TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Nowy strip komiksowy TCW

2009-10-30 13:22:58 StarWars.com

Niektórzy z Was na pewno wiedzą, że w Wielkiej Brytanii nakładem wydawnictwa Titan ukazuje się magazyn Star Wars. Można w nim znaleźć m.in. plakaty, puzzle, różnego rodzaju gry, nowinki i artykuły, a nawet darmowe upominki najczęściej w postaci zabawek. Przede wszystkim jednak w każdym numerze znajdują się komiksy, które wcześniej ukazały się już w Stanach nakładem wydawnictwa Dark Horse. Tutaj jednak szykuje się pewna zmiana.

W najbliższym numerze, który trafi do sprzedaży 12 listopada, pojawi się zupełnie nowy, dotąd nie publikowany trzydziesto dwu stronnicowy komiks, zawierający cztery niezależne opowieści, każda po osiem stron. Scenariusz do tych historii przygotowali Tom DeFalco (Spider-Man), Robin Etherington (Monsters vs. Aliens, Monkeynuts) i Rik Hoskin (Disney Comics), natomiast autorami rysunków są Andrés Ponce (Teenage Mutant Ninja Turtles) i Tanya Roberts. Komiksowe stripy będą związane z tematyką The Clone Wars i najprawdopodobniej będzie można je znaleźć również w kolejnych numerach brytyjskiego magazynu Star Wars. Tymczasem prezentujemy dwie przykładowe plansze zapowiadanego komiksu.


KOMENTARZE (10)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2009-10-28 07:46:35 Rebelscum.com

Na półki sklepowe w Stanach trafił nowy zeszyt cyklu Legacy. Najnowszy numer przedstawia pojedynczą historię, w której pojawią się Mandalorianie.

Legacy #41: Rogue's End

Zadaniem Eskadry Łotrów Galaktycznego Sojuszu jest ratunek grupy uchodźców Mon Calamari, jednak Łotry mogą być zmuszeni do odwrotu, gdy zarówno Sithowie jak i mandaloriański łowca nagród wywołają komplikacje. Jeden z pilotów eskadry, Hondo Karr, zajmie się głównym etapem w tej ryzykownej misji, z której przynajmniej jeden z Łotrów nie powróci …
Scenariusz John Ostrander, rysunki Kajo Baldisimo, tusz Dan Parsons, kolory Jesus Aburto, okładka Sean Cooke. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #18

2009-10-24 12:37:53 SWTOR.com


Na stronie www.swtor.com jest już dostępny kolejny odcinek komiksu "The Old Republic: Threat of Peace". Tym razem jest to dziewiąta część drugiego aktu. Trzy nowe strony komiksu będącego promocją gry, przygotowywanej przez BioWare i LucasArts, znajdziecie w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 2: Nowy Galaktyczny Porządek
Oszustwo Imperium Sithów pozostawiło Coruscant w gruzach i zmusiło Republikę do przyjęcia niekorzystnych warunków traktatu na Coruscant. Pomimo rozczarowania, przywódcy senatu i Jedi nie mają złudzeń - traktat ma kluczowe znaczenie dla przetrwania Republiki. W celu zapewnienia szybkiego i uporządkowanego wycofania się z gwiezdnych systemów przekazywanych Imperium, rada Jedi wysłała swoich najlepszych i najzdolniejszych rycerzy do Odległych Rubieży na pokładzie statku dyplomatycznego, Envoy. Niestety, misja zakończyła się klęską, gdy wybuchła niezrozumiała bitwa pomiędzy Envoy a imperialnym statkiem transportowym w drodze do Korriban. W następstwie bitwy, Envoy został zniszczony, a młoda Jedi Satele Shan pozostawiona w kapsule ratunkowej w zapadłym systemie gwiezdnym …

Kolejny odcinek ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2009-10-21 08:15:11 Rebelscum.com

Od dzisiejszego dnia w Stanach można nabyć czterdziesty szósty zeszyt oraz siódmy tom wydania zbiorczego serii Knights of the Old Republic. Przypominamy, że sam cykl niedługo zostanie zamknięty wraz z wydaniem ostatniego, piędziesiątego numeru.
Knights of the Old Republic #46: Destroyer # 2(2)

Pojmany przez niewolniczą organizację Crucible, Zayne Carrick dowiaduje się, że w przeszłości Jarael jest znacznie więcej do odkrycia niż ona sama ujawniła. Szczególnie, że Chantique chce wyrównać rachunki i użyć w tym celu Zayne’a.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Jim Pavelec. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Knights of the Old Republic Volume #7: Dueling Ambitions - TPB

Były padawan i uciekinier, Zayne Carrick, kieruje swoje życie w zupełnie nowym kierunku. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem, mistrzem oszustwa Gryphem, piękna, odważną i tajemniczą Jarael oraz byłym mandaloriańskim wojownikiem Rohlanem, nasz nie pozbierany, a jednak uroczy bohater jest gotowy wdać się w przygody jakie są możliwe tylko w świecie Star Wars. W "Prophet Motive" (KOTOR #36-37) z pozoru mało zyskowne oszustwo idzie źle, w "Faithful Execution" (KOTOR #38) spotkamy statek widmo i robota renegata, a w "Dueling Ambitions" (KOTOR #39-41) znajdziemy zawody sportowe oraz wyścigi z dużą prędkością.
Nowa kolekcja komiksów Knights of the Old Republic jest początkiem nowej ery dla naszych bohaterów.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching i Bong Dazo oraz Dean Zachary, kolory Michael Atiyeh, okładka Dan Scott . Cena 18,95$, 144 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum tu, tu oraz tu.

KOMENTARZE (14)

Komiksy

"The Clone Wars: Act on Instinct"

2009-10-16 19:27:25 StarWars.com

Na oficjalnej pojawiła się nowa część webkomiksu pt. "The Clone Wars: Act on Instinct". Komiks towarzyszy telewizyjnemu serialowi jednak w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu nie jest on wprowadzeniem do kolejnych odcinków lecz stanowi odrębną całość. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.
Z najnowszą odsłoną “The Clone Wars: Act on Instinct” możecie zapoznać się w tym miejscu. Scenarzystą komiksu jest Pablo Hidalgo, natomiast rysunkami zajmują się Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle i Daniel Falconer.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

SW Komiks #14 w sprzedaży

2009-10-16 07:56:43 Egmont Polska

Przyszedł czas na kolejny numer miesięcznika pełnego gwiezdnowojennych opowieści. Tym razem jest to jednak zeszyt jubileuszowy. Jeżeli zsumujecie dotychczasowe wydania Gwiezdne Wojny Komiks oraz Star Wars Komiks to wynikiem będzie dwudziesty piaty numer, który od dzisiejszego dnia znajduje się w sprzedaży.
Star Wars Komiks 10/2009 (14)

"Wskrzeszony" (Resurrection, Tales #9) - Darth Maul – Mroczny Lord Sithów, uczeń Dartha Sidiousa, zginął na 32 lata przed bitwą o Yavin z ręki Obi-Wana Kenobiego. Darth Vader – Mroczny Lord Sithów, uczeń Dartha Sidiousa, już po śmierci Maula wybrany na ucznia Obi-Wana, późniejszy uczestnik bitwy o Yavin. Pojedynek między tymi dwiema postaciami wydaje się nieprawdopodobny, a jednocześnie stanowi niezmierną gratkę dla fanów Star Wars. Magazyn Star Wars Insider umieścił go na liście dwudziestu najbardziej pamiętnych momentów z Expanded Universe (czyli wszystkich pozafilmowych oficjalnych materiałów Star Wars). Scenariusz Ron Marz, rysunki Rick Leonardi, tusz Terry Austin, kolory Raul Trevino, okładka Jon Foster.
"Jądro ciemności" (Heart of Darkness, Tales #16) - Na ponad 700 lat przed spotkaniem Luke’a Skywalkera z Yodą na planecie Dagobah, grupa Jedi rusza w pościg za garstką Mrocznych Jedi. Jednym z uczestników pościgu jest Minch, przedstawiciel tej samej rasy, co Yoda. W pogoni za Mistrzem Mrocznych Jedi trafia właśnie na Dagobah. Ciekawa graficznie komiksowa historia, której tytuł nawiązuje do powieści Josepha Conrada, pokazuje, dlaczego na tej właśnie planecie powstało skupisko Mocy. Scenariusz Paul Lee, rysunki Paul Lee i Brian Horton.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski. Cena 5,90 zł, 64 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (22)

Komiksy

Komiksowy The Old Republic na papierze

2009-10-15 12:29:40 ICV2.com


Wczoraj informowaliśmy Was o zbliżającym, się zakończeniu komiksowego cyklu Knights of the Old Republic. Ta smutna wiadomość została ogłoszona na Comic-Conie w Baltimore. Nie jest to jednak jedyny news jaki podano do informacji publicznej na tej imprezie.

Wydawnictwo Dark Horse w pierwszych miesiącach przyszłego roku zamierza wypuścić na rynek zbiorcze wydanie webkomiksu The Old Republic. Będzie to dokładnie ta sama historia, która od lutego 2009 r. regularnie ukazuje się na oficjalnej stronie gry (swtor.com) do której nawiązuje ten komiksowy projekt. Twórcami komiksu The Old Republic są scenarzysta Rob Chestney i rysownik Alex Sanchez, a także Michael Atiyeh nakładający kolory. Z samym komiksem możecie się zapoznać bezpłatnie w tym miejscu.
KOMENTARZE (16)

Komiksy

Koniec komiksowego KOTORa

2009-10-14 14:17:36 TheForce.net

Na Comic-Conie w Baltimore ogłoszono informację dotyczącą zamknięcia komiksowego Knights of the Old Republic. Seria, która debiutowała w styczniu 2006 r. zostanie zakończona wraz z numerem #50 będącym finałem czteroczęściowej miniserii pt. "Demon".

Scenarzysta całego cyklu, John Jackson Miller na swoim blogu napisał, że prace nad punktem kulminacyjnym, a zarazem wielkim finałem KOTRa trwają już od pewnego czasu. W ostatnim numerze powinny znaleźć się odpowiedzi na wszystkie pytania postawione dotychczas w serii. Jakie będą dalsze losy Zayne’a Carricka, Grypha, pięknej Jarael oraz innych bohaterów poznanych w KOTORze? Na razie nic na ten temat nie powiedziano, jednak J.J. Miller zaznaczył, że był to dopiero jeden rozdział ich historii i nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość.

Dodatkowo scenarzysta dodał, że pracuje już nad nowym projektem, na którego temat nie może jeszcze zdradzić żadnych szczegółów. Być może będzie to nowa, regularnie ukazująca się komiksowa seria Star Wars, która zajmie miejsce KOTORa w planie wydawniczym Dark Horse’a. Więcej wiadomości na ten temat powinno pojawić się już wkrótce.

Zapraszamy do dyskusji dotyczącej zakończenia serii Knights of the Old Republic na naszym forum.
KOMENTARZE (27)

Komiksy

Nowości komiksowe w USA

2009-10-14 11:57:27 Rebelscum.com i comicshoplocato

Czas na kolejne nowości komiksowe. Do sprzedaży w Stanach trafił zerowy numer Invasion, będący wprowadzeniem do całego cyklu. Na tym jednak nie koniec ponieważ kilka dni temu, na amerykańskim rynku pojawił się także darmowy komiks wydawnictwa Dark Horse, wydany specjalnie z okazji zbliżającego się święta Halloween, który dołączany jest przy zakupie innych komiksów SW.
Invasion #0

Armada Yuuzhan Vongów wkroczyła do odległej galaktyki, a jej celem jest bezbronna planeta Artorias. Ostatnią nadzieją tego świata jest załoga maleńkiego statku znajdującego się na drodze armady...
Po raz pierwszy w druku komiks zawierający rozdziały wprowadzające do Invasion, które pierwotnie pojawiły się na StarWars.com. Jednak nie jest to tylko zbiór materiałów, które ukazały się online! Zespół pracujący nad serią wplótł do historii dodatkowe sześć stron pełnych nowej akcji!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Dave Dorman . Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Star Wars Halloween Special

W święto Halloween zostaniecie nawiedzeni przez duchy z uniwersum Star Wars. Han Solo i jego najlepszy przyjaciel, Chewbacca, natkną się na coś przerażającego kiedy trafia na planetę pokrytą głęboką i tajemniczą mgłą ... To klasyczna przygoda ze świata gwiezdnych wojen prezentująca dobrze znanych bohaterów Star Wars - z małą domieszką horroru.
Historia oryginalnie ukazała się w komiksie Tales #17 pt. "Planet of the Dead".
Scenariusz Steve Niles, rysunki Davidé Fabbri i Christian Dalla Vecchia, okładka Igor Kordey. Cena 0,00$, 16 stron.

KOMENTARZE (6)

Komiksy

"The Clone Wars: Act on Instinct"

2009-10-10 10:14:13 StarWars.com

Tydzień temu informowaliśmy Was o rozpoczęciu drugiego sezonu, dostępnych na oficjalnej, komiksów The Clone Wars, które podobnie jak w zeszłym roku miałby być wstępem do telewizyjnego serialu o tym samym tytule. Jak się jednak okazuje, tym razem projekt ten wygląda nieco inaczej.
“The Clone Wars: Act on Instinct” to oryginalna opowieść zawierająca własnych bohaterów, którzy wystąpią podczas drugiego sezonu. W przeciwieństwie do zeszłorocznej edycji webkomiksów, nowe odcinki nie będą wstępem prowadzącym do wydarzeń przedstawionych co tydzień telewizji, lecz stworzą własną, stopniowo rozwijającą historię, która okazyjnie będą splatać się z opowieścią przedstawioną w serialu.
Najważniejsi wśród nowych postaci będą: Padawan Tyzen Xebec, chłopiec Zabrak, będący uczniem Mistrza Jedi Bolla Ropala oraz nowy żołnierz armii klonów, komandor Ganch. W komiksie będą widoczne takie znajome twarze jak: Cad Bane, Anakin Skywalker, Ahsoka Tano, a także i Kit Fisto. Według obecnych planów „Act on Instinct” powinien ukazywać się w odstępach tygodniowych, towarzysząc telewizyjnemu The Clone Wars. Scenarzystą komiksu będzie Pablo Hidalgo, natomiast rysunkami zajmie się grupa artystów, m.in. Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle, Daniel Falconer.

Najnowszy odcinek “The Clone Wars: Act on Instinct” składający się z sześciu stron narysowanych przez Thomasa Hodgesa znajdziecie w tym miejscu.

Jednocześnie przypominamy, że cały pierwszy sezon webkomiksów jest nadal dostępny na oficjalnej stronie Star Wars. Wystarczy w menu w trakcie przeglądania wybrać odpowiednią opcję lub wejść bezpośrednio w ten link.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #17

2009-10-09 23:51:57 SWTOR.com


Na stronie www.swtor.com jest już dostępny kolejny odcinek komiksu "The Old Republic: Threat of Peace". Tym razem jest to ósma część drugiego aktu. Trzy nowe strony komiksu będącego promocją gry, przygotowywanej przez BioWare i LucasArts, znajdziecie w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 2: Nowy Galaktyczny Porządek
Oszustwo Imperium Sithów pozostawiło Coruscant w gruzach i zmusiło Republikę do przyjęcia niekorzystnych warunków traktatu na Coruscant. Pomimo rozczarowania, przywódcy senatu i Jedi nie mają złudzeń - traktat ma kluczowe znaczenie dla przetrwania Republiki. W celu zapewnienia szybkiego i uporządkowanego wycofania się z gwiezdnych systemów przekazywanych Imperium, rada Jedi wysłała swoich najlepszych i najzdolniejszych rycerzy do Odległych Rubieży na pokładzie statku dyplomatycznego, Envoy. Niestety, misja zakończyła się klęską, gdy wybuchła niezrozumiała bitwa pomiędzy Envoy a imperialnym statkiem transportowym w drodze do Korriban. W następstwie bitwy, Envoy został zniszczony, a młoda Jedi Satele Shan pozostawiona w kapsule ratunkowej w zapadłym systemie gwiezdnym …

Kolejny odcinek ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na styczeń

2009-10-08 12:09:49 StarWars.com

W sieci pojawiła się informacja dotyczące pierwszych komiksów jakie pojawią się w przyszłym roku za oceanem. Styczeń upłynie pod znakiem kontynuacji wcześniej rozpoczętych miniserii. Do sprzedaży trafią kolejne zeszyty Knights of teh Old Republic, The Clone Wars i Legacy. W marcu natomiast powinien pojawić się ósmy tom zbiorczego wydania Legacy.
The Clone Wars #12: Hero of the Confederacy # 3(3)

Anakin Skywalker został wezwany z powrotem do czynnej służby, aby uporać się z pilotem Separatystów, który sieje spustoszenie we flocie Republiki. Ale szansa Anakina by udowodnić swoją wartość ma wysoką cenę: as wroga jest przyjacielem.
Koszty wojny nigdy nie były wyższe i nawet rozpaczliwe próby Obi-Wana Kenobiego, aby odnaleźć drogę do pokoju, mogą przyjść zbyt późno.
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Brian Kolchak, kolory Michael E. Wigwam, okładka Scott Hepburn. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: styczeń 2010.

Temat na forum.
Knights of the Old Republic #49: Demon # 3(4)

Przedostatni rozdział najbardziej dramatycznej historii Knights of the Old Republii jaka została opowiedziana.
To ostatnia szansa dla byłego Padawana Zayne’a Carricka w jego rozpaczliwych próbach uratowania życia Jarael. Poprosi o pomoc przedstawicieli Senatu, Mandalorianina Cassusa Fetta i admirała floty Republiki Karatha - ale nikt nie może go przygotować na to z czym będzie musiał się zmierzyć!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: styczeń 2010.

Temat na forum.
Legacy #44: Monster # 2(4)

Na tropie nagrody, która ma rzekomo przynieść okrąglutki milion kredytów, Cade Skywalker, Deliah Blue i Jariah Syn zabrali Mynocka na Wayland – miejsce pierwszej porażki Kola Skywalkera i Yuuzhan Vongów oraz ich projektu Ossus. Nie spodziewając się problemów, nasze trio opuszcza swój statek, aby znaleźć coś zupełnie innego ...
Gdzieś indziej w galaktyce, Moff Morlish Veed rozkoszuje się swoją rolą jako regent, podczas gdy Moff Nyna Calixte ... wręcz przeciwnie. Tymczasem Eskadra Czaszek przygotowuje się do własnego "łatwego zadania"!
"Grzechy" ojca nawiedzą Cade’a Skywalkera!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: styczeń 2010.

Temat na forum.
Legacy Volume #8: Tatooine - TPB

Sto trzydzieści trzy lata po śmierci Dartha Vadera, linia Skywalkerów kolejny raz osiągnęła niski punkt – pozostał tylko jeden, ostatni żywy spadkobierca, Cade Skywalker. Cade porzucił swe dziedzictwo Jedi dla planów szybkiego wzbogacenia się i pirackiego życia. Jego działania przyciągnęły uwagę wielu niepożądanych osób.
Śledzony przez agentów Imperium oraz będący celem zamachowców Czarnego Słońca, Cade trafia na Tatooine, skąd pochodzi jego dwóch najbardziej znanych przodków. Ale nawet jeśli może on uniknąć tych, którzy starają się go zabić, Cade nie ucieknie od rodzinnego dziedzictwa. Zanim ta przygoda się skończy, Cade będzie zmuszony zastanowić się nad tym, kim jest oraz kim chce być – pomagać mu w tym będą jego matka, przyrodnia siostra i duch Luke’a Skywalkera!
To wydanie zbiorcze zawiera historie wydane oryginalnie w zeszytach Legacy #37-41.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons. Cena 17,99$, 104 stron. Premiera: marzec 2010.

Temat na forum tu oraz tutaj.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

Nowości komiksowe za oceanem

2009-10-07 07:56:55 Rebelscum.com

W Stanach do sprzedaży trafił kolejny komiks Star Wars wydawnictwa Dark Horse. Ponieważ jest to pierwsza środa miesiąca, więc jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić tym razem czeka na nas kolejna, czwarta część cyklu Invasion.

Invasion #4: Refugees # 4(5)

Dwadzieścia pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w Nowej Nadziei, bezwzględna napaść obcych najeźdźców zwanych Yuuzhan Vongami pogrążyła galaktykę w wojnie. Tymczasem nadchodzi wiadomość o możliwym zamachu na Nową Republikę.
Młody Finn Galfridian przyłącza się do Leii Organy i jej dzieci na pokładzie legendarnego Sokoła Millenium, aby wziąć udział w tajnej misji do znanego ze złej sławy schroniska piratów i przemytników. Tymczasem, siostra Finna, Kaye, więziona na pokładzie statku Yuuzhan Vongów, ma zamiar pokazać najeźdźcom, że galaktyka nie jest bezbronna!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Przecieki z Egmontu

2009-10-06 11:54:31 Egmont Polska

W miniony weekend w Łodzi odbył się XX Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier. Impreza ta jest zaliczana do najważniejszych komiksowych wydarzeń w Polsce. Można na niej spotkać wielu komiksowych twórców oraz zdobyć ich autografy, wysłuchać ciekawych prelekcji czy kupić komiksy po przystępnych cenach.
W trakcie festiwalu odbyło się krótkie spotkanie z Jackiem Drewnowskim, redaktorem miesięcznika Star Wars Komiks oraz Wydań Specjalnych Star Wars Komiks. Przedstawił on kilka informacji na temat planów Egmontu w przyszłym roku. Ponieważ jednak "przyszłość w ciągłym ruchu jest" należy pamiętać, że nie są one ostateczne i mogą ulec zmianie.

- kolejny tom Mrocznych Czasów powinien trafić do sprzedaży w lutym lub marcu,
- po ukazaniu się drugiego tomu Mrocznych Czasów w Polsce powinna pojawić się seria Knights of the Old Republic, na razie jednak nie została ona jeszcze zakontraktowana,
- albumowe wydania komiksów Star Wars będą ukazywać się nadal co dwa, trzy miesiące,
- obecny kontrakt dotyczący wydawania komiksów SW jest ważny do lutego przyszłego roku, wydawnictwo pracuje już jednak nad przedłużeniem umowy,
- w przyszłości na łamach miesięczniku SW Komiks na pewno pojawi się sporo historii związanych z Wojnami Klonów,
- po lutym w przeciągu roku w ramach Star Wars Komiks prawdopodobnie ukażą się "Republic #50: The Defense of Kamino" (podzielone na dwa lub trzy numery), "Republic #60: Hate and Fear", "Republic #68: Armor", oraz w SWK Wydanie Specjalne być może "Boba Fett: Enemy of the Empire”, czwartym wydaniem specjalnym będzie "General Grievous”,
- jest szansa na wydanie w Polsce cyklu Invasion, trzeba mu się jednak jeszcze dokładnie przyjrzeć,
- po ukazaniu się ”Vectora”, serie KOTOR, Mroczne Czasy i Dziedzictwo będą zapewne ukazywały się na przemian, na razie są to jednak plany dosyć odległe,
- w przyszłości w SW Komiks powinny pojawić się kolejne konkursy,
- SW Komiks 08/2009 jest dotychczas najlepiej sprzedającym się numerem serii,
- Egmont jest zadowolony ze sprzedaży SW i nadal chce wydawać komiksy, jak to określił Jacek Drewnowski „mają do tego projektu serce”.


Więcej informacji na temat planów wydawnictwa Egmont znajdziecie w jednym z naszych wcześniejszych newsów.
KOMENTARZE (46)

Komiksy

SW Komiks #14 – zapowiedź

2009-10-06 11:38:24 Egmont Polska

Przed Wami zapowiedź kolejnego numer miesięcznika Star Wars Komiks. Podobnie jak w poprzednim miesiącu najnowszy zeszyt będzie miał zwiększoną objętość. Powodem tego jest mały jubileusz. Jeśli zsumować 11 numerów Gwiezdne Wojny Komiks, które ukazały się na przełomie 1999-2000 r. oraz dotychczasowe 14 numerów Star Wars Komiks to w połowie października światło dzienne ujrzy 25 zeszyt składający się z gwiezdnowojennych historii wydawanych przez Egmont.
Star Wars Komiks 10/2009 (14)

Wskrzeszony" (Resurrection, Tales #9) - Darth Maul – Mroczny Lord Sithów, uczeń Dartha Sidiousa, zginął na 32 lata przed bitwą o Yavin z ręki Obi-Wana Kenobiego. Darth Vader – Mroczny Lord Sithów, uczeń Dartha Sidiousa, już po śmierci Maula wybrany na ucznia Obi-Wana, późniejszy uczestnik bitwy o Yavin. Pojedynek między tymi dwiema postaciami wydaje się nieprawdopodobny, a jednocześnie stanowi niezmierną gratkę dla fanów Star Wars. Magazyn Star Wars Insider umieścił go na liście dwudziestu najbardziej pamiętnych momentów z Expanded Universe (czyli wszystkich pozafilmowych oficjalnych materiałów Star Wars). Scenariusz Ron Marz, rysunki Rick Leonardi, tusz Terry Austin, kolory Raul Trevino, okładka Jon Foster.
"Jądro ciemności" (Heart of Darkness, Tales #16) - Na ponad 700 lat przed spotkaniem Luke’a Skywalkera z Yodą na planecie Dagobah, grupa Jedi rusza w pościg za garstką Mrocznych Jedi. Jednym z uczestników pościgu jest Minch, przedstawiciel tej samej rasy, co Yoda. W pogoni za Mistrzem Mrocznych Jedi trafia właśnie na Dagobah. Ciekawa graficznie komiksowa historia, której tytuł nawiązuje do powieści Josepha Conrada, pokazuje, dlaczego na tej właśnie planecie powstało skupisko Mocy. Scenariusz Paul Lee, rysunki Paul Lee i Brian Horton.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski. Cena 5,90 zł, 64 strony. Premiera: 16 października 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (15)

Komiksy

Mroczne Czasy #1 w sprzedaży

2009-10-05 12:19:17 Egmont

Zgodnie z zapowiedzią od dzisiejszego dnia można nabyć pierwszy tom nowego komiksowego cyklu Star Wars pt. "Mroczne Czasy: Ścieżka Donikąd". Komiks pojawił się wcześniej w przedsprzedaży na XX Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, gdzie można było zaopatrzyć się w tą pozycję w promocyjnej cenie.
Mroczne Czasy tom #1: Ścieżka donikąd

Przez tysiąc pokoleń Rycerze Jedi strzegli pokoju i prawa w starej Republice. Potem nastały mroczne czasy… czasy Imperium.
Ścieżka donikąd to pierwszy tom nowej serii ze świata Gwiezdnych wojen, rozgrywającej się na początku istnienia Imperium, gdy senator Palpatine odrzuca maskę i ogłasza się władcą galaktyki. Na planecie Coruscant Darth Vader czeka, aż jego Mistrz ujawni swoją wizję budowy wielkości Imperium.
Na Nowym Plymptonie Mistrz Jedi Dass Jennir dowodzi armią nosauriańskich separatystów w wojnie z Imperium. Wojnie, która już została przegrana. Co dalej? Jaką drogę wybierze Jennir – pozostanie wierny ideałom Jedi, czy wstąpi na ciemną ścieżkę, by walczyć o sprawiedliwość?
Po wojnach klonów i unicestwieniu zakonu Jedi nastały mroczne czasy. Rysuje się ponura przyszłość, zło zyskuje przewagę, a wszystkie ścieżki zdają się prowadzić donikąd...
Wydarzenia przedstawione w tej opowieści mają miejsce około dziewiętnaście lat przed bitwą o Yavin i dzieją się zaraz po przygodach bohaterów prequelowej trylogii filmowej – Star Wars część III. Komiks oryginalnie został wydany jako Dark Times #1-5: Path to Nowhere przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Welles Hartley i Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Ronda Pattison. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 120 stron. Premiera: 5 październik 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (35)

Komiksy

TCW - komiks online

2009-10-01 17:51:12 StarWars.com

Jutro nastąpi premiera drugiego sezonu telewizyjnego The Clone Wars, a w związku z tym nadszedł również czas na nową serię webkomiksów będących krótkim wstępem do kolejnych odcinków serialu.
Na oficjalnej pojawiła się kilkustronicowa historia zatytułowana "Act on Instinct" wprowadzająca fanów do dwóch pierwszych odcinków nowego sezonu. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunkami natomiast zajął się Thomas Hodges. Nowy odcinek znajdziecie w tym miejscu.

Jednocześnie przypominamy, że cały pierwszy sezon webkomiksów jest nadal dostępny na oficjalnej stronie Star Wars. Wystarczy w trakcie przeglądania w menu wybrać odpowiednią opcję lub wejść bezpośrednio w ten link.
KOMENTARZE (8)
Loading..