TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

SW Komiks Wydanie Specjalne 1/2009 – w sprzedaży

2009-06-30 07:53:05 Egmont Polska

W dzisiejszym dniu do sprzedaży trafiła nowa pozycja Egmontu. W kioskach i wybranych księgarniach można nabyć pierwszy numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks przedstawiającego "Bitwę o Jabiim". Wydawnictwo zapowiedziało, że nowy tytuł będzie się ukazywał co trzy miesiące, tak długo jak długo seria będzie się cieszyła zainteresowaniem czytelników.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2009

W pierwszym numerze wydania specjalnego Star Wars Komiks wydrukowana zostanie "Bitwa o Jabiim" – komiks tworzący zamkniętą, 88-stronicową historię, rozgrywającą się w czasach wojen klonów. W oryginale ukazała się ona w zeszytach #55-58 cenionej serii Star Wars: Republic wydawnictwa Dark Horse Comics. Komiks opowiada o jednej z najważniejszych bitew wojen klonów, zakończonej klęską Republiki i ewakuacją jej wojsk. Historię cechują wartka akcja i atmosfera napięcia. Występują tu znane postacie uniwersum Star Wars, z Anakinem Skywalkerem i Obi-wanem Kenobim na czele.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Brian Ching, tusz Victor Llamas, kolory Joe Wayne, okładka Jan Duursema. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Komiks dodatkowo zawiera plakat. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (67)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2009-06-24 07:52:17 Rebelscum.com

Na amerykańskim rynku wydawniczym ukazał się nowy komiks z cyklu Star Wars. Na półki sklepowe trafił kolejny zeszyt Legacy rozpoczynajacy czteroczęściowa miniserię "Tatooine".

Legacy #37: Tatooine # 1(4)

Kiedy Moff Nyna Calixte dowiaduje się, że imperialne konwoje są atakowane przez piratów z "Czarnego Słońca", postanawia wysłać swoją córkę, "Gunner" Yage i jej eskadrę elitarnych pilotów z interwencją. Jednak żadna z nich nie wie, że tych piratów atakują inni piraci, Cade Skaywalker i jego załoga Mynocka.
Pomimo zwycięstwa nad imperatorem Darthem Kraytem, Cade jest nadal najbardziej poszukiwanym przestępcą, a zespół Gunner aż rwie się do konfrontacji. Stali czytelnicy wiedzą już czego można się spodziewać.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson . Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.
Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #9

2009-06-20 08:31:42 swtor.com


Na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

Trzy strony komiksu, który udostępniono w sieci to już dziewiąta część historii zatytułowanej "Threat of Peace". Z nowym odcinkiem możecie zapoznać się w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 1: Traktat na Coruscant
Imperium Sithów odniosło szereg bezspornych militarnych zwycięstw nad Republiką, zdobywając kontrolę nad kilkoma strategicznymi systemami i poważnie szkodząc Republikańskim liniom zaopatrzenia. Przegrywający, ale opanowani, Jedi wraz z wojskami republiki zdołali obronić światy środka i spowolnić stałe postępy Imperium. Sithowie wystąpili do Galaktycznego Senatu z zaskakującą propozycją pokoju. Nieufna, ale zdesperowana Republika wyraziła zgodę na zaangażowanie się w rozmowy o zawieszeniu broni. Duża delegacja wybitnych reprezentantów senatu oraz najlepsi i najzdolniejsi Jedi udali się w podróż na planetę Alderaan, gdzie spodziewają się uczestniczyć w długotrwałych negocjacjach w sprawie warunków traktatu z przedstawicielem Mrocznej Rady Sithów.

Kolejny odcinek tego e-komiksowego projektu ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Okładka Invasion – opis powstania

2009-06-18 13:03:59 DarkHorse.com

Dziś mamy dla Was przygotowaną małą komiksowa ciekawostkę. Wydawnictwo Dark Horse na swojej stronie, przygotowało w tym miesiącu dla czytelników gwiezdnych wojen specjalną atrakcję. W dziale poświęconym Star Wars zamieszczono mały przewodnik, w którym artystka Jo Chen przedstawia krok po kroku kolejne etapy tworzenia okładki do pierwszego numeru nowej komiksowej serii "Invasion".
Jo Chen to twórczyni okładek komiksowych m.in. do takich serii jak "Buffy the Vampire Slayer Season 8", "Serenity" oraz "Star Wars: Invasion", która w tym roku została nominowana do prestiżowej nagrody Eisnera dla Najlepszego Autora Okładek. W tym miejscu znajdziecie niektóre z jej prac.

