TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksowe nowinki

2009-07-29 22:14:01 ComicBookResources.com, TheForce.net

Comic-Con, który w miniony weekend odbył się w San Diego obfitował w wiele niespodzianek i nowości z całego świata Star Wars. O wielu z nich informowaliśmy Was w niedawno zamieszczonych newsach. Niestety tym razem obyło się bez wielkich rewelacji dotyczących komiksów. Oczywiście na imprezie nie zabrakło Dark Horse’a. Wręcz przeciwnie. Odbyło się spotkanie z przedstawicielami wydawnictwa, na którym zadawano wiele pytań. Można było również zdobyć autografy wielu komiksowych twórców, jak i spotkać Randy’ego Stradley’a w towarzystwie księżniczki Leii w skąpym stroju niewolnicy. Jeżeli jednak chodzi o komiksy SW to nie przedstawiono zbyt wielu nowych informacji. Oto chyba najważniejsze z nich:

- Komiksy Star Wars trafią na iPhony. Dark Horse zapowiedział, że planuje w ten sposób wydać kilka pozycji. Na początku będą to: "Empire: Betrayal", dwa zeszyty "Legacy: Broken", a także "The Clone Wars: Shipyards of Doom". W przyszłości być może pojawią się kolejne tytuły, których akcja będzie rozgrywać się w tych samych czasach, a także "The Force Unleashed".


- Dwa nowe pojedyncze komiksy SW. Między październikiem, a grudniem, w ramach przygotowywanego projektu obejmującego różne serie komiksowe, Dark Horse wyda dwa nowe one-shoty, których akcja będzie rozgrywać się w świecie Star Wars. Na forum wydawnictwa Stradley zdradził, że będzie to zerowy numer Invasion (zawierający dodatkowe, nie publikowane dotąd sześć stron) oraz Purge 2 czyli nowa historia Vadera przeciwko Jedi. Każdy z tych komiksów ma być dostępny w cenie 3,50$ za zeszyt.
- Dodatkowo Stradley zapytany czy nie mógłby czegoś zdradzić na temat nadchodzących zeszytów Legacy powiedział, że wyjdzie kilka pojedynczych zeszytów wyjaśniających dlaczego nie ma więcej Mandalorian w okresie, w którym rozgrywa się akcja Legacy. W nadchodzących komiksach czytelnicy mogą spodziewać się również próby zamachu na admirała, który będzie starał się ponownie zjednoczyć Jedi i Sojusz Galaktyczny.

To by było na tyle wiadomości z samego Comic-Conu. Przed samą impreza pojawiło się jednak w sieci jeszcze kilka ciekawych informacji.

Pierwsza z nich jest niestety przykra. John Ostrander, scenarzysta komiksowy dobrze znany również w Polsce z takich pozycji jak m.in. Republic, Legacy, od kilku lat cierpi na jaskrę, która może spowodować całkowitą utratę wzroku. W związku z tym ten komiksowy weteran poddał się serii operacji oraz leczeniu, które mają uchronić go przed ślepotą. Aby pomóc Ostranderowi jego fani organizują akcje charytatywną mającą zebrać fundusze potrzebne na leczenie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym miejscu. Miejmy nadzieję, że autor tak wielu komiksów powróci do zdrowia, aby nadal dostarczać swoim czytelnikom kolejne przygody.

Kolejna wiadomość jaką dla Was przygotowaliśmy dotyczy dwóch wywiadów przeprowadzonych z twórcami Invasion, którzy przybyli specjalnie do San Diego z dalekiej Australiii. Rozmowy w języku angielskim znajdziecie tutaj i tutaj.

Można się z nich dowiedzieć m.in.:
- o pracy wkładanej przez Toma Taylora i Colina Wilsona w nową serię;
- zdecydowano, że Galfridianowie będą rodziną królewską, by bardziej podkreślić ich związek z rodzinną planetą;
- w serii pojawią się znane już np. z gier komputerowych pojazdy;
- nad spójnością serii z resztą EU czuwa Leland Chee, który pilnuje kanonu Gwiezdnych Wojen;
- twórcy zdają sobie sprawę z możliwości popełnienia błędów, które są nieuniknione w sytuacji gdy poruszają się po okresie opisanym szczegółowo przez serię książek, mimo to starają się unikać podobnych przypadków;
- potwierdzono, że niebieskoskóra Panha pochodzi z rasy Chissów;
- twórcy śledzą fora internetowe przy czym dużą uwagę przywiązują do negatywnych opinii, których nadmiar może zamienić ich w Emo;
- w komiksie pojawią się znane już technologie Yuuzhan Vongów jak na przykład uścisk bólu;
- Tom Talyor chciałby kiedyś przedstawić historię Panhy i Wookieego z prequela;
- zdaniem scenarzysty Invasion ma potencjał na bardzo długą serię, tymczasem zakończono już prace nad scenariuszem do drugiej historii;

Ostatnia informacja jaką dla Was mamy dotyczy cyklu Dark Times, który nie tak dawno został wznowiony. Zapewne niektórzy z Was zauważyli, że po ukazaniu się pierwszego numeru historii zatytułowanej „Blue Harvest” premiery kolejnych części zostały przesunięte. Z tymi opóźnieniami związany jest również szereg innych problemów. Dobra wiadomość jest jednak taka, że drugi numer powinien ujrzeć światło dzienne w sierpniu, a kolejne zeszyty według obecnych zapowiedzi mają się pojawiać co miesiąc.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2009-07-29 08:28:33 RebelScum.com

Na półki sklepowe w Stanmach trafiły kolejne komiksy z serii gwiezdnych wojen. Dziś pojawił się trzydziesty ósmy numer Legacy z drugą częścią historii zatytułowanej "Tatooine", a także drugi tom komisku Star Wars Adventures.
Legacy #38: Tatooine # 2(4)

