Komiksy

Dwa nowe komiksy w USA …

Dark Horse
10

Na amerykańskim rynku komiksowym pojawiły się dwie nowe pozycje. Tym razem są to zeszyty Knights of the Old Republic rozpoczynający dwuczęściową miniserię „Exalted” oraz Dark Times, który w ten sposób otwiera przed nami nowy rozdział chyba już dobrze wszystkim znanego cyklu „Vector”.


Knights of the Old Republic #29: Exalted # 1(2)

Przed nami nowa dwuczęściowa opowieść "Exalted". Ścigany Padawan Zayne Carrick chcąc oczyścić swoje imię rusza, aby odnaleźć sekretny magazyn artefaktów Sith, które zgromadzili wrabiający go Mistrzowie Jedi. W tym celu Zayne i Gryph muszą się udać na rodzinną planetę jednego z dawnych nauczycieli Carricka, a zarazem do najlepiej strzeżonego miejsca w galaktyce.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo, kolory Michael Atiyeh, okładka Dustin Weaver. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Teamt na forum.

Dark Times #11: Vector # 5(12)

Oto crossoverowa seria "Vector" wkracza w następną fazę, zabierając nas na dwa zeszyty w okres cyklu "Dark Times". Przemytnicza załoga statku Uhumele stanie wobec niebezpieczeństwa jakiego jeszcze nie widzieli, Darth Vader wystawi się na cel zdrajcy, a cała galaktyka będzie zagrożona!
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig, okładka Travis Charest. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Teamt na forum.

Tydzień ''Powrotu Jedi'' – adaptacje komiksowe

7

Nieodłącznym elementem każdego Epizodu są jego adaptacje, a komiksy odgrywają tutaj szczególną rolę. Bo przecież jak narysować i zachęcić do sięgnięcia po komiks skoro każdy może oglądnąć te same wydarzenia w ciekawszej formie jaką jest film? „Powrót Jedi” nie jest oczywiście wyjątkiem i posiada całkiem spory arsenał adaptacji komiksowych, wydawanych zarówno w latach 80tych jak i współcześnie. Specjalnie dla Was z okazji 25 lecia „Powrotu Jedi” przygotowaliśmy recenzje tych pozycji.

Na pierwszy ogień idzie pierwsza wersja wydawana przez Marvel Comics w 1983 roku i to aż w 4 aktach:
Return of the Jedi #1 – In the Hands of Jabba the Hutt
Return of the Jedi #2: Emperor Commands!
Return of the Jedi #3: Mission on Endor!
Return of the Jedi #4: The Final Duel!

W 1997 roku z okazji 20 lecia Star Wars postanowiono stworzyć edycję specjalną Epizodów. Przy okazji powstała także komiksowa Edycja Specjalna, o której więcej możecie poczytać tutaj:
Return of the Jedi – Special Edition

W 1999 roku idea adaptacji „Powrotu Jedi” powróciła, a jej efektem była manga, autorstwa Shin-Ishi Hiromoto. Więcej o samym komiksie dowiecie się z poniższej recenzji:
Return of the Jedi - Manga

Na sam koniec mamy dla Was małe wspomnienie, jakim jest recenzja Infinities poświęconego Epizodowi VI. Pozycja ta ukazała się w sprzedaży w 2004 roku.
Star Wars Infinities: Return of the Jedi

Wszystkie atrakcje tygodnia "Powrotu Jedi" znaleźć można tutaj.

Wywiad z Brianem Chingiem

The Jedi Blogger
12

Do premiery gry i jednocześnie całego przedsięwzięcia The Force Unleashed coraz bliżej. W tym wielkim projekcie znalazło się również miejsce na komiks, który światło dzienne ma ujrzeć w sierpniu, a do którego jakiś czas temu zamieściliśmy preview. Tymczasem, aby umilić Wam czas oczekiwania na ten komiks zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z jego rysownikiem Brianem Chingiem, autorem m.in. takich pozycji jak: Obsession czy KOTOR. Ching opowiada o początkach swojej kariery, zainteresowaniach, pasjach oraz swojej pracy nad komiksami Star Wars.

