TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

TCW - komiks online

2009-01-30 10:01:48 StarWars.com

W sieci pojawiło się kolejne komiksowe wprowadzenie już do piętnastego odcinka serialu TCW. Autorem scenariusza do mroźnej historii pt. "Cold Snap" jest tradycyjnie Pablo Hidalgo, rysunki jednak tym razem wykonał Jeffrey Carlisle. Z najnowszym odcinkiem możecie się zapoznać w tym miejscu.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Nowości komiksowe za oceanem

2009-01-28 08:12:42 rebelscum.com

Dzisiejszy dzień przynosi nam nowe komiksy. Do sprzedaży trafił nowy zeszyt Legacy będący pierwszą częścią dwuodcinkowej historii, a także kolekcjonerskie wydanie crossovera "Vector" skupiające w sobie dwa pierwsze rozdziały tej opowieści, której wydarzenia pierwotnie zostały przedstawione na łamach serii Knights of the Old Republic oraz Dark Times.

Legacy #32: Fight Another Day #1(2)

Program Dartha Krayta polegający na eksterminacji rasy Mon Calamari jest nadal kontynuowany i tylko komandosi Mon Cal stoją pomiędzy uciekającym społeczeństwem, a pewną zagładą. Jednak teraz naukowcy Sithów mają nowa broń przeciwko której komandosi są bezsilni.
Mając do wyboru pozwolić uchodźcom na wymarcie, a poświęceniem siebie w daremnej akcji powstrzymania wroga, komandosi zwracają się do niespodziewanego i niechętnego źródła pomocy.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Omar Francia, kolory Brad Anderson . Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.

Vector Volume #1 - TPB

"Vector" wydarzenie, którego następstwa wpłynęły na każdą erę i każdego bohatera świata Star Wars, zaczynaja się tutaj! W pierwszym rozdziale składającym się z czterech części cyklu "Knights of the Old Republic" straszliwa wizja sięgająca daleko w przyszłość, alarmuje sekretne Zgromadzenie Jedi. Aktywują operatywną Celeste Morne. Ona natyka się na potworne zagrożenie, starożytny artefakt Sith, armie Mandalorian i Zayne'a Carricka, Padawana oskarżonego o morderstwo swoich przyjaciół.
Następnie ponad 4000 lat w przyszłość, w drugim rozdziale składającym się z dwóch części cyklu "Dark Times" wkroczy w okres bezpośrednio następujący po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Nieszczęśliwie niedopasowana załoga statku Uhumele zostaje rzucona na drogę Darta Vadera oraz starożytnej mistrzyni Jedi, Celeste! To spotkanie będzie miało ogromne konsekwencje zarówno dla Sitha jak i przemytników…
Scenariusz John Jackson Miller i Mick Harrison, rysunki Scott Hepburn, Douglas Wheatley oraz Dave Ross, kolory Michael Atiyeh and i McCaig, tusz Joe Pimentel i Dan Parsons, okładka Travis Charest. Cena 17,95$, 144 strony. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum tu i tu.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

TCW - komiks online

2009-01-22 12:26:51 StarWars.com

Przed nami kolejna część webkomiksu, będąca wprowadzeniem tym razem do czternastego odcinka serialu TCW. Autorem scenariusza do komiksu pt. "Neighbors" jest Pablo Hidalgo, rysunki z kolei wykonała Katie Cook. Z najnowszym odcinkiem możecie się zapoznać w tym miejscu.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2009-01-21 14:54:52 Rebelscum

W USA w sprzedaży pojawił się nowy komiks. Tym razem jest do druga część historii pt. "Prophet Motive" wchodząca w skład serii Knights of the Old Republic.


Knights of the Old Republic #37: Prophet Motive #2(2)

Nowe życie byłego padawana Zayna Carricka zmienia się na gorsze, gdy nieudany przekręt ściąga na jego przyjaciół śmiertelne tarapaty!
Oszukiwanie w przestępczych transakcjach na Metellos 3 wydaje się być niegroźnym zajęciem dla przyjaciół Zayne’a Jarael i Rohlan, przynajmniej dopóki nie staną się jej ofiarami. Teraz więzieni przez galaktyczny syndykat zbrodni, Jarael i Rohlan muszą znaleźć sposób by przeżyć wystarczająco długo, aby Zayne współdziałając ze swym towarzyszem Gryphem uratowali ich.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo, okładka Dan Scott, kolory Michael Atiyeh . Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Jawa Force #2 – fanowski komiks

2009-01-19 19:42:57 Strid


Dziś prezentujemy kolejną część fanowskiego komiksu pt. "Jawa Force". Komiks ten powstał wysiłkiem grupy miłośników Star Wars w latach 1997-2002, a zamieszczany był pierwotnie na TheForce.Net. Natomiast jego przekładem na język polski zajął się Strid.
Drugą część "Jawa Force" można pobrać bezpośrednio z tego miejsca.
Wszyscy, którzy przegapili część pierwsza znajda ją tutaj.
Kolejny odcinek już za dwa tygodnie.
KOMENTARZE (16)

Komiksy

TCW - komiks online

2009-01-15 22:39:06 StarWars.com

W sieci pojawiła się kolejna część webkomiksu, będąca wprowadzeniem już do trzynastego odcinka serialu TCW. Autorem scenariusza do komiksu pt. "Headgames" jest jak zawsze Pablo Hidalgo, rysunki tym razem wykonał jednak Thomas Hodges. Z nowym odcinkiem możecie się zapoznać w tym miejscu.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

SW Komiks 1/2009 - w sprzedaży

2009-01-15 10:15:18 Egmont

Od dzisiejszego dnia w sprzedaży powinien znaleźć się nowy numer magazynu SW Komiks. Noworoczny zeszyt zawiera cztery, zamiast jak dotychczas trzech historii. Zmieniła się również cena, która od teraz będzie wynosiła 5,90 zł.

Star Wars Komiks 1/2009 (5)

"Cienie i światło" (Shadows and Light, Tales #23) - Rada Jedi odkrywa obecność krwiożerczych terentateków na planecie Korriban. Wysyła troje Jedi, by się z nimi rozprawili, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Scenariusz Joshua Ortega, rysunki Dustin Weaver, kolory Michael Atiyeh .

"Uczeń" (The Apprentice, Tales #17) - Komiks Sith pośród cieni w jednym z poprzednich numerów ukazywał trudny los adeptów Jedi. Ta historia udowadnia, że uczniowie Sithów też nie mieli lekkiego życia. Scenariusz Mike Denning , rysunki David Nakayama , tusz Greg Adams, kolory Peter Dawes .

"Rutyna" (Routine, Tales #2) - Zanim Han Solo został bohaterem Rebelii, miał już bardzo bogaty życiorys. W tej historii pilotuje korwetę, którą zatrzymuje imperialny okręt. Scenariusz Tony Isabella, rysunki John Nadeau, tusz Jordi Ensign, kolory Dave Nestelle.

"Mroczne widma" (Phantom Menaces, Tales #17) - Luke Skywalker spotyka mrocznego przeciwnika, z którym na pozór nigdy nie powinien się zetknąć. Scenariusz Joe Casey, rysunki Francisco Paronzini, kolory Dave Nestelle.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron.
Temat na forum.
KOMENTARZE (27)

Komiksy

Komiksowe wieści

2009-01-14 21:38:45 Dark Horse i Aleja Komiksu

Chociaż dziś nie ukazały się żadne nowe komiksy, w sieci pojawiło się kilka informacji na ich temat.

Na stronie wydawnictwa Dark Horse, Randy Stradley oznajmił, że w związku z pozytywnym odbiorem komiksowej serii The Clone Wars, wydawca postanowił nieco zmienić plan wydawniczy i dodać do niego kolejne pozycje powiązane z telewizyjnym serialem. W planie jest sześć nowych numerów. Stradley dodał, że otrzymał już nawet scenariusz do siódmej części The Clone Wars, autorstwa Henry’ego Gilroy’a i Stevena Melchinga, będącego początkiem trzyczęściowej historii zatytułowanej "In the Service of the Republic".
Dodatkowo w TCW #7 czytelnicy spotkają znaną z oryginalnej trylogii postać, a mianowicie majora Kendala Ozzela.

W związku z niedawnym ukazaniem się na Myspace Dark Horse Presents, komiksu "Blue Harvest" pojawiły się liczne prośby o opublikowanie tej pozycji w wersji papierowej. Dark Horse’a przychyliło się do tej propozycji. Jak powiedział Randy Stradley na forum strony wydawnictwa, jak tylko druga cześć tego komiksu zostanie udostępniona na Myspace, w niedługim czasie do sprzedaży trafi Dark Times "Blue Harvest" #0. W tym specjalnym numerze oprócz szesnasto stronnicowej historii, tym razem przedstawionej w wersji czarnobiałej, znajdą się prace Douga Wheatley’a - szkice oraz projekty postaci, które w przeciwnym wypadku nie ujrzałyby światła dziennego.
Wszystkich zainteresowanych pracami rysownika zachęcam do odwiedzenia jego bloga.

Dodatkowo Stradley obiecał dostarczyć dwie istotne informacje, które zostaną ogłoszone początkiem lutego na New York Comic-Conie, a później zostaną zamieszczone na stronie wydawnictwa. Do tego czasu fani będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Natomiast w Polsce, na forum wydawniczym Alei Komiksu, redaktor Egmontu Tomasz Kołodziejczak, odpowiadając na pytania czytelników dostarczył kilku informacji potwierdzających stare doniesienia.
- wydawnictwo nie planuje na razie wzbogacać swojej oferty dotyczącej gwiezdnych wojen ponad obecnie wydawane pozycje, ewentualne nowe informacje na ten temat pojawią się nie wcześniej niż w lipcu,
- Egmont nie przewiduje żadnych reedycji komiksów ze świata SW wydanych dotychczas w Polsce. "Jest zbyt wiele nowych tytułów do pokazania polskiemu czytelnikowi".
KOMENTARZE (21)

Komiksy

TCW - komiks online

2009-01-08 23:16:31 StarWars.com

Jest już dostepna nowa część webkomiksu, tym razem będącego wprowadzeniem do dwunastego odcinka serialu TCW. Autorem scenariusza do komiksu pt. "Switch" jest Pablo Hidalgo, z kolei rysunki wykonała Katie Cook. Nowy odcinek można przeczytać w tym miejscu.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Dark Times: Blue Harvest #1 online

2009-01-07 22:57:30 Myspace Dark Horse Presents

Jakiś czas na łamach Bastionu informowaliśmy o powrocie serii Dark Times. Powrót dobrze znanego cyklu miał zostać poprzedzony dwuczęściową historią wprowadzającą czytelnika do nowych przygód Dassa Jennira, które trafią do sprzedaży od kwietnia. Dziś w sieci zamieszczono pierwszą część tej opowieści pt. "Blue Harvest”. Komiks, składający się z ośmiu stron zamieszczono na Myspace Dark Horse Presents, gdzie jest dostępny bezpłatnie i można go przeglądać bezpośrednio w tym miejscu. Drugi odcinek planowany jest na pierwszą środę przyszłego miesiąca.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory David McCaig.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na kwiecień

2009-01-07 22:11:34 StarWars.com

Na oficjalnej pojawiły się zapowiedzi nowych komiksów. W kwietniu do sprzedaży trafią nowe numery The Clone Wars, KOTORa i Legacy. Jednak to nie wszystko. Po długiej przerwie powróci seria Dark Times z nowa historią zatytułowaną "Blue Harvest". O powrocie Dark Timesa wspominaliśmy już na łamach Bastionu tutaj i tutaj. Ponadto w czerwcu kolekcjonerzy wydań zbiorczych mogą spodziewać się "Vectora" zawierającego sześć ostatnich odcinków tego crossovera.

The Clone Wars #5: Slaves of the Republic # 5(6)

Anakin Skywalker ponownie został niewolnikiem! Jednak nie jest on zwykłym niewolnikiem – a osobistą maskotką pięknej królowej Zygerri, Miraj. Podczas próby niedopuszczenia do sprzedania milionów mieszkańców Togruta w niewolę na Zygerriańskiej aukcji, rycerze Jedi Anakin, Obi Wan i padawanka Ashoka sami zostają niewolnikami. W niewoli Jedi odkrywają, że dostawcami wznowionego niedawno handlu niewolnikami są hrabia Dooku i Separatyści.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Scott Hepburn, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wigwam, okładka Brian Kalin O'Connell. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: kwiecień 2009.
Temat na forum.

Dark Times #13: Blue Harvest # 1(5)

Podejmując historię w miejscu gdzie pozostawiono ją w komiksie opublikowanym na Myspace Dark Horse Presents, Dass Jennir rozpoczyna swoją pierwszą pracę od momentu zniszczenia zakonu Jedi tylko po to aby odkryć, że opis pracy jaki otrzymał nie do końca odpowiada rzeczywistości. Stawianie czoła wielkim wyzwaniom to norma dla Jedi, ale Jennir nie jest już Jedi i jego miecz świetlny musi pozostać ukryty.
Tymczasem Darth Vader powraca na Coruscant gdzie musi spotkać się ze swoim mistrzem i zmierzyć z konsekwencjami wydarzeń przedstawionych w crossoverze "Vector".
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Doug Wheatley, kolory Dave McCaig. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: kwiecień 2009.
Temat na forum.

Knights of the Old Republic #40: Dueling Ambitions # 2(3)

Zayne bierze udział w niebezpiecznych zawodach, a jego partnerem jest Aubin - niedoświadczony syn wielkiego wojownika. Zayne musi się upewnić, że jego partner przetrwa pojedynki i dotrwa do ostatniej rundy. Na dodatek nie wie nawet dlaczego Aubin bierze udział w bitwach. Taki stan rzeczy utrzymuje się do momentu kiedy Jarael odkrywa, że pojedynkami sportowymi kieruje system oparty na niewolnictwie, który dostarcza wojowników.
Jarael, Gryph, Rohlan i Zayne muszą ocalić Aubina i ujawnić jakie okropieństwa kryją się za pojedynkami.
John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Daryl Mandryk. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: kwiecień 2009.
Temat na forum.

Legacy #35: Storms # 2(2)

Skutki bitwy o Had Abbadon zaczynają być odczuwalne w całej galaktyce. Na Coruscant, moffowie Nyna Calixte i Morlish Veed rozważają nowiny i zastanawiają się jakie mają one znaczenie dla ich planów przejęcia władzy w Imperium, podczas gdy po drugiej stronie galaktyki zdetronizowany Imperator Roan Fel boleje nad tym co stracił.
Tymczasem "Bantha" Rawk pomaga Cadeowi w realizacji niebezpiecznego planu uratowania przyjaciela. Zakończenie "Storms" wyznaczy nową drogę dla Legacy, gdzie galaktyka narodzi się na nowo … po raz kolejny.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: kwiecień 2009.
Temat na forum.

Vector Volume #2 - TPB

"Vector" to historia składająca się z czterech rozdziałów, której następstwa wpłynęły na każdą erę i każdego bohatera świata Star Wars. W części trzeciej (Rebellion #15-16) Luke Skywalker i księżniczka Leia muszą uporać się z Vectorem kiedy ten stanie im na drodze i zmieni galaktykę. Na mrocznej powierzchni opustoszałego księżyca, Luke spotyka pierwszego Jedi od czasu Obi-Wana Kenobiego, tylko po to aby zdać sobie zbyt późno sprawę, że Celeste Morne dalece różni się od jego starego mentora - kontorlowana przez Talizman Muur i rozwścieczona przez Dartha Vadera!
Następnie po 135 latach, w finałowym rozdziale (Legacy #28-31) Cade Skywalker planuje zabić Imperatora Dartha Krayta przy pomocy "sekretnej broni" czyli Celeste Morne – rycerza Jedi Starej Republiki, posiadającej potężny talizman Muur, który być może sprawuje nad nią władze. Cade i Celeste odmienią losy galaktyki, na lepsze bądź na gorsze.
Scenariusz Rob Williams i John Ostrander, rysunki Dustin Weaver i Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wil Glass i Brad Anderson, okładka Travis Charest. Cena 17,95$, 144 strony. Premiera: czerwiec 2009.
Temat na forum tu i tu.

KOMENTARZE (17)

Komiksy

SW Komiks 1/2009 - zapowiedź

2009-01-06 16:16:20 Egmont

W przyszłym tygodniu (15 stycznia) do kiosków i salonów prasowych trafi nowy numer miesięcznika Star Wars Komiks. W najnowszym komiksie można spodziewać się, zamiast jak dotychczas trzech, czterech nowych historii. Nie jest to jednak jedyna zmiana. Od nowego roku cena SW Komiks będzie wynosiła 5,90 zł.

Star Wars Komiks 1/2009 (5)

"Cienie i światło" (Shadows and Light, Tales #23) - Rada Jedi odkrywa obecność krwiożerczych terentateków na planecie Korriban. Wysyła troje Jedi, by się z nimi rozprawili, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Scenariusz Joshua Ortega, rysunki Dustin Weaver, kolory Michael Atiyeh .

"Uczeń" (The Apprentice, Tales #17) - Komiks Sith pośród cieni w jednym z poprzednich numerów ukazywał trudny los adeptów Jedi. Ta historia udowadnia, że uczniowie Sithów też nie mieli lekkiego życia. Scenariusz Mike Denning , rysunki David Nakayama , tusz Greg Adams, kolory Peter Dawes .

"Rutyna" (Routine, Tales #2) - Zanim Han Solo został bohaterem Rebelii, miał już bardzo bogaty życiorys. W tej historii pilotuje korwetę, którą zatrzymuje imperialny okręt. Scenariusz Tony Isabella, rysunki John Nadeau, tusz Jordi Ensign, kolory Dave Nestelle.

"Mroczne widma" (Phantom Menaces, Tales #17) - Luke Skywalker spotyka mrocznego przeciwnika, z którym na pozór nigdy nie powinien się zetknąć. Scenariusz Joe Casey, rysunki Francisco Paronzini, kolory Dave Nestelle.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron.
Temat na forum.
KOMENTARZE (42)

Komiksy

Jawa Force – fanowski komiks

2009-01-05 18:46:38 Strid


Dziś na łamach naszego serwisu mamy przyjemność zaprezentować Wam prawdopodobnie pierwszy i najlepszy komiks internetowy stworzony przez fanów Star Wars czyli "Jawa Force". Komiks ten powstał wysiłkiem grupy miłośników Star Wars w latach 1997-2002, a zamieszczany był pierwotnie na TheForce.Net. Co więcej "Jawa Force" jest już dostępny w naszym języku, dzięki jednemu z polskich fanów, który przygotował przekład, a także uzyskał zgodę na zamieszczenie tego komiksu na naszej stronie. Dzięki Strid ;).

Pierwszą część noszącą tytuł "Nigdy nie wkurzaj Jawy" możecie pobrać bezpośrednio z tego miejsca. Kolejny odcinek już za dwa tygodnie.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

TCW - komiks online

2009-01-03 12:08:59 StarWars.com

W sieci pojawiła się kolejna odsłona webkomiksu stanowiącego wstęp do jedenastego odcinka serialu TCW. Autorem scenariusza do komiksu pt. "Bait" jest Pablo Hidalgo, rysunki natomiast tym razem wykonał Grant Gould. Z komiksem możecie zapoznać się w tym miejscu.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Nowości komiksowe w nowym roku

2009-01-02 10:44:37 Rebelscum

Przed nami nowy rok, a więc i czas najwyższy na nowe komiksy Star Wars. Do sprzedaży na terenie USA trafił nowy zeszyt Legacy, a w nim finał największego komiksowego wydarzenia 2008 roku. Jest to ostatnia część crossovera "Vector", który towarzyszył fanom przez cały rok. Kolejne odcinki "Vectora" ukazywały się od stycznia mniej więcej co miesiąc, goszcząc kolejno na łamach takich serii jak: Knights of the Old Republic, Dark Times, Rebellion i Legacy.

Legacy #31: Vector #12(12)

Zakończenie trwającej rok historii, która wstrząsnęła galaktyką, zrujnowała życia, a także przyniosła kilka początków, kończy się tutaj. W ostatniej części crossovera Vector Jedi zmierzą się z Sithami jak również Sithowie będą walczyć przeciwko Sithom. Darth Krayt może wreszcie zostać schwytany i pokonany w pułapce zastawionej przez Cade’a Skywalkera i mistrzyni Jedi Celeste Morne. Jednak Imperator Krayt może nie być już najpotężniejszym lordem Sith w galaktyce. Czy Cade i Celeste będą musieli zmierzyć się z kolejnym Sithem ... lub się do niego przyłączyć?
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, kolory Brad Anderson, tusz Dan Parsons. Cena 2,99$, 40 stron. Preview jest dostępne tutaj.
Temat na forum.
KOMENTARZE (23)
Loading..