Łatwo wieść żywot pirata kiedy jesteś ex-Jedi z grupą lojalnych towarzyszy przy boku, szczególnie jeśli okradasz piratów z Czarnego Słońca, którzy z kolei okradają Imperium. Cóż, przynajmniej dopóki obie strony nie połapią się co jest grane. Teraz znalazłszy się pod bacznym spojrzeniem Czarnego Słońca i Imperium, Cade Skywalker i jego załoga pragną wydostać się z Tatooine. Agentki Gunner Yage i Morrigan Corde trafiły na gorący ślad Cade'a. Tymczasem Vigo Czarnego Słońca planuje coś specjalnego dla Cade’a i Imperialnych agentów. Gdyby tylko silniki Mynocka chciały wystartować, wszystkie ich kłopoty mogłby pozostać w tyle …
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Chris Warner. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

Star Wars Adventures Volume #2: Princess Leia and the Royal Ransom of Cataalda - TPB

Księżniczka Leia, Han Solo i Chewie spieszą się aby dostarczyć istotne informacje dla sojuszu Rebeliantów. Ale Han pozwala sobie na rozproszenie uwagi przez pomysł zarobienia szybkich kredytów … Ignorując prośby Leii i zagrożenie ze strony tropiącego ich imperialnego gwiezdnego niszczyciela, Han robi nieprzewidziany przystanek w gorącym ośrodku przemytników, aby pobrać ładunek. Niestety skrzynia, którą zabrał na pokład Sokoła Milenium nie zawiera tego rodzaju kontrabandy, którą wierzył że przewozi. Nie jest to proste i niegroźne zadanie … to jest porwana księżniczka Mi - istna femme fatale!
Star Wats Adventures to nowa seria komiksowa przygotowana specjalnie dla młodych czytelników, jednak z apelem do fanów Star Wars w każdym wieku.
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Carlo Soriano. Cena 7,95$, 80 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (8)

Komiksy

Zestawienie sprzedaży komiksów w USA

2009-07-23 12:11:32 icv2.com

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią zestawienia sprzedaży serii komiksowych w Stanach. Nowe zestawienie zostało powiększone o pozycje wydane w pierwszej połowie 2009 roku. Informacje na temat poprzedniego zestawienia możecie znaleźć w tym newsie.

Zestawienie, które dla Was przygotowaliśmy zostało oparte o dane przedstawione w rankingach dotyczących sprzedaży komiksów w USA „Top 300” zamieszczonych na stronie icv2.com. Obejmuje ono komiksy z serii: KOTOR, Dark Times, Rebellion, Legacy, The Clone Wars, a także ich wydań zbiorczych od dnia premiery po dzień dzisiejszy.

Spis komiksów, który znajdziecie niżej zawiera kolejno: miejsce które zajął odpowiedni zeszyt na liście sprzedaży w danym miesiącu, tytuł, ilość sprzedanych egzemplarzy oraz datę kiedy miało to miejsce. Porównanie sprzedaży poszczególnych serii zostało przedstawione na kilku wykresach.

Wykres przedstawiający ilość sprzedanych numerów poszczególnych serii komiksowych.


Pierwsza połowa 2009 roku nie przyniosła żadnych wzrostów. Bez wyjątku spada sprzedaż wszystkich serii. Być może ma na to wpływ kryzys gospodarczy lub po prostu zmniejsza się zainteresowanie dobrze już znanymi cyklami. Sytuację może jednak zmienić nowa, szumnie zapowiadana przez wydawnictwo Dark Horse, pozycja – Invasion.

Knights of the Old Republic

KOTOR to seria z najdłuższym stażem spośród obecnie wydawanych komiksów Star Wars. Od dawna notuje regularny spadek zainteresowania. Ilość sprzedanych egzemplarzy powoli zbliża się do pułapu 15 000 i jeżeli nic się nie zmieni to prawdopodobnie pod koniec roku osiągnie ten wynik. Co prawda niektórzy mogą uznać, że jest to powód do niepokoju należy jednak pamiętać, że mimo wszystko seria cieszy się jeszcze sporym poparciem czytelników i na dzień dzisiejszy nie było żadnych informacji sugerujących zamknięcie tego cyklu. Tymczasem będziemy śledzić dalsze losy KOTORa.

Masks
125 Knights of the Old Republic #42 17,590 (VI 2009)
Dueling Ambitions
114 Knights of the Old Republic #41 17,650 (V 2009)
131 Knights of the Old Republic #40 17,889 (IV 2009)
105 Knights of the Old Republic #39 18,169 (III 2009)
Faithful Execution
105 Knights of the Old Republic #38 18,540 (II 2009)
Prophet Motive
100 Knights of the Old Republic #37 18,767 (I 2009)
139 Knights of the Old Republic #36 19,423 (XII 2008)
Vindication
106 Knights of the Old Republic #35 19,734 (XI 2008)
133 Knights of the Old Republic #34 20,320 (X 2008)
114 Knights of the Old Republic #33 20 786 (IX 2008)
110 Knights of the Old Republic #32 21 277 (VIII 2008)
Turnabout
107 Knights of the Old Republic #31 21 642 (VII 2008)
Exalted
099 Knights of the Old Republic #30 21 916 (VI 2008)
107 Knights of the Old Republic #29 22 043 (V 2008)
Vector
091 Knights of the Old Republic #28 25 109 (V 2008)
092 Knights of the Old Republic #27 24 287 (IV 2008)
085 Knights of the Old Republic #26 23 467 (III 2008)
299 Knights of the Old Republic #25 2 019 (II 2008) (razem z I 2008 27 054)
089 Knights of the Old Republic #25 25 035 (I 2008)
140 Knights of the Old Republic Handbook 15 706 (XI 2007)
Knights of Suffering
111 Knights of the Old Republic #24 20 396 (XII 2007)
111 Knights of the Old Republic #23 20 519 (XI 2007)
109 Knights of the Old Republic #22 21 694 (XI 2007)
Daze of Hate
116 Knights of the Old Republic #21 21 879 (X 2007)
103 Knights of the Old Republic #20 21 836 (IX 2007)
112 Knights of the Old Republic #19 22 396 (VIII 2007)
Nights of Anger
101 Knights of the Old Republic #18 22 713 (VII 2007)
098 Knights of the Old Republic #17 22 907 (V 2007)
096 Knights of the Old Republic #16 23 572 (V 2007)
Reunion
088 Knights of the Old Republic #15 23 560 (IV 2007)
085 Knights of the Old Republic #14 23 395 (II 2007)
086 Knights of the Old Republic #13 24 149 (I 2007)
Flashpoint
083 Knights of the Old Republic #12 24 940 (I 2007)
229 Knights of the Old Republic #11 5 416 (I 2007) (razem z XII 2006 29 853)
092 Knights of the Old Republic #11 24 437 (XII 2006)
Flashpoint
115 Knights of the Old Republic #10 24 021 (XI 2006)
093 Knights of the Old Republic #09: Homecoming 24 229 (X 2006)
093 Knights of the Old Republic #08 24 374 (IX 2006)
096 Knights of the Old Republic #07 23 531 (VII 2006)
Commencement
091 Knights of the Old Republic #06 23 424 (VI 2006)
098 Knights of the Old Republic #05 23 223 (V 2006)
092 Knights of the Old Republic #04 22 581 (IV 2006)
300 Knights of the Old Republic #03 1 421 (IV 2006) (razem z III 2006 22 767)
117 Knights of the Old Republic #03 21 346 (III 2006)
098 Knights of the Old Republic #02 21 203 (II 2006)
266 Knights of the Old Republic #01 1 654 (IX 2006) (razem z I 2006 25 140)
082 Knights of the Old Republic #01 23 486 (I 2006)

