TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

SW Adventures już do kupienia

2009-03-29 21:53:13 TheForce.net

Wygląda na to, że jakiś czas temu do sprzedaży trafił pierwszy odcinek nowej serii SW Adventures. Co ciekawe komiks ten miał swoją premierę w Wielkiej Brytanii i tylko tam na razie można go zakupić. Ten fakt nieco dziwi biorąc pod uwagę, że pozycja ta w USA, zgodnie z obecnymi zapowiedziami, ma pojawić się dopiero w maju. Co jest przyczyną tej prawie dwumiesięcznej różnicy, nie wiadomo.

Star Wars Adventures Volume #1: Han Solo and the Hollow Moon of Khorya - TPB

Nikt nigdy nie twierdził, że bycie przemytnikiem to łatwa robota! Zanim spotkali Luke’a Skywalkera oraz księżniczkę Leię, Han Solo ind Chewbacca wiedli życie pełne przygód. W tej naładowanej akcją opowieści, Han i Chewie wpadają pomiędzy gangsterów i Imperium, a ich jedyną nadzieją jest były partner Hana, który może być gorszy niż jedni i drudzy.
Star Wars Adventures to nowa seria komiksowa przeznaczona dla czytelników w każdym wieku!
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunek i okładka Rick Lacy, tusz Matthew Loux, kolory Michael Atiyeh. Cena 7.95$, 80 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

The Old Republic - komiks online

2009-03-28 16:03:29 swtor.com


Na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

W sieci udostępniono trzeci odcink tego e-komiksowego projektu, będącego częścią historii pt. "Threat of Peace". Z kolejnymi trzema stronami możecie zapoznać się w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 1: Traktat na Coruscant
Imperium Sithów odniosło szereg bezspornych militarnych zwycięstw nad Republiką, zdobywając kontrolę nad kilkoma strategicznymi systemami i poważnie szkodząc Republikańskim liniom zaopatrzenia. Przegrywający, ale opanowani, Jedi wraz z wojskami republiki zdołali obronić światy środka i spowolnić stałe postępy Imperium. Sithowie wystąpili do Galaktycznego Senatu z zaskakującą propozycją pokoju. Nieufna, ale zdesperowana Republika wyraziła zgodę na zaangażowanie się w rozmowy o zawieszeniu broni. Duża delegacja wybitnych reprezentantów senatu oraz najlepsi i najzdolniejsi Jedi udali się w podróż na planetę Alderaan, gdzie spodziewają się uczestniczyć w długotrwałych negocjacjach w sprawie warunków traktatu z przedstawicielem Mrocznej Rady Sithów.

Kolejny odcinek ukaże się już za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2009-03-25 10:58:27 Rebelscum.com

Do sprzedaży na terenie Stanów trafił kolejny zeszyt cyklu Legacy.

Legacy #34: Storms # 1(2)

Po bitwie przeciw Darthowi Kraytowi, Cade i jego załoga pędzą ze śmiertelnie rannym imperialnym rycerzem Azlyn Rae i rycerzem Jedi Shado Vao. Mają nadzieję dotrzeć do planety Kiffex, gdzie Bantha Rawk może pomóc Cadeowi w pozornie niemożliwym planie uratowania Azyn. Sithowie także zajmują się skutkami bitwy na Had Abbadon. Niektórzy przebudzą się aby odkryć, że bitwa nie skończyła się tak jak sądzili …
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostepne tutaj.
Na stronie wydawnictwa Dark Horse zamieszczono również materiały przedstawiające w jaki sposób powstawał najnowszy numer Legacy. Możecie z nimi zapoznać się tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

TCW - komiks online

2009-03-19 14:56:35 StarWars.com

Na oficjalnej pojawiła się już niestety ostania część komiksowego wprowadzenia do serialu TCW. Autorem scenariusza do nowego odcinka pt. "Invitation Only" jest jak zawsze Pablo Hidalgo, natomiast autorem rysunków tym razem został Thomas Hodges. Z najnowszym, ośmiostronicowym odcinkiem możecie się zapoznać w tym miejscu.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Wywiad z Randym Stradley'em

