzie miał swoją zemstę! Scenariusz: Mick Harrison, rysunki: DaveRoss; preview.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

Clone Wars Adventures nominowane do nagrody Eisnera

2008-04-16 00:50:11 Comic-Con 2008


To nic, że są skierowane dla dzieci, zaś starszym fanom nie zawsze się podobają. Oto komiks "Star Wars: Clone Wars Adventures" został nominowany do tegorocznej nagrody Eisnera, czyli najważniejszej nagrody w świecie komiksu. Nominacja przypadła mu w kategorii "Najlepsza publikacja dla dzieci".

Przypomnijmy, że seria "Clone Wars Adventures" zaczęła się ukazywać w 2004 roku, zaś ostatni, dziesiąty tom pojawił się w marcu tego roku.

Nagrody Eisnera zostaną rozdane 25 lipca tego roku, na Comic-Conie.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Nowy TPB w USA...

2008-04-09 20:37:37 Rebelscum

W USA ukazało się dziś nowe, bardzo wyczekiwane przez fanów wydanie zbiorcze komiksów z serii "Tales of the Jedi". Oto szczegóły:

Star Wars Omnibus - Tales of the Jedi - Volume 2 - TPB

Oto przed nami drugi i ostatni TPB reaktywujący nam legendarny cykl "Tales of the Jedi" i zawierający w sobie miniserie "The Freedon Nadd Uprising", "Dark Lords of the Sith", "The Sith War" oraz "Redemption". W czasach gdy Jedi było wielu, a Imperium Sithów pozostało tylko gorzkim wspomnieniem, starożytne zło rozkwitło na powrót, przeciągając na swoją stronę jednego z największych Jedi i rozpoczynając wojny na niespokojnych światach. Sithowie się odrodzili, więzy przyjaźni i rodziny zostały zerwane, a żywoty Nomi Sunrider i Ulica Qel-Dromy zmieniły na zawsze. Scenariusz Tom Veitch i Kevin J. Anderson, rysunki Tony Atkins, Chris Gossett, Art Wetherell oraz Dario Carrasco Jr.

Dodatkowo informujemy, że w sprzedaży ukazały się także "Episode V: The Empire Strikes Back Photo Comic" oraz "Episode VI: Return of the Jedi Photo Comic".
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Jeremy Burlow odchodzi z Dark Horse

2008-04-06 21:57:00

Jeremy Burlow odchodzi z Dark Horse i zamierza się zająć pisaniem. Wcześniej był w Dark Horsie praktycznie drugim po Randym, jeśli chodzi o komiksy Gwiezdno-Wojenne. Był redaktorem Clone Wars Adventeres, Talesów a także KOTORa, a ostatnio zajmował się także komiksami z Indianą Jonesem. Dotychczas związany był z Dark Horsem etatem, teraz być może nadal będziemy go móc "spotykać" w sadze, ale na zasadzie umowy-zlecenia.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Zapowiedzi Dark Horse'a na lipiec... - UPDATE

2008-04-06 15:52:25 Dark Horse

Dark Horse zapowiedział nam nowe komiksy, które ukażą się na amerykańskim rynku w lipcu. Tym razem bez większych niespodzianek:

Legacy #26

Oto druga część kolejnej miniserii cyklu "Legacy". Galaktyka jest w strzępach po lekcji posłuszeństwa udzielonej przez Dartha Krayta. Cade Skywalker zadecydował, że trzeba powstrzymać Imperatora Sithów, nie tylko by uchronić siebie i przyjaciół przed ciągłym ściganiem, ale też żeby uchronić galaktykę przed dalszą karą. Ale sam tego nie dokona. Podróżuje więc do "sekretnej" Świątyni Jedi by zdobyć pomoc swoich pobratymców, lecz jego przybycie może przynieść inne zagrożenie, niezwiązane z Darthem Kraytem... Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema. Premiera 23 lipca.

KOTOR #31

Zeszyt trzydziesty pierwszy cyklu "Knights of the Old Republic" rozpoczyna nam nową miniserię zatytułowaną "Turnabout". Oskarżony o morderstwo swoich kolegów i ścigany Padawan Zayne Carrick udaje się do władz, chcąc uzyskać pomoc w oczyszczeniu imienia, rzucenia światła na machlojki wrabiających go Mistrzów Jedi, oraz ujawnienia Zgromadzenia, do którego należą. Lecz dotarcie do odpowiednich osób bez konfrontacji z byłymi mistrzami może być trudniejsze, niż myślał. Sukces będzie zależał od pomocy każdego z przyjaciół, jakich Zayne nabył w ciągu swojej długiej podróży ku sprawiedliwości. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Alan Robinson. Premiera 23 lipca.