Krok 0: Mniaturowy szkic - Jak większość ilustratorów, autorka zawsze zaczyna od miniatury i wstępnego szkicu. Zwykle dodaje podstawowe oświetlenie i cieniowanie, aby wydawca mógł poczuć jak będzie wyglądała skończona praca.


Krok 1: Kiedy szkic zostanie zatwierdzony, tworzy szczegółowy szkic na brystolu. Rzadko jest zmuszona pokrywać szkice okładek tuszem.


Krok 2: Po zeskanowaniu szkicu w wysokiej rozdzielczości, zazwyczaj zaczyna od cieniowania w Photohopie. W Star Wars: Invasion #1, Jo Chen zdecydowała się rozpocząć pracę w Corel Painterze z narzędziami akwarelowymi, które najlepiej nadają się według niej do renderowania zmarszczek i fałd odzieży, jak również konturów mięśni.


Krok 3: Następnie autorka przełącza się do Photoshopa, aby rozpocząć tworzenie warstw. Jej zdaniem Photoshop jest świetny do wytwarzania warstwy gradientu i maskowania. Powtarzając to tworzy kilka warstw gradientu, aby podkreślić kierunek światła i głębię obrazu. Ten krok służy jej jako wczesny test mający dać poczucie jak będzie wyglądał skończony rysunek.


Krok 4: Jo Chen powraca do Paintera i dodaje więcej szczegółów z użyciem narzędzi akwarelowych.


Krok 5: Następnie powróciwszy do Photoshopa przyciemniła warstwy zawierające postacie Yuzzahn Vongów, które otaczają, dodatkowo rozjaśniony, centralny punkt obrazu, czyli Luke’a Skywalkera. To jeszcze bardziej zwiększa wrażenie głębi.


Krok 6: Nadal w Photoshopie dodaje warstwę plam, które później są wykorzystywane do skończenia tła obrazu. Dodatkowo wykorzystuje inną warstwę wczesnego szkicu, aby obraz nie był zbyt statyczny. Kilka falujących linii ołówkiem, według autorki, może uczynić cuda i bardzo ożywić pracę.


Krok 7: Następnie Jo Chen utworzyła kolejną warstwę w Photoshopie, aby dodać szczególnie jasno oświetlone punkty do obrazu, w celu spotęgowania wrażenia trójwymiarowości.


Krok 8: Artystka posługuje się zwykle Photoshopem do uzyskania efektów specjalnych każdego rodzaju. Randy Strandley chciał by na tej okładce Luke wyzwalał Moc w formie fali uderzeniowej, która zmiecie wojowników Yuuzhan Vongów. Jako przykład podał odcięcie pierścienia z ręki Saurona we Władcy Pierścieni, czego skutkiem był efekt rozprzestrzeniającej się, wielopoziomowej fali uderzeniowej. Autorka nie mogła wykonać koncepcji fali bez rozpraszania kompozycji, dlatego postanowiła wykorzystać alternatywną aureolę Mocy, która bardziej pasowała do całości kompozycji. Tak wyglądała stworzona przez nią poświata Mocy przed zmodyfikowaniem jej jako warstwy w Photoshopie.


Krok 9: Tutaj można zobaczyć wynik efektu poświaty Mocy wraz z jarzącym się mieczem Luke’a. Autorka dodała także trochę latających odłamków, aby pokazać uderzenie i ruch.


Krok 10: By obraz nie sprawiał wrażenia zbyt gładkiego i poprzerabianego w programach komputerowych, autorka używa Photoshopa do dodawania niestandardowych tekstur, które sama stworzyła, aby uzyskać efekt pociągnięć pędzla. Na koniec Jo Chen dodała swój podpis i spłaszczyła wszystkie warstwy Photoshopa, aby zredukować rozmiar pliku do przesłania. Cały proces zajął około czterech dni od miniatur do gotowego obrazu.