Wywiad znajdziecie tutaj.
Dodatkowo zachęcam do odwiedzenia blogu autora na którym można obejrzeć jego prace.

Legacy #24 do kupienia w USA

rebelscum.com
12

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do sklepów w Stanach trafił kolejny zeszyt opisujący przygody Cade’a Skywalkera.

Legacy #24

Cade Skywalker poprzysięga uporać się z Imperium raz na zawsze. Gdy spotkanie ze starymi przyjaciółmi nagle zostaje zakłócone przez wroga, Cade zdaje sobie sprawę, że jest tylko jeden sposób, by powstrzymać Sithów. W tym celu będzie potrzebował szybkiego statku, dobrego blastera i przede wszystkim godnych zaufania sojuszników. Lecz nie wszyscy w jego otoczeniu są tym kim wydają się być, a jeśli Cade nie będzie ostrożny, może stracić ostatnią szansę dla galaktyki i pogrążyć ją w mroku.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Jan Duursema i Brad Anderson, okładka Brad Anderson, tusz Dan Parsons. Cena 2,99$ za 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Teamt na forum.

KOTOR #28 w sprzedaży w USA

Dark Horse
9

Od dzisiejszego dnia w Stanach można już nabyć nowy zeszyt Knights of the Old Republic. Jest to czwarta i zarazem ostatnia część Vectora, która w ten sposób żegna się z tą serią komiksową, aby następnie zagościć na łamach Dark Timesa.

Knights of the Old Republic #28: Vector # 4(12)

Niemal przygnieceni przez rozprzestrzeniające się starożytne zło, ścigany Padawan Zayne Carrick, oszust Gryph i Jedi Celeste Morne podjmują decyzję o ogromnym znaczeniu, której konsekwencje zmienią nie tylko ich życie, ale i przeznaczenie całej galaktyki. Otoczeni przez Mandalorian stoją na rozdrożu, gdzie każda ścieżka oznacza poświęcenie, a ocalenie jednego oznacza stratę drugiego.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Scott Hepburn, kolory Michael Atiyeh, okładka Dustin Weaver, tusz Dan Parsons. Cena zeszytu to 2,99$ za 40 stron. Kilka przykładowych plansz możecie zobaczyć tutaj.
Teamt na forum.

Zapowiedzi komiksowe na sierpień

Rebelscum
14

Na stronie Rebelscum pojawiły się najnowsze zapowiedzi komiksowe wydawnictwa Dark Horse na miesiąc sierpień. A są to 3 komiksy zeszytowe, jeden Omnibus i adaptacja komiksowe The Clone Wars.

Knights of the Old Republic #32—Vindication #1

Przed nami 32 numer słynnej serii KotOR, który rozpocznie prawdopodobny początek końca głównego wątku fabularnego. W końcu padawan Zayne Carrick skonfrontuje się z mistrzami, którzy wrobili go w zabójstwo. Proroctwo, które widzieli nauczyciel Zayne’a zaczyna się sprawdzać. Wszystkie części układanki zaczynają zajmować swoje miejsca. Ci którzy nadal żyją przetrwają by urzeczywistnić swoje wizje. Tymczasem Rada Jedi zaczyna wątpić w czystość intencji mistrzów z Taris i możliwe, że dojrzy ona źródło prawdziwego zagrożenia. Scenariusz: John Jackson Miller, rysunki: Brian Ching, kolory: Michael Atiyeh. Komiks ukaże się w sprzedaży 20 sierpnia i będzie kosztował 2,99$.

Legacy #27

W Legacy #27 poznamy w końcu trochę bliżej jednego z przybocznych Mrocznego Lorda Sithów. Darth Wyyrlok jest mistrzem tradycji i magii Sith w nowym Zakonie Dartha Krayta. Jest także jego powiernikiem, zaufanym i przyjacielem. Widząc postęp deformacji ciała Imperatora Sithów, po eksperymentach bioinżynieryjnych Yuuzhan Vongów, postanawia wyruszyć do Światów Środka. Do miejsca narodzin starożytnego Lorda Sithów Dartha Andeddu. Wyyrlok w swojej podróży będzie musiał użyć całej swojej siły i umiejętności by przetrwać. Scenariusz: John Ostrander, rysunki: Omar Francia, kolory: Brad Anderson. Planowane wydanie komiksu jest na 27 sierpnia, a będzie on kosztował 2,99$.

Rebellion #16 – Vector #8

A oto kolejna część crossovera: „Vector”. Tym razem dostaniemy rozstrzygnięcie w miniserii Rebellionu. Na powierzchni zdewastowanego księżyca Luke Skywalker i Leia Organa spotykają pierwszą Jedi od czasów Obi-Wana Kenobiego. Jest to jednak za późno by zorientować się, że wpadli w sidła złego Talizmanu Muur Sithów, rozwścieczonego przez Dartha Vadera. Razem Luke i Leia muszą podjąć wybór i ponieść jego konsekwencje. Scenariusz: Rob Williams, rysunki: Dustin Weather, kolory: Wil Glass. Komiks będzie można nabyć 27 sierpnia, będzie kosztował podobnie jak powyższe zeszyty 2,99$.

The Clone Wars Volume 1 – Shipyards of Doom

Jest to komiksowa opowieść oparta na przygodach przedstawionych w kinowym pilocie serialu: "The Clone Wars". Nie znamy więcej szczegółów na temat owej serii. Scenariusz: Henry Gilroy, rysunki: Matt & Shawn Fillbach, kolory: Ronda Pattison. Komiks będzie liczył 96 stron i kosztował 6,95$. Ukaże się w sprzedaży 24 sierpnia.The Early Victories

Na deser mamy dla was zapowiedź omnibusa „Early Vicotries”, który jest kolejnym przekładem znanych komiksów poświęconych Rebelii. Zbiór będzie zawierał takie hity komiksowe jak: „Shadow Stalker”, "Vader's Quest", "Tales from Mos Eisley” i „River of Chaos”, a także Splinter of the Mind’s Eye znany w Polsce jako: „Spotkanie na Mimban”. To wszystko ukaże się w sprzedaży 22 października i będzie kosztować niecałe 25$. Omnibus będzie miał 336 stron.

Star Wars: Clone Wars Photo Comic w sprzedaży

Rebelscum.com
10


Podczas epickich zmagań o przyszłość galaktyki armie klonów toczą setki bojów z droidami Konfederacji. Złowieszczemu hrabiemu Dooku mogą przeciwstawić się tylko tacy Jedi jak Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker oraz Mistrz Yoda.

W Stanach można już kupić kolejny tytuł z serii foto komiksów. Jest to, zapowiadany dopiero na 21 maja, "Star Wars: Clone Wars Photo Comic TPB". Album będący adaptacją obydwu sezonów animowanego serialu "Clone Wars" i przedstawiony za pomocą kadrów z serialu liczy 96 stron. Kosztuje 9.95$, a jego preview znajdziecie w tym miejscu.

Legacy #23 w sprzedaży na terenie USA

Dark Horse
9

Dzisiejszego dnia w Stanach ukazał się jeden komiks Star Wars wydany przez wydawnictwo Dark Horse. A jest nim 23 numer serii „Legacy”. Ku naszej „rozpaczy” premiera ostatniego zeszytu crossovera „KotOR – Vector” została przesunięta o kolejny tydzień.

Legacy #23 - Loyalties - Home #1

Oto już dwudziesty trzeci zeszyt cyklu "Legacy", w którym powracamy do zaiście zakręconego Cade'a Skywalkera. Pirat Rav wysłał prawie każdego łowcę nagród w galaktyce by znalazł Cade'a, ale nie przewidział co się stanie, jeśli Cade znajdzie jego. Rachunki zostaną wyrównane i nie będzie to miłe. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, preview.

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.