Wydania zbiorcze:
023 Knights of the Old Republic Vol #06 TPB 3,236 (IV 2009)
007 Vector Vol #1 3,967 (I 2009)
022 Knights of the Old Republic Vol #04 TPB 2 983 (VIII 2008)
019 Knights of the Old Republic Vol #03 TPB 3 039 (I 2008)
031 Knights of the Old Republic Vol #02 TPB 3 654 (V 2007)
018 Knights of the Old Republic Vol #01 TPB 3 349 (XI 2006)


Legacy

Legacy nadaj pozostaje najlepiej sprzedającą się serią Star Wars. Chociaż jej wyniki nigdy jeszcze nie były tak niskie, to żadna z obecnie wydawanych pozycji nie jest w stanie zagrozić Legacy. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nowy cykl Invasion, który niedawno miał swój debiut, może zmienić tę sytuację. Póki co pozostaje nam jednak czekać na to, co przyniesie przyszłość.

Tatooine
092 Legacy #37 23,704 (VI 2009)
Renegade
083 Legacy #36 24,166 (V 2009)
Storms
096 Legacy #35 24,552 (IV 2009)
066 Leagcy #34 25,304 (III 209)
Fight Another Day
071 Leagcy #33 25,389 (II 2009)
070 Legacy #32 25,814 (I 2009)
Vector
091 Legacy #31 27,386 (XII 2008)
068 Legacy #30 28,032 (XI 2008)
092 Legacy #29 28,469 (X 2008)
081 Legacy #28 29 331 (IX 2008)
Into the Core
086 Legacy #27 28 549 (VIII 2008)
The Hidden Temple
088 Legacy #26 29 123 (VII 2008)
072 Legacy #25 29 548 (VI 2008)
Loyalties
077 Legacy #24 29 601 (V 2008)
072 Legacy #23 30 355 (V 2008)
The Wrath of the Dragon
069 Legacy #22 30 205 (IV 2008)
Indomitable
065 Legacy #21 30 228 (III 2008)
064 Legacy #20 29 896 (II 2008)
108 Legacy #0 5 22 189 (I 2008)
Claws of the Dragon
061 Legacy #19 30 953 (II 2008)
070 Legacy #18 31 038 (I 2008)
074 Legacy #17 31 197 (XI 2007)
073 Legacy #16 31 240 (IX 2007)
088 Legacy #15 31 539 (VIII 2007)
081 Legacy #14 31 652 (VII 2007)
Ready To Die
066 Legacy #13 32 149 (VI 2007)
Ghosts
075 Legacy #12 32 161 (V 2007)
073 Legacy #11 33 138 (V 2007)
Trust Issues
068 Legacy #10 32 320 (III 2007)
065 Legacy #09 33 084 (III 2007)
Allies
057 Legacy #08 33 533 (II 2007)
Broken
050 Legacy #07 34 249 (I 2007)
073 Legacy #06 33 003 (XI 2006)
067 Legacy #05 34 362 (XI 2006)
Noob
050 Legacy #04 34 362 (X 2006)
Broken
058 Legacy #03 34 268 (IX 2006)
279 Legacy #02 4 048 (IV 2008) (razem z XI 2007 44 111) DODRUK
256 Legacy #02 4 897 (XI 2006) (razem z VIII 2006 40 163) DODRUK
297 Legacy #02 1 968 (VIII 2006) (razem z VII 2006 35 266)
073 Legacy #02 33 298 (VII 2006)
283 Legacy #01 3 856 (IV 2008) (razem z XII 2007 49 377) DODRUK
295 Legacy #01 2 001 (XII 2006) (razem z XI 2006 45 521) DODRUK
281 Legacy #01 3 897 (XI 2006) (razem z IX 2006 43 520) DODRUK
270 Legacy #01 1 617 (IX 2006) (razem z VII 2006 39 623)
250 Legacy #01 3 248 (VII 2006) (razem z VI 2006 38 006)
064 Legacy #01 34 758 (VI 2006)

Wydania zbiorcze:
203 Vector Vol #2 547 (VI 2009) (razem z V 2009 5,635)
014 Vector Vol #2 3,088 (V 2009)
217 Legacy Vol #05 588 (III 2009) (razem z II 2009 4,482)
016 Legacy Vol #05 2,788 (II 2009) (razem z I 2009 3,894)
086 Legacy Vol #05 1,104 (I 2009)
006 Legacy Vol #04 4,272 (XII 2008)
016 Legacy Vol #03 4 437 (VI 2008)
007 Legacy Vol #02 4 517 (III 2008)
027 Legacy Vol #01 3 838 (V 2007) (razem z IV 2007 5 279)
070 Legacy Vol #01 1 441 (IV 2007)

The Clone Wars

Debiut komiksowego cyklu The Clone Wars był całkiem udany. Później jednak nastąpił szybko spory spadek. Różnica pomiędzy pierwszym, a szóstym numerem wynosi ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy. W takim wypadku trochę dziwi optymizm przedstawiciela Dark Horse’a, Rendy’ego Stradley’a, wyrażającego w licznych wywiadach swój entuzjazm z powodu dużego zainteresowania tą serią. Oczywiście nie znaczy to, że komiksowy The Clone Wars sprzedaje się źle. Liczba ponad 15 000 czytelników może to potwierdzić.

