TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Nowe Karmazynowe Imperium oraz nowe Star Wars Adventures

2008-08-30 14:24:01 Club Jade

Wielu fanów pamięta zapewne takie komiksowe tytuły jak Karmazynowe Imperium, a także Karmazynowe Imperium II: Rada we Krwi. Otóż w sieci pojawiła się informacja o możliwym powstaniu trzeciej części przygód Kira Kanosa. Serwis Comic Book Resources przeprowadził wywiad (wersja video dostępna tutaj) z założycielem wydawnictwa Dark Horse, Mikiem Richardsonem, który oznajmił, że wraz z Randym Stradleyem „zaczęli rozmawiać o powrocie do ostatniego rozdziału Karmazynowego Imperium”. Richardson wspomniał również o możliwości ponownego opowiedzenia „Rady we Krwi” w celu uporządkowania przedstawionych tam wydarzeń oraz lepszego nawiązania do prequeli. Kilka lat temu mówiono już o trzeciej części jednak ostatecznie zrezygnowane z tego pomysłu. Jeżeli projekt tym razem dojdzie do skutku to po blisko dekadzie, fani komiksów ponownie będą mogli cieszyć się nową częścią historii dotyczącej tego znanego karmazynowego gwardzisty. Póki co pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie tych wieści.

Druga wiadomość dotyczy informacji podanych w najnowszym szesnastym numerze Rebelliona. W kolumnie, w której zamieszczane są listy do redakcji ujawniono, że w przyszłym roku ruszy nowa seria Star Wars Adventures. Na razie niewiele jeszcze na ten temat wiadomo. Scenariusz do pierwszej historii opowiadającej o przygodach Hana i Chewbaccy przygotowuje Jeremy Barlow. Sama seria być może będzie przypominała Star Wars Tales jednak nie zostało to sprecyzowane.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tajemniczym projekcie, który bardzo ekscytuje panią Sue Rostoni. Być może mamy już na to częściową odpowiedź.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

The Force Unleashed mini komiks

2008-08-29 12:09:41 TheForce.net

StarWarsShop.com oferuje możliwość zakupienia u siebie gry The Force Unleashed wraz z wyjątkowym mini komiksem, który według informacji podanych na stronie, nie będzie dostępny w sprzedaży detalicznej ani w żadnym innym miejscu. Komiks ten ma zawierać ekskluzywną koncepcję okładki, fragment adaptacji The Force Unleashed wydanej przez Dark Horse Comics, a także kody do samej gry.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2008-08-27 08:37:48 Rebelscum.com

Dzisiejszy dzień przynosi nam dwie premiery komiksowe. W sprzedaży znalazł się kolejny zeszyt Rebelliona z nowym odcinkiem crossovera „Vector”, który jednocześnie dosyć szybko żegna się z tym cyklem. Najgłośniejsza historia tego roku przeniesie się do serii Legacy, gdzie będziemy mogli poznać jej zakończenie. Przypominamy, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami seria Rebellion zostaje wstrzymana na bliżej nieokreślony okres, robiąc tym samym miejsce dla nowych pozycji powiązanych z serialem The Clone Wars. Od dziś do nabycia, jest również nowa część Legacy, która opowie nam jednoczęściową historię, a także nieco wcześniej niż było to zapowiadane kolekcjonerskie wydanie Knights of the Old Republic.

Rebellion #16: Vector # 8(12)

Darth Vader pomyślnie zwabia Luke`a Skywalkera i księżniczkę Leię w pułapkę, która może osłabić Sojusz Rebeliantów. Na mrocznej powierzchni opustoszałego księżyca, Luke i Leia spotykają pierwszego Jedi od czasu Obi-Wana Kenobiego, tylko po to aby zdać sobie zbyt późno sprawę, że ten rycerz Starej Republiki - kontorlowany przez Talizman Muur i rozwścieczony przez Dartha Vadera - dalece różni się od ich starego przyjaciela. Luke i Leia muszą dokonać wyboru o ogromnym znaczeniu dla losu całej galaktyki.
Scenariusz Rob Williams, rysunki Dustin Weaver, okładka Dan Scott, kolory Wil Glass. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.

Legacy #27: Into the Core

Darth Wyyrlok jest mistrzem tradycji i magii Sithów w zakonie Dartha Krayta. Jest również powiernikiem, rzecznikiem i przyjacielem Krayta. Teraz, widząc dalsze pogorszenie się stanu zdrowia swego mistrza na skutek yuuzhańskich wszczepów, Wyyrlok podejmuje niebezpieczną wyprawę do światów Głębokiego Jądra. Do miejsca narodzin Lorda Andeddu, starożytnego Lorda Sithów, w celu znalezienia jakichkolwiek sekretów mogących uratować Dartha Krayta. Penetracja Głębokiego Jądra jednak jest zawsze ryzykowna, Wyyrlok musi przywołać z własnego wnętrza - swoją siłę, umiejętności i wiarę - aby po prostu przetrwać.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia, okładka Omar Francia, kolory Brad Anderson. Cena 2,99$, 40 stron. Preview możecie obejrzeć w tym miejscu.
Temat na forum.

Knights of the Old Republic Volume #4: Daze of Hate, Knights of Suffering - TPB

Zayne Carrick łączy siły z Mistrzami, którzy wrobili go w morderstwo kolegów, w dramatycznej próbie ocalenia galaktyki przed Mandalorianami.
Arkaniański Lord Adasca trzyma Rebublikę i Mandalorian za zakładników, oferując broń o nieopisanej sile za najwyższą stawkę, a nawet Zayne i jego dawny mistrz Lucien Draay nie mogą powstrzymać Adasci przez wyzwoleniem potwornego zniszczenia w imię pogoni za zyskiem.
Nieco później Zayne wraca na Taris i sprzymierza się z Mistrzynią Raaną Tey w misji przeciwko łupiącym Taris Mandalorianom - ale Tey może być bardziej zainteresowana zagładą Zayne'a niż ocaleniem całej planety.
Zbiorcze wydanie składa się z dwóch miniserii „Daze of Hate" (Kotor #19-21) oraz „Knights of Suffering" (Kotor #22-24).
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo i Dustin Weaver, okładka Colin Wilson, kolory Michael Atiyeh, tusz Dan Parsons. Cena 18,95$, 144 strony.
Temat na forum znajdziecie tu i tu.

KOMENTARZE (6)

Komiksy

Komiks internetowy „Visions of the Blade”

2008-08-22 10:24:19 Oficjalna

Na oficjalnej witrynie poświęconej Star Wars został zamieszczony komiks będący wprowadzeniem do nadchodzącej gry Soul Calibur IV. Przypominamy, że chociaż gra nie jest bezpośrednio związana z uniwersum Gwiezdnych Wojen to istnieje możliwość grania postaciami takimi jak; Yoda, Darth Vader czy sekretny uczeń znany z The Force Unleashed. Więcej informacji znajdziecie tutaj.
Komiks z którym możecie się zapoznać w tym miejscu składa się z 16 stron, natomiast autorem jego rysunków jest Tom Hodges, który wykona również rysunki do komiksów online poświęconych The Clone Wars.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Nowy komiks do kupienia w USA

2008-08-20 09:13:34 Rebelscum.com

Zgodnie z zapowiedziami dziś na amerykańskich półkach sklepowych znalazł się nowy numer Knights of the Old Republic. Zeszyt ten otwiera nową czteroczęściową miniserię pt. „Vindication”. Po długiej przerwie miejsce rysownika zajął ponownie Brian Ching, autor który zapoczątkował całą serię.

Knights of the Old Republic #32: Vindication # 1(4)

Nowa czteroczęściowa ministeria będąca kontynuacją konfrontacji Padawana Zayne’a Carricka i jego dawnych nauczycieli, którzy wrobili go w morderstwo.
Proroctwo przepowiedziane przez mistrzów Zayne`a wydaje się spełniać. Dwa kawałki przepowiedni odeszły … a ci, którzy pozostali żywi nadal walczą, aby zapobiec spełnieniu się ich wizji. Jedi zaczynają wątpić w siebie i przypuszczają, że mogli przeoczyć prawdziwe źródło zagrożenia.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Brian Ching . Cena 2,99$, 40 stron. Preview możecie obejrzeć tutaj.
Temat na forum.

KOMENTARZE (6)

Komiksy

Komiks The Force Unleashed w sprzedaży

2008-08-18 12:40:51 Dark Horse

Dziś w USA do sprzedaży trafił długo oczekiwany komiks The Force Unleashed. Przypomnę, że komiks jest częścią większego projektu obejmującego również m.in. książkę i serię zabawek bazującego na grze o tym samym tytule, której premiera nastąpi 16 września.

The Force Unleashed - TPB

Gra The Force Unleashed może być wydarzeniem roku w świecie Star Wars. Twórcy gry obiecują, że będzie ona oszałamiająca, natomiast historia tego komiksu bazującego na nadchodzącej grze ma zwalać z nóg.
W The Force Unleashed zostaje ujawniony sekretny uczeń Darta Vadera. Wyruszy on na śmiertelnie niebezpieczne misje mające na celu wytropienie i zniszczenie Jedi, a także zostanie zmuszony do podjęcia trudnych decyzji. Historia ta dosłownie ma zmienć Wasz sposób postrzegania gwiezdnej sagi.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Brian Ching, Bong Dazo i Wayne Nichols, kolory Michael Atiyeh. Cena 15,95$, 104 stron. Z przykładowymi planszami możecie się zapoznać w tym miejscu.
Temat na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Egmont o komiksach

2008-08-18 12:00:11 Aquenral za Aleją Komiksu

Jak już informowaliśmy w tym newsie firma Egmont powraca do wydawania komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen. Dziś możemy już przekazać trochę więcej informacji na temat tego jak będzie wyglądał magazyn Star Wars Komiks.

Historie zawarte w czasopiśmie będą stanowiły zamkniętą całość, tak aby były zrozumiałe nawet dla kogoś kto chce kupić tylko jeden numer. Każdy numer będzie zawierał jedną dłuższą historię (20-22 strony) i dwie krótsze, w związku z tym źródłem materiałów będą "one-shoty" oraz historie z Star Wars Tales. W każdym numerze bohaterem przynajmniej jednej historii będzie dobrze znana wszystkim postać, jak np. Darth Vader czy Han Solo. Poza samymi komiksami w każdym numerze znajdzie się chronologia umiejscawiająca dane komiksy w świecie Gwiezdnych Wojen, krótka zapowiedź umieszczonych historii oraz jeden artykuł poświęcony jakiemuś aspektowi Gwiezdnych Wojen. Zgodnie z zapowiedziami pierwszy artykuł będzie dotyczył komiksów.

Pierwszy numer zapowiedziany na wrzesień ma mieć 44 strony (nie licząc okładek), kosztować będzie 4,90 zł, a jego wymiary to 17x26 cm. Numer październikowy przy tej samej cenie będzie posiadał więcej stron, bo aż 60.

Zapraszamy do dyskusji na temat planów Egmontu na forum.
KOMENTARZE (33)

Komiksy

Tydzień Wojen Klonów: Komiksy

2008-08-14 06:47:24Mało kto wie, że to właśnie w komiksach Wojny Klonów pojawiły się jeszcze w latach 70. Wszystkiemu winien jest komiks The Long Hunt, pierwszy numer specjalny Marveli. Otóż wszystko z nim jest w porządku, akcja dzieje się niby rok po ANH, ale czemu wspomina go tak wielu fanów? Pewnie dlatego, że pod sam koniec, gdy już akcja zostaje rozwiązana, wspomniane zostają wydarzenia z przeszłości, kiedy to w czasie Wojen Klonów planetę Skye ocalił przed zniszczeniem Obi-Wan Kenobi i jego uczniowie – Darth Vader i drugi, który nosił miecz Luke’a – czyli de facto Anakin Skywalker. To wzbudza kontrowersje po dziś dzień, a warto dodać, że komiks ten pochodzi z roku 1979, kiedy to na pewno w Lucasfilm wiedziano o tożsamości Dartha Vadera. Ale potem przez wiele lat było bardzo spokojnie, aż do czasu premiery „Ataku klonów”. To, że pojawiły się nam komiksy będące adaptacjami filmów, to jest chyba dość jasne. Oto kilka z nich:

Atak klonów
AOTC Photo Comic
Revenge of the Sith (Zemsta Sithów)
ROTS Photo Comic

Warto też poświęcić chwilę wprowadzeniom do serii, które tym razem miały przede wszystkim przedstawić nowe postaci:
Jango Fett: Open Seasons
Jango Fett
Zam Wessel

No i oczywiście seria Republic, która przygotowywała postaci do konfliktu, tworzyła własnych bohaterów, których potem miała wykorzystać w wielkiej wojnie. Zeszyty zbiorcze tej serii przemianowano potem nawet na „Clone Wars”. Składa się z następujących zeszytów:

Republic #49: Sarcrifice
Republic #50: The Defense of Kamino I
Republic #50: The Defense of Kamino II
Republic #50: The Defense of Kamino III
Republic #51-52: The New Face of War
Republic #53: Blast Radius
Republic #54: Jedi Fugitive
Republic #55-56: Blood and Rain (Battle of Jabiim Part 1 & 2)
Republic #57-58: Thunder and Lightning (Battle of Jabiim Part 3 & 4)
Republic #59: The Storm after Storm (Enemy Lines)
Republic #60: Hate and Fear
Republic #61: Dead Ends
Republic #62: No Man’s Land
Republic #63: Striking From The Shadows
Republic #64: Bloodlines / Więzy krwi
Republic #65-66: Show of the Force
Republic #67: Forever Young / Republika
Republic #68: Armor
Republic #69-71: Dreadnaughts of Rendili
Republic #72-73: Trackdown
Republic #74-77: The Siege of Saleucami
Republic #79-80: Into the Unknown
Republic #81-83: Hidden Enemy

Dodatkowo niejako obok egzystowała inna mini seria – Jedi:
Jedi: Mace Windu (Schism)
Jedi: Shaak Ti (Catspaw)
Jedi: Aayla Secura
Jedi: Count Dooku
Jedi: Yoda

A także pojawiły się komiksy okolicznościowe:
Free Comic Day 2005

Czy w ogóle specjalne, przygotowujące nas do filmu:
Obsession / Obsesja

Wszystkie je zebrano razem w dziewięciu tomach:
Clone Wars vol 1: The Defense of Kamino
Clone Wars vol 2: Victories and Sacrifices
Clone Wars vol 3: Last Stand on Jabiim
Clone Wars vol 4: Light and Dark
Clone Wars vol 5: The Best Blades
Clone Wars vol 6: On the Fields of Battle
Clone Wars vol 7: Where They Were Brothers
Clone Wars vol 8: The Last Siege, the Final Truth
Clone Wars vol 9: Endgame

Ale oczywiście to jeszcze nie koniec. Samodzielnie, poza wielką serią „Clone Wars” zaistniała także komiks General Grievous.

W przeciwieństwie do pozycji książkowych, komiksy mocno czerpały z dobrodziejstw serialu Gendy’ego Tartakovsky’ego i wyszły daleko poza Clone Wars Photo Comic. Bazując na specyficznej kresce, znanej poniekąd z Cartoon Network, Dark Horse Comic stworzył swoją najbardziej dochodową serię – „Clone Wars Adventures”. Żadna inna komiksowa seria Gwiezdnych Wojen nie ma tak wielu stałych czytelników, a recepta jest prosta, komiks skierowany jest do dzieciaków, a zrobiony tak, by i dorosły się nie zanudził. Proste? A w dodatku się sprawdza. Seria ta składa się z następujących tomów:

Clone Wars Adventures vol 1
Clone Wars Adventures vol 2
Clone Wars Adventures vol 3
Clone Wars Adventures vol 4
Clone Wars Adventures vol 5
Clone Wars Adventures vol 6
Clone Wars Adventures vol 7
Clone Wars Adventures vol 8
Clone Wars Adventures vol 9
Clone Wars Adventures vol 10

Oczywiście to nie są wszystkie komiksy, tylko te najważniejsze. W USA została wydana także seria webstripów – „Reversal of Fortune”, a także specjalne komiksy wydane jako dodatek do produktów Hasbro – „Machines of War”, „Most Precious Weapon”. Swoją drogą, także w serii Tales znalazło się kilka komiksów osadzonych w realiach Wojen Klonów, a są to:
The Lesson (Tales 14)
Tides of Terror (Tales 14)
Dark Journey (Tales 17)
Rather Darkness Visible (Tales 19)
Honor Bound (Tales 22)

Ale już teraz wiemy, że we wrześniu wystartują dwie serie. Pierwsza Clone Wars ma być normalną klasyczną zeszytową comiesięczną serią, a przynajmniej tak się zapowiada. Druga The Clone Wars zapewne będzie kolejną inkarnacją Clone Wars Adventures, o czym świadczy zarówno cena jak i twórcy. Jak widać, jeszcze mnóstwo komiksów przed nami.

Wszystkie atrakcje tygodnia poświęconego Wojnom Klonów są dostępne pod tym adresem.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Nowinki komiksowe

2008-08-13 23:22:38 The Force.net

Ostatnio w sieci pojawiło się kilka krótkich informacji dotyczących komiksów, które mogą Was zaciekawić.

Pierwsza informacja dotyczy kolekcjonerskiej serii komiksowej czyli „Ultimate Graphic Novel Collection”, którą można było nabyć poprzez witrynę CollectiblesToday.com. Informowaliśmy Was o tym w tym miejscu.
Osoby które zamówiły tą edycję otrzymały informację, że została ona opóźniona. O ile? Na razie na ten temat nic nie wiadomo. Obecnie żadna zapowiedź odnośnie tej edycji nie widnieje na stronie Dark Horse’a. Wprawdzie na forum wydawnictwa Randy Stradley (redaktor Dark Horse’a) udzielił kilku informacji, w tym dokładny spis historii jakie mają wejść w skład tej serii kolekcjonerskiej, jednak nie podano chociaż przybliżonej daty premiery.

Kolejna sprawa dotyczy wypowiedzi Sue Rostoni. Na forum strony oficjalnej główna redaktorka odpowiedzialna za książki i komiksy Star Wars na nie chcąc zdradzać szczegółów napisała, że w przyszłym roku wydawnictwo Dark Horse przygotowuje coś co panią Rostoni bardzo ekscytuje. Przypomnę, że w grudniu pojawi się ostatni odcinek komiksowego crossovera Vector, więc może szykuje sie nowy projekt o podobnej skali. Pozostaje nam się tylko domyślać co to takiego i żywić nadzieję, że owa tajemnicza rzecz dostarczy wielu powodów do ekscytacji również fanom.

Ostatnia informacja dotyczy newsa, który dosyć szybko zniknął z sieci. Szczerze mówiąc to nie udało mi się go nawet dokładnie doczytać, ale w ostatniej chwili zdążyłem zapisać zdjęcie.


Najprawdopodobniej jest to szkic alternatywnej okładki do komiksu The Clone Wars. Komiksy z tą okładką w limitowanej ilości 100 lub 1000 kopi prawdopodobnie trafią do 10 wybranych sklepów. Jest to najwyraźniej część promocji związanej ze zbliżającymi się the Clone Wars. Podobny zabieg zastosowano przy okazji wydania pierwszego numeru komiksu Dark Times, kiedy to również limitowana edycja posiadała alternatywną wersję okładki. Dlaczego news z tą informacją zniknął? Trudno powiedzieć. Domysły pozostawiam Wam.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na listopad

2008-08-12 10:53:04 Oficjalna

Na oficjalnej pojawiły się zapowiedzi nowych komiksów. W październiku do sprzedaży trafią dwa zeszyty. Knights of the Old Republic będący zakończeniem czteroczęściowej miniserii "Vindication" oraz kolejny numer Legacy, a w nim jedenasty już odcinek "Vectora". Ponadto zapowiedzi dwóch wydań zbiorczych, które swoją premierę będą miały w styczniu przyszłego roku. Mowa o pierwszej edycji kolekcjonerskiego wydania "Vectora" oraz Omnibusa: Rise of the Sith o którym informowaliśmy Was tutaj.

Knights of the Old Republic #35: Vindication # 4(4)

W końcu seria Knights of the Old Republic zakończy długą podróż Zayne’a jako zbiegłego Padawana Jedi. Jednak stanie się to dopiero po zdumiewającym finale, który wskaże mu nową drogę, którą będzie podążał. Zayne i jego były mistrz, Lucien Draay, będą kuszeni przez ciemną stronę podczas gdy wokół nich toczy się wewnętrzna wojna rycerzy Jedi, a miasto-planeta Coruscant płonie.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: listopad 2008.
Temat na forum.

Legacy #30: Vector # 11(12)

Celeste Morne, Jedi Starej Republiki, i Cade Skywalker, potomek legendarnych Skywalkerów, połączyli się z grupą Imperialnych Rycerzy i załogą łowców nagród Cade'a w celu dokonania próby zamachu na Imperatora Sith, Dartha Krayta. Ale Celeste zmaga się z duchem Lorda Sithów Karnessem Muurem od ponad 4000 lat - nie można ustalić jak wielką posiada kontrolę nad jej działaniami. Czy plan Cade'a się powiedzie, czy znajdzie się on na łasce kolejnego Sitha?
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Brad Anderson, tusz Parsons. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: listopad 2008.
Temat na forum.

Star Wars Omnibus: Rise of the Sith - TPB

Nim nazwisko Skywalkera lub Vadera stało się znane w całej galaktyce, rycerze Jedi długo chronili pokoju i porządku … jak również zapobiegali powrotowi Sithów. Zgromadzone w tym Omnibusie opowieści prowadzą nas do "Mrocznego Widma". Najpierw Qui-Gon Jinn oraz jego padawan Obi-Wan Kenobi ratują tonący statek w Qui-Gon & Obi-Wan - The Aurorient Express, a także prowadzą dochodzenie w sprawie nieoczekiwanej śmierci w Qui-gon & Obi-Wan - Last stand on Ord Mantell. Pochodzenie łowcy nagród Aurry Sing zostanie wyjaśnione w "Aurra's Song" (wydane w Dark Horse Presents Annual 2000: Girls Rule!). Następnie w Jedi Council: Acts of War i Prelude to Rebellion (Republic #1-6) podążymy za dwoma głównymi Mistrzami Jedi, Macem Windu i Ki-Adi-Mundim, zmierzą się oni z nowymi nieprzyjaciółmi, którzy sprawdzą ich możliwości. I na końcu, w historii Darth Maul, przerażający uczeń Sith, pozostawi za sobą szlak śmierci próbując zachować sekrety swojego mistrza.
Różni twórcy. Cena 24,95$, 448 stron. Premiera: styczeń 2009.

Vector Volume #1 - TPB

"Vector" wydarzenie, którego następstwa wpłynęły na każdą erę i każdego bohatera świata Star Wars, zaczynaja się tutaj! W pierwszym rozdziale składającym się z czterech części cyklu "Knights of the Old Republic" straszliwa wizja sięgająca daleko w przyszłość, alarmuje sekretne Zgromadzenie Jedi. Aktywują operatywną Celeste Morne. Ona natyka się na potworne zagrożenie, starożytny artefakt Sith, armie Mandalorian i Zayne'a Carricka, Padawana oskarżonego o morderstwo swoich przyjaciół.
Następnie ponad 4000 lat w przyszłość, w drugim rozdziale składającym się z dwóch części cyklu "Dark Times" wkroczy w okres bezpośrednio następujący po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Nieszczęśliwie niedopasowana załoga statku Uhumele zostaje rzucona na drogę Darta Vadera oraz starożytnej mistrzyni Jedi, Celeste! To spotkanie będzie miało ogromne konsekwencje zarówno dla Sitha jak i przemytników…
Scenariusz John Jackson Miller i Mick Harrison, rysunki Scott Hepburn, Douglas Wheatley oraz Dave Ross, kolory Michael Atiyeh and i McCaig, tusz Joe Pimentel i Dan Parsons, okładka Travis Charest. Cena 17,95$, 144 strony. Premiera: listopad 2008.
Temat na forum tu i tu.

KOMENTARZE (11)

Komiksy

The Clone Wars - komiks online

2008-08-08 09:53:59 Oficjalna

Niedawno informowaliśmy Was o komiksie internetowym poświęconym The Clone Wars. Krótkie odcinki, mające się ukazywać co tydzień, będą wprowadzeniem do kolejnych części serialu telewizyjnego, który rozpocznie się już jesienią.
Tymczasem na oficjalnej stronie starwars.com zostały zamieszczone próbki prac osób , które zajmą się tworzeniem tego projektu. Poniżej możecie zapoznać się z tymi rysunkami należącymi kolejno do: Jeffa Carlisle'a, Katie Cook, Granta Goulda i Toma Hodgesa.
KOMENTARZE (18)

Komiksy

Premiery komiksowe w USA

2008-08-06 08:35:47 Rebelscum.com

W tym tygodniu skromnie bowiem do sklepów w Stanach trafia tylko jeden komiks przeznaczony głównie dla kolekcjonerów Trade paperbacków. Jest to drugi tom cyklu Dark Times przedstawiający znaną już miniserię „Parallels”.

Dark Times Volume #2: Parallels - TPB

U zarania Imperium Galaktycznego dwie postacie zrobią niewiarygodne rzeczy, aby ocalić tych, na których im zależy, nawet jeśli oznacza to ich własną zgubę.
Po Rozkazie 66 Mistrz Jedi K'Kruhk podjął desperackie kroki w obronie najmłodszych z Padawanów Jedi, wierząc że znalazł im oazę spokoju w uciskanej galaktyce. Ale K'Kruhk nie wie, że równoległy dramat Bomo Greenbarka i przemytniczej załogi statku Uhumele na zawsze zaważy o jego przyszłości.
Mroczne czasy odebrały Bomo Greenbarkowi wszystko co kochał, ale nie może on - i nie pozwoli - na utratę swych nowych przyjaciół. Nieważne ile to będzie kosztowało, Bomo będzie walczył do ostatniego tchu.
Historia ukazała się wcześniej w zeszytach serii Dark Times #6-10.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross i Lui Antonio, okładka Doug Wheatley, kolory Alex Wald.. Cena 17,95$, 120 stron. Preview dostępne w tym miejscu.
Teamt na forum.

KOMENTARZE (8)

Komiksy

Wywiad z Dustinem Weaverem

2008-08-02 17:14:29 Eucantina.net

Na eucantina.net zamieszczono krótki wywiad przeprowadzony z rysownikiem Dustinem Weaverem, twórcą takich komiksów jak m.in. Rebellion #15-16 oraz KOTOR. Weawer opowiada o początkach współpracy z J.J Millerem oraz swojej pracy nad serią KOTOR czy ostatnich dwóch numerach Rebellion oraz opisuje w jaki sposób tworzy okładki komiksowe.

Weaver był bardzo podekscytowany pracą nad Rebellionem, ponieważ nigdy wcześniej nie miał okazji rysować postaci z oryginalnej trylogii, takich jak Han czy Luke. Przyznał, że praca nad historią z czasów starej trylogii dała mu dużo satysfakcji, a gdy po raz pierwszy zaczął rysować Sokoła Millenium to było podniecony jak geek.
Opowiedział o pierwszym spotkaniu z Johnem Jacksonem Millerem, podczas którego przedstawił wizję historii i postaci z KotORa. Weaver dodał, że wiele z pomysłów, którymi się wtedy Miller podzielił z rysownikami nadal nie zostało wykorzystanych.
Weaver lubi pracować nad KOTORem, ponieważ nie jest to jeszcze tak wyeksploatowany okres w historii SW, jak np. czasy Rebelliona. Dzięki temu rysownik ma większą swobodę, może tworzyć własne statki, światy czy rasy. Powiedział również, że bycie rysownikiem Star Wars to większa zabawa niż rysowanie historii rozgrywających się w ziemskich realiach ponieważ można wykazać się większą kreatywnością.

Z całością wywiadu możecie zapoznać się za pośrednictwem tego linku.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Zapowiedź nowego Omnibusa

2008-08-01 20:45:49 starwars.com


Na oficjalnej stronie poświęconej gwiezdnej sadze pojawiła się informacja o nowym kolekcjonerskim wydaniu komiksów Star Wars. Mowa tu o „Star Wars Omnibus: Rise of the Sith”, który ma zawierać opowieści rozgrywające się czasach Republiki, gdy Rada Jedi przewodziła rycerzom Jedi utrzymującym pokój i pilnującym sprawiedliwości w całej galaktyce, a Sithowie czekali w ukryciu na odpowiedni moment aby się ujawnić i zemścić. Wśród historii poprzedzających wydarzenia przedstawione w Mrocznym Widmie można spodziewać się: wczesnych przygód Qui-Gon Jinna oraz jego ucznia, Obi-Wana Kenobiego; niebezpiecznych misji Mace’a Windu i Ki-Adi-Mundiego; historii Aurry Sing powiązanej z rasą Anzati; oraz Sitha Dartha Maula i jego misji mającej na celu eliminację światka przestępczego mogącego utrudnić powstanie i powrót Imperium Sith.
Premiera: styczeń 2009.
Na obecną chwilę nic nie wiadomo o cenie lub objętości tego wydania.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

The Clone Wars - komiks internetowy

2008-08-01 18:42:03 ClubJade

Wraz z telewizyjną premierą serialu o Wojnach Klonów na oficjalnej stronie StarWars.com pojawi się zupełnie nowy komiks internetowy. Komiks na zmianę tworzyć będą: Katie Cook, Grant Gould, Tom Hodges i Jeff Carlisle. Co tydzień przed każdym telewizyjnym odcinkiem pojawi się kolejna część komiksu, która będzie wprowadzeniem do tego odcinka. Tom Hodges przypomniał, że nie każdy odcinek będzie opowiadał Anakinie, Obi-Wanie, czy Padme, ale zajmą się też mniej znanymi postaciami.
Co ważne nie będzie to strip komiksowy, ale pełnoformatowy, kolorowy, pięciostronicowy komiks.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Egmont powraca do komiksów SW!

2008-08-01 11:49:12 the chosen one za Aleją Komiksu

Premiera "The Clone Wars" coraz bliżej, kampania promocyjna już dawno nabrała kolorów, ale w Polsce dotychczas dużego odzewu nie było.
Jednak jak donosi Aleja Komiksu dzięki powrotowi Gwiezdnych Wojen na duży ekran wydawnictwo Egmont znów będzie wydawać komiksy spod znaku Star Wars:

"26 września nastąpi polska premiera kinowa "Wojen Klonów" - pełnometrażowej animacji komputerowej. Z tej okazji wydawnictwo Egmont Polska postanowiło powrócić do komiksowego universum "Gwiezdnych Wojen". I to na szeroką skalę! Fani jasnej i ciemnej strony mroku będą mieli powody do zadowolenia. Od 20 września Egmont startuje z miesięcznikiem komiksowym "Star Wars Komiks". Każdy numer będzie zawierał 2-3 zamknięte fabularne epizody opowiadające o przygodach najbardziej znanych postaci z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pierwszy numer ma liczyć czterdzieści cztery strony komiksu, natomiast drugi - sześćdziesiąt. Komiksy będą oczywiście zapełniać prawie wszystkie kartki tego miesięcznika. Źródłem materiałów będą "one-shoty" i seria "Star Wars Tales".

Ponadto 6 października do księgarń trafi pierwszy tom serii "Gwiezdne Wojny: Dziedzictwo" (w oryginale "Star Wars: Legacy"). Seria przedstawia świat Star Wars 100 lat po wydarzeniach pokazanych w filmach. Nowi Jedi, nowi Sith, nowe Imperium!"


Temat forum.
KOMENTARZE (84)
Loading..