TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Dwa nowe komiksy w USA …

2008-05-28 08:30:06 Dark Horse

Na amerykańskim rynku komiksowym pojawiły się dwie nowe pozycje. Tym razem są to zeszyty Knights of the Old Republic rozpoczynający dwuczęściową miniserię „Exalted” oraz Dark Times, który w ten sposób otwiera przed nami nowy rozdział chyba już dobrze wszystkim znanego cyklu „Vector”.

Knights of the Old Republic #29: Exalted # 1(2)

Przed nami nowa dwuczęściowa opowieść "Exalted". Ścigany Padawan Zayne Carrick chcąc oczyścić swoje imię rusza, aby odnaleźć sekretny magazyn artefaktów Sith, które zgromadzili wrabiający go Mistrzowie Jedi. W tym celu Zayne i Gryph muszą się udać na rodzinną planetę jednego z dawnych nauczycieli Carricka, a zarazem do najlepiej strzeżonego miejsca w galaktyce.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo, kolory Michael Atiyeh, okładka Dustin Weaver. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Teamt na forum.

Dark Times #11: Vector # 5(12)

Oto crossoverowa seria "Vector" wkracza w następną fazę, zabierając nas na dwa zeszyty w okres cyklu "Dark Times". Przemytnicza załoga statku Uhumele stanie wobec niebezpieczeństwa jakiego jeszcze nie widzieli, Darth Vader wystawi się na cel zdrajcy, a cała galaktyka będzie zagrożona!
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig, okładka Travis Charest. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Teamt na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Tydzień ''Powrotu Jedi'' – adaptacje komiksowe

2008-05-27 06:55:17

Nieodłącznym elementem każdego Epizodu są jego adaptacje, a komiksy odgrywają tutaj szczególną rolę. Bo przecież jak narysować i zachęcić do sięgnięcia po komiks skoro każdy może oglądnąć te same wydarzenia w ciekawszej formie jaką jest film? „Powrót Jedi” nie jest oczywiście wyjątkiem i posiada całkiem spory arsenał adaptacji komiksowych, wydawanych zarówno w latach 80tych jak i współcześnie. Specjalnie dla Was z okazji 25 lecia „Powrotu Jedi” przygotowaliśmy recenzje tych pozycji.

Na pierwszy ogień idzie pierwsza wersja wydawana przez Marvel Comics w 1983 roku i to aż w 4 aktach:
Return of the Jedi #1 – In the Hands of Jabba the Hutt
Return of the Jedi #2: Emperor Commands!
Return of the Jedi #3: Mission on Endor!
Return of the Jedi #4: The Final Duel!

W 1997 roku z okazji 20 lecia Star Wars postanowiono stworzyć edycję specjalną Epizodów. Przy okazji powstała także komiksowa Edycja Specjalna, o której więcej możecie poczytać tutaj:
Return of the Jedi – Special Edition

W 1999 roku idea adaptacji „Powrotu Jedi” powróciła, a jej efektem była manga, autorstwa Shin-Ishi Hiromoto. Więcej o samym komiksie dowiecie się z poniższej recenzji:
Return of the Jedi - Manga

Na sam koniec mamy dla Was małe wspomnienie, jakim jest recenzja Infinities poświęconego Epizodowi VI. Pozycja ta ukazała się w sprzedaży w 2004 roku.
Star Wars Infinities: Return of the Jedi

Wszystkie atrakcje tygodnia "Powrotu Jedi" znaleźć można tutaj.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Wywiad z Brianem Chingiem

2008-05-25 21:20:59 The Jedi Blogger

Do premiery gry i jednocześnie całego przedsięwzięcia The Force Unleashed coraz bliżej. W tym wielkim projekcie znalazło się również miejsce na komiks, który światło dzienne ma ujrzeć w sierpniu, a do którego jakiś czas temu zamieściliśmy preview. Tymczasem, aby umilić Wam czas oczekiwania na ten komiks zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z jego rysownikiem Brianem Chingiem, autorem m.in. takich pozycji jak: Obsession czy KOTOR. Ching opowiada o początkach swojej kariery, zainteresowaniach, pasjach oraz swojej pracy nad komiksami Star Wars.

