TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Nowości komiksowe w USA

2009-04-29 09:19:01 rebelscum.com

W USA do sprzedaży trafiły nowe komiksy. Już niedługo fani będą mogli zapoznać się ostatnią częścią dwuodcinkowej historii pt. "Storms" wchodzącej w skład cyklu Legacy, a także z nowym zbiorczym wydaniem komiksów z serii Knights of the Old Republic. Dodatkowo w Stanach swoją premierę ma pierwszy tom SW Adventures, który kilka tygodni temu ukazał się już w Wielkiej Brytanii.

Legacy #35: Storms # 2(2)

Skutki bitwy o Had Abbadon zaczynają być odczuwalne w całej galaktyce. Na Coruscant, moffowie Nyna Calixte i Morlish Veed rozważają nowiny i zastanawiają się jakie mają one znaczenie dla ich planów przejęcia władzy w Imperium, podczas gdy po drugiej stronie galaktyki zdetronizowany Imperator Roan Fel boleje nad tym co stracił.
Tymczasem "Bantha" Rawk pomaga Cadeowi w realizacji niebezpiecznego planu uratowania przyjaciela. Zakończenie "Storms" wyznaczy nową drogę dla Legacy, gdzie galaktyka narodzi się na nowo … po raz kolejny.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostepne tutaj.
Temat na forum.

Knights of the Old Republic Volume #6: Vindication - TPB

Misja zbiegłego padawana Zayne'a Carricka mająca na celu oczyszczenie jego imienia nareszcie zakończy się w tej historii. Zayne i jego towarzysz Gryph podążają nową ścieżką i odsłaniają mroczne działania Sekretnego Zgromadzenia Jedi. Te działania nie tylko zabierają ich na rodzinną planetę jednego z byłych mistrzów Zayne’a, ale także do jednego z najlepiej strzeżonych miejsc na planecie – magazynu artefaktów Sithów. Jednak jego dni jako renegata na tym się nie skończą. Zayne poszukując sprawiedliwości wyruszy na Coruscant, gdzie zmierzy się ze swoim mistrzem, Lucienem Draay’em, i członkami Zgromadzenia Jedi w ostatecznej rozgrywce, która zakończy jego dni jako uciekiniera w ten czy inny sposób.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach KOTOR #29-35.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching i Bong Dazo, tusz Joe Pimentem, kolory Michael Atiyeh, okładka Brian Ching. Cena 19,95$, 168 stron. Preview dostepne tutaj.
Temat na forum tu, tu oraz tutaj.

Star Wars Adventures Volume #1: Han Solo and the Hollow Moon of Khorya - TPB

Nikt nigdy nie twierdził, że bycie przemytnikiem to łatwa robota! Zanim spotkali Luke’a Skywalkera oraz księżniczkę Leię, Han Solo i Chewbacca wiedli życie pełne przygód. W tej naładowanej akcją opowieści, Han i Chewie wpadają pomiędzy gangsterów i Imperium, a ich jedyną nadzieją jest były partner Hana, który może być gorszy niż jedni i drudzy.
Star Wars Adventures to nowa seria komiksowa przeznaczona dla czytelników w każdym wieku!
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunek i okładka Rick Lacy, tusz Matthew Loux, kolory Michael Atiyeh. Cena 7.95$, 80 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

The Old Republic - komiks online

2009-04-25 10:17:14 swtor.com


Na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

Z kolejnymi trzema stronami historii zatytułowanej "Threat of Peace" możecie zapoznać się w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 1: Traktat na Coruscant
Imperium Sithów odniosło szereg bezspornych militarnych zwycięstw nad Republiką, zdobywając kontrolę nad kilkoma strategicznymi systemami i poważnie szkodząc Republikańskim liniom zaopatrzenia. Przegrywający, ale opanowani, Jedi wraz z wojskami republiki zdołali obronić światy środka i spowolnić stałe postępy Imperium. Sithowie wystąpili do Galaktycznego Senatu z zaskakującą propozycją pokoju. Nieufna, ale zdesperowana Republika wyraziła zgodę na zaangażowanie się w rozmowy o zawieszeniu broni. Duża delegacja wybitnych reprezentantów senatu oraz najlepsi i najzdolniejsi Jedi udali się w podróż na planetę Alderaan, gdzie spodziewają się uczestniczyć w długotrwałych negocjacjach w sprawie warunków traktatu z przedstawicielem Mrocznej Rady Sithów.

Kolejny odcinek tego e-komiksowego projektu ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2009-04-22 09:23:26 Rebelscum.com

W USA na półki sklepowe trafiły nowe komiksy ze świata Star Wars. Po długiej przerwie w sprzedaży znalazł się nowy numer cyklu Dark Times rozpoczynający pięcioczęściową miniserię zatytułowaną "Blue Harvest". Ponadto fani czasów starej Republiki mogą spodziewać się kolejnego zeszytu dobrze już znanej serii Knights of the Old Republic.

Knights of the Old Republic #40: Dueling Ambitions # 2(3)

Zayne bierze udział w niebezpiecznych zawodach, a jego partnerem jest Aubin - niedoświadczony syn wielkiego wojownika. Zayne musi się upewnić, że jego partner przetrwa pojedynki i dotrwa do ostatniej rundy. Na dodatek nie wie nawet dlaczego Aubin bierze udział w bitwach. Taki stan rzeczy utrzymuje się do momentu kiedy Jarael odkrywa, że pojedynkami sportowymi kieruje system oparty na niewolnictwie, który dostarcza wojowników.
Jarael, Gryph, Rohlan i Zayne muszą ocalić Aubina i ujawnić jakie okropieństwa kryją się za pojedynkami.
John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Daryl Mandryk. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.

Dark Times #13: Blue Harvest # 1(5)

Podejmując historię w miejscu gdzie pozostawiono ją w komiksie opublikowanym na Myspace Dark Horse Presents, Dass Jennir rozpoczyna swoją pierwszą pracę od momentu zniszczenia zakonu Jedi tylko po to aby odkryć, że opis pracy jaki otrzymał nie do końca odpowiada rzeczywistości. Stawianie czoła wielkim wyzwaniom to norma dla Jedi, ale Jennir nie jest już Jedi i jego miecz świetlny musi pozostać ukryty.
Tymczasem Darth Vader powraca na Coruscant gdzie musi spotkać się ze swoim mistrzem i zmierzyć z konsekwencjami wydarzeń przedstawionych w crossoverze "Vector".
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Doug Wheatley, kolory Dave McCaig. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.

KOMENTARZE (28)

Komiksy

Dzienniki Szalonego Mimbanity w Esensji

2009-04-18 15:03:00 Esensja

Jeden z naszych użytkowników przesłał nam ciekawą informację. Jakiś czas temu na Esensji zaczął się ukazywać znakomity komiks parodiujący świat Gwiezdnych Wojen i skierowany w szczególności do jago fanów. Mowa o "Dziennikach Szalonego Mimbanity" (Diaries of Crazed Mimbanite) autorstwa Ala MacDonalda, które w latach 1998 - 2004 były publikowane na stronie 3do.jediknight.net.

Każdy odcinek to żart dotyczący którejś ze scen ze starej lub nowej trylogii. Choć bohaterowie komiksu noszą nieco inne imiona, niż w filmie, nie jest trudno odgadnąć, kto odpowiada jakiej postaci.

Prezentujemy na potrzeby czytelników dramatis personae:
Cliff Nerfherder
Główny bohater komiksu, odpowiednik Luke’a Skywalkera, tylko nieco mniej bystry… Samo słówko nerfeherder funkcjonuje w świecie „Gwiezdnych wojen” jako obelga…
Darth Dingus
Odpowiednik Dartha Vadera, tyle że z wiadrem na głowie…
Hal Alone
Nie trzeba chyba tłumaczyć – to komiksowa wersja Hana Solo.
Księżniczka Yoohoo
…czyli alter ego księżniczki Lei.
Bing Kerosbi
Komiksowy odpowiednik Bena Kenobiego.
Imperator
…we własnej osobie.
Yogi
…czyli znany w galaktyce mistrz Yoda.
WD-40
Nazwa smaru, ale także komiksowa wersja R2-D2.
Oobi-Doo Kerosbi
Młodsza wersja Binga Kerosbiego, pojawiająca się w paskach nawiązujących do epizodów I-III. Krótko mówiąc – Obi-Wan Kenobi.
Bui-Gon Soon
Odpowiednik Qui-Gon Jinna. Wymawia się „Be Gone Soon”, czyli „Wkrótce Po-Nim”.
Darth Gnaw
Parodia Dartha Maula. Nie robi wiele, ale wygląda cool.


Kolejne odcinki "Dzienników Szalonego Mimbanity" ukazują się co tydzień w sobotę około godziny 12.00, a zapoznać się z nimi możecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (13)

Komiksy

SW Komiks #8 - w sprzedaży

2009-04-17 09:50:03 Egmont Polska

Dziś do sprzedaży trafił kolejny numer magazynu Star Wars Komiks. Nowe przygody ze świata Star Wars powinny być już do nabycia w kioskach oraz salonach prasowych.

Star Wars Komiks 4/2009 (8)

"Urwisy" (Urchins, Tales #14) - Mały Anakin Skywalker jest niewolnikiem Watta, handlarza złomu z Mos Espy na planecie Tatooine. Chłopak sprawia swojemu panu wiele kłopotów, ale często okazuje się niezwykle przydatny. W tym komiksie psuje szyki Sebulbie, swojemu późniejszemu przeciwnikowi w zawodach ścigaczy. Scenariusz i rysunki Stan Sakai, kolory Tom Luth.

"Cel: Vader" (Target: Vader, Empire #19) - Od zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliancki minęło pięć miesięcy, a Darth Vader wciąż nie zdołał zlokalizować nowej bazy buntowników. Postanawia zatem zmotywować swoją siatkę szpiegów i informatorów do wydajniejszej pracy. Spotkania z agentami mogą jednak prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Scenariusz Ron Marz, rysunki Brian Ching, kolory Brad Anderson.

"Podobieństwa i różnice" (Equals and Opposites, Tales #21) - Akcja tej historii rozgrywa się trzy lata po inwazji najeźdźców z innej galaktyki, Yuuzhan Vongów. W podboju licznych planet wspomagali ich kolaboranci z Brygady Pokoju. Głównym bohaterem komiksu jest rycerz Jedi Kyle Katarn, dawniej wybitny agent Rebelii, który zdobył plany Gwiazdy Śmierci. Scenariusz Nathan P. Butler, rysunki James Raiz, kolory Michael Atiyeh.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.Temat na forum.
KOMENTARZE (18)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2009-04-15 09:25:36 Rebelscum.com

Dziś w sprzedaży ukaże się nowy zeszyt serii The Clone Wars. To już przedostatni numer tej sześcioodcinkowej opowieści.

The Clone Wars #5: Slaves of the Republic # 5(6)

Anakin Skywalker ponownie został niewolnikiem! Jednak nie jest on zwykłym niewolnikiem – a osobistą maskotką pięknej królowej Zygerri, Miraj. Podczas próby niedopuszczenia do sprzedania milionów mieszkańców Togruta w niewolę na Zygerriańskiej aukcji, rycerze Jedi Anakin, Obi Wan i padawanka Ashoka sami zostają niewolnikami. W niewoli Jedi odkrywają, że dostawcami wznowionego niedawno handlu niewolnikami są hrabia Dooku i Separatyści.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Scott Hepburn, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wigwam, okładka Brian Kalin O'Connell. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

The Old Republic - komiks online

2009-04-10 22:46:59 swtor.com


Na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

To już czwarta odsłona historii zatytułowanej "Threat of Peace". Z kolejnymi trzema stronami możecie zapoznać się w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 1: Traktat na Coruscant
Imperium Sithów odniosło szereg bezspornych militarnych zwycięstw nad Republiką, zdobywając kontrolę nad kilkoma strategicznymi systemami i poważnie szkodząc Republikańskim liniom zaopatrzenia. Przegrywający, ale opanowani, Jedi wraz z wojskami republiki zdołali obronić światy środka i spowolnić stałe postępy Imperium. Sithowie wystąpili do Galaktycznego Senatu z zaskakującą propozycją pokoju. Nieufna, ale zdesperowana Republika wyraziła zgodę na zaangażowanie się w rozmowy o zawieszeniu broni. Duża delegacja wybitnych reprezentantów senatu oraz najlepsi i najzdolniejsi Jedi udali się w podróż na planetę Alderaan, gdzie spodziewają się uczestniczyć w długotrwałych negocjacjach w sprawie warunków traktatu z przedstawicielem Mrocznej Rady Sithów.

Kolejny odcinek tego e-komiksowego projektu ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na lipiec

2009-04-09 11:20:05 Eucantina.net

Niedawno w sieci pojawiły się zapowiedzi komiksów, które zostaną wydane w lipcu. Fani mogą spodziewać się kolejnych zeszytów takich serii jak Knights of the Old Republic, The Clone Wars, oraz Legacy. Dodatkowo pierwszego lipca do sprzedaży powinien tracić pierwszy numer nowego cyklu Invasion, o którym szerzej informowaliśmy tutaj. Na tym jednak nie koniec ponieważ w lipcu w sprzedaży znajdzie się zerowy numer Dark Times: Blue Harvest, o którym pisaliśmy już w tym miejscu.
Invasion #1: Refugees # 1(5)

Nadchodzi pierwszy numer nowej serii wydawnictwa Dark Horse, który zostanie poprzedzony specjalnym szesnasto stronnicowym preview dostępnym na starwars.com.
Akcja tego cyklu rozgrywa się dwadzieścia pięć lat po bitwie o Yavin. Jedi wraz z całą galaktyką zmierzą się z największym zagrożeniem od czasu pokonania Sithów, inwazją wrogich wojowników zwanych Yuuzhan Vong.
Siły Nowej Republiki i nowopowstały Zakon Jedi są gotowi zmierzyć się z najeźdźcą, jednak jak dotąd nie spotkali z niczym podobnym do Yuuzhan Vongów. Luke Skywalker jest bliski odkrycia, że to nie jest już jego galaktyka …
Scenariusz Tom Taylo, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: lipiec 2009.

Temat na forum.
Knights of the Old Republic #43: The Reaping # 1(2)

Zaczyna się nowa niesamowita przygoda byłego padawana Zayne'a Carricka, który tym razem trafi na kometę.
Kiedy Zayne i jego załoga infiltrują kopalnię na komecie, ich partner Gryph wierzy, że jest to kolejna okazja do zdobycia szybkiej gotówki. Nie wie on jednak, że Zayne i Jarael mają inne zamiary jak na przykład ratunek górników pracujących niewolniczo w kopalni. Oczywiście, szlachetne intencje zespołu zdadzą się na nic, jeśli ich intryga zostanie odkryta.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: lipiec 2009.

Temat na forum.
The Clone Wars #7: In the Service of the Republic # 1(3)

W pierwszej części trzyczęściowej historii, przewaga powietrzna Republiki na planecie Khorm okazuje się dyskusyjna z powodu burz nienaturalnego pochodzenia. Uziemieni Jedi Kit Fisto i Plo Koon planują odważny zamach z udziałem najtwardszych Komandosów Republiki.. Jakby mało było walki ze zdeterminowanym i okopanym siłami separatystów, Jedi muszą także borykać się z młodym i bardzo ambitnym oficerem Republiki w ich szeregach, kapitanem Kendalem Ozzelem.
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Scott Hepburn, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: lipiec 2009.

Temat na forum.
Dark Times: Blue Harvest #0

Były Jedi Dass Jennir przyjmuje ofertę pracy, która stawia go na kursie kolizyjnym z nie jednym, lecz dwoma z śmiertelnie niebezpiecznymi gangami.
Komiks ten przedstawia niepublikowane dotąd wcześniej wprowadzenie do opowieści zatytułowanej "Blue Harvest”, pochodzące z MySpace Dark Horse Presents, która pierwszy raz zostanie zaprezentowana w druku. Szesnasto stronnicowa opowieść zostanie przedstawiona na dwa sposoby: najpierw w kolorze tak jak pojawiła się online, a następnie w formie szkiców wykonanych ołówkiem.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: lipiec 2009.

Temat na forum.
Legacy #38: Tatooine # 2(4)

Łatwo wieść żywot pirata kiedy jesteś ex-Jedi z grupą lojalnych towarzyszy przy boku, szczególnie jeśli okradasz piratów z Czarnego Słońca, którzy z kolei okradają Imperium. Cóż, przynajmniej dopóki obie strony nie połapią się co jest grane. Teraz znalazłszy się pod bacznym spojrzeniem Czarnego Słońca i Imperium, Cade Skywalker i jego załoga pragną wydostać się z Tatooine. Agentki Gunner Yage i Morrigan Corde trafiły na gorący ślad Cade'a. Tymczasem Vigo Czarnego Słońca planuje coś specjalnego dla Cade’a i Imperialnych agentów. Gdyby tylko silniki Mynocka chciały wystartować, wszystkie ich kłopoty mogłby pozostać w tyle …
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Chris Warner. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: lipiec 2009.

Temat na forum.

KOMENTARZE (24)

Komiksy

SW Komiks #8 – zapowiedź

2009-04-09 09:43:59 Egmont Polska

W przyszłym tygodniu, a dokładnie w piątek 17 kwietnia do sprzedaży trafi kolejny już numer magazynu Star Wars Komiks.

Star Wars Komiks 4/2009 (8)

"Urwisy" (Urchins, Tales #14) - Mały Anakin Skywalker jest niewolnikiem Watta, handlarza złomu z Mos Espy na planecie Tatooine. Chłopak sprawia swojemu panu wiele kłopotów, ale często okazuje się niezwykle przydatny. W tym komiksie psuje szyki Sebulbie, swojemu późniejszemu przeciwnikowi w zawodach ścigaczy. Scenariusz i rysunki Stan Sakai, kolory Tom Luth.

"Cel: Vader" (Target: Vader, Empire #19) - Od zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliancki minęło pięć miesięcy, a Darth Vader wciąż nie zdołał zlokalizować nowej bazy buntowników. Postanawia zatem zmotywować swoją siatkę szpiegów i informatorów do wydajniejszej pracy. Spotkania z agentami mogą jednak prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Scenariusz Ron Marz, rysunki Brian Ching, kolory Brad Anderson.

"Podobieństwa i różnice" (Equals and Opposites, Tales #21) - Akcja tej historii rozgrywa się trzy lata po inwazji najeźdźców z innej galaktyki, Yuuzhan Vongów. W podboju licznych planet wspomagali ich kolaboranci z Brygady Pokoju. Głównym bohaterem komiksu jest rycerz Jedi Kyle Katarn, dawniej wybitny agent Rebelii, który zdobył plany Gwiazdy Śmierci. Scenariusz Nathan P. Butler, rysunki James Raiz, kolory Michael Atiyeh.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.Temat na forum.
KOMENTARZE (25)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2009-04-01 10:21:55 Rebelscum.com

Dziś w USA do sprzedaży trafił nowy Omnibus. To nowe zbiorcze wydanie zawiera kilka opowieści, których akcja rozgrywa się pomiędzy dwoma pierwszymi Epizodami.

Omnibus: Emissaries and Assassins - TPB

Odkryj więcej historii rozgrywających się w pomiędzy Epizodem I, a Epizodem II zawartych w tym Omnibusie!
Star Wars: Episode I Adventures to zbiór czterech opowieści dotyczących Anakina Skywalkera, królowej Amidali, Obi-Wan i Qui-Gona, których akcja rozgrywa się podczas Mrocznego Widma! Następnie w Emissaries to Malastare, Outlander i Jango Fett: Open Seasons, przyjrzymy się bliżej członkom Rady Jedi, polującej na Jedi łowczyni nagród Aurrrze Sing, oraz życiu łowcy nagród Jango Fetta, człowieka bez którego nie byłoby Wojen Klonów!
Scenariusz Timothy Truman, Ryder Windham, Mark Schultz, Henry Gilroy, Haden Blackman, Jan Duursema (P), Steve Crespo (P), P. Craig Russell (I), Howard M. Shum (I), and others rysunek Jan Duursema, Steve Crespo, tusz P. Craig Russell, Howard M. Shum, i inni. Cena 24,95$, 464 stron. Preview dostępne tutaj.

KOMENTARZE (8)
Loading..