Rebellion #15 - Vector #7

Oto siódmy zeszyt crossoverowego cyklu "Vector", czyli pierwszy z dwóch komiksów, rozgrywających się w ramach serii "Rebellion". Minęło dwadzieścia lat, odkąd Darth Vader zmierzył się z potęgą Talizmanu Muura. W miarę wzrostu sił Rebelii, myśli Vadera kierują się ku starożytnemu artefaktowi Sithów - chociaż jemu nie udało się ujarzmić jego potęgi, to może jednak da się go zmienić w broń przeciwko wrogom Imperium? Uwaga - scenariusz Rob Williams, rysunki Dustin Weaver! Premiera 30 lipca.

Knights Of The Old Republic - Daze of Hate, Knights of Suffering - Volume 4 - TPB

Tymczasem nadchodzi do nas czwarte zbiorcze wydanie komiksów z serii "Knights of the Old Republic" w wersji TPB, zawierające w sobie miniserie "Daze of Hate" oraz "Knights of Suffering" (zeszyty #19-24). Zayne Carrick łączy siły z Mistrzami, którzy wrobili go w morderstwo kolegów, w dramatycznej próbie ocalenia galaktyki przed Mandalorianami. Arkaniański Lord Adasca trzyma Rebublikę i Mandalorian za zakładników, oferując broń o nieopisanej sile za najwyższą stawkę, a nawet Zayne i jego dawny mistrz Lucien Draay nie mogą powstrzymać Adasci przez wyzwoleniem potwornego zniszczenia w imię pogoni za zyskiem. Nieco później Zayne wraca na Taris i sprzymierza się z Mistrzynią Raaną Tey w misji przeciwko łupiącym Taris Mandalorianom - ale Tey może być bardziej zainteresowana zagładą Zayne'a niż ocaleniem całej planety. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo i Dustin Weaver. Premiera 17 września.

UPDATE:

Star Wars Omnibus - Early Victories - TPB

Jak się okazuje, w zapowiedziach pojawiło się coś jeszcze. Oto na naszych półkach pojawi się kolejne zbiorcze wydanie, zawierające w sobie od dawna wyprzedane i niedostępne klasyki. Wielu z pewnością zaskoczy ta pozycja, bowiem wliczono do niej komiksy "Tales from Mos Eisley", "River of Chaos", "Splinter of the Mind's Eye" (czyli komiksowe "Spotkanie na Mimban", reedytowane niedawno jako kolekcjonerski hardcover), oraz wydane także w Polsce "Jix - Agent Imperium" ("Shadow Stalker") i "Misja Lorda Vadera" ("Vader's Quest"). Wspomniane historie przedstawią nam takie wydarzenia jak króciutkie historyjki związane z Mos Eisley, misję księżniczki Leii na zbuntowanej przeciwko Imperium planecie, pierwszy pojedynek Luke'a i Vadera, przygody najlepszego agenta Imperium na planecie Corulag oraz w końcu odkrycie przez Vadera tożsamości własnego syna tuż po Bitwie o Yavin. Scenariusz Bruce Jones, Louise Simonson, Terry Austin, Ryder Windham i Darko Macan, rysunki Bret Blevins, June Brigman, Chris Sprouse, Nick Choles i Dave Gibbons. W składzie 336 stron. Premiera 1 października.
KOMENTARZE (18)

Komiksy

Zapowiedź dwóch nowych serii komiksowych! - UPDATE

2008-04-02 16:05:13 TheForce.net

TheForce.net przedstawił na łamach swojej strony informacje wyciągnięte z wywiadu FanForce Portugal z Randym Stradleyem, redaktorem Dark Horse'a. Podczas rozmowy Portugalczykom udało się wyciągnąć ważną informację, dotyczącą przyszłości wydawanych serii. Otóż ze względu na nadchodzący serial animowany "The Clone Wars" zaistniała potrzeba zrobienia miejsca w grafiku, dlatego póki co cykle "Dark Times" oraz "Rebellion" zaraz po zakończeniu ich crossoverowych "Vectorów" (Dark Times #11-12 i Rebellion #15-16) idą do lodówki. Ich miejsce zastąpią dwie nowe serie - obydwie związane fabularnie z "The Clone Wars". Jedna z nich będzie zwykłym komiksem, druga zaś w swym kształcie i formacie będzie przypominać "Clone Wars Adventures". Jednak na osłodę Randy zapowiedział, że tak "Dark Times" jak i "Rebellion" powinny powrócić w 2009 roku.

UPDATE:

Randy Stradley dodał na forum Dark Horse'a, że regularna seria o Wojnach Klonów będzie zawierała łącznie sześć zeszytów wydawanych raz na miesiąc, natomiast wersja młodzieżowa będzie się ukazywać raz na kwartał. Scenariusz do serii miesięcznej napisze Henry Gilroy, scenarzysta pierwszego sezonu serialu, a pomagać mu w tym będzie m.in. sam Dave Filoni.
KOMENTARZE (36)
Loading..