Slaves of the Republic
125 The Clone Wars #6 15,597 (V 2009)
138 The Clone Wars #5 15,871 (IV 209)
112 The Clone Wars #4 16,244 (II 209)
152 The Clone Wars #3 17,348 (XII 2008)
126 The Clone Wars #2 21,776 (X 2008)
093 The Clone Wars #1 26,598 (IX 2008)

Dark Times

Gdy mniej więcej w połowie 2008 roku oznajmiono, że cykl Dark Times i Rebellion zostają wstrzymane na czas nieokreślony, aby zrobić miejsce dla innych pozycji, nie było wiadomo czy ujrzą one jeszcze światło dzienne. O ile niestety drugi z tych dwóch tytułów nie miał tyle szczęścia, to Dark Times powrócił. Wznowienie serii poprzedził wstęp w postaci historii dostępnej bezpłatnie online mającej wprowadzić czytelników w nowa miniserię. W 2009 r. pojawił się dopiero jeden numer, a premiera kolejnych zeszytów jest przesuwana. Można już jednak zauważyć, że powrót Dark Timesa odstaje od wyników sprzedaży tej serii osiąganych w latach 2006-2008.

Blue Harvest
123 Dark Times #13 19,256 (IV 2009)
Vector
091 Dark Times #12 23 888 (VI 2008)
096 Dark Times #11 24 487 (V 2008)
Parallels
099 Dark Times #10 21 989 (IV 2008)
092 Dark Times #09 23 047 (II 2008)
096 Dark Times #08 23 353 (I 2008)
103 Dark Times #06 25 121 (X 2007)
The Path to Nowhere
094 Dark Times #05 26 941 (X 2007)
090 Dark Times #04 27 514 (VII 2007)
083 Dark Times #03 29 501 (V 2007)
061 Dark Times #02 30 500 (I 2007)
066 Dark Times #01 34 513 (XI 2006)

Wydania zbiorcze:
07 Vector Vol #1 3,967 (I 2009)
13 Dark times Vol #2 3 740 (VIII 2008)
07 Dark times Vol #1 4 493 (I 2008)

Rebellion

Brak nowych pozycji wydanych w pierwszej połowie 2009 roku z wyjątkiem wydania zbiorczego w postaci Vectora #2. Wydawnictwo Dark Horse oznajmiło, że rezygnuje z wydawania tej pozycji, w związku z tym niestety ostatni raz występuje ono w tym zestawieniu.

Vector
113 Rebellion #16 20 676 (VIII 2008)
110 Rebellion #15 21 402 (VII 2008)
Small Victories
111 Rebellion #14 18 575 (VI 2008)
105 Rebellion #13 18 724 (IV 2008)
100 Rebellion #12 19 034 (III 2008)
104 Rebellion #11 18 975 (II 2008)
The Ahakista Gambit
108 Rebellion #10 19 925 (IX 2007)
122 Rebellion #09 20 349 (VIII 2007)
108 Rebellion #08 21 289 (VII 2007)
097 Rebellion #07 21 398 (VI 2007)
102 Rebellion #06 22 002 (V 2007)
My Brother My Enemy
103 Rebellion #05 23 213 (XII 2006)
098 Rebellion #04 23 156 (VII 2006)
092 Rebellion #03 23 256 (VI 2006)
094 Rebellion #02 23 764 (V 2006)
277 Rebellion #01 1 517 (IX 2006) (razem z IV 2006 28 471)
073 Rebellion #01 26 954 (IV 2006)

Wydania zbiorcze:
203 Vector Vol #2 547 (VI 2009) (razem z V 2009 5,635)
014 Vector Vol #2 3,088 (V 2009)
022 Rebellion Vol #03 TPB 3,146 (XI 2008)
025 Rebellion Vol #02 TPB 2 896 (III 2008)
018 Rebellion Vol #01 TPB 3 501 (II 2007)

Poniżej przedstawiono sprzedaż komiksów (KOTOR, Legacy, Dark Times, The Clone Wars) w pierwszej połowie 2009 roku.


Vector

W 2009 r. ukazały się dwa wydania zbiorcze zawierające historie, które złożyły się na crossover Vector i pomimo tego, że nie pojawiła się żadna nowa część postanowiliśmy przypomnieć jakim zainteresowaniem cieszyła się ta historia. Całe przedsięwzięcie można uznać na pewno za udane, jednak jak widać nie okazało się ono, aż tak wielkim hitem jak początkowo zapowiadano. Z pewnością na popularność poszczególnych numerów wpłynęło uznanie jakim cieszą się poszczególne serie w oczach czytelników. Można nawet stwierdzić, że sprzedaż Vectora jest pewnym odzwierciedleniem sprzedaży poszczególnych serii, w których sam crossover się ukazywał.

091 Legacy #31 27,386 (XII 2008)
068 Legacy #30 28,032 (XI 2008)
092 Legacy #29 28,469 (X 2008)
081 Legacy #28 29 331 (IX 2008)
113 Rebellion #16 20 676 (VIII 2008)
110 Rebellion #15 21 402 (VII 2008)
091 Dark Times #12 23 888 (VI 2008)
096 Dark Times #11 24 487 (V 2008)
091 Knights of the Old Republic #28 25 109 (V 2008)
092 Knights of the Old Republic #27 24 287 (IV 2008)
085 Knights of the Old Republic #26 23 467 (III 2008)
299 Knights of the Old Republic #25 2 019 (II 2008) (razem z I 2008 27 054)
089 Knights of the Old Republic #25 25 035 (I 2008)

Wydania zbiorcze:
203 Vector Vol #2 547 (VI 2009) (razem z V 2009 5,635)
014 Vector Vol #2 3,088 (V 2009)
007 Vector Vol #1 3,967 (I 2009)

Wykres przedstawiający ilość sprzedanych numerów crossovera Vector.