Wywiad znajdziecie tutaj.
Dodatkowo zachęcam do odwiedzenia blogu autora na którym można obejrzeć jego prace.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Legacy #24 do kupienia w USA

2008-05-21 07:28:43 rebelscum.com

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do sklepów w Stanach trafił kolejny zeszyt opisujący przygody Cade’a Skywalkera.

Legacy #24

Cade Skywalker poprzysięga uporać się z Imperium raz na zawsze. Gdy spotkanie ze starymi przyjaciółmi nagle zostaje zakłócone przez wroga, Cade zdaje sobie sprawę, że jest tylko jeden sposób, by powstrzymać Sithów. W tym celu będzie potrzebował szybkiego statku, dobrego blastera i przede wszystkim godnych zaufania sojuszników. Lecz nie wszyscy w jego otoczeniu są tym kim wydają się być, a jeśli Cade nie będzie ostrożny, może stracić ostatnią szansę dla galaktyki i pogrążyć ją w mroku.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Jan Duursema i Brad Anderson, okładka Brad Anderson, tusz Dan Parsons. Cena 2,99$ za 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Teamt na forum.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

KOTOR #28 w sprzedaży w USA

2008-05-14 07:32:35 Dark Horse

Od dzisiejszego dnia w Stanach można już nabyć nowy zeszyt Knights of the Old Republic. Jest to czwarta i zarazem ostatnia część Vectora, która w ten sposób żegna się z tą serią komiksową, aby następnie zagościć na łamach Dark Timesa.

Knights of the Old Republic #28: Vector # 4(12)

Niemal przygnieceni przez rozprzestrzeniające się starożytne zło, ścigany Padawan Zayne Carrick, oszust Gryph i Jedi Celeste Morne podjmują decyzję o ogromnym znaczeniu, której konsekwencje zmienią nie tylko ich życie, ale i przeznaczenie całej galaktyki. Otoczeni przez Mandalorian stoją na rozdrożu, gdzie każda ścieżka oznacza poświęcenie, a ocalenie jednego oznacza stratę drugiego.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Scott Hepburn, kolory Michael Atiyeh, okładka Dustin Weaver, tusz Dan Parsons. Cena zeszytu to 2,99$ za 40 stron. Kilka przykładowych plansz możecie zobaczyć tutaj.
Teamt na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na sierpień

2008-05-11 00:48:18 Rebelscum

Na stronie Rebelscum pojawiły się najnowsze zapowiedzi komiksowe wydawnictwa Dark Horse na miesiąc sierpień. A są to 3 komiksy zeszytowe, jeden Omnibus i adaptacja komiksowe The Clone Wars.

Knights of the Old Republic #32—Vindication #1

Przed nami 32 numer słynnej serii KotOR, który rozpocznie prawdopodobny początek końca głównego wątku fabularnego. W końcu padawan Zayne Carrick skonfrontuje się z mistrzami, którzy wrobili go w zabójstwo. Proroctwo, które widzieli nauczyciel Zayne’a zaczyna się sprawdzać. Wszystkie części układanki zaczynają zajmować swoje miejsca. Ci którzy nadal żyją przetrwają by urzeczywistnić swoje wizje. Tymczasem Rada Jedi zaczyna wątpić w czystość intencji mistrzów z Taris i możliwe, że dojrzy ona źródło prawdziwego zagrożenia. Scenariusz: John Jackson Miller, rysunki: Brian Ching, kolory: Michael Atiyeh. Komiks ukaże się w sprzedaży 20 sierpnia i będzie kosztował 2,99$.

Legacy #27

W Legacy #27 poznamy w końcu trochę bliżej jednego z przybocznych Mrocznego Lorda Sithów. Darth Wyyrlok jest mistrzem tradycji i magii Sith w nowym Zakonie Dartha Krayta. Jest także jego powiernikiem, zaufanym i przyjacielem. Widząc postęp deformacji ciała Imperatora Sithów, po eksperymentach bioinżynieryjnych Yuuzhan Vongów, postanawia wyruszyć do Światów Środka. Do miejsca narodzin starożytnego Lorda Sithów Dartha Andeddu. Wyyrlok w swojej podróży będzie musiał użyć całej swojej siły i umiejętności by przetrwać. Scenariusz: John Ostrander, rysunki: Omar Francia, kolory: Brad Anderson. Planowane wydanie komiksu jest na 27 sierpnia, a będzie on kosztował 2,99$.

Rebellion #16 – Vector #8

A oto kolejna część crossovera: „Vector”. Tym razem dostaniemy rozstrzygnięcie w miniserii Rebellionu. Na powierzchni zdewastowanego księżyca Luke Skywalker i Leia Organa spotykają pierwszą Jedi od czasów Obi-Wana Kenobiego. Jest to jednak za późno by zorientować się, że wpadli w sidła złego Talizmanu Muur Sithów, rozwścieczonego przez Dartha Vadera. Razem Luke i Leia muszą podjąć wybór i ponieść jego konsekwencje. Scenariusz: Rob Williams, rysunki: Dustin Weather, kolory: Wil Glass. Komiks będzie można nabyć 27 sierpnia, będzie kosztował podobnie jak powyższe zeszyty 2,99$.

The Clone Wars Volume 1 – Shipyards of Doom

Jest to komiksowa opowieść oparta na przygodach przedstawionych w kinowym pilocie serialu: "The Clone Wars". Nie znamy więcej szczegółów na temat owej serii. Scenariusz: Henry Gilroy, rysunki: Matt & Shawn Fillbach, kolory: Ronda Pattison. Komiks będzie liczył 96 stron i kosztował 6,95$. Ukaże się w sprzedaży 24 sierpnia.The Early Victories

Na deser mamy dla was zapowiedź omnibusa „Early Vicotries”, który jest kolejnym przekładem znanych komiksów poświęconych Rebelii. Zbiór będzie zawierał takie hity komiksowe jak: „Shadow Stalker”, "Vader's Quest", "Tales from Mos Eisley” i „River of Chaos”, a także Splinter of the Mind’s Eye znany w Polsce jako: „Spotkanie na Mimban”. To wszystko ukaże się w sprzedaży 22 października i będzie kosztować niecałe 25$. Omnibus będzie miał 336 stron.
KOMENTARZE (14)

Komiksy

Star Wars: Clone Wars Photo Comic w sprzedaży

2008-05-08 10:13:27 Rebelscum.com


Podczas epickich zmagań o przyszłość galaktyki armie klonów toczą setki bojów z droidami Konfederacji. Złowieszczemu hrabiemu Dooku mogą przeciwstawić się tylko tacy Jedi jak Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker oraz Mistrz Yoda.

W Stanach można już kupić kolejny tytuł z serii foto komiksów. Jest to, zapowiadany dopiero na 21 maja, "Star Wars: Clone Wars Photo Comic TPB". Album będący adaptacją obydwu sezonów animowanego serialu "Clone Wars" i przedstawiony za pomocą kadrów z serialu liczy 96 stron. Kosztuje 9.95$, a jego preview znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Legacy #23 w sprzedaży na terenie USA

2008-05-07 07:10:56 Dark Horse

Dzisiejszego dnia w Stanach ukazał się jeden komiks Star Wars wydany przez wydawnictwo Dark Horse. A jest nim 23 numer serii „Legacy”. Ku naszej „rozpaczy” premiera ostatniego zeszytu crossovera „KotOR – Vector” została przesunięta o kolejny tydzień.

Legacy #23 - Loyalties - Home #1

Oto już dwudziesty trzeci zeszyt cyklu "Legacy", w którym powracamy do zaiście zakręconego Cade'a Skywalkera. Pirat Rav wysłał prawie każdego łowcę nagród w galaktyce by znalazł Cade'a, ale nie przewidział co się stanie, jeśli Cade znajdzie jego. Rachunki zostaną wyrównane i nie będzie to miłe. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, preview.
KOMENTARZE (9)
Loading..