2009-03-18 13:05:28 Eucantina.net

W sieci pojawił się kolejny ciekawy wywiad z Randym Stradley'em, redaktorem odpowiedzialnym za linię Star Wars, a także wiceprezesem do spraw publikacji w wydawnictwie Dark Horse. Tym razem na Eucantina.net Stradley ponownie opowiada o nadchodzącym cyklu "Invasion" jak również o pozostałych, obecnie wydawanych seriach . Opisuje swoją pracę nad komiksami ze świata Star Wars, a także przybliża jak wygląda współpraca ze scenarzystami, rysownikami czy przedstawicielami Lucas Licensing i Lucasfilmu. Przedstawia również jakie czynniki wpływają na podejmowane przez niego decyzje oraz na co musi uważać aby nie osłabić zainteresowania czytelników kolejnymi wydawanymi pozycjami. Za całym wywiadem w języku angielskim możecie zapoznać się tutaj.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Komiksowe nowości w Polsce i USA

2009-03-18 10:46:18 Egmont i Rebelscum

Dziś do sprzedaży, zarówno w Polsce jak i w USA, trafiają nowe dwa komiksy. Pierwszym z nich jest nowy numer magazynu SW Komiks zawierający jak zwykle trzy historie ze świata Star Wars. Drugim komiksem, który ukazał się za oceanem, jest nowy odcinek serii Knights of the Old Republic rozpoczynający trzyczęściową miniserię pt. "Dueling Ambitions".
Star Wars Komiks 3/2009 (7)

"Za linią wroga" (Enemy Lines, Republic #59) – Trwają wojny klonów. Po bitwie na pustynnym księżycu Anakin Skywalker znajduje się za linią wroga w towarzystwie rycerza Jedi A’Sharada Hetta, przedstawiciela Tuskenów z Tatooine. Anakin obwinia Tuskenów o śmierć swojej matki i pała do nich nieskrywaną nienawiścią.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson.

"Wytyczona ścieżka" (Walking the Path That’s Given, Tales #21) – Nas Ghent, wybitny pilot myśliwców, walczył w wojnach klonów po stronie Separatystów. Po wojnie zajął się przemytem. Jako przemytnika zestrzelił go sam Darth Vader, który następnie zwerbował go z zadaniem stworzenia elitarnej jednostki myśliwców TIE w siłach Imperium.
Scenariusz Thomas Andrews i Shane McCarthy, rysunki Michel Lacombe, tusz Serge LaPointe, kolory Sno Cone Studios.

"Zrób to albo nie" (Do or Do Not, Tales #15) – Akcja tej krótkiej historyjki rozgrywa się niedługo po zwycięskiej dla Rebelii bitwie o Endor. Imperium zostało pokonane i Luke Skywalker zastanawia się nad swoją przyszłością.
Scenariusz Jay Laird, rysunki Timothy II, James Mason.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera: 18 marzec 2009.

Temat na forum.
Knights of the Old Republic #39: Dueling Ambitions # 1(3)

Sporty walki oraz wyścigi z dużą prędkością w Starej Republice! Zayne i Gryph – teraz partnerzy w "zbrodni" – wraz z Jarael i Rohlanem przygotowują się do oszustwa w wielkim świecie sportowych pojedynków. Gryph jest świetnie przygotowany do oszustwa, do momentu gdy wszystko zaczyna iść źle: Jarael wyraźnie coś rozprasza, a Rohlan bierze udział w pojedynkach. Jakby tego było mało, wojownik weteran Goethar Kleej dostarcza kolejnych zmartwień …
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Daryl Mandryk. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (13)

Komiksy

Dziedzictwo #3 w sprzedaży

2009-03-16 11:27:57 Egmont

Dziś oficjalnie do sprzedaży trafił nowy tom serii Dziedzictwo, chociaż sam komiks można było nabyć już wcześniej w przedsprzedaży w miniony weekend podczas Warszawskich Spotkań Komiksowych. "Smocze Szpony", taki podtytuł nosi zbiór nowych przygód Cade'a Skywalkera, powinny być już dostępne w księgarniach komiksowych oraz salonach prasowych.
Dziedzictwo tom #3: Smocze szpony

Cade Skywalker leci samotnie na Coruscant, do stolicy Imperium Galaktycznego. Cel: Świątynia Sithów. Zadanie: uratować Jedi, którego kiedyś wydał w zamian za nagrodę. Skutek: konfrontacja z Darthem Kraytem – przywódcą Sithów, Imperatorem Galaktyki, znającym tajemnicę, która odsłoni nieznany rozdział w historii sławnego rodu Cade’a. Czy w obliczu potęgi ciemnej strony ostatni ze Skywalkerów zatriumfuje niczym Luke, czy też powtórzy tragedię Anakina?
Komiks oryginalnie został wydany jako Legacy #14-19: Claws of the Dragon przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Travis Charest. Cena 39,00 zł, 144 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (27)

Komiksy

Dziedzictwo w rankingu Top 20

2009-03-15 21:17:04 KZ

W najnowszej odsłonie internetowego Magazynu Miłosników Komiksu "KZ", redaktorzy serwisu zwrócili się do polskich wydawców komiksowych o podsumowanie roku 2008. Wśród odpowiedzi znalazła się wypowiedź Tomasza Kołodziejczaka, redaktora naczelnego Klubu Świata Komiksu w Egmoncie, który za jeden z największych sukcesów wydawnictwa uznał powrót na rynek polski komiksów Star Wars. Dodatkowo zamieszczono zestawienie dwudziestu najlepiej sprzedających się komiksów Egmontu, w którym na szesnastym miejscu znalazł się pierwszy tom serii Dziedzictwo: Złamany. Komiks Star Wars pokonały m.in. takie klasyki komiksu jak Thorgal czy Asterix. Biorąc jednak pod uwagę ilość komiksów wydanych w zeszłym roku przez Egmont, można śmiało stwierdzić, że jest to całkiem niezły wynik. Więcej szczegółów na temat zestawienia możecie znaleźć w tym miejscu.
KOMENTARZE (23)

Komiksy

Plan wydawniczy Egmontu - Update

2009-03-15 15:28:36 Egmont

Znane są już plany wydawnicze Egmontu dotyczące kilku najbliższych miesięcy. Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, w dniu dzisiejszym na IX Warszawskich Spotkaniach Komiksowych odbył się krótki panel poświęcony gwiezdnym wojnom. Uczestnicy imprezy mieli okazję wziąć udział m.in w spotkaniu z redaktorem magazynu Star Wars Komiks, Jackiem Drewnowskim, który przedstawił zawartość najbliższych sześciu numerów magazynu SW Komiks.

Update (promil - 15/03/2008 20:05)

Napłynęły do nas kolejne szczegóły z WSK odnośnie komiksów Egmontu.
Chociaż na razie nie są znane jeszcze daty premier nowych tomów Dziedzictwa, wiadomo jednak, że zawartość kolejnych dwóch części będzie zgodna z ich amerykańskimi odpowiednikami. Wprawdzie cena póki co nie jest jeszcze oficjalnie znana, nie należy jednak spodziewać się jakiejś specjalnej obniżki ze względu na mniejszą objętość komisu w stosunku do poprzednich tomów.
Dodatkowo jeśli SW Komiks nadal będzie rentownym komiksem to wydawnictwo rozważa możliwość wydania specjalnego, jubileuszowego, 25 numeru magazynu (11 numerów GW Komiks + ewentualne 14 numerów SW Komiks), który ukazałby się prawdopodobnie w październiku. Póki co nie wiadomo jak miałby wyglądać sam jubileuszowy numer.

Marzec 2009
Star Wars Komiks #7
- "Za Linią Wroga" (Enemy Lines, Republic #59) (22 strony)
- "Wytyczona Ścieżka" (Walking the Path That’s Given, Tales #21) (18 stron)
- "Zrób to albo nie" (Do or Do Not, Tales #15) (4 strony)

Kwiecień 2009
Star Wars Komiks #8
- Target: Vader (Empire #19) (22 strony)
- Equals and Opposites (Tales #21) (14 stron)
- Urchins (Tales #14) (8 stron)

Maj 2009
Star Wars Komiks #9
- Sacrifice (Republic #49) (22 strony)
- The Duty (Tales #12) (12 stron)
- Collapsing New Empires (Tales #19) (10 stron)

Czerwiec 2009
Star Wars Komiks #10
- What Sin Loyalty (Empire #13) (22 strony)
- Yaddle’s Tale: The One Below (Tales #5) (16 stron)
- The Lesson (Tales #14) (6 stron)

Lipiec 2009
Star Wars Komiks #11
- Boba Fett: Overkill (22 strony)
- Marooned (Tales #22) (14 stron)
- Ghost (Tales #11) (8 stron)

Sierpień 2009
Star Wars Komiks #12
- Brothers in Arms (Free Comic Book Day 2005) (22 strony)
- Lady Luck (Tales #3) (16 stron)
- Stones (Tales #13) (6 stron)
KOMENTARZE (43)

Komiksy

The Old Republic - komiks online

2009-03-14 09:14:54 swtor.com


Na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

Dziś udostępniono kolejne trzy strony tego e-komiksowego projektu, będących częścią historii pt. "Threat of Peace", z którymi możecie zapoznać się w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha (znanego z serii Knights of the Old Republic), wykonał Alex Sanchez.

Akt 1: Traktat na Coruscant
Imperium Sithów odniosło szereg bezspornych militarnych zwycięstw nad Republiką, zdobywając kontrolę nad kilkoma strategicznymi systemami i poważnie szkodząc Republikańskim liniom zaopatrzenia. Przegrywający, ale opanowani, Jedi wraz z wojskami republiki zdołali obronić światy środka i spowolnić stałe postępy Imperium. Sithowie wystąpili do Galaktycznego Senatu z zaskakującą propozycją pokoju. Nieufna, ale zdesperowana Republika wyraziła zgodę na zaangażowanie się w rozmowy o zawieszeniu broni. Duża delegacja wybitnych reprezentantów senatu oraz najlepsi i najzdolniejsi Jedi udali się w podróż na planetę Alderaan, gdzie spodziewają się uczestniczyć w długotrwałych negocjacjach w sprawie warunków traktatu z przedstawicielem Mrocznej Rady Sithów.

Według zapowiedzi komiks ma ukazywać się dwa razy w miesiącu.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

TCW - komiks online

2009-03-13 10:12:08 StarWars.com

Na oficjalnej pojawiła się kolejna część komiksowego wprowadzenia do serialu TCW. Autorem scenariusza do nowego odcinka pt. "The Ballad of Cham Syndulla" jest Pablo Hidalgo, natomiast autorem rysunków jest Jeff Carlisle. Z najnowszym odcinkiem możecie się zapoznać w tym miejscu.

Temat na forum.


KOMENTARZE (2)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na czerwiec

2009-03-11 19:34:07 StarWars.com

W sieci pojawiły się kolejne komiksowe zapowiedzi. W czerwcu do sprzedaży trafią kolejne numery dobrze znanych serii. W pojedynczej opowieści z cyklu Knights of the Old Republic spotkamy Malaka i Revana, w Dark Timesie poznamy dalsze perypetie Dassa Jennira, a w Legacy będziemy mogli zapoznać się z pierwszym odcinkiem czteroczęściowej miniserii, w której Cade Skywalker zawita na Tatooine i ponownie spotka członków swojej rodziny. Natomiast kolekcjonerzy wydań zbiorczych w sierpniu mogą spodziewać się kolejnego Omnibusa zawierającego historie z odległej galaktyki.

Knights of the Old Republic #42: Masks

Sprzeczka pomiędzy byłym padawanem Zaynem Carrickiem, a tajemniczą Jarael sprawia, że zaczyna się ona zastanawiać nad swoją rolą w jego życiu. Pojawienie się Jedi Malaka może sprawić, że podejmie ona ostateczną decyzję. Malak nie jest jedyną osobą, która interesuje się Jarael. Nigdy, aż do teraz, nie zostało ujawnione jak bardzo mandalorianin Rohlan jest skłonny trwać przy jej boku. W tym numerze: ważne wydarzenia dla Zayne i Jarael oraz wcześniej nie przedstawiane fragmenty z historii Malaka i Revana. Specjalna jednoczęściowa opowieść prezentująca Malaka i Revana z gry Knights of the Old Republic umieszcza naszych bohaterów na nowym śmiertelnym kursie.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Ron Chan, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: czerwiec 2009.
Temat na forum.

Dark Times #15: Blue Harvest # 3(5)

Złapany pomiędzy dwiema rywalizującymi frakcjami, były Jedi Dass Jennir ma tylko jedno wyjście – grać dla obu stron i mieć nadzieję, że żadna z nich nie połapie się w jego planie.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: czerwiec 2009.
Temat na forum.

Legacy #37: Tatooine # 1(4)

Kiedy Moff Nyna Calixte dowiaduje się, że imperialne konwoje są atakowane przez piratów z "Czarnego Słońca", postanawia wysłać swoją córkę, "Gunner" Yage i jej eskadrę elitarnych pilotów z interwencją. Jednak żadna z nich nie wie, że tych piratów atakują inni piraci, Cade Skaywalker i jego załoga Mynocka.
Pomimo zwycięstwa nad imperatorem Darthem Kraytem, Cade jest nadal najbardziej poszukiwanym przestępcą, a zespół Gunner aż rwie się do konfrontacji. Stali czytelnicy wiedzą już czego można się spodziewać.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson . Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: czerwiec 2009.
Temat na forum.

Omnibus: Menace Revealed - TPB

To największy do tej pory Omnibus wydany przez Dark Horse, zawierający nigdy wcześniej nie zebrane w jednym wydaniu historie Star Wars. Zawiera pojedyncze przygody, krótkie historyjki, specjalne numery, a także wczesne stripy komiksowe wydane w cyklu Dark Horse Extra. Wszystkie te opowieści rozgrywają się po wydarzeniach przedstawionych w Epizodzie I: The Phantom Menace i prowadzą do Epizodu II: Attack of the Clones.
W Jedi Quest, Anakin Skywalker będzie pracował nad tym aby pozbyć się swoich lęków podczas misji mającej na celu ochronę frachtowca przed piratami. W Starfighter: Crossbones piraci staną przeciwko piratom i zostanie przedstawiony zastraszający kapitan Nym. Omnibus zawiera również historie opublikowane pierwotnie jako: "Star Wars #27: Starcrash", Star Wars #28-31: The Hunt for Aurra Sing, Episode II Hasbro Minicomics #1-4, Dark Horse Extra #35-37: Heart of Fire, Dark Horse Extra #44-47: Poison Moon.
Scenariusz Timothy Truman, Haden Blackman, Ryder Windham, Jason Hall, rysunki Davidé Fabbri, Ramon Bachs, Timothy Truman, Christian Dalla Vecchia i inni. Cena 24,95$, 384 stron. Premiera: sierpień 2009.

KOMENTARZE (21)

Komiksy

Komiksowe wywiady na video

2009-03-10 11:16:21 Dark Horse i newsarama.com

W sieci pojawiły się dwa nowe wywiady video dotyczące komiksów. Jeżeli ktoś z Was do tej pory nie miał okazji zobaczyć jak wygląda Stradley, Dursema lub Ostrander to teraz ma okazję to nadrobić.
W pierwszym wywiadzie przeprowadzonym z Randym Stradley’em i zamieszczonym na stronie wydawnictwa Dark Horse, redaktor odpowiedzialny za linię Star Wars opowiada głównie o nowej serii Invision, ale także o pozostałych pozycjach wydawnictwa. Chociaż większość podanych przez Stradley’a informacji była już znana wcześniej, pojawiła się jedna nowa. W maju i czerwcu na oficjalnej stronie Star Wars pojawią dwie części historii (a nie jak podawaliśmy wcześniej jedna) wprowadzającej czytelnika do cyklu Invasion, które będą dostępne bezpłatnie online. Podobny zabieg mogliśmy zaobserwować niedawno przy okazji powrotu komiksu Dark Times. Więcej informacji na temat nowej serii znajdziecie tutaj. Natomiast z samym wywiadem możecie się zapoznać poniżej.Kolejny wywiad został przeprowadzony z twórcami serii Legacy dostępnej również w Polsce, czyli scenarzystą Johnem Ostranderem i rysowniczką Jan Dursemą, którzy współpracują ze sobą nad komiksami Star Wars już od około dekady. Autorzy popularnych historii komiksowych powiedzieli, że praca nad cyklem Legacy dostarcza im wiele radości. Chociaż opowiadane przez nich historie są konsultowane z Lucas Licensing mają oni obecne więcej swobody w eksploatowaniu do tej pory nieznanego okresu, niż to miało miejsce podczas tworzenia serii Republic rozgrywającej się pomiędzy Epizodem II i Epizodem III. Obecnie ta znana komiksowa para pracuje nad czterdziestym trzecim numerem Legacy. W wywiadzie zdradzono również nieco informacji na temat fabuły kolejnych numerów, które zostaną dalej przedstawione w formie spoilera. (Początek Spoilera): W Legacy #37-40 Cade powróci do swoich korzeni i trafi na Tatooine. Spotka członków swojej rodziny, zarówno tych znanych mu wcześniej jak i do tej pory nieznanych. Najprawdopodobniej spotka się również ze swoją matką Morrigan Corde.(Koniec Spoilera)
Cały wywiad został zamieszczony poniżej.


KOMENTARZE (5)

Komiksy

Gwiezdne Wojny na WSK

2009-03-09 20:31:01 Egmont

W przyszły weekend (14-15 marca) w stolicy, w Klubie Palladium przy ul. Złotej 9 w Warszawie odbędą się IX Warszawskie Spotkania Komiksowe. Na imprezie nie zabraknie nowości wydawniczych, spotkań z autorami komiksów, giełdy komiksów jak i również panelów dyskusyjnych. Co więcej należy pamiętać, że tym razem wstęp jest bezpłatny.

Organizatorzy WSK przewidzieli w programie również miejsce dla miłośników gwiezdnej sagi. Oba planowane punkty SW odbędą się w niedzielę 15 marca, a będą to:

10.45 – 11.30 Co piszczy w odległej galaktyce - spotkanie z Jackiem Drewnowskim, tłumaczem komiksów oraz redaktorem czasopisma Star Wars Komiks
11.30 – 12.15 Konkurs wiedzy o Star Wars


KOMENTARZE (7)

Komiksy

TCW - komiks online

2009-03-09 18:19:09 StarWars.com

Nieco później niż zwykle w sieci pojawił się kolejny odcinek komiksowego wprowadzenia do serialu TCW. Autorem scenariusza do nowej części pt. "Curfew" jest dobrze znany Pablo Hidalgo, natomiast rysunki tym razem wykonała Katie Cook. Z najnowszym odcinkiem możecie się zapoznać w tym miejscu.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Zapowiedzi z Egmontu na marzec

2009-03-06 13:37:31 Egmont Polska

W marcu na naszym rynku pojawią się dwie nowe pozycje komiksowe. Mniej więcej w połowie miesiąca nakładem wydawnictwa Egmont ukaże się kolejny tom serii Dziedzictwo oraz nowy numer magazynu SW Komiks.
Star Wars Komiks 3/2009 (7)

"Za linią wroga" (Enemy Lines, Republic #59) – Trwają wojny klonów. Po bitwie na pustynnym księżycu Anakin Skywalker znajduje się za linią wroga w towarzystwie rycerza Jedi A’Sharada Hetta, przedstawiciela Tuskenów z Tatooine. Anakin obwinia Tuskenów o śmierć swojej matki i pała do nich nieskrywaną nienawiścią.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson.

"Wytyczona ścieżka" (Walking the Path That’s Given, Tales #21) – Nas Ghent, wybitny pilot myśliwców, walczył w wojnach klonów po stronie Separatystów. Po wojnie zajął się przemytem. Jako przemytnika zestrzelił go sam Darth Vader, który następnie zwerbował go z zadaniem stworzenia elitarnej jednostki myśliwców TIE w siłach Imperium.
Scenariusz Thomas Andrews i Shane McCarthy, rysunki Michel Lacombe, tusz Serge LaPointe, kolory Sno Cone Studios.

"Zrób to albo nie" (Do or Do Not, Tales #15) – Akcja tej krótkiej historyjki rozgrywa się niedługo po zwycięskiej dla Rebelii bitwie o Endor. Imperium zostało pokonane i Luke Skywalker zastanawia się nad swoją przyszłością.
Scenariusz Jay Laird, rysunki Timothy II, James Mason.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera: 18 marzec 2009.
Temat na forum.
Dziedzictwo tom #3: Smocze szpony

Cade Skywalker leci samotnie na Coruscant, do stolicy Imperium Galaktycznego. Cel: Świątynia Sithów. Zadanie: uratować Jedi, którego kiedyś wydał w zamian za nagrodę. Skutek: konfrontacja z Darthem Kraytem – przywódcą Sithów, Imperatorem Galaktyki, znającym tajemnicę, która odsłoni nieznany rozdział w historii sławnego rodu Cade’a. Czy w obliczu potęgi ciemnej strony ostatni ze Skywalkerów zatriumfuje niczym Luke, czy też powtórzy tragedię Anakina?
Komiks oryginalnie został wydany jako Legacy #14-19: Claws of the Dragon przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Travis Charest. Cena 39,00 zł, 144 strony. Premiera: 16 marzec 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.

KOMENTARZE (21)

Komiksy

Kolejne wieści na temat "Invasion" UPDATE

2009-03-01 22:05:30 starwarsblog.starwars.com

Od kiedy na New York Comic-conie wydawnictwo Dark Horse zapowiedziało komiksową serie "Invasion" w środowisku Star Wars praktycznie zawrzało. Wiadomość o tym, że nowy komiksowy cykl, którego akcja ma rozgrywać się w okresie Nowej Ery Jedi, będzie opowiadał o inwazji Yuuzhan Vongów na odległą galaktykę, zelektryzowała fanów. W sieci pojawiają się liczne wywiady z twórcami, podawane są nowe strzępy informacji mające podgrzać atmosferę, a sami fani na forach internetowych wyrażają swój entuzjazm oraz oczekiwania, a także prześcigają się w domysłach co może pojawić się w nowej serii.

Na łamach Bastionu również niejednokrotnie poruszaliśmy ten temat. Wcześniejsze informacje oraz kadry z serii Invasion znajdziecie tutaj, tutaj, a także w tym miejscu.

Niedawno na oficjalnym blogu Star Wars zamieszczono wywiad z redaktorem wydawnictwa Dark Horse odpowiedzialnym za linie Gwiezdnych Wojen, Randy, Stradley’em. Zanim jednak przedstawimy główne myśli zawarte we wspomnianym wyżej tekście, przygotowaliśmy dla Was małe podsumowanie zebranych dotychczas informacji na temat "Invasion".

- autorem scenariusza do nowej serii komiksowej jest Tom Taylor (australijski autor m.in. sztuk teatralnych), rysunki natomiast wykonuje Colin Wilson (twórca Rebellion #11-14: Small Victories, Legacy #9-10: Trust Issues, Legacy #13: Ready to Die, oraz kilku okładek do serii KOTOR),
- fabuła skupi się na przygodach czteroosobowej rodziny Galfridian z planety Artorias, najechanej przez rasę Yuuzhan Vongów,
- poznamy młodego Finna Galfridiana, który zostanie wybrany przez Luke'a Skywalkera na naukę Jedi oraz jego siostrę Kaye, która wraz z pozostałymi członkami jego rodziny nie będzie miała tyle szczęścia co jej brat,
- w serii pojawią się także postacie znane z książek, w tym Jacen, Jaina, Anakin Solo oraz Luke Skywalker,
- komiksy będą opowiadały o wydarzeniach dziejących się pomiędzy oraz wokół powieści przedstawionych w cyklu Nowa Era Jedi,
- w maju na oficjalnej stronie Star Wars pojawi się zapowiedź nowego cyklu, którego premiera nastąpi w lipcu,
- Invasion najprawdopodobniej będzie się ukazywał cyklicznie na zmianę z serią Dark Times, z kilkumiesięcznymi przerwami.

Teraz przejdźmy już do kolejnych informacji zawartych w wywiadzie udzielonym przez Randy’ego Stradley’a, którego oryginał znajduje się w tym miejscu. Poniżej widnieje okładka do "Invasion" autorstwa Jo Chen.


Komiksowy "Invasion" pojawił się wśród wielu innych pomysłów prawdopodobnie już w 2002 roku, kiedy Randy Stradley przejął na siebie linię Star Wars. Zbyt długo koncentrowano się głównie na wczesnych latach Luke’a Skywalkera. Nawet jeśli starano się przemykać po wydarzeniach dziejących się około oryginalnej trylogii prowadząc w miarę możliwości wolno fabułę cyklów Empire, a później Rebellion, pozostawało kwestią czasu zanim nowe wydarzenia zaczną kolidować z tymi przedstawionymi w filmach lub Expanded Universe.

Tymczasem okres Nowej Ery Jedi, na podobnej zasadzie jak Wojny Klonów, daje możliwość przedstawienia dramatycznych galaktycznych wydarzeń na obszarze historii, której wiele fragmentów jest jeszcze nieznanych. Wcześniej gdy wydawnictwo Del Rey wypuszczało swoje powieści potrzeba by było dużego nakładu pracy, aby utrzymać ciągłość wydarzeń pomiędzy książkami, komiksami. Teraz gdy znane są już wszystkie powieści znaczenie łatwiej jest poruszać się po ścieżkach opowiadających historię ogromnej inwazji Yuuzhan Vongów. A zainteresowanie tym okresem jest nadal bardzo duże.

Nowa Era Jedi to okres znany ze swej brutalności i tak będzie również w komiksie. Zostanie położony nacisk na akcję. Będzie sporo scen walki, ale zadaniem scenarzysty jest również skupienie się na heroizmie postaci. Twórcy postarają się zbudować historię jednocześnie przerażającą, ale i podnoszącą na duchu. Zasugerowano, że jednym z głównych elementów opowiadanej historii będzie branie do niewoli więźniów przez Yuuzhan Vongów.

Choć pewne rzeczy mogą jeszcze ulec zmianie, historia, przynajmniej początkowo, będzie głównie poświęcona stronie najeżdżanej. Nie znaczy to jednak, że zabraknie w niej rasy najeźdźców. Na obecnym etapie tworzenia fabuły wiadomo, że czytelnicy poznają bliżej przynajmniej dwóch przedstawicieli Vongów. Czas pokaże jak bardzo ich historia zostanie rozwinięta.

W rodzinie głównych bohaterów Galfridian, pojawią się zarówno użytkownicy mocy jak i czarne owce. Stradley powiedział, że jest zadowolony ze sposobu jakiego scenariusz ujawnia informacje na temat rodziny głównych bohaterów. Niespodzianki powinny pojawić się już w pierwszym numerze, a cała seria powinna być ich pełna.

Artorias ma zostać przedstawiony jako pokojowy, niemal idylliczny świat, bogaty w zielone przestrzenie, promenady i miejskie place. Zdaniem Stradley’a, Colin Wilson naprawdę wykonał świetną pracę przy wizualizacji tych miejsc. Kiedy pierwszy raz czytelnicy zobaczą te tereny, powinno ich ogarnąć wrażenie jakby chcieli tam zamieszkać. Jednak gdy Yuuzhan Vongowie wezmą planetę w swoje ręce, wszystko to się zmieni i wtedy czytelników powinno ogarnąć uczucie straty.


UPDATE (Burzol 02/03/2009 16.05):

Scenarzysta Tom Taylor na swoim blogu wyjaśnił, że Jo Chen, autorka zajmująca się wcześniej okładkami komiksów z serii "Buffy", czy "Runaways", na stałe zajmie się okładkami z "Inwazji". Ponadto informuje, że na powyższym obrazku, który znajdzie się na okładce pierwszego zeszytu nowej serii Dark Horse, widnieje Luke Skywalker.

Temat na forum.
KOMENTARZE (47)
Loading..