Poniżej przedstawiono wyniki sprzedaży komiksów, które ukazały się w formie wydań zbiorczych w pierwszej połowie 2009 roku.
Jak widać zarówno nowe jak i odświeżone pozycje cieszą się nadal niezłym zainteresowaniem czytelników.

154 The Clone Wars VOL #3 664 (VI 2009) (razem z V 2009 5,320)
005 The Clone Wars VOL #3 4,656 (V 2009)
005 The Clone Wars VOL #2 567 (I 2009)
005 The Clone Wars VOL #2 4,636 (XII 2008)
003 The Clone Wars VOL #1 6,045 (IX 2008)

038 Ominbus Emissaries and Assassians 2,325 (IV 2009)
014 Omnibus Rise of the Sith 2,944 (XII 2008)
033 Omnibus Early Victories 3,025 (X 2008)

004 Star Wars Adventures VOL #1 Han Solo & Hollow Moon of Khorya 4,975 (IV 2009)
KOMENTARZE (13)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2009-07-22 07:54:59 Rebelscum.com

W Stanach pojawił się nowy omnibus. Tym razem komiks zawiera kilka historyjek, które po raz pierwszy ujrzały światło dzienne dobrych kilka lat temu. Dobra okazja do odświeżenia przygód z tamtego okresu.

Omnibus: Menace Revealed - TPB

To największy do tej pory Omnibus wydany przez Dark Horse, zawierający nigdy wcześniej nie zebrane w jednym wydaniu historie Star Wars. Zawiera pojedyncze przygody, krótkie historyjki, specjalne numery, a także wczesne stripy komiksowe wydane w cyklu Dark Horse Extra. Wszystkie te opowieści rozgrywają się po wydarzeniach przedstawionych w Epizodzie I: The Phantom Menace i prowadzą do Epizodu II: Attack of the Clones.
W Jedi Quest, Anakin Skywalker będzie pracował nad tym aby pozbyć się swoich lęków podczas misji mającej na celu ochronę frachtowca przed piratami. W Starfighter: Crossbones piraci staną przeciwko piratom i zostanie przedstawiony zastraszający kapitan Nym. Omnibus zawiera również historie opublikowane pierwotnie jako: "Star Wars #27: Starcrash", Star Wars #28-31: The Hunt for Aurra Sing, Episode II Hasbro Minicomics #1-4, Dark Horse Extra #35-37: Heart of Fire, Dark Horse Extra #44-47: Poison Moon.
Scenariusz Timothy Truman, Haden Blackman, Ryder Windham, Jason Hall, rysunki Davidé Fabbri, Ramon Bachs, Timothy Truman, Christian Dalla Vecchia i inni. Cena 24,95$, 384 stron. Preview dostępne tutaj.

KOMENTARZE (4)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #11

2009-07-18 00:29:22 swtor.com


Na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

Oto najnowsze trzy strony historii zatytułowanej "Threat of Peace". Drugą część składającą się na drugi akt tej opowieści znajdziecie w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 2: Nowy Galaktyczny Porządek
Oszustwo Imperium Sithów pozostawiło Coruscant w gruzach i zmusiło Republikę do przyjęcia niekorzystnych warunków traktatu na Coruscant. Pomimo rozczarowania, przywódcy senatu i Jedi nie mają złudzeń - traktat ma kluczowe znaczenie dla przetrwania Republiki. W celu zapewnienia szybkiego i uporządkowanego wycofania się z gwiezdnych systemów przekazywanych Imperium, rada Jedi wysłała swoich najlepszych i najzdolniejszych rycerzy do Odległych Rubieży na pokładzie statku dyplomatycznego, Envoy. Niestety, misja zakończyła się klęską, gdy wybuchła niezrozumiała bitwa pomiędzy Envoy a imperialnym statkiem transportowym w drodze do Korriban. W następstwie bitwy, Envoy został zniszczony, a młoda Jedi Satele Shan pozostawiona w kapsule ratunkowej w zapadłym systemie gwiezdnym …

Kolejny odcinek ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

TCW - komiks online

2009-07-17 13:19:45 StarWars.com

Na oficjalnej pojawił się kolejny odcinek webkomiksu przedstawiającego wydarzenia, których akcja rozgrywa się pomiędzy pierwszym i drugim sezonem serialu The Clone Wars. Autorem scenariusza do nowej części pt. "Hunting the Hunters (Part 2)" jest Pablo Hidalgo, natomiast rusunki wykonała Katie Cook. Z najnowszą odsłoną tego komiksu możecie się zapoznać w tym miejscu.

Ponadto, podobnie jak to miało miejsce przy okazji poprzedniej części, w sieci pojawiła się flashowa gra "Swamp Station Sweep", która jest uzupełnieniem wspomnianego komiksu. Znajdziecie ją tutaj. Również i tym razem na graczy w trakcie zabawy czeka bonus. Za pokonanie trzech fal nacierających droidów w grze pojawia się dodatkowa strona komiksu.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

SW Komiks #11 - w sprzedaży

2009-07-17 07:57:46 Egmont Polska

Przyszedł czas na premierę kolejnego zeszytu SW Komiks. Zbiór trzech najnowszych przygód z odległej galaktyki od dziś powinien być dostępny w sprzedaży w całej Polsce. Najnowszego numeru miesięcznika wydawanego przez Egmont należy szukać w wybranych kioskach, salonach prasowych i księgarniach.
Star Wars Komiks 7/2009 (11)

"Boba Fett: Gruba przesada" (Boba Fett: Overkill) - Minęło dziewięć miesięcy od zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci. Imperium wciąż włada galaktyką, lecz czasami dochodzi do konfliktów administracji imperialnej z lokalnymi władzami. Także z tego powodu mandaloriański łowca nagród Boba Fett ma pełne ręce roboty. Ci, którzy go wynajmują, nie zawsze zdają sobie sprawę z jego możliwości. Scenariusz Thomas Andrews, rysunki Francisco Ruiz Velasco.

"Duch" (Ghost, Tales #11) - W tej historii występują dwie postacie, które odegrały ważną rolę w historii uniwersum Star Wars. Młody Han Solo, późniejszy bohater Rebelii, spotyka Quinlana Vosa – Mistrza Jedi i generała Republiki z czasów wojen klonów (znanego Czytelnikom z komiksu Ofiara, zamieszczonego w numerze 5/2009). Mimo tego spotkania upłynie jeszcze wiele czasu, zanim Han uwierzy w istnienie Mocy. Scenariusz Jan Duursema, rysunki Jan Duursema i Dave McCaig.

"Rozbitkowie" (Marooned, Tales #22) - Akcja tego komiksu rozgrywa się na Endorze trzynaście miesięcy po bitwie, która doprowadziła do zniszczenia drugiej Gwiazdy Śmierci i upadku Imperium. Na lesistym księżycu pozostali zagubieni żołnierze obu stron konfliktu, którzy nie wiedzą o zakończeniu działań wojennych i nie znają ich wyniku. Scenariusz i rysunki Lucas Marangon.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (9)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na październik

2009-07-15 21:29:43 StarWars.com

W tym miesiącu nieco później niż zwykle ukazały się zapowiedzi kolejnych komiksów Star Wars. I tak w październiku czytelników czeka podwójna dawka Invasion, ponieważ wtedy wydawnictwo Dark Horse planuje wypuścić na rynek kolejny zeszyt z tego cyklu wraz z numer zerowym, z którym mogliśmy już się zapoznać kilka tygodni temu na oficjalnej stronie poświęconej gwiezdnym wojnom. Na tym jednak nie koniec. Jesienią pojawią się kolejne zeszyty z serii Knights of the Old Republic oraz Legacy, natomiast w grudniu kolekcjonerzy wydań zbiorczych mogą spodziewać się siódmego tomu Legacy.
Knights of the Old Republic #46: Destroyer # 2(2)

Pojmany przez niewolniczą organizację Crucible, Zayne Carrick dowiaduje się, że w przeszłości Jarael jest znacznie więcej do odkrycia niż ona sama ujawniła. Szczególnie, że Chantique chce wyrównać rachunki i użyć w tym celu Zayne’a.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Jim Pavelec. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: październik 2009.

Temat na forum.
Invasion #0

Armada Yuuzhan Vongów wkroczyła do odległej galaktyki, a jej celem jest bezbronna planeta Artorias. Ostatnią nadzieją tego świata jest załoga maleńkiego statku znajdującego się na drodze armady...
Po raz pierwszy w druku komiks zawierający rozdziały wprowadzające do Invasion, które pierwotnie pojawiły się na StarWars.com. Jednak nie jest to tylko zbiór materiałów, które ukazały się online! Zespół pracujący nad serią wplótł do historii dodatkowe sześć stron pełnych nowej akcji!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Dave Dorman . Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: październik 2009.

Temat na forum.
Invasion #4: Refugees # 4(5)

Dwadzieścia pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w Nowej Nadziei, bezwzględna napaść obcych najeźdźców zwanych Yuuzhan Vongami pogrążyła galaktykę w wojnie. Tymczasem nadchodzi wiadomość o możliwym zamachu na Nową Republikę.
Młody Finn Galfridian przyłącza się do Leii Organy i jej dzieci na pokładzie legendarnego Sokoła Millenium, aby wziąć udział w tajnej misji do znanego ze złej sławy schroniska piratów i przemytników. Tymczasem, siostra Finna, Kaye, więziona na pokładzie statku Yuuzhan Vongów, ma zamiar pokazać najeźdźcom, że galaktyka nie jest bezbronna!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: październik 2009.

Temat na forum.
Legacy #41: Rogue's End

Zadaniem Eskadry Łotrów Galaktycznego Sojuszu jest ratunek grupy uchodźców Mon Calamari, jednak Łotry mogą być zmuszeni do odwrotu, gdy zarówno Sithowie jak i mandaloriański łowca nagród wywołają komplikacje. Jeden z pilotów eskadry, Hondo Karr, zajmie się głównym etapem w tej ryzykownej misji, z której przynajmniej jeden z Łotrów nie powróci …
Scenariusz John Ostrander, kolory Brad Anderson. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: październik 2009.

Temat na forum.
Legacy Volume #7: Storms - TPB

Przetasowanie w dowództwie Sithów uczyniło galaktykę gorszym miejscem, a nie jak mogło się wydawać lepszym. Na planecie Dac, Mon Calamari nadal odczuwają gniew Dartha Krayta - karę za zdradę Imperium Sithów. Tymczasem zwycięstwo okazało się gorzkie – a może nawet śmiertelne - dla Cade’a Skywalkera i jego współtowarzyszy. Z kolei Sojusz Galaktyczny przybliżył się do utworzenia sojuszu z siłami zdetronizowanego imperatora Roana Fela przeciwko ich wspólnemu wrogowi. Gdyby tylko mogli uzgodnić, kto jest tym wrogiem ...
Wydanie kolekcjonerskie zawiera historie pierwotnie wydane w zeszystach - Legacy #32-33: Fight Another Day, Legacy #34-35: Storms oraz Legacy #36: Renegade.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia i Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Omar Francia. Cena 17,95$, 128 stron. Premiera: grudzień 2009.

Temat na forum tu, tu oraz tu.

KOMENTARZE (15)

Komiksy

Nowości komiksowe w USA

2009-07-15 08:45:26 Reblescum.com

Dziś do sprzedaży w Stanach trafiają kolejne dwa komiksy. Pierwszym z nich czterdziesty trzeci numer Knights of the Old Republic, drugim zaś nowy zeszyt the Clone Wars rozpoczynający trzyczęściową miniserie zatytułowaną "In the Service of the Republic".
Knights of the Old Republic #43: The Reaping # 1(2)

Zaczyna się nowa niesamowita przygoda byłego padawana Zayne'a Carricka, który tym razem trafi na kometę.
Kiedy Zayne i jego załoga infiltrują kopalnię na komecie, ich partner Gryph wierzy, że jest to kolejna okazja do zdobycia szybkiej gotówki. Nie wie on jednak, że Zayne i Jarael mają inne zamiary jak na przykład ratunek górników pracujących niewolniczo w kopalni. Oczywiście, szlachetne intencje zespołu zdadzą się na nic, jeśli ich intryga zostanie odkryta.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostepne tutaj.

Temat na forum.
The Clone Wars #7: In the Service of the Republic # 1(3)

W pierwszej części trzyczęściowej historii, przewaga powietrzna Republiki na planecie Khorm okazuje się dyskusyjna z powodu burz nienaturalnego pochodzenia. Uziemieni Jedi Kit Fisto i Plo Koon planują odważny zamach z udziałem najtwardszych Komandosów Republiki.. Jakby mało było walki ze zdeterminowanym i okopanym siłami separatystów, Jedi muszą także borykać się z młodym i bardzo ambitnym oficerem Republiki w ich szeregach, kapitanem Kendalem Ozzelem.
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Scott Hepburn, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostepne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

Nowy projekt Star Wars?

2009-07-10 22:39:06 TheForce.net

Niedawno udało nam się dowiedzieć wielu szczegółów na temat przyszłości komiksów SW w naszym kraju, więc teraz przyszedł czas na to, aby sprawdzić co tymczasem dzieje się za oceanem.
Najpierw informujemy, że na stronie wydawnictwa Dark Horse znajduje się wywiad z twórcami serii Invasion, czyli scenarzystą Tomem Taylorem i rysownikiem Colinem Wilsonem. Wszystkich zainteresowanych odsyłam tutaj.
Dodatkowo jakiś czas temu na stronie Galacticbinder.com zamieszczono wywiad z Randym Stradleyem, wiceprezesem Dark Horse Comics odpowiedzialnym m.in. za linię komiksów Star Wars. Pełny tekst w języku angielskim znajdziecie w tym miejscu, tymczasem niżej możecie zapoznać się ze skrótem tego o czym była mowa.

Na początku chcieliśmy podać informację, która wywołała małe poruszenie wśród fanów. W trakcie wywiadu Stradley’a poproszono o to, by zdradził coś na temat planów komiksowych. Pracownik Dark Horse’a uchylił rąbka tajemnicy wypowiadając trzy słowa "Samotna, kobieta, Jedi", pozostawiając tym samy szerokie pole do spekulacji. Na forum wydawnictwa szybko powstała dyskusja, w której zaczęto się zastanawiać czy te kilka słów może oznaczać, że powstanie nowy tytuł SW. Stradley szybko dodał komentarz mówiąc, że nowy komiks (jeżeli w ogóle powstanie) jest na razie na bardzo wczesnym etapie planowania, także w tym momencie fani nie powinni zbytnio ekscytować się tym tematem. Tymczasem, jak udało nam się dodatkowo dowiedzieć, Tom Taylor (scenarzysta nowej serii Invasion) na swojej stronie już od jakiegoś czasu wspominał o nowym projekcie Star Wars, nad którym pracuje od momentu ukończenia scenariusza do piątego zeszytu Invasion. Zbierając te dwie wiadomości razem wygląda na to, że naprawdę szykuje się coś nowego. Być może na zbliżającym się Comic-Conie w San Diego (23-26 lipiec) uda się dowiedzieć czegoś więcej o tym tajemniczym projekcie.

W dalszej części wywiadu Reandy Stradley odpowiadał na pytania dotyczące Invasion. Tworząc nowa serię, twórcy komiksu chcieli umieścić historię w początkowym okresie inwazji Yuuzhan Vong ze względu na czytelników, którzy mogli nie znać książek z cyklu Nowa Era Jedi. W Gwiezdnych Wojnach można bez obaw przyjąć, że czytelnicy oglądali filmy jednak nie można zakładać, że są dobrze zaznajomieni z każdym aspektem Expanded Universe.

Wielu fanów miało za złe pisarzowi R.A. Salvatore za to, że uśmiercił Chewiego w „Wektorze pierwszym”. Zdaniem Stradleya autorowi należą się przeprosiny, ponieważ nie była to jego decyzja, nie był nawet obecny na spotkaniu gdy zdecydowano, że Chewbacca będzie tym który zginie. Autor napisał książkę na podstawie zarysu fabuły, który istniał już nim przystąpił on do projektu, także jakakolwiek „nienawiść”, za to co wydarzyło się w tej historii nigdy nie powinna być do niego kierowana.

W wywiadzie Stradley bardzo pozytywnie wypowiadał się o autorach Invasion. Wiceprezes Dark Horse’a od dawna uwielbia prace Colina Wilsona. Lata temu ,od kiedy po raz pierwszy zobaczył jego rysunki, starał się go namówić do stworzenia czegoś w świecie SW. W końcu Wilson zgodził się narysować kilka zeszytów Legacy (#9-10, #13) i jedną historię do Rebelliona (#11-14). Colin przoduje w przedstawianiu twardej akcji i przerażających obcych, więc jest doskonały do Yuuzhan Vongów. Ale radzi sobie także z ukazywaniem emocji głównych bohaterów opowieści, co dobrze widać w spokojniejszych fragmentach serii.
Zdaniem wydawcy Wes Dzioba, który nakłada kolory, robi świetną robotę czyniąc z każdej lokacji wyjątkowe miejsce w galaktyce, a okładki Jo Chen są fantastyczne. Colin Wilson nie chciał wykonywać okładek do Invasion, więc Rendy Stradley zatrudnił do tego Jo Chen, kiedy scenarzysta Tom Taylor i Colin przysłali mu wspólnego emaila błagając go aby postarał się ją pozyskać do okładek. Zdaniem Stradleya w realizacji serii wszystko poszło tak dobrze, jak tylko mogło.

Przedstawiciel Dark Horse’a został zapytany czy nie mięknie skoro złamał jeden ze swoich zakazów (zasadę nr 5) i pozwolił by w Dziedzictwie pojawiło się Tatooine. Redaktor wyjaśnił, że najważniejsza jest historia i jeśli wydarzenia, postacie lub lokacje służą opowieści, jeśli ich włączenie do historii napędza działania bohaterów lub zwiększa emocje odczuwane przez nich (oraz czytelników), a zarazem nie odciąga uwagi od opowieści, to wtedy te elementy powinny zostać uwzględnione. Jeśli jednak odrywają czytelników od historii lub jeśli ich wprowadzenie ma na celu tylko mrugnięcie do zagorzałych fanów, wtedy Stradley ich tam nie chce. Tatooine jako lokacja ma według niego wiele zastosowań. Natomiast restauracja w klimatach Naboo z olbrzymim portretem Padmé, którego nie mieliśmy okazji ujrzeć, nie ma.
Poproszony o zdradzenie jeszcze jednej zasady z legendarnej „listy dziesięciu”, Stradley przytoczył pierwszą z nich:
1. Nie używaj dialogów z filmów (chyba, że używasz retrospekcji i nawiązujesz do konkretnej sceny z filmu). Absolutnie nie ma takiej potrzeby, żeby kolejna postać ze Star Wars mówiła „Mam złe przeczucia” albo „Niepokoi mnie twój brak wiary” itd. To samo tyczy się określenia „THX-1138”.

W wywiadzie pytano także czy redaktor Dark Horse’a nie obawia się, że nowe głośne serie Invasion i The Old Republic, które gromadzą tyle uwagi w sieci nie spowodują, że takie komiksy jak Dark Times, KotOR i Legacy mogą zostać nieco zapomniane przez fanów, a także jak udaje się wydawnictwu utrzymywać rzeczy w równowadze i powstrzymać serie przed spadkiem sprzedaży. Zdaniem Stradley’a można robić wszystko co tylko jest możliwe, aby utrzymywać zainteresowanie każdym cyklem, jednak wcześniej czy później wszystko i tak pójdzie swoim torem. Zainteresowanie Rebellionem zmalało , więc jego miejsce zastąpił Invasion. Błędem jest myślenie, że obecnie wydawane serie będą ukazywać się już zawsze.

Stradleya pytano również o serię The Clone Wars, o to jak radzą sobie z utrzymaniem ciągłości komiksów z serialem oraz klimatu animacji. Biorąc pod uwagę, że scenarzystą komiksów jest główny scenarzysta serialu, Strdley nie ma zbyt wielu powodów do obaw. Ponadto prawie zawsze znają plany twórców serialu dzięki czemu unikają powielania pomysłów.

DH przez ostatnich kilka lat brał udział w Free Comic Books Day. Poruszono kwestię zaangażowania wydawnictwa w to przedsięwzięcie oraz jego ocenę. Stradley oznajmił, że przez pierwsze lata wyglądało to jak okazja dla ludzi, którzy kupowali komiksy, na zdobycie kilku darmowych egzemplarzy. Teraz wygląda na to, że całe przedsięwzięcie zmierza w pierwotnie zaplanowanym kierunku. Przyciąga nowych czytelników. To jest powód, dla którego DH w tym uczestniczy.

Wiele innych firm z licencją SW wypuściło na przestrzeni lat specjalne lub limitowane wersje kolekcjonerskie swoich towarów. Kilka razy Dark Horse przygotował komiksy specjalnie do kolekcjonowania jak np. pierwszy numer Dark Timesa z okładka narysowaną w ołówku. Stradley wyjaśnił, że sporadycznie wydawnictwo przygotowuje produkty przeznaczone specjalne dla kolekcjonerów jak na przykład „30th Anniversary Hardcover Series”. Jednak nie jest on wielkim zwolennikiem pozycji przeznaczonych tylko do zbierania. Tym bardziej, że okazuje się czasami, iż limitowane rzeczy które są zapowiadane jako jedyne wydanie, później mają wznowienia. Lepiej jest dać cos fajnego co świetnie się czyta, co będzie cenne, dlatego że ma fajną historię, a nie dlatego że ma ładne opakowanie.
KOMENTARZE (31)

Komiksy

Chat z Jackiem Drewnowskim – zapis rozmowy

2009-07-09 12:22:17

Wczorajszego wieczoru Bastionowa kantyna gościła Jacka Drewnowskiego, redaktora magazynu SW Komiks oraz tłumacza komiksowego pracującego w wydawnictwie Egmont. W trakcie blisko dwugodzinnego spotkania, w którym wzięło blisko sześćdziesiąt osób, padło mnóstwo pytań dotyczących przyszłości komiksów Star Wars w Polsce. Jacek Drewnowski zdradził wiele na temat zawartości kolejnych numerów miesięcznika SW Komiks, która została już ustalona do lutego przyszłego roku. Podał równocześnie przybliżone premiery pozostałych pozycji wydawanych przez Egmont. Udało nam się dowiedzieć, między innymi, że albumy z serii Dziedzictwo oraz Dark Times będą ukazywały się na zmianę, natomiast nowe zeszyty Wydania Specjalnego SW Komiks pojawią się we wrześniu i grudniu, a będą przedstawiały kolejno historie "Empire: Darklighter" oraz "Jango Fett: Open Seasons". Podczas rozmowy padło wiele tytułów, które mają szansę ukazać się w bliższej lub dalszej przyszłości. Warto zaznaczyć, że Egmont przygląda się uważnie cyklom Invasion oraz Knights of the Old Republic i istnieje spore prawdopodobieństwo, że jedna z tych serii pojawi się w Polsce. Należy jednak przede wszystkim pamiętać, że wszelkie plany są uzależnione od wyników sprzedaży obecnie wydawanych pozycji. Komiksy SW będą ukazywać się tak długo, jak długo będą się cieszyć odpowiednim zainteresowaniem czytelników.

Wszystkich, którzy przegapili chat z Jackiem Drewnowskim, a chcieliby poznać szczegóły wczorajszego spotkania odsyłamy w to miejsce, gdzie można zapoznać się z pełnym zapisem rozmowy. Dodatkowo dla ułatwienia poniