TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Wieści z Egmontu cd. - Update

2009-05-31 16:01:14 Egmont

Niedawno na Bastionie informowaliśmy o planach Egmontu dotyczących komiksów Star Wars – znajdziecie je w tym miejscu. Dziś, podczas imprezy na Polu Mokotowskim w Warszawie, wydawnictwo postanowiło po raz kolejny uchylić rąbka tajemnicy na ten temat.

Jak ostatnio podawaliśmy, Egmont przygotowuje dla fanów niespodziankę, która powinna ujrzeć światło dzienne na początku wakacji. Jak już wiadomo, niespodzianką o której mowa będzie Wydanie Specjalne magazynu Star Wars Komiks. Format pozostanie ten sam, jednak objętość tym razem zostanie zwiększona do 96 stron. Wydanie Specjalne będzie zawierało tylko jedną historię - "Bitwę o Jabiim" wydaną oryginalnie w zeszytach Republic #55-58. Dodatkowo w środku pojawi się plakat. Komiks, który trafi do sprzedaży 30 czerwca będzie można zakupić w cenie 9,99 zł.

Zgodnie z pojawiającymi się wcześniej sygnałami wydawnictwo zamierza uczcić 25 numer magazynu. Październikowy SW Komiks będzie nieco grubszy, ponieważ łączna objętość będzie wynosiła 64 strony, jednak cena pozostanie niezmieniona. W środku znajdzie się m.in. pewna wyjątkowa historia, zbyt długa, by zmieściła się w standardowym numerze.

Dodatkowo udało nam się dowiedzieć, że polskim tytułem czwartego tomu Dziedzictwa będzie "Sojusz”. Przypominamy, że komiks na rynku ukaże się w sierpniu i będzie zawierał historie wydane oryginalnie w zeszytach: Legacy #20-21: Indomitable, Legacy #22: The Wrath of the Dragon, Legacy #27: Into the Core.


Update (promil - 01/06/2009 20:40)

Udało nam się wejść również w posiadanie okładki do zapowiadanej części Dziedzictwa, wykonanej przez Dana Scotta. Prezentujemy ja poniżej. Na dzień dzisiejszy nie jest jednak jeszcze znana cena oraz dokładna data premiery tego komiksu.Temat na forum.
KOMENTARZE (43)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2009-05-28 06:25:03 rebelscum.com

Z powodu święta Dnia Pamięci, odbywającego się w Stanach premiery nowych komiksowych tytułów zostały wyjątkowe przesunięte na czwartek. Dziś na półkach sklepowych powinien pojawić się kolejny numer cyklu Legacy, a także nowy tom The Clone Wars. Ponadto kolekcjonerzy zbiorczych wydań mogą spodziewać się drugiego tomu crossovera Vector.

Legacy #36: Renegade

Flota Galaktycznego Sojuszy Gara Staziego łączy siły z Imperium zdetronizowanego Imperatora Roana Fela w uderzeniu przeciwko Imperium Sithów. Stazi ma ręce pełne roboty – nie tylko musi utrzymać razem niepewną koalicję, ale również musi się upewnić, że sojusznicy nie będą stosować taktyk ich wrogów. Flota przeciwko flocie, akcja w stylu tradycyjnych Gwiezdnych Wojen.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Sean Cooke. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

The Clone Wars Volume #3: The Wind Raiders of Taloraan - TPB

Rycerze Jedi Anakin i Obi-Wan, z padawanką Ahsoką, zmierzają na planetę Taloraan w nadziei na pozyskanie pewnych użytecznych sojuszników dla Republiki. Jednak dwie rządzące planetą grupy nieszczególnie interesuje zawarcie porozumienia – Defrandi są właściwie bardziej pozytywnie nastawieni do Separatystów, natomiast Wind Raiders są zwyczajnie wrogo usposobieni wobec każdego. To może być po prostu niemożliwa do wykonania misja dla Jedi lub taka, która zakończy się katastrofą.
Scenariusz Jon Ostrander, rysunki Wayne Lo. Cena 7,95$, 96 stron. tutaj.

Temat na forum.

Vector Volume #2 - TPB

"Vector" to historia składająca się z czterech rozdziałów, której następstwa wpłynęły na każdą erę i każdego bohatera świata Star Wars. W części trzeciej (Rebellion #15-16) Luke Skywalker i księżniczka Leia muszą uporać się z Vectorem kiedy ten stanie im na drodze i zmieni galaktykę. Na mrocznej powierzchni opustoszałego księżyca, Luke spotyka pierwszego Jedi od czasu Obi-Wana Kenobiego, tylko po to aby zdać sobie zbyt późno sprawę, że Celeste Morne dalece różni się od jego starego mentora - kontorlowana przez Talizman Muur i rozwścieczona przez Dartha Vadera!
Następnie po 135 latach, w finałowym rozdziale (Legacy #28-31) Cade Skywalker planuje zabić Imperatora Dartha Krayta przy pomocy "sekretnej broni" czyli Celeste Morne – rycerza Jedi Starej Republiki, posiadającej potężny talizman Muur, który być może sprawuje nad nią władze. Cade i Celeste odmienią losy galaktyki, na lepsze bądź na gorsze.
Scenariusz Rob Williams i John Ostrander, rysunki Dustin Weaver i Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wil Glass i Brad Anderson, okładka Travis Charest. Cena 17,95$, 144 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum tu i tu.

KOMENTARZE (9)

Komiksy

Tydzień ''Mrocznego Widma'' – komiksy

2009-05-24 09:58:33Wydawać by się mogło, że tak naprawdę z Mrocznym Widmem nie może być związanych więcej komiksów niż adaptacje. Nic bardziej mylnego. Adaptacje zapoczątkowały tylko komiksową eksplorację okresu chronologicznego skupionego w około Mrocznego Widma. Ale zacznijmy od początku.

Na dzień dzisiejszy doczekaliśmy się trzech adaptacji Epizodu I. Pierwsza standardowa powstała w 1999 roku. Star Wars Episode I The Phantom Menace doczekał się nawet swojego polskiego wydania, którym zajęło się wydawnictwo Egmont. Scenariusz komiksu przygotował Henry Gilroy – obecnie scenarzysta serialu animowanego „Wojny Klonów” – na podstawie scenariusza filmowego George’a Lucasa. Początkowo komiks w Stanach Zjednoczonych był wydawany w pojedynczych zeszytach, do Polski dotarło już kompletne wydanie zbiorcze. Tymczasem w Japonii wydawnictwo Corocoro Comics pracowało nad własną – mangową adaptacją „Mrocznego Widma”. Star Wars Episode I The Phantom Menace - Manga ujrzał światło dzienne pod koniec 1999 roku w Japonii. W USA natomiast przetłumaczono komiks autorstwa Kai Asamaya miesiąc później. Ostatnią wydaną dotychczas adaptacją Epizodu I jest Star Wars Episode I The Phantom Menace Photo Comic , który został wydany pierwotnie przez japońskie wydawnictwo Tokyopop w 2005 roku. Dwa lata później również Dark Horse rozpowszechnił komiks za oceanem. Pozostałe Epizody również doczekały się swoich foto-komiksowych edycji. Przykład „The Phantom Menace Photo Comic „ pokazuje, że sprawa adaptacji „Mrocznego Widma” nie jest do końca zamknięta i może za jakiś czas doczekamy się kolejnej – w nowej oryginalnej odsłonie.

Kolejnym rozwinięciem kinowej historii stał się komiks Star Wars Episode I: The Phantom Menace Adventures, który składał się z historyjek o bohaterach „Mrocznego Widma”, dopowiadających co działo się z nimi w czasie Epizodu I. W Polsce opowiadania ukazały się w częściach w ramach magazynu Egmontu Gwiezdne Wojny Komiks. W wydaniu zbiorczym pojawiła się jeszcze pozycja The Phantom Menace ½, która była suplementem do pozostałych historyjek.

 • Star Wars Episode I: Anakin Skywalker
 • Star Wars Episode I: Queen Amidala
 • Star Wars Episode I: Qui-Gon Jinn
 • Star Wars Episode I: Obi-Wan Kenobi

  3 numery Gwiezdne Wojny Komiks otrzymały nawet okładki swoich amerykańskich pierwowzorów.  W 2000 roku rozpoczęto eksplorować czasy przed „Mrocznego Widma”, w efekcie czego powstały komiksy: Jedi Council: Acts of Wars i Darth Maul - wydany w Polsce przez wydawnictwo Amber. Mimo tego, że nie dotyczyły bezpośrednio wydarzeń z Epizodu I, to świetnie wprowadzały i nawiązywały do filmu. Można je nawet traktować jako komiksowy wstęp do Epizodu I. Następnie osobnych komiksów doczekał się duet Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi: Last Stand On Ord Mantell oraz The Aurorient Express .  Boom związany z premierą Epizodu I zapoczątkował regularną serię komiksową Star Wars Ongoing, która później ewoluowała w dobrze znany wszystkich „Republic”.

  Z „Mrocznym Widmem” powiązanych było także wiele komiksów z serii Star Wars Tales. Skupiały się one przede wszystkich na bohaterach, rozwijając ich osobowości i historie własne. Niektóre z nich zostały nawet wydane w Polsce, na łamach czasopism Gwiezdne Wojny Komiks i jego kontynuacji – wydawanego obecnie przez Egmont – Star Wars Komiks.

 • Życie, śmierć i Moc w Star Wars Tales #1 (w Polsce Gwiezdne Wojny Komiks 2/2000)
 • Naznaczony w Star Wars Tales #24 (w Polsce Star Wars Komiks 4/2009)
 • Urwisy w Star Wars Tales #14 (w Polsce Star Wars Komiks 4/2009)
 • The Death of Captain Tarpals w Star Wars Tales #3
 • Single Cell w Star Wars Tales #7
 • Lil` Maul in Hate Leads to Lollipops – Star Wars Tales #9
 • George R. Binks – Star Wars Tales #20

  Warto wspomnieć o jeszcze jednym dziele, mianowicie on-line'owym komiksie Podracing Tales, który od 2000 był dostępny na oficjalnej. Całość koncentrowała się na wyścigu i jego uczestnikach.

  Pozostałe atrakcje Tygodnia „Mrocznego Widma” znajdziecie w tym miejscu.
  KOMENTARZE (7)
 • Komiksy

  Wieści z Egmontu

  2009-05-23 11:59:45 Egmont

  W ostatnim czasie do naszej redakcji z przeciekło kilka nowych informacji na temat komiksów Star Wars, ukazujących się u nas nakładem wydawnictwa Egmont. Wygląda na to, że sprzedaż Gwiezdnych Wojen utrzymuje się na całkiem niezłym poziomie, ponieważ przyszłość zapowiada się całkiem obiecująco.

  Czwarty tom "Dziedzictwa" trafi do sprzedaży w sierpniu. Na razie nie wiadomo jak będzie brzmiał polski tytuł, jednak zawartość nowego albumu będzie taka sama jak jego amerykańskiego odpowiednika. W komiksie znajdą się historie wydane oryginalnie w zeszytach: Legacy #20-21: Indomitable, Legacy #22: The Wrath of the Dragon, Legacy #27: Into the Core.

  Wcześniej jednak, na początku wakacji, fanów komiksów SW czeka inna miła, tajemnicza niespodzianka. Jak udało nam się dowiedzieć będzie ją można kupić i przeczytać. Więcej szczegółów postaramy się podać, jak tylko uda nam się zdobyć nowe informacje.

  Natomiast na jesieni ukaże się kolejny komiksowy album SW, którego premiera planowana jest na Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi. Wiadomo jednak, że nie będzie to piąty tom "Dziedzictwa". Pozostaje się domyślać czy zapowiadana pozycja okaże się nowym cyklem SW, czy może historią stanowiąca zamknięta całość.

  Egmont zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne informacje na temat komiksów Star Wars, które jak najszybciej postaramy się zamieścić na łamach Bastionu.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (64)

  Komiksy

  The Old Republic: Threat of Peace #7

  2009-05-23 10:58:38 SWTOR.com


  Na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

  W sieci udostępniono już siódmy odcinek tego e-komiksowego projektu, będącego częścią historii pt. "Threat of Peace". Z kolejnymi trzema stronami możecie zapoznać się w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

  Akt 1: Traktat na Coruscant
  Imperium Sithów odniosło szereg bezspornych militarnych zwycięstw nad Republiką, zdobywając kontrolę nad kilkoma strategicznymi systemami i poważnie szkodząc Republikańskim liniom zaopatrzenia. Przegrywający, ale opanowani, Jedi wraz z wojskami republiki zdołali obronić światy środka i spowolnić stałe postępy Imperium. Sithowie wystąpili do Galaktycznego Senatu z zaskakującą propozycją pokoju. Nieufna, ale zdesperowana Republika wyraziła zgodę na zaangażowanie się w rozmowy o zawieszeniu broni. Duża delegacja wybitnych reprezentantów senatu oraz najlepsi i najzdolniejsi Jedi udali się w podróż na planetę Alderaan, gdzie spodziewają się uczestniczyć w długotrwałych negocjacjach w sprawie warunków traktatu z przedstawicielem Mrocznej Rady Sithów.

  Kolejny odcinek ukaże się już za dwa tygodnie.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (4)

  Komiksy

  Nowy komiks w USA

  2009-05-20 06:28:06 rebelscum.com

  Fani serii Knights of the Old Republic niedługo będą mogli się zapoznać z kolejnymi przygodami Zayne’a Carricka i jego towarzyszy, ponieważ dziś do sprzedaży trafia kolejny komiks będący zamknięciem historii zatytułowanej "Dueling Ambitions".

  Knights of the Old Republic #41: Dueling Ambitions # 3(3)

  To dzień mistrzostw w zawodach. Zayne stara się ochronić swego niezdarnego partnera pojedynków i równocześnie próbuje przekonać wojowniczego ojca chłopca, że on i jego przyjaciele mają plan ich uratowania oraz powstrzymania niewolnictwa. Tymczasem Gryph i Jarael zabierają się za wprowadzenie planu drużyny w życie dając z siebie wszystko aby ominąć oficjalną ochronę pojedynków. W zakończeniu "Dueling Ambitions", Zayne zmierzy się z realnością swych marzeń i przyszłością, a Jarael zerknie na swą tajemniczą przeszłość …
  John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Dan Scott. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
  Temat na forum.
  KOMENTARZE (4)

  Komiksy

  SW Komiks #9 - w sprzedaży

  2009-05-16 15:26:00 Egmont Polska

  Dziś do sprzedaży trafił kolejny numer magazynu Star Wars Komiks. Nowe przygody ze świata Star Wars powinny być już do nabycia w kioskach oraz salonach prasowych.

  Star Wars Komiks 5/2009 (9)

  "Ofiara" (Sacrifice, Republic #49) - Minął miesiąc od bitwy o Geonosis, która rozpoczęła wojny klonów. Aayla Secura wkrótce zostanie Mistrzynią Jedi i generałem Republiki, ale na razie wykonuje misję wywiadowczą na ogromnej stacji kosmicznej zwanej Kołem. Pomaga jej Quinlan Vos, niegdyś jej mistrz. Jak się okaże, w grze wywiadów nie obowiązują żadne reguły. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Joe Wayne.

  "Obowiązek" (The Duty, Tales #12) - Gdy Palpatine wydał rozkaz 66, nakazujący eksterminację Jedi, rozpoczęła się tak zwana wielka czystka. Brał w niej udział między innymi Darth Vader, osobiście tropiący rycerzy. Jak pokazuje ta historia, bezwzględny Mroczny Lord Sithów nie zawsze decydował się uśmiercić Jedi, których napotkał. Scenariusz Christian Read, rysunki John McCrea, tusz Jimmy Palmiotti, kolory Giulia Brusco.

  "Nowe imperia upadają" (Collapsing New Empires, Tales #19) - Bitwa o Endor spowodowała upadek Imperium Galaktycznego, a zarazem chaos w galaktyce. W takiej sytuacji uaktywniają się żądni władzy szaleńcy i następują różne niezwykłe wydarzenia. Han, Luke i Leia natrafiają nawet na piaskoczołgi Jawów z Tatooine, unoszące się w przestrzeni kosmicznej. Scenariusz Jim Pascoe, rysunki Ramón Bachs, tusz Kris Justice, kolory Tom Smith.

  Ponadto w najnowszym numerze zostanie ogłoszony konkurs plastyczny Star Wars, w którym przewidziano liczne nagrody.

  Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.  Temat na forum.
  KOMENTARZE (31)

  Komiksy

  Komiksowe nowości za oceanem

  2009-05-13 09:11:06 Rebelscum.com

  Dziś w USA ukaże się szósty zeszyt cyklu The Clone Wars, będący zakończeniem miniserii "Slaves of the Republic".

  The Clone Wars #6: Slaves of the Republic # 6(6)

  W tym ekscytującym zakończeniu "Slaves of the Republic", Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Ahsoka Tano walczą aby uwolnić siebie oraz porwanych mieszkańców planety Kiros od życia w niewoli. Nasi bohaterowie będą musieli stoczyć bitwę nie tylko z Zygerriańskimi handlarzami niewolników, ale również z hrabią Dooku, który przybył wraz z Asajj Ventress z nadzieją uratowania tego niewolniczego procederu napędzanego przez Separatystów.
  Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Scott Hepburn, tusz Dan Parsons, okładka Le Tang On. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
  Temat na forum.
  KOMENTARZE (12)

  Komiksy

  Premiera Invasion!

  2009-05-08 21:00:21 StarWars.com i Dark Horse

  Samotny statek badawczy przechwytuje wiadomość z umierającego świata ... wiadomość, która odbije się echem wszędzie w galaktyce. Yuuzhan Vongowie nadchodzą!

  Tak zaczyna się historia długo oczekiwanej, nowej komiksowej serii wydawnictwa Dark Horese pt. "Invasion", która dzisiejszego wieczoru ma swoją premierę. Na oficjalnej stronie Star Wars udostępniono bezpłatnie ośmio stronnicowe wprowadzenie do nowego cyklu rozgrywającego się w świecie Gwiezdnych Wojen. Z pierwszą częścią dostępną online możecie zapoznać się w tym miejscu. Część druga pojawi się w sieci 5 czerwca, natomiast pierwszy numer "Invasion" ma trafić do sprzedaży 1 lipca.

  W szesnasto stronnicowym wprowadzeniu poznamy czwórkę głównych bohaterów, rodzinę Galfridian z planety Artorias, którzy zostaną zmuszeni do walki przeciwko nieznanym najeźdźcom. Akcja komiksu rozpocznie się krótko po wydarzeniach przedstawionych w pierwszym tomie powieści "Nowa Era Jedi: Wektor Pierwszy" i będzie opowiadać o wielkiej inwazji rasy Yuuzhan Vongów, największego zagrożenia jakie pojawiło się w galaktyce od czasu pokonania Sithów. Scenariusz do nowego cyklu napisał Tom Taylor, natomiast twórcą rysunków, na które kolory naniósł Wes Dzioba, jest Colin Wilson.

  Więcej na temat nowej serii, o której już kilkakrotnie informowaliśmy na łamach Bastionu, możecie przeczytać w tym miejscu.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (17)

  Komiksy

  The Old Republic - komiks online

  2009-05-08 20:55:18 swtor.com


  Na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

  W sieci udostępniono szósty odcinek tego e-komiksowego projektu, będącego częścią historii pt. "Threat of Peace". Z kolejnymi trzema stronami możecie zapoznać się w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

  Akt 1: Traktat na Coruscant
  Imperium Sithów odniosło szereg bezspornych militarnych zwycięstw nad Republiką, zdobywając kontrolę nad kilkoma strategicznymi systemami i poważnie szkodząc Republikańskim liniom zaopatrzenia. Przegrywający, ale opanowani, Jedi wraz z wojskami republiki zdołali obronić światy środka i spowolnić stałe postępy Imperium. Sithowie wystąpili do Galaktycznego Senatu z zaskakującą propozycją pokoju. Nieufna, ale zdesperowana Republika wyraziła zgodę na zaangażowanie się w rozmowy o zawieszeniu broni. Duża delegacja wybitnych reprezentantów senatu oraz najlepsi i najzdolniejsi Jedi udali się w podróż na planetę Alderaan, gdzie spodziewają się uczestniczyć w długotrwałych negocjacjach w sprawie warunków traktatu z przedstawicielem Mrocznej Rady Sithów.

  Kolejny odcinek ukaże się już za dwa tygodnie.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (6)

  Komiksy

  Komiksowe zapowiedzi na sierpień

  2009-05-08 20:34:36 rebelscum.com

  W sierpniu wydawnictwo Dark Horse przygotowuje dla fanów gwiezdnej sagi pięć nowych komiksów. Do sprzedaży trafią kolejne zeszyty takich serii jak: Knights of the Old Republic, The Clone Wars, Dark Times, Invasion oraz Legacy. Podczas wakacji czytelnicy komiksów nie powinni się nudzić.
  Invasion #2: Refugees # 2(5)

  Mistrz Jedi Luke Skywalker i żołnierze Nowej Republiki w ostatniej chwili zdołali ewakuować część cywilów z planety Artorias, ale dla Finna Galfridiana to za mało. Jego matka i siostra zostały wzięte do niewoli przez Vongów, a ojciec pozostał by opóźnić działania wroga i pozwolić uciec uchodźcom.
  Teraz Finn znajduje się w Nowej Świątyni Jedi na Yavinie 4, gdzie jest poddawany szkoleniu, ale to, czego naprawdę pragnie to powrócić do walki!
  Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: sierpień 2009.

  Temat na forum.
  The Clone Wars #8: In the Service of the Republic # 2(3)

  W obliczu najgorszej burzy w historii lodowej-planety Khorm, Mistrzowie Jedi Plo Koon i Kit Fisto rozpoczynają niemożliwą do wykonania misję polegającą na zniszczeniu górskiej twierdzy Separatystów. Ale ich zadanie staje się jeszcze trudniejsze dzięki informacjom ujawnionym przez uwięzionego żołnierza Republiki oraz przybyciu Asajj Ventress i jej elitarnego oddziału komandosów-droidów!
  Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki i okładka Scott Hepburn, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: sierpień 2009.

  Temat na forum.
  Knights of the Old Republic #44: The Reaping # 2(2)

  Załoga statku Hot Prospect została zdemaskowana! Podczas walki przeciwko Crucible, olbrzymiej organizacji zajmującej się handlem niewolników, Zayne’a Carricka nie opuszcza pech. Zayne i Jarael weszli do górniczej kopalni na komecie z zamiarem uwolnienia niewolników. Ale kiedy Crucible zostaje ostrzeżony o działaniach oszustów na swoim terenie, wywołuje to śmiertelną bitwę. Ponad to historia ta odsłoni wstrząsającą prawdę o jednym z najbardziej umiłowanych KOTORowych bohaterów!
  Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: sierpień 2009.

  Temat na forum.
  Legacy #39: Tatooine # 3(4)

  Oddzielony od swoich pirackich towarzyszy i uziemiony przez burzę piaskową na opuszczonej farmie wilgoci (tak, na TEJ farmie wilgoci) wraz z imperialnym agentem, duchem Jedi i parą zabójców Anzati - Cade Skywalker zdecydowanie miewał lepsze dni. Do szczęścia potrzeba mu jeszcze tylko wizyty jego drogiej matki.
  Tymczasem na Coruscant Sithowie umieszczają kogoś nowego na tronie …
  Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: sierpień 2009.

  Temat na forum.
  Dark Times #16: Blue Harvest # 4(5)

  Były Jedi Dass Jennir wplątał się w skomplikowaną sieć kłamstw starając się obalić dwa zwalczające się gangi. Teraz, wszystkie wątki mogą zostać przerwane, a wtedy rozerwą miasto na części w wojnie, która może zgubić tych, których Jennir starał się uratować. Jednak wcześniej gangi będą chciały zemścić się na nim!
  Scenariusz Mick Harrison, rysunki Doug Wheatley, kolory David McCaig, okładka Douglas Wheatley i Dustin Weaver. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: sierpień 2009.

  Temat na forum.

  KOMENTARZE (17)

  Komiksy

  SW Komiks #9 – zapowiedź

  2009-05-07 09:52:58 Egmont Polska

  Zbliża się premiera kolejnego numeru Star Wars Komiks. Najnowszy zbiór historii ze świata gwiezdnych wojen trafi do sprzedaży 16 maja. A oto co w nim znajdziecie.

  Star Wars Komiks 5/2009 (9)

  "Ofiara" (Sacrifice, Republic #49) - Minął miesiąc od bitwy o Geonosis, która rozpoczęła wojny klonów. Aayla Secura wkrótce zostanie Mistrzynią Jedi i generałem Republiki, ale na razie wykonuje misję wywiadowczą na ogromnej stacji kosmicznej zwanej Kołem. Pomaga jej Quinlan Vos, niegdyś jej mistrz. Jak się okaże, w grze wywiadów nie obowiązują żadne reguły. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Joe Wayne.

  "Obowiązek" (The Duty, Tales #12) - Gdy Palpatine wydał rozkaz 66, nakazujący eksterminację Jedi, rozpoczęła się tak zwana wielka czystka. Brał w niej udział między innymi Darth Vader, osobiście tropiący rycerzy. Jak pokazuje ta historia, bezwzględny Mroczny Lord Sithów nie zawsze decydował się uśmiercić Jedi, których napotkał. Scenariusz Christian Read, rysunki John McCrea, tusz Jimmy Palmiotti, kolory Giulia Brusco.

  "Nowe imperia upadają" (Collapsing New Empires, Tales #19) - Bitwa o Endor spowodowała upadek Imperium Galaktycznego, a zarazem chaos w galaktyce. W takiej sytuacji uaktywniają się żądni władzy szaleńcy i następują różne niezwykłe wydarzenia. Han, Luke i Leia natrafiają nawet na piaskoczołgi Jawów z Tatooine, unoszące się w przestrzeni kosmicznej. Scenariusz Jim Pascoe, rysunki Ramón Bachs, tusz Kris Justice, kolory Tom Smith.

  Ponadto w najnowszym numerze zostanie ogłoszony konkurs plastyczny Star Wars, w którym przewidziano liczne nagrody.

  Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera: 16 maj 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.  Temat na forum.
  KOMENTARZE (29)

  Komiksy

  Free Comic Book Day

  2009-05-02 09:50:56 Dark Horse

  Free Comic Book Day to jeden dzień w roku kiedy zupełnie bezpłatnie można otrzymywać specjalnie na tę okazje przygotowane komiksy. Wystarczy tylko udać się do biorących w tej akcji udział sklepach i księgarniach sprzedających komiksy, znajdujących się nie tylko na terenie Ameryki Północnej, ale i na całym świecie. Na tegorocznej edycji, która odbywa się dzisiaj, nie zabraknie wydawnictwa Dark Horse, które na tę okazje przygotowało komiks zawierający historie ze świata Star Wars.

  The Clone Wars: The Gauntlet of Death

  Specjalny numer wydany z okazji darmowego dnia komiksu zawiera historię, której akcja rozgrywa się podczas Wojen Klonów, a jej głównym bohaterem jest mistrz Jedi Kit Fisto. Pozostałe historie zawarte w komiksie, a nie dotyczące świata Star Wars to "Emily the Strange" oraz "Usagi Yojimbo". Wszystko to zostanie zawarte na 28 stronach opatrzonych dwoma okładkami, z których jedna będzie przedstawiać postać z universum Star Wars, a druga wybranych bohaterów z komiksowych serii Dark Horse'a. Preview dostepne tutaj.
  KOMENTARZE (8)
  Loading..