TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2009-11-28 20:22:37 Rebelscum.com

Wygląda na to, że w ostatnim newsie dotyczącym premier komiksowych w Stanach zabrakło jednej pozycji. Mowa o zbiorczym wydaniu pierwszego tomu z cyklu The Clone Wars, który już znajduje się w sprzedaży po drugiej stronie oceanu.

The Clone Wars: Slaves of the Republic - TPB

Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi odkrywają nikczemny spisek hrabiego Dooku, mający na celu uczynić niewolników z całego miasta planety Kiros i mieszkających tam Togrutan.
Razem z Ashoką Tano (także Togrutanką) Anakin i Obi-Wan przyjmują misję wyzwolenia okupowanego przez droidy miasta. Jednak okazuje się, że Togrutanie zniknęli. Poszukiwania zaginionych mieszkańców prowadzą naszych bahaterów do miejsca w galaktyce, gdzie rządzą piraci i handlarze niewolników. Jedi muszą odnaleźć Togrutan zanim hrabia Dooku zrealizuje plan swojego mistrza.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Scott Hepburn i Ramón Pérez oraz Lucas Marangon, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Lucas Marangon. Cena 9,95$, 144 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Zapowiedzi komiksów Egmontu na grudzień

2009-11-27 14:52:34 Egmont Polska

W przyszłym miesiącu do sprzedaży trafią dwa nowe komiksy wydawnictwa Egmont. Będą to ostatnie w tym roku numery miesięcznika Star Wars Komiks oraz kwartalnika Star Wars Komiks Wydanie Specjalne. Zachęcamy do zapoznania się z zawartością zbliżających się komiksów.
Star Wars Komiks 12/2009 (16)

"Jedi: Yoda" (Jedi: Yoda) - Spośród wszystkich Jedi w całej historii odległej galaktyki Yoda cieszył się zapewne największym szacunkiem. Wybitne umiejętności w posługiwaniu się Mocą i mieczem świetlnym (stosował specyficzną, dynamiczną technikę walki, zwaną Ataru), a także zasługi dla zakonu, zapewniły mu tytuł Wielkiego Mistrza Jedi, który nosi tylko nieliczni. W tej komiksowej opowieści, rozgrywającej się podczas wojen klonów, 16 miesięcy po bitwie o Geonosis, 875-letni Yoda wyrusza na planetę Thustra z jedną z najniebezpieczniejszych misji, w jakich przyszło mu brać udział. Będzie potrzebował nie tylko cech Jedi, ale także zdolności dyplomatycznych. Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki oraz kolory i okładka Hoon.

"Przemytniczy Splin" (Smuggler's Blues, Tales #14) - W filmie Nowa nadzieja Obi-Wan Kenobi i Luke Skywalker udają się do kantyny w Mos Eisley w poszukiwaniu pilota, który zabierze ich z Tatooine. Jak pamiętamy, pilotem tym okazuje się ostatecznie Han Solo. Ten krótki, humorystyczny komiks, pełen odwołań do filmu, ukazuje Hana i Chewbaccę na krótko przed brzemiennym w skutki spotkaniem. Scenariusz i rysunek bracia Fillbach, kolory Jason Hvam.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski . Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera: 16 grudzień 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 3/2009

Jango Fett jest największym łowcą nagród swoich czasów, wzbudza strach i respekt w całej galaktyce. Ale nie zawsze był łowcą nagród. Kiedyś był małych chłopcem z farmy gdzieś na Zewnętrzych Rubierzach. Ale kiedy jego rodzina została zabita przez przestępczą grupę zwaną Death Watch, Jango przyłączył się do elitarnej grupy żołnierzy - Mandaloriańskich Wojowników, którzy dali mu szansę zrealizować zemstę.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Ramón F. Bachs, tusz Raul Fernandez, kolory Brad Anderson, Studio F, okładka Ramón F. Bachs. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 17 grudzień 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

Zachęcamy również do odwiedzenia konta na facebooku poświęconego komiksom Star Wars wydawanym przez Egmont.

KOMENTARZE (35)

Komiksy

Nowości komiksowe w USA

2009-11-25 09:20:13 Rebelscum.com

Na półkach sklepowych w Stanach pojawiły się kolejne komiksy Star Wars. Tym razem w ofercie wydawnictwa znalazły się dwie pozycje z cyklu Legacy. Wielbiciele tej serii mogą nabyć jej czterdziesty drugi numer oraz siódmy tom wydania zbiorczego. Zainteresowanych odsyłamy do zapoznania się z dokładniejszym opisem.
Legacy #42: Divided Loyalties

Przymierze pomiędzy Galaktycznym Sojuszem a Imperium Roana Fela zostanie ponownie sprawdzone przeciwko Imperium Sith - a tym razem dołącza do nich grupa Jedi, którzy w końcu wyjdą z ukrycia!
Najnowszy członek Eskadry Łotrów jest testowany w boju! A zdrajca czai się na pokładzie Sojuszu! Imperialny Rycerz i Jedi podejmują się niebezpiecznej misji! Jedi, Galaktyczny Sojusz, wojska Fela i Imperium Sithów, rozważają zmiany jakie przyniosła śmierć Dartha Krayta!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Dave Ross, kolory Jesus Aburto, okładka Chris Scalf. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Legacy Volume #7: Storms - TPB

Przetasowanie w dowództwie Sithów uczyniło galaktykę gorszym miejscem, a nie jak mogło się wydawać lepszym. Na planecie Dac, Mon Calamari nadal odczuwają gniew Dartha Krayta - karę za zdradę Imperium Sithów. Tymczasem zwycięstwo okazało się gorzkie – a może nawet śmiertelne - dla Cade’a Skywalkera i jego współtowarzyszy. Z kolei Sojusz Galaktyczny przybliżył się do utworzenia sojuszu z siłami zdetronizowanego imperatora Roana Fela przeciwko ich wspólnemu wrogowi. Gdyby tylko mogli uzgodnić, kto jest tym wrogiem ...
Wydanie kolekcjonerskie zawiera historie pierwotnie wydane w zeszytach - Legacy #32-33: Fight Another Day, Legacy #34-35: Storms oraz Legacy #36: Renegade.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia i Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Omar Francia. Cena 17,95$, 128 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum tu, tu oraz tu.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

''The Clone Wars: Act on Instinct''

2009-11-21 10:27:38 StarWars.com

Na oficjalnej stronie Star Wars jest już dostępna kolejna część webkomiksu "The Clone Wars: Act on Instinct". Komiks towarzyszy telewizyjnemu serialowi, miejscami uzupełniając jego fabułę. Z najnowszym odcinkiem możecie zapoznać się w tym miejscu.
Scenarzystą "Act on Instinct" jest Pablo Hidalgo, natomiast autorami rysunków są Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle i Daniel Falconer.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #20

2009-11-20 23:05:39 SWTOR.com


Na stronie www.swtor.com jest już dostępny kolejny fragment komiksu "The Old Republic: Threat of Peace". Nowe trzy strony czyli drugi odcinek trzeciego aktu komiksu będącego promocją gry, przygotowywanej przez BioWare i LucasArts, znajdziecie w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 3: Wątpliwa kapitulacja
Pomimo wysiłków Jedi, szereg ostatnich aktów przemocy grozi obaleniem Traktatu z Coruscant. Po zniszczeniu statku dyplomatycznego Envoy, zabiciu wielkiego mistrza Jedi Zym i zbombardowaniu wieży senatu, wielu przywódców Republiki nawołuje do wznowienia wojny z Imperium. W tym samym czasie wojskowi oficjele Republiki na zewnętrznych rubieżach nadal ignorują traktat i sprzeciwiają się rozkazom odwrotu wydanym przez senat. Na Korriban, szanse na pokój są również zagrożone. Próba zamachu na Lorda Barasa i ostrzał imperialnego transportu sprawiły, że przywódcy Sithów stali się bardziej podejrzliwi. Na szczęście jat nadal nadzieja. Przywódcy Republiki podejrzewają, że za ostatnimi atakami stoi niesławny łowca nagród Braden i senat wysłał mistrza Jedi Orgus Dina aby odnalazł łowcę …

Kolejny odcinek ukaże się za dwa tygodnie.

Przy okazji przypominamy, że wydawnictwo Dark Horse zapowiedziało w przyszłym roku wydanie komiksu "Threat of Peace" na papierze. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Wywiad z autorami brytyjskiego komiksu ''The Clone Wars''

2009-11-18 18:40:05 RI

Jak niedawno zapowiedziano, firma Titan Publishing, która jest zarówno brytyjskim wydawcą komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen, jak również obecnym wydawcą czasopisma „Star Wars Insider”, rozpoczął wydawanie nowej, własnej serii komiksów pod logiem „Star Wars: The Clone Wars Comic”. Jednymi z twórców są Tom DeFalco i Rik Hoskin, którzy odpowiedzieli na kilka pytań a propos swego dzieła.

Pytanie: Opowiedzcie nam coś o swoich komiksach, co dotychczas napisaliście?
Tom DeFalco: Jestem byłym redaktorem naczelnym w Marvel Comics, napisałem też książki „Spider-Man: The Ultimate Guide” dla DK oraz „Comic Creators on Fantastic Four” dla Titana. Napisałem też mnóstwo komiksów w tym z takimi postaciami jak Spider-Man, Fantastic Four, Lois Lane, Archie czy Scooby Doo. Obecnie pracuję nad „Spectacular Spider-Girl” dla Marvela, „Flying Fool” dla Moonstone oraz „Star Wars: The Clone Wars Saga” dla was.
Rik Hoskin: W zeszłym roku pracowałem przy Supermanie dla DC Comics, a także Spider-Manie w Wielkiej Brytanii, Shreku, oraz mnóstwie historii związanych z postaciami Disneya i Pixara. Napisałem też serię powieści SF. A wcześniej wszystko od Jackiego Chana do Peppa Pig.

P: Co lub kto jest dla was inspiracją, wzorem?
Tom: Na mnie najbardziej wpływają trzy osoby - Stan Lee, Edgar Rice Burroughs oraz Ed McBain.

P: Który epizod jest waszym ulubionym?
Tom: Trudno wybrać jeden, ale pewnie byłaby to Nowa nadzieja.
Rik: Imperium kontratakuje.

P: Którą z postaci Wojen Klonów lubicie pisać najbardziej?
Rik: Anakina, to typowy bohater, który się uczy swoich możliwości.
Tom: Ahsokę.

P: Jaka byłaby waszym zdaniem idealna opowieść z Wojen Klonów?
Tom: Z mnóstwem akcji i budząca pewien niepokój, który będzie trzymał czytelnika godzinami i godzinami.
Rik: A czy Darth Maul mógłby wrócić w jakiś sposób?

P: Wasze historyjki są krótkie, skrojone na 8 stron. Jakie są plusy i minusy pisania dla takiego formatu?
Rik: Z tym formatem chodzi o to, aby wszystko zgrać. Mnie sprawiło mnóstwo radości, gdy Ahsoka mówi „Mam złe przeczucie”, gdy wraz z Anakinem odkrywa, że jest na okręcie pełnym droidów bojowych.
Tom: Ja lubię robić kompletne historie, więc myślę, że 8 stron to doskonałą długość. Tak, jest dużo więcej pracy w tworzeniu trzech 8-stronicowych historyjek zamiast jednej 24-stronicowej, ale uwielbiam wyzwania.

P: A macie jakiś ulubionych autorów komiksów Star Wars?
Tom: Mnie!
Rik: David Micheline napisał historię "To Take the Tarkin" w 1981, która jest dla mnie przykładem idealnej gwiezdno-wojennej opowieści. Lubię też komiksy Marvela z lat 70., Archiego Goodwina i artystki Carmine Infantino. Czytam je na okrągło.

P: A co możecie wnieść do opowieści z Wojen Klonów?
Tom: Trochę serca i mnóstwo entuzjazmu.

P: I na koniec jakim bohaterem wojen klonów chcielibyście być?
Rik: Yodą. Mądrym będąc bym się cieszył, hmm?
P: A jesteście?
Rik: Anakinem, co nie rokuje zbyt dobrze?


Premiera pierwszego brytyjskiego komiksu „The Clone Wars” miała miejsce 12 listopada.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2009-11-18 10:36:40 Rebelscum.com

Za oceanem w sprzedaży pojawił się kolejny numer serii Knights of the Old Rebublic. Jest to pierwszy zeszyt skłądający się niestety na ostatnia opowieść jaka zostanie przedstawiona na łamach tej cyklu. Twórcy KOTORa zapowiedzieli, że wraz z ukazaniem się numeru piędziesiątego komiksowa seria zostanie zamknięta.

Knights of the Old Republic #47: Demon # 1(4)

Proces Demagola, spaczonego naukowca Mandalorian, nareszcie rozpoczął się na Coruscant - kierowany przez samego Jedi Malaka, ulubieńca fanów gry Knights of the Old Republic! Malak zamierza się upewnić, że Demagol, wzór prawdziwego zła i podstępu prezentowanego przez Mandalorian, stanie się przykładem i zostanie pociągnięty do odpowiedzialności w majestacie prawa.
Podczas procesu Zayne Carrick i jego przyjaciele uczą się wiele na temat oszustwa w ich własnych szeregach – i to co odkryją zagrozi życiu jednego z nich!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

SW Komiks #15 w sprzedaży

2009-11-14 10:05:49 Egmont Polska

Do sprzedaży trafił najnowszy numer miesięcznika Star Wars Komiks. W nowym zeszycie znajdziecie jak zwykle trzy historie opisujące przygody z odległej galaktyki. Szczegóły niżej.
Star Wars Komiks 11/2009 (15)

"Lojalność" (Loyalties, Republic #78) – Akcja tej historii rozgrywa się niedługo po filmie Zemsta Sithów. Republikę zastąpiło Imperium, lecz znaczna część struktur wojskowych pozostała niezmieniona – oczywiście pomijając fakt, że generałami nie są już rycerze Jedi. Imperator Palpatine zwołuje spotkanie najważniejszych dowódców, chcąc przedstawić im swoja nowa prawa rękę – Dartha Vadera. Scenariusz John Ostrander, rysunki Luke Ross, kolory Jason Keith, okładka Luke Ross.
"Planeta umarłych" (Planet of the Dead, Tales #17) – Han Solo, słynny przemytnik, który stał się bohaterem Rebelii, i jego nieodłączny drugi pilot Chewbacca, lubią dobrze zarobić. Czasami jednak okazuje się, że muszą poświęcić świeżo zdobyte zyski, by pomóc innym. Jeśli w dodatku owi inni przybywają nie z tego świata, naprawdę trudno o odmowę. Scenariusz Steve Niles, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Sno Cone.
"Fale grozy" (Tides of Terror, Tales #14) – Kilka miesięcy po bitwie o Geonosis, od której rozpoczęły się wojny klonów dwoje Jedi – Kit Fisto i Aayla Secura – stacjonuje na planecie Kamino, gdzie hodowano i szkolono klony dla armii Republiki. Duże znaczenie w tym konflikcie odgrywa pochodzenie mistrza Kita Fisto z ziemno-wodnej rasy Nautolan. Scenariusz Milton Freewater. Jr., rysunki Adriana Melo, tusz Fabio Laguna, kolory Chris Blythe.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski. Cena 5,90 zł, 48 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (25)

Komiksy

''The Clone Wars: Act on Instinct''

2009-11-12 18:45:27 StarWars.com

Na StarWars.com pojawiła się piąta część webkomiksu pt. "The Clone Wars: Act on Instinct". Jak wiadomo komiks towarzyszy telewizyjnemu serialowi, miejscami uzupełniając jego fabułę. Z najnowszym odcinkiem możecie zapoznać się w tym miejscu.
Scenarzystą "Act on Instinct" jest Pablo Hidalgo, natomiast autorami rysunków są Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle i Daniel Falconer.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Nowy projekt? - Wywiad z Randym Stradleyem

2009-11-11 21:23:14 TheForce.Net

Na stronie TheForce.Net zamieszczono wywiad z Randym Stradleyem, starszym redaktorem odpowiedzialnym za linię Star Wars oraz wiceprezesem do spraw publikacji wydawnictwa Dark Horse. Cały wywiad w języku angielskim znajdziecie w tym miejscu.

Najciekawszą informacją jaka się w nim pojawiła jest, z całą pewnością, krótka wzmianka o tajemniczym nowym projekcie. Zapytany o to, czy może uchylić rąbka tajemnicy odnośnie tego co czeka fanów Star Wars w przyszłości, Stradley powiedział, że redaktor Dave Marshall oraz scenarzysta John Jackson Miller zabronili mu mówić o nowej serii, nad którą pracują.
Nasuwają się pytania czy chodzi o ten sam projekt, o którym pisaliśmy tutaj. Stradley zdradził wtedy 3 słowa: "samotna, kobieta, Jedi". Pojawiło się wtedy również nazwisko scenarzysty serii Invasion Toma Taylora, który na swoim blogu wspomniał o nowym projekcie Star Wars.
Na konkretne odpowiedzi przyjdzie zapewne fanom poczekać, tymczasem przyjrzyjmy się o czym jeszcze opowiadał Randy Stradley.

Wyznał, że zarówno John Ostrander, jak i Mick Harrisom zabronili mu zdradzać sekrety dotyczące serii, nad którymi pracują, czyli Legacy i Dark Times.

Redaktor Dark Horse opowiedział o tym jak zaczęła się jego przygoda z Gwiezdnymi Wojnami. Pierwotnie chciał pracować w branży filmowej, zniechęcało go jednak to, że teksty scenarzysty przechodziły przez tak wiele rąk i wszyscy je zmieniali, poprawiali, zostawiali na nich swój ślad. Natomiast w przypadku komiksów mniej osób ma wpływ na ostateczny kształt produktu. Stradley miał już na swoim koncie kilka tekstów dla Marvela i DC, gdy w 1985 roku Mike Richardson zaproponował mu posadę wydawcy w wydawnictwie, które chciał stworzyć. Wydawnictwem tym był właśnie Dark Horse. Stradley przyjął ofertę i od tego czasu związał się z komiksami na stałe. Jak wspominał wydanie pierwszego zeszytu trwało aż rok.

Decyzja o wprowadzeniu linii Star Wars do wydawnictwa była dla niego trudna. Miały na to wpływ jego wcześniejsze doświadczenia z Gwiezdnymi Wojnami. Pierwszy scenariusz komiksowy Stradleya powstał właśnie do Star Wars (dla Marvela). Ówczesny wydawca chciał by napisał on kolejne historie, ale wszystkie zostały jednak odrzucone i Stradley czuł, że nie ma nic do dodania w tej materii. Jednak jeden z odrzuconych pomysłów wyewoluował po latach w "Karmazynowe Imperium". Stradley stwierdził, że potrzebne jest świeże podejście do tematyki Star Wars. Zauważył, że zamiast uzupełniać luki w znanych historiach lepiej będzie stworzyć własne i naprawdę rozszerzać tym samym Expanded Universe. Ta zmiana podejścia do komiksów Star Wars zaowocowała dwoma seriami: Republic oraz Empire.

Stradley powiedział, że dla niego najważniejsze jest wyszukiwanie sposobów na użycie tego co już wcześniej zostało ustalone. Redaktor Dark Horse uważa, że nie powinno być sytuacji, w których "naprawia się" to co przedstawiły filmy – tworzenie nowych mocy dla Jedi, nowych, "lepszych" technologii; zmienianie, dopasowywanie czy szarganie jakiegokolwiek miejsc, przedmiotów czy postaci, które ujrzeliśmy na ekranie. Zadaniem scenarzystów pracujących dla niego jest opowiadanie świetnych historii w obrębie ram, które stworzył Lucas.

Stradley udzielił również kilku porad dla tych, którym marzy się praca w branży komiksowej, rysowników i scenarzystów. Przede wszystkim podkreślał konieczność stałego samodoskonalenia, ciągłych ćwiczeń i pracy nad swoimi zdolnościami.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Nowości komiksowe w Stanach

2009-11-11 10:58:17 Rebelscum.com

W USA w sprzedaży znalazły się nowe komiksy spod znaku Star Wars. Tym razem są to: zamknięta opowieść pt. "Purge" oraz pierwszy odcinek nowej trzyczęściowej miniserii The Clone Wars.
Purge: Seconds to Die

Po rozkazie 66 nastąpiła czystka Jedi, której przewodzi mroczny i przerażający Lord Sithów Darth Vader. Większość ocalałych Jedi ukrywa się aby przeżyć - ale nie wszyscy. Sha Koon, siostrzenica cenionego Plo Koona ledwie uciekła podczas ataku na świątynię Jedi i zadaje sobie wiele pytań na temat ciemnej strony. Sha Koon nie będzie się ukrywać lecz znajdzie inny sposób aby nadal pozostać Jedi – taki, który umieści ja bezpośrednio na drodze Dartha Vadera i Imperatora!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jim Hall, tusz Alex Lei, okładka Travis Charest. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
The Clone Wars #10: Hero of the Confederacy # 1(3)

Anakin Skywalker, rycerz Jedi i bohater Republiki, został wyzwany przez początkującego bohatera Konfederacji!
Konfederacja jest zaopatrywana w nowsze i bardziej zaawansowane statki ze świata, który deklarował neutralność w Wojnach Klonów. Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi lecą na Valahari aby negocjować z władcami planety, jednak w świetle kolejnych wydarzeń okaże się, że dyplomacja może doprowadzić do wojny!
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Brian Kolchak, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (4)

Komiksy

Komiks TCW w UK

2009-11-10 14:12:39 StarWars.com i TheForce.net

Niedawno informowaliśmy o zupełnie nowym komiksie The Clone Wars, który pojawi się na brytyjskim rynku nakładem wydawnictwa Titan. Ten ośmiostronicowy komiks zadebiutuje na łamach ukazującego się na wyspach magazynu Star Wars już w przyszły czwartek 12 listopada. Pierwsza opowieść najprawdopodobniej będzie nosić tytuł "Inside Job", a jej twórcami będą scanarzysta Rik Hoskin, rysownik Andres Ponce, Druga historia zatytułowana "Keep the Faith" ze scenariuszem Toma DeFalco i ilustracjami Tany’i Roberts, składająca się również z ośmiu stron powinna pojawić się w kolejnym numerze magazynu.
Dodatkowo w sieci można znaleźć mały wywiad z twórcami brytyjskiego komiksu Tomem DeFalco i Rikiem Hoskinem, zainteresowanych odsyłamy w to miejsce, oraz nowe plansze.


KOMENTARZE (5)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na luty i kwiecień

2009-11-10 13:17:08 StarWars.com

Znane są już nowe zapowiedzi komiksów, które trafią na rynek w przyszłym roku. W lutym w sprzedaży znajdzie się kolejny zeszyt cyklu Legacy oraz ostatni, pięćdziesiąty numer cyklu Knights of teh Old Republic. Dodatkowo w kwietniu można się spodziewać kilku wydań zbiorczych. Kolekcjonerzy trade paperbacków będą mogli zaopatrzyć się w takie tytuły jak Dark Times, Omnibus Boba Fett i The old Republic.
Knights of the Old Republic #50: Demon # 4(4)

Saga Zayne’a Carricka, zbiegłego Padawana i nieoczekiwanego bohatera, kończy się w tym numerze, ostatnim z serii Knights of the Old Republic, która była częścią linii Star Wars wydawnictwa Dark Horse od 2006! Nie przegap tej części!
Zayne i Mandalorianin Rohlan spieszą się by uratować swoją przyjaciółkę Jarael przed obłąkanym naukowcem Demagolem i okrutną handlarką niewolników Chantique. Jeśli uda im się dotrzeć na czas, jest szansa, że wszystko skończy się dobrze – ale z zawsze trudnym połączeniem Zayne’a z Mocą, nic nie jest pewne ...
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: luty 2010.

Temat na forum.
Legacy #45: Monster # 3(4)

Wayland jest światem opanowanym przez florę i faunę Yuuzhan Vongów - prawie wszystko jest tam nieprzyjazne ludziom. Cade i jego przyjaciele zostali rozdzieleni, Deliah Blue została pojmana, a teraz wszyscy poznają źródło całej mutacji Vongów!
Gdzie indziej, Jedi, imperialni Roana Fela i Sithowie przygotowują się do spotkania na Agama, gdzie zostaną ujawnione nieoczekiwane sojusze ...
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: luty 2010.

Temat na forum.
Dark Times Volume #4: Blue Harvest - TPB

Trzy miesiące po wydarzeniach z filmu Zemsta Sithów ...
W czasach, gdy Jedi są zbiegami, jeden z tych który przeżył Jedi Dass Jennir stara się żyć jako ukrywający się przestępca, bez konieczności stania się nim naprawdę. Przyjmując pracę od tajemniczej piękności, Jennir przystępuje do pozbycia się z jej miasta gangu łowców niewolników. Jednak kiedy stwierdza, że jego pracodawczyni nie była z nim całkowicie szczera, zaczyna wątpić w słuszność sprawy. Zbieg, czy nie, jest jedna rzecz, którą wie na pewno: przyrzekł ocalić to miasto, a Jedi nigdy nie daje za wygraną!
Tymczasem Darth Vader dokonuje odkrycia, które każe mu zakwestionować jego przyszłoś i plany Imperatora Palpatine'a. W tych mrocznych czasach rodzi się wiele pytań, a odpowiedzi jest niewiele!
To zbiorcze wydanie zawiera historię wydaną oryginalnie w zeszytach Dark Times #13-17.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig. Cena 17,99$, 136 stron. Premiera: kwiecień 2010.

Temat na forum.
Omnibus: Boba Fett - TPB

Boba Fett, najbardziej ceniony, wywołujący największy strach i najbardziej kochany łowca nagród w galaktyce, doczekał się zbiorczego wydania wszystkich swoich komiksów w jednym tomie!
W tych opowieściach, Boba Fett znajdzie się pomiędzy Rebelią, a Imperium, poszuka tajemniczego reliktu we wraku imperialnego niszczyciela, rozstrzygnie dyplomatyczny spór, weźmie udział w pojedynku łowców nagród, będzie walczył z Darthem Vaderem, a nawet zmierzy się z oszustem podającym się za niego! Nie ma pracy, która byłaby zbyt niebezpieczna dla człowieka w mandalorianskiej zbroi!
Omnibus zawiera takie historie jak: Enemy of the Empire, Salvage, Sacrifice, Wreckage, Overkill, Twin Engines of Destruction, Bounty on Bar-Kooda, When the Fat Lady Swings, Murder Most Foul i Agent Of Doom.
Scenariusz Thomas Andrews, Mike Kennedy, Ron Marz and John Ostrander, rysunki Ian Gibson, Cam Kennedy, Francisco Ruiz Velasco i inni. Cena 24,99$, 496 stron. Premiera: kwiecień 2010.
The Old Republic Volume #1: Threat of Peace - TPB

Komiks opisujący historię galaktyki na krawędzi zniszczenia, trzysta lat po wydarzeniach przedstawionych w Knights of the Old Republic! Od dziesięcioleci Galaktyczna Republika i Imperium Sithów były w stanie wojny. Sithowie zdobyli kontrolę nad Zewnętrznymi Rubieżami, lecz ich wysiłki mające na celu przeniknięcie do Światów Środka do tej pory były udaremniane. Teraz przedstawiciele obu stron próbują wynegocjować traktat pokojowy, jednak oszustwo Sithów stawia Jedi w niepomyślnej pozycji.
Threat of Peace powstało dzięki współpracy LucasArts i BioWare przy udziale wydawnictwa Dark Horse. Autorem scenariusza jest osoba pracująca również nad fabułą długo oczekiwanej gry The Old Republic. To wydanie zbiorcze zawiera odcinki #1-27, które pierwotnie pojawiły się na oficjalnej stronie gry swtor.com. i opisuje krytyczne wydarzenia poprzedzające mającą wkrótce ujrzeć światło dzienne grę The Old Republic.
Scenariusz Rob Chestney, rysunki Alex Sanches, kolory Michael Atiyeh. Cena 15,99$, 96 stron. Premiera: kwiecień 2010.

Temat na forum.

KOMENTARZE (19)

Komiksy

''The Clone Wars: Act on Instinct''

2009-11-07 17:10:58 StarWars.com

Na oficjalnej pojawiła się nowa, czwarta już, część webkomiksu pt. "The Clone Wars: Act on Instinct". Znajdziecie ją w tym miejscu.

Komiks towarzyszy telewizyjnemu serialowi jednak w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu nie jest on wprowadzeniem do kolejnych odcinków lecz stanowi odrębną całość. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Scenarzystą komiksu jest Pablo Hidalgo, natomiast rysunkami zajmują się Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle i Daniel Falconer.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #19

2009-11-06 22:25:03 SWTOR.com


Na stronie www.swtor.com pojawił się kolejny fragment komiksu "The Old Republic: Threat of Peace". Przed nami pierwszy odcinek trzeciego aktu komiksu będącego promocją gry, przygotowywanej przez BioWare i LucasArts. Najnowsze trzy strony znajdziecie w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 3: Wątpliwa kapitulacja
Pomimo wysiłków Jedi, szereg ostatnich aktów przemocy grozi obaleniem Traktatu z Coruscant. Po zniszczeniu statku dyplomatycznego Envoy, zabiciu wielkiego mistrza Jedi Zym i zbombardowaniu wieży senatu, wielu przywódców Republiki nawołuje do wznowienia wojny z Imperium. W tym samym czasie wojskowi oficjele Republiki na zewnętrznych rubieżach nadal ignorują traktat i sprzeciwiają się rozkazom odwrotu wydanym przez senat. Na Korriban, szanse na pokój są również zagrożone. Próba zamachu na Lorda Barasa i ostrzał imperialnego transportu sprawiły, że przywódcy Sithów stali się bardziej podejrzliwi. Na szczęście jat nadal nadzieja. Przywódcy Republiki podejrzewają, że za ostatnimi atakami stoi niesławny łowca nagród Braden i senat wysłał mistrza Jedi Orgus Dina aby odnalazł łowcę …

Kolejny odcinek ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Star Wars Komiks na Facebooku

2009-11-05 11:52:48 Egmont Polska

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o kontach znanych osobistości oraz organizacji związanych z Gwiezdnymi Wojnami dostępnych na Twitterze. Dziś mamy dla Was informację o podobnym charakterze, jednak tym razem dotyczącą komiksów.

Na popularnym portalu Facebook powstał nowy profil o nazwie Star Wars Komiks, poświęcony w całości wszystkim komiksom wydawanym przez wydawnictwo Egmont. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzin, wystarczy kliknąć w to miejsce.


Facebook to serwis społecznościowy, gdzie zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć grupy znajomych, dzielić się wiadomościami, zdjęciami lub korzystać z różnego rodzaju aplikacji. Posiadaczami kont na Facebooku są zarówno znane osobistości, osoby prywatne, instytucje czy różnego typu produkty.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

SW Komiks #15 – zapowiedź

2009-11-04 10:41:33 Egmont Polska

Oto zapowiedź kolejnego zeszytu miesięcznika Star Wars Komiks, który trafi do sprzedaży 14 listopada. W środku oprócz trzech historii, których opisy zamieszczamy niżej, znajdziecie informacje na temat nowego konkursu.
Star Wars Komiks 11/2009 (15)

"Lojalność" (Loyalties, Republic #78) – Akcja tej historii rozgrywa się niedługo po filmie Zemsta Sithów. Republikę zastąpiło Imperium, lecz znaczna część struktur wojskowych pozostała niezmieniona – oczywiście pomijając fakt, że generałami nie są już rycerze Jedi. Imperator Palpatine zwołuje spotkanie najważniejszych dowódców, chcąc przedstawić im swoja nowa prawa rękę – Dartha Vadera. Scenariusz John Ostrander, rysunki Luke Ross, kolory Jason Keith, okładka Luke Ross.
"Planeta umarłych" (Planet of the Dead, Tales #17) – Han Solo, słynny przemytnik, który stał się bohaterem Rebelii, i jego nieodłączny drugi pilot Chewbacca, lubią dobrze zarobić. Czasami jednak okazuje się, że muszą poświęcić świeżo zdobyte zyski, by pomóc innym. Jeśli w dodatku owi inni przybywają nie z tego świata, naprawdę trudno o odmowę. Scenariusz Steve Niles, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Sno Cone.
"Fale grozy" (Tides of Terror, Tales #14) – Kilka miesięcy po bitwie o Geonosis, od której rozpoczęły się wojny klonów dwoje Jedi – Kit Fisto i Aayla Secura – stacjonuje na planecie Kamino, gdzie hodowano i szkolono klony dla armii Republiki. Duże znaczenie w tym konflikcie odgrywa pochodzenie mistrza Kita Fisto z ziemno-wodnej rasy Nautolan. Scenariusz Milton Freewater. Jr., rysunki Adriana Melo, tusz Fabio Laguna, kolory Chris Blythe.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski. Cena 5,90 zł, 48 strony. Premiera: 14 listopada 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (27)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2009-11-04 07:53:04 Rebelscum.com

Premiery komiksowe w nowym miesiacu jak zwykle ostatnio otwiera cykl Invasion. Do sprzedaży trafił piąty zeszyt tej serii będący zakończeniem historii pt. "Refugees". Na dzień dziesiejszy nic jeszcze nie wiadomo na temat kolejnych numerów. Nowe wieści o Invasion powinny pojawić się juź wkrótce.

Invasion #5: Refugees # 5(5)

Inwazja Yuuzhan Vongów szybko rozprzestrzenia się na galaktykę. Książe Finn Galfridian, którego planeta Artorias została zajęta, a rodzina rozdzielona przez Vongów, kształci się na Jedi pod okiem Luke’a Skywalkera, aby przygotować się na ratunek swojej rodziny i poprowadzić swoich ocalałych ludzi.
Pozostali członkowie rodziny królewskiej również pracują nad tym, aby się uratować! Matka Finna oraz siostra Kaye walczą przeciwko zabójczym wytworom bioinżynierii Yuuzhan Vongów, aby uciec z więzienia, a jeśli ojciec chłopca, Caled, wciąż żyje, to na pewno będzie przewodził ruchowi oporu na Artorias. Oby Caled żył i nadal walczył, gdy Finn przybędzie z pomocą!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (13)
Loading..