KOMENTARZE (17)

Komiksy

Komiksowe nowości w Polsce i USA

2009-06-17 07:53:46 Egmont Polska i Rebelscum.com

Dzisiejszy dzień przynosi nam dwie nowe premiery komiksowe. W Polsce do sprzedaży trafi już dziesiąty numer magazynu SW Komiks, natomiast za oceanem na amerykańskich półkach sklepowych znajdzie się kolejny zeszyt z cyklu Knights of the Old Republic.
Knights of the Old Republic #42: Masks

Sprzeczka pomiędzy byłym padawanem Zaynem Carrickiem, a tajemniczą Jarael sprawia, że zaczyna się ona zastanawiać nad swoją rolą w jego życiu. Pojawienie się Jedi Malaka może sprawić, że podejmie ona ostateczną decyzję. Malak nie jest jedyną osobą, która interesuje się Jarael. Nigdy, aż do teraz, nie zostało ujawnione jak bardzo mandalorianin Rohlan jest skłonny trwać przy jej boku. W tym numerze: ważne wydarzenia dla Zayne i Jarael oraz wcześniej nie przedstawiane fragmenty z historii Malaka i Revana. Specjalna jednoczęściowa opowieść prezentująca Malaka i Revana z gry Knights of the Old Republic umieszcza naszych bohaterów na nowym śmiertelnym kursie.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Ron Chan, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Star Wars Komiks 6/2009 (10)

"Lojalność to nie grzech" (What Sin Loyalty?, Empire #13) - Sojusz Rebaliancki zdobywa coraz większe wpływy i w galaktyce narasta opór wobec Imperium. Sierżant szturmowców TK-622, jeden z wielu imperialnych żołnierzy klonów, bierze udział w stłumieniu powstania na planecie Ralltiir, a następnie wraz ze swoim dowódcą, komandorem Akobim, zostaje przeniesiony na Gwiazdę Śmierci. Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Patrick Blaine, kolory Studio F.

"Opowieść Yaddle: Istota z podziemi" (Yaddle’s Tale: The One Below, Tales #5) - Yaddle to członkini Rady Jedi, pochodząca z tej samej długowiecznej rasy, co Yoda. Była obecna podczas spotkania małego Anakina Skywalkera z Radą (film Mroczne widmo). Ten komiks ukazuje jej historię i wyjaśnia, dlaczego została przyjęta w szeregi Jedi, mimo że nie ukończyła szkolenia. Scenariusz Dean Motter, rysunki Jesus Saiz, tusz Fernando Blanco, kolory Dave Nestelle.

"Lekcja" (The Lesson, Tales #14) - Trwa znana z filmu Atak klonów bitwa o Geonosis – pierwsze starcie między Republiką Galaktyczną a Separatystami, które rozpoczęło wojny klonów. Dwustu Jedi pod dowództwem Mace Windu przybyło na odsiecz Obi-Wanowi, Anakinowi i Amidali. Podczas walki młoda Jedi Tu’ala wspomina nauki swojego mistrza. Scenariusz Adam Gallardo, rysunki Homs, kolory Dan Jackson.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski . Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera: 17 czerwiec 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.

KOMENTARZE (21)

Komiksy

TCW - komiks online

2009-06-14 12:38:47 TheForce.net

Na oficjalnej pojawił się nowa część webkomiksu przedstawiająca wydarzenia, których akcja rozgrywa się pomiędzy pierwszym i drugim sezonem serialu The Clone Wars. Autorem scenariusza do najnowszego odcinka pt. "Hunting the Hunters (Part 1) " jest znany z poprzednich części Pablo Hidalgo, natomiast autorem rysunków został Thomas Hodges. Z najnowszą odsłoną tego komiksu możecie się zapoznać w tym miejscu.

Dodatkowo w sieci pojawiła się również flashowa gra "Gunship over Florrum", która jest uzupełnieniem wspomnianego komiksu. Znajdziecie ją tutaj. Ponadto warto wspomnieć, że w trakcie zabawy na graczy czeka mały bonus. W przypadku zestrzelenia statku Shahana Alamy w grze pojawia się dodatkowa strona komiksu.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

SW Komiks Wydanie Specjalne 1/2009 – zapowiedź

2009-06-11 16:33:20 Egmont Polska

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami końcem czerwca do sprzedaży trafi pierwszy numer wydania specjalnego SW Komiks. Nowa pozycja jest kwartalnikiem i jeśli zostanie pozytywnie przyjęta przez czytelników to kolejnych części można spodziewać się co trzy miesiące. Dziś zamieszczamy okładkę oraz krótki opis historii, która znajdzie się w pierwszym zeszycie.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2009

W pierwszym numerze wydania specjalnego Star Wars Komiks wydrukowana zostanie „Bitwa o Jabiim” – komiks tworzący zamkniętą, 88-stronicową historię, rozgrywającą się w czasach wojen klonów. W oryginale ukazała się ona w zeszytach #55-58 cenionej serii Star Wars: Republic wydawnictwa Dark Horse Comics. Komiks opowiada o jednej z najważniejszych bitew wojen klonów, zakończonej klęską Republiki i ewakuacją jej wojsk. Historię cechują wartka akcja i atmosfera napięcia. Występują tu znane postacie uniwersum Star Wars, z Anakinem Skywalkerem i Obi-wanem Kenobim na czele.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Brian Ching, tusz Victor Llamas, kolory Joe Wayne, okładka Jan Duursema. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 30 czerwiec 2009. Komiks dodatkowo będzie zawierał plakat. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.

KOMENTARZE (45)

Komiksy

Invasion #0 - ciąg dalszy wstepnego odcinka

2009-06-05 22:56:35 StarWars.com

Samotny statek badawczy przechwytuje wiadomość z umierającego świata ... wiadomość, która odbije się echem wszędzie w galaktyce. Yuuzhan Vongowie nadchodzą!

Miesiąc temu właśnie w ten sposób rozpoczęła się nowa seria komiksowa wydawnictwa Dark Horese pt. "Invasion". Na oficjalnej stronie Star Wars udostępniono bezpłatnie kolejne osiem stron komiksu będącego wprowadzeniem do nowego cyklu rozgrywającego się w świecie Gwiezdnych Wojen. Z drugą częścią, która się dziś pojawiła, możecie zapoznać się w tym miejscu, natomiast część pierwszą znajdziecie tutaj.

Akcja komiksu rozpocznie się krótko po wydarzeniach przedstawionych w pierwszym tomie powieści "Nowa Era Jedi: Wektor Pierwszy" i będzie opowiadać o wielkiej inwazji rasy Yuuzhan Vongów, największego zagrożenia jakie pojawiło się w galaktyce od czasu pokonania Sithów. Scenariusz do nowego cyklu napisał Tom Taylor, natomiast twórcą rysunków, na które kolory naniósł Wes Dzioba, jest Colin Wilson.

Więcej na temat nowej serii, o której już kilkakrotnie informowaliśmy na łamach Bastionu, możecie przeczytać w tym miejscu.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #8

2009-06-05 22:40:27 swtor.com


Na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

To już ósma odsłona historii zatytułowanej "Threat of Peace". Z kolejnymi trzema stronami możecie zapoznać się w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 1: Traktat na Coruscant
Imperium Sithów odniosło szereg bezspornych militarnych zwycięstw nad Republiką, zdobywając kontrolę nad kilkoma strategicznymi systemami i poważnie szkodząc Republikańskim liniom zaopatrzenia. Przegrywający, ale opanowani, Jedi wraz z wojskami republiki zdołali obronić światy środka i spowolnić stałe postępy Imperium. Sithowie wystąpili do Galaktycznego Senatu z zaskakującą propozycją pokoju. Nieufna, ale zdesperowana Republika wyraziła zgodę na zaangażowanie się w rozmowy o zawieszeniu broni. Duża delegacja wybitnych reprezentantów senatu oraz najlepsi i najzdolniejsi Jedi udali się w podróż na planetę Alderaan, gdzie spodziewają się uczestniczyć w długotrwałych negocjacjach w sprawie warunków traktatu z przedstawicielem Mrocznej Rady Sithów.

Kolejny odcinek tego e-komiksowego projektu ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na wrzesień

2009-06-05 15:52:21 StarWars.com

W sieci pojawiła się informacja na temat komiksów jakie pojawią się jesienią w USA. Po raz kolejny Dark Horse przygotowuje dla swoich czytelników solidny zestaw. We wrześniu do sprzedaży trafią nowe zeszyty takich serii jak Knights of the Old Republic, The Clone Wars, Invasion i Legacy. Ponadto w listopadzie wydawnictwo planuje wypuścić zbiorcze wydania Knights of the Old Republic oraz The Clone Wars.
Knights of the Old Republic #45: Destroyer # 1(2)

Pomimo fatalnego pierwszego spotkania z Crucible, Zayne Carrick jest nadal zdecydowany zakończyć przemoc, która cechuje ich działania. Jednak tym razem zamierza pokonać ich od wewnątrz.
Podłożywszy się, aby trafić jako niewolnik na Crucible, były padawan by przeżyć musi skupić się na dokładnym poznaniu tej organizacji. Jego więź z Mocą da mu niespodziewany wgląd – taki, którego niekoniecznie pragnie. I kiedy pojawi się była nemezis jego przyjaciółki Jarael, Zayne zacznie się obawiać, że dostanie się na Crucible mogło być największym błędem w jego życiu.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: wrzesień 2009.

Temat na forum.
The Clone Wars #9: In the Service of the Republic # 3(3)

Jedi Plo Koon i Kit Fisto pomyślnie usunęli jedną z przeszkód powstrzymującą ich misję oswobodzenia mieszkańców Khormai. Gdyby tylko nie mieli do czynienia z tchórzliwym kapitanem, który najwyraźniej nie może utrzymać się z dala od kłopotów i zabójczynią separatystów, Asajj Ventress, która podąża ich śladem.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Scott Hepburn, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Brian Kalin O'Connell . Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: wrzesień 2009.

Temat na forum.
Invasion #3: Refugees # 3(5)

Siły Nowej Republiki pod wodzą mistrza Jedi Luke’a Skywalkera, są zdecydowane powstrzymać Yuuzhan Vongów przed założeniem przyczółku na planecie Rychel, jednak nie są przygotowane stawić czoła potwornej żywej broni swoich wrogów.
Dla Finna Galfridiana, który już stracił swoją rodzinę i był świadkiem zniewolenia rodzinnego świata, jest to pierwszy kontakt z wojną i Luke obawia się, że może być również ostatnim. Czy Finn ulegnie swojemu gniewowi kiedy spotka się twarzą w twarz z obcym najeźdźcą czy może wykona rozkazy Skywalkera?
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: wrzesień 2009.

Temat na forum.
Legacy #40: Tatooine # 4(4)

Na Tatooine, Cade Skywalker przyrzekł zastanowić się nad tym kim się staje oraz decyzjami jakie podjął – jednak nie powiedział kiedy. A zanim znajdzie czas aby o tym pomyśleć, Cade wraz ze swoją załogą musi wydostać się z zasięgu Imperium i Czarnego Słońca.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Dan Scott. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: wrzesień 2009.

Temat na forum.
Knights of the Old Republic Volume #7: Dueling Ambitions - TPB

Były padawan i uciekinier, Zayne Carrick, kieruje swoje życie w zupełnie nowym kierunku. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem, mistrzem oszustwa Gryphem, piękna, odważną i tajemniczą Jarael oraz byłym mandaloriańskim wojownikiem Rohlanem, nasz nie pozbierany, a jednak uroczy bohater jest gotowy wdać się w przygody jakie są możliwe tylko w świecie Star Wars. W "Prophet Motive" (KOTOR #36-37) z pozoru mało zyskowne oszustwo idzie źle, w "Faithful Execution" (KOTOR #38) spotkamy statek widmo i robota renegata, a w "Dueling Ambitions" (KOTOR #39-41) znajdziemy zawody sportowe oraz wyścigi z dużą prędkością.
Nowa kolekcja komiksów Knights of the Old Republic jest początkiem nowej ery dla naszych bohaterów.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching i Bong Dazo oraz Dean Zachary, kolory Michael Atiyeh, okładka Dan Scott . Cena 18,95$, 144 strony. Premiera: listopad 2009.

Temat na forum tu, tu oraz tu.
The Clone Wars: Slaves of the Republic - TPB

Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi odkrywają nikczemny spisek hrabiego Dooku, mający na celu uczynić niewolników z całego miasta planety Kiros i mieszkających tam Togrutan.
Razem z Ashoką Thano (także Togrutanką) Anakin i Obi-Wan przyjmują misję wyzwolenia okupowanego przez droidy miasta. Jednak okazuje się, że Togrutanie zniknęli. Poszukiwania zaginionych mieszkańców prowadzą naszych bahaterów do miejsca w galaktyce, gdzie rządzą piraci i handlarze niewolników. Jedi muszą odnaleźć Togrutan zanim hrabia Dooku zrealizuje plan swojego mistrza.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Scott Hepburn i Ramón Pérez oraz Lucas Marangon, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Lucas Marangon. Cena 9,95$, 144 stron. Premiera: wrzesień 2009.

Temat na forum.

KOMENTARZE (13)

Komiksy

SW Komiks #10 - zapowiedź

2009-06-04 17:09:39 Egmont Polska

Zapewne jeszcze wielu fanów nie ochłonęło po informacjach dostarczonych w ostatnim czasie przez wydawnictwo Egmont. W związku z tym dziś na spokojnie prezentujemy zapowiedź kolejnego numeru magazynu Star Wars Komiks jaki pojawi się w sprzedaży od 17 czerwca.
Star Wars Komiks 6/2009 (10)

"Lojalność to nie grzech" (What Sin Loyalty?, Empire #13) - Sojusz Rebaliancki zdobywa coraz większe wpływy i w galaktyce narasta opór wobec Imperium. Sierżant szturmowców TK-622, jeden z wielu imperialnych żołnierzy klonów, bierze udział w stłumieniu powstania na planecie Ralltiir, a następnie wraz ze swoim dowódcą, komandorem Akobim, zostaje przeniesiony na Gwiazdę Śmierci. Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Patrick Blaine, kolory Studio F.

"Opowieść Yaddle: Istota z podziemi" (Yaddle’s Tale: The One Below, Tales #5) - Yaddle to członkini Rady Jedi, pochodząca z tej samej długowiecznej rasy, co Yoda. Była obecna podczas spotkania małego Anakina Skywalkera z Radą (film Mroczne widmo). Ten komiks ukazuje jej historię i wyjaśnia, dlaczego została przyjęta w szeregi Jedi, mimo że nie ukończyła szkolenia. Scenariusz Dean Motter, rysunki Jesus Saiz, tusz Fernando Blanco, kolory Dave Nestelle.

"Lekcja" (The Lesson, Tales #14) - Trwa znana z filmu Atak klonów bitwa o Geonosis – pierwsze starcie między Republiką Galaktyczną a Separatystami, które rozpoczęło wojny klonów. Dwustu Jedi pod dowództwem Mace Windu przybyło na odsiecz Obi-Wanowi, Anakinowi i Amidali. Podczas walki młoda Jedi Tu’ala wspomina nauki swojego mistrza. Scenariusz Adam Gallardo, rysunki Homs, kolory Dan Jackson.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski . Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera: 17 czerwiec 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (20)

Komiksy

Dark Times w Polsce i nie tylko

2009-06-03 18:44:34 Aleja Komiksu i Egmont

W ostatnim czasie wydawnictwo Egmont ujawniło część swoich planów dotyczących przyszłości komiksów Star Wars w Polsce. Pisaliśmy o nich tutaj, a także tutaj. Jedna z informacji mówiła o pojawieniu się na polskim rynku nowego komiksu Star Wars. Na forum Alei Komiksu, Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny Egmontu, odpowiadając na pytania czytelników zdradził, że nowym zapowiadanym tytułem będzie Dark Times.

Nowy komiksowy cykl wystartuje w październiku, w formacie podobnym do znanej już u nas serii Dziedzictwo. Na razie nie wiadomo jaka będzie cena, jednak premiera Dark Timesa powinna nastąpić na Międzynarodowym Festiwalu Komiksowym w Łodzi (2-4 X 2009 r.). Wtedy do sprzedaży trafi najprawdopodobniej pierwszy tom tej serii zatytułowany "The Path to Nowhere", wydany oryginalnie w zeszytach Dark Times #1-5. Pomysłodawcą historii jest Welles Hartley, natomiast autorem scenariusza jest Mick Harrison, rysunków Doug Wheatley, a kolorów Ronda Pattison. Akcja komiksu będzie rozgrywać się po "Zemście Sithów".

Update 2 (promil - 03/06/2009 23:20)
(Tekst, który widnieje poniżej został uzupełniony o kilka drobnych szczegółów.)

Dodatkowo Tomasz Kołodziejczak poinformował, że wydanie specjalne, czyli "Bitwa o Jabiim" mająca trafić do sprzedaży 30 czerwca, będzie pierwszym numerem kwartalnika. W przyszłości możemy się spodziewać kolejnych komiksów o nieco większej objętości niż magazyn SW Komiks. Oczywiście dalsze losy kwartalnika są uzależnione od wyników jego sprzedaży.

Update (promil - 03/06/2009 19:55)

Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec dobrych wieści na temat komiksów. Jak udało nam się dowiedzieć wydawnictwo Egmont planuje kolejną małą niespodziankę dla fanów "Gwiezdnych Wojen". We wrześniowym numerze miesięcznika SW Komiks pojawi się m.in. historia autorstwa Wellesa Hartley’a (scenariusz) i Douga Wheatley’a (rysunki) pt. "Into the Unknown" wydana oryginalnie w zeszytach Republic #79-80. Komiks opisuje wydarzenia, których akcja toczy się zaraz po wydaniu rozkazu 66 i jest pewnego rodzaju wprowadzeniem do przygód opisanych w zapowiadanym cyklu Dark Times. Objętość wrześniowego numeru wyniesie wyjątkowo 64 strony, cena natomiast pozostanie ta sama - 5,90 zł.

Temat na forum.
KOMENTARZE (71)
Loading..