TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Wieści od Dark Horse'a

2008-09-30 10:54:57 Rebelscum.com

W ostatni weekend w Baltimore w Stanach odbył się kolejny już w tym roku Comic-Con. Na imprezie obecni byli przedstawiciele wydawnictwa Dark Horse, którzy podali kilka wiadomości dotyczących komiksów Star Wars.

- Kolejny raz zdementowano informację dotycząca wydania Karmazynowego Imperium III. Obecnie wydawnictwo nie ma żadnych planów związanych z tą pozycją.

- W przyszłym roku zostanie wznowiona seria Dark Times. Nie powiedziano dokładnie kto będzie rysownikiem jednak pozwolono się domyślać, ze może nim być Doug Wheatly. Dodatkowo powróci również seria Rebellion jednak tutaj nie podano żadnych szczegółów.

- Miniseria The Clone Wars zakończy się wraz z premierą szóstego zeszytu, jednak Dark Horse chętnie kontynuowałby wydawanie tego tytułu co najprawdopodobniej będzie uzależnione od wyników sprzedaży. Jeśli chodzi o kwartalnik The Clone Wars to będzie on ukazywał się nadal, w najbliższej przyszłości nie przewidziano tutaj żadnych zmian.

- Ostatnia informacja pojawiła w audycji The Force-Cast. Wraz z początkiem nowego roku zostanie rozpoczęta publikacja nowej serii Star Wars Adventures. Będzie się ona skupiała na bohaterach z klasycznej trylogii jak na przykład Han czy Chewie. Pierwszym numerem ma zając się Jeremy Barlow.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Nowości komiksowe za oceanem

2008-09-24 10:13:54 Rebelscum.com

Dziś do sprzedaży w USA trafił kolejny pakiet komiksowy Dark Horse’a. Co tym razem nam przyniósł? Vectora, który wkracza w swą ostatnią fazę przedstawiając zakończenie na łamach serii Legacy. W sklepach pojawi się również pierwszy numer kwartalnika The Clone Wars, a także ogromne wydanie kolekcjonerskie przygód Luke’a Skywalkera.

Legacy #28: Vector # 9(12)

Po długim oczekiwaniu do serii Legacy trafił ostatni człon crossoovera Vector, aby tutaj zakończyć swą historię. Ta zmieniająca oblicze galaktyki siła przebrnęła przez trzy różne okresy, zaczynając swą opowieść około 4000 lat temu. Na trwałe odcisnęła się na wszystkich bohaterach świata Star Wars. Vector sięgnął przyszłości Gwiezdnych Wojen, by na zawsze odmienić życie potomków Skywalkera.
Dla każdego kto nigdy nie wiedział gdzie zacząć swoją przygodę z komiksami Star Wars, Vector jest dobrym wprowadzeniem do całej historii Gwiezdnych Wojen. Każdy prawdziwy fan powinien zapoznać się z tym największym wydarzeniem komiksowym 2008 roku i z najważniejszymi chwilami w historii galaktyki.
Ten odcinek Legacy otwiera ostatni rozdział Vectora, dwunastoodcinkowej historii, która zagościła w każdej z obecnie wydawanych serii: Knights of the Old Republic, Dark Times, Rebellion, a teraz Legacy.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, okładka Travis Charest, kolory Brad Anderson, tusz Dan Parsons. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Teamt na forum.
The Clone Wars Volume #1: Shipyards of Doom - TPB

Jest to komiksowa opowieść oparta na przygodach przedstawionych w nowym filmie oraz serialu telewizyjnym "The Clone Wars". Komiks jest kwartalnikiem.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunek Matt i Shawn Fillbach, kolory Ronda Pattison. Cena 7,95$, 96 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Luke Skywalker, Last Hope for the Galaxy - From Tatooine to Dark Empire - TPB

Ekskluzywne, zbiorcze wydanie największych przygód Luke'a Skywalkera z ostatnich trzydziestu lat komiksów Star Wars, dostepne w pojedynczej wersji hardcover. Oto dzieje bohatera, który ocalił galaktykę, obejmujące jego podróż z farmy wilgoci na Tatooine aż do ostatnich dni Mrocznego Imperium. Dostaniemy tu każdy komiks z udziałem Luke'a Skywalkera jaki kiedykolwiek pojawił się w tym okresie, wliczając w to pozycje wydawnictwa Marvel, jak i Dark Horse'a. Nigdy jeszcze fani nie mieli okazji mieć w swoich rękach tak obszernego i tak kompletnego komiksu, który będzie stanowił kluczową pozycję w każdej kolekcji.
Spis pierwotnych historii, które zostały przedstawione w komiksie, znajduje się poniżej *. Różni artyści. Cena 99,95$, 832 strony, twarda okładka. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
*

KOMENTARZE (7)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2008-09-17 11:11:34 Rebelscum.com

W tym tygodniu w Stanach pojawi się tylko jeden komis Star Wars. Kolejny zeszyt Knights of the Old Republic wraz z drugą częścią miniserii Vindication.

Knights of the Old Republic #33: Vindication # 2(4)

Padawan Zayne Carrick staje do konfrontacji z Jedi, którzy wrobili go w morderstwo jego dawnych przyjaciół padawanów. Zarówno on, jak i jego dawni mistrzowie, zostają zaskoczeni nieprzewidzianym odkryciem jeszcze jednego upadłego Padawana, wydającego się być oddanym sługą, który odkrywa swe mroczne intencje.
Wydarzenia zbliżają się do końca historii, która rozpoczęła się wraz z pierwszym numerem Knights of the Old Republic.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo, okładka Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, tusz Joe Pimentel. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Teamt na forum.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

SW Komiks już w sprzedaży

2008-09-16 09:49:00 Egmont Polska

Wszystkich fanów zapewne ucieszy fakt, że dziś do sprzedaży trafił, już od dawna oczekiwany, Star Wars Komiks wydawany w Polsce przez wydawnictwo Egmont.
Star Wars Komiks #1

W magazynie znalazły się takie historie jak: Czystka (Purge), Dzieci Mocy("Children of the Force wydane pierwotnie w Tales #13), Apokalipsa na Endorze ("Apocalypse Endor" wydane pierwotnie w Tales #14). Dodatkowo zamieszczono felieton poświęcony komiksom Star Wars, a także tabelkę zawierającą wszystkie komiksy Gwiezdnych Wojen wydane dotychczas w Polsce.
Scenariusz John Ostrander & Jason Hall & Christian Read, rysunki Doug Wheatley & Lucas Marangon & Clayton Henry, okładka Tsuneo Sanda, przekład Jarosław Grzędowicz oraz Maciej Drewnowski.
48 stron, cena 4,90 PLN.
Temat na forum.

KOMENTARZE (38)

Komiksy

Kolekcjonerskie wydanie komiksowe skasowane

2008-09-12 11:08:36 Dark Horse

Parę miesięcy temu świat obiegła informacja o nowej ekskluzywnej kolekcji komiksów, która składać się miała z 10 tomów, każdy w twardej okładce, a całość kosztować miała około 450 dolarów. Okazuje się, że póki co nie będzie ona jednak sprzedawana. Na forum Dark Horse redaktor odpowiedzialny za tytuły Star Wars Randy Stradley oznajmił, że wydawnictwo Hamilton zrezygnowało z wydania tej luksusowej kolekcji, ponieważ jak się okazało Hamilton liczyło na dużo większe zainteresowanie kolekcją. W tej chwili wszystkim, którzy już zdążyli zamówić kolekcję zwracane są pieniądze.
Na koniec Stradley dodał jednak, że w tej chwili zastanawiają się co zrobić z takim pomysłem, który w Dark Horse wcale nie uważa się za taki bardzo zły.

KOMENTARZE (5)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na grudzień

2008-09-11 11:40:28 Rebelscum

W grudniu Dark Horse wyda kolejne zeszyty dobrze nam już znanych tytułów. Do sprzedaży trafią nowe numery Knights of the Old Republic oraz miesięcznika The Clone Wars, a także ostatnia część dwunastoodcinkowego, wydawanego przez cały rok crossovera Vector. Dodatkowo w lutym należy spodziewać nowego kolekcjonerskiego wydania Legacy.

The Clone Wars #3: Slaves of the Republic #3(6)

Osiemdziesiąt milionów Togrutan z planety Kiros nagle zniknęło! Zadaniem Anakina Skywalkera, Obi-Wana Kenobiego oraz Togrutańskiej Padawanki Ahsoki Tano jest odnalezienie zagubionej ludności. Trop kieruje Jedi do systemu Zygerria, gdzie w przeszłości miały miejsce się wielkie aukcje niewolników, a które niedługo odbędą się na nowo z nieszczęsnymi Togrutanami w bloku aukcyjnym.
Ten nowy cykl jest uzupełnieniem telewizyjnej animowanej serii The Clone Wars.
Scenariusz Henry Gilory, rysunki i okładka Lucas Marangon, tusz Dan Parsons . Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: grudzień 2008.
Temat na forum.

Knights of the Old Republic #36: Prophet Motive #1(2)

Początek zupełnie nowej ery dla samotnika Jedi Zayne’a Carricka angażuje naszego sprytnego choć niezdarnego bohatera, jego przyjaciela Grypha i śmiałą Jarael w nową niesamowitą przygodę jaką tylko świat Star Wars potrafi zapewnić. Idealny punkt dla nowych czytelników by rozpocząć śledzenie następnej fazy życia Zayne’a w którym oczywiście coś musi pójść nie tak. Gryph ma plan aby podać się za robiącego podejrzane interesy Cheva w celu zdobycia jego nielegalnie zarobionych pieniędzy. Jednak będzie potrzebował czegoś więcej niż tylko przebrania, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo kiedy zostanie przyłapany.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo, okładka Dan Scott, kolory Michael Atiyeh . Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: grudzień 2008.
Temat na forum.

Legacy #31: Vector #12(12)

Zakończenie trwającej rok historii, która wstrząsnęła galaktyką, zrujnowała życia, a także przyniosła kilka początków, kończy się tutaj. W ostatniej części crossovera Vector Jedi zmierzą się z Sithami jak również Sithowie będą walczyć przeciwko Sithom. Darth Krayt może wreszcie zostać schwytany i pokonany w pułapce zastawionej przez Cade’a Skywalkera i mistrzyni Jedi Celeste Morne. Jednak Imperator Krayt może nie być już najpotężniejszym lordem Sith w galaktyce. Czy Cade i Celeste będą musieli zmierzyć się z kolejnym Sithem ... lub się do niego przyłączyć?
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, kolory Brad Anderson, tusz Dan Parsons. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: grudzień 2008.
Temat na forum.

Legacy Volume #5: The Hidden Temple - TPB

Cade Skywalker pragnie aby pozostawiono go w spokoju. Jednak gdy wraz z przyjaciółmi wysadza się połowę świątyni Sith, okalecza dwoje najbardziej zaufanych sług Imperatora Darta Kryata i jest się ostatnim znanym potomkiem dziedzictwa Skywalkerów, ludzie – wielu złych ludzi – zamierza podążyć śladem takiej osoby.
Odwetowe ludobójstwo Imperium na planecie Mon Calmari jest tylko niepotrzebnym dodatkiem. Cade oraz jego załoga łowców nagród zdają sobie sprawę, że coś trzeba zrobić. Gdyby tylko znalazł się ktoś kto pomógłby Cadeowi ocalić galaktykę, oraz zdjąć Sithów z jego pleców. Może na przykład grupa Jedi?
Sekrety ukrytej świątyni Jedi zostają odkryte, wraz ze szpiegiem, który kiedyś był przyjacielem.
Wydanie kolekcjonerskie zawiera historie pierwotnie wydane jako Legacy #23-24: Loyalties oraz Legacy #25-26: The Hidden Temple.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, kolory Brad Anderson, tusz Dan Parsons. Cena 15,95$, 104 strony. Premiera: luty 2009.
Temat na forum tu i tu.

KOMENTARZE (8)

Komiksy

Nowości za oceanem

2008-09-10 09:34:27 Rebelscum

Dziś swą premierę ma nowa seria komiksowa. Do sprzedaży na terenie Stanów trafił pierwszy numer The Clone Wars.

The Clone Wars #1: Slaves of the republic # 1(6)

Pierwszy z sześciu zeszytów nowej serii. Akcja serii umieszczona jest pomiędzy Atakiem Klonów, a Zemstą Sithów i jak łatwo się domyślić skupia się na legendarnych Wojnach Klonów. Spotkamy tu kilku dobrze znanych Jedi: Obi-Wana Kenobiego, Anakina Skywalkera, Mistrza Yodę, Mistrza Mace Windu i wielu innych, wśród których pojawią się także nowe postacie, aby wspólnie zjednoczyć się w walce w obronie prawdziwego ducha Republiki.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Scott Hepburn, okładka Dave Filoni, tusz Dan Parsons. Cena 2,99$, 40 stron. Przykładowe plansze znajdziecie tutaj.
Temat na forum.

KOMENTARZE (15)

Komiksy

Star Wars Komiks - okładka oraz słowo od wydawcy

2008-09-08 18:30:54 Egmont Polska

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont otrzymaliśmy materiały promocyjne dotyczące nowego magazynu Star Wars Komiks. Poniżej możecie zapoznać się z okładką oraz nadesłanymi informacjami, których część mieliśmy okazję ujawnić już wcześniej.

Star Wars Komiks

Miesięcznik Star Wars Komiks pojawi się w sprzedaży 16 września. Pismo zaprezentuje historie komiksowe ukazujące różne epoki i wydarzenia ze świata Star Wars. Tytuł adresowany jest do chłopców w wieku 9 - 12 lat, ale z pewnością zadowoli niejednego zapalonego fana Gwiezdnych Wojen!
Objętość 44+4 (w tym jedna strona reklamowa), format 17x26 cm, cena 4,90 PLN.

O piśmie

Każdy numer przedstawia trzy opowieści komiksowe, atrakcyjne zarówno fabularnie, jak i graficznie, a przy tym stanowiące zamknięte całości. Historie nie zostały podzielone na odcinki dzięki czemu czytelnik, który zakupi pojedynczy egzemplarz, otrzyma samoistną lekturę. Bohaterem każdego wydania jest postać znana z filmów, np. Darth Vader, Darth Maul, Han Solo czy Boba Fett.
W komiksie Star Wars materiały redakcyjne zajmują tylko dwie kolumny – resztę wypełniają stripy. Na drugiej stronie okładki znajduje się artykuł wstępny wraz z wykresem chronologii świata Star Wars. Wykres pokazuje komiksy w historii uniwersum, również względem filmów. Czytelnicy znajdą tu także krótkie zapowiedzi zamieszczonych historii. Na trzeciej stronie okładki umieszczony jest artykuł, opisujący wybrany aspekt świata Gwiezdnych Wojen. W pierwszym numerze jest to tekst o komiksach Star Wars.

KOMENTARZE (38)

Komiksy

Karmazynowe Imperium III - jednak nie

2008-09-07 12:51:34 Dark Horse

Kilka dni temu podawaliśmy informację, w której Mike Richardson zapowiadał wydanie trzeciej części Karmazynowego Imperium. Wygląda na to, że na razie nic z tego nie wyjdzie.
Randy Stradley na forum Dark Horse'a wprawdzie przyznał, że rozmawiał z Richardsonem na temat kontynuacji tego komiksu, jednak jego historię miał napisać wybrany scenarzysta. Po dwóch tygodniach Mike zdecydował, że lepiej aby on wraz Randym napisali tę opowieść. Redaktor Dark Horse'a napisał, że w najbliższej dającej się przewidzieć przyszłości nie ma czasu zajmować się tą historią i szczerze mówiąc po tylu latach nie jest nią nawet zainteresowany. Co więcej obecnie w harmonogramie wydawniczym nie jest przewidziany żaden projekt związany z Karmazynowym Imperium, nie wykonywano rónież żadnych prac w tym kierunku.
Wygląda na to, że zapowiedzi Mike Richardsona były więcej niż przedwcześnie, a fanom nie pozostaje nic innego jak mieć nadzieję, że komiks ujrzy kiedyś światło dzienne.
KOMENTARZE (14)

Komiksy

Dziedzictwo w październiku w Polsce

2008-09-05 10:41:00 Aleja Komiksu

Kilka tygodni temu informowaliśmy o powrocie wydawnictwa Egmont do wydawania komiksów spod znaku Star Wars. Na sieci pojawiła się zapowiedź październikowego pakietu tego wydawnictwa. Wśród wielu pozycje jest również komiks z Gwiezdnych Wojen

Dziedzictwo tom #1: Złamany

Komiksowa kontynuacja „Gwiezdnych wojen” – znanej serii filmowej George’a Lucasa.
Od wydarzeń opowiedzianych w „Powrocie Jedi” minęło ponad sto lat. W kosmosie pojawiło się nowe zło, które rozbija odrodzone Imperium i dąży do zniszczenia ostatnich spośród Jedi. Choć ich moc słabnie, Jedi trzymają się ostatecznej nadziei związanej z Cade’m Skywalkerem, spadkobiercą swego rodu. Ten jednak zmaga się z własną przeszłością, odrzuca tożsamość Jedi, staje się bezdusznym łowcą nagród, którego nie interesuje wypełnienie jakichkolwiek misji.
Komiks oryginalnie został wydany jako Legacy #1-3,5-7: Broken przez wydawnictwo Dark Horse.
Historia John Ostrander i Jan Duursema, scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, okładka Adam Hughes, kolory Brad Anderson, tusz Dan Parsons. Cena 39,00 zł, 144 strony. Premiera: październik 2008. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.

KOMENTARZE (35)

Komiksy

SW Komiks - okładka

2008-09-01 18:28:53 ICO

Koledzy z ICO podali ciekawą informację. W informatorze konwentowym z Polconu 2008 znalazła się reklama nadchodzącego miesięcznika Star Wars Komiks. Na reklamie widnieje okładka autorstwa Tsenuo Sandy do pierwszego numeru. Magazyn od 16 września ma się znaleźć w sprzedaży w kioskach oraz salonach Empiku. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszych poprzednich newsach tu i tu. Jak na razie nie wiadomo jakie historie zostaną zawarte w nowym magazynie. Obok znajduje się skan reklamy zawartej we wspomnianym informatorze.
KOMENTARZE (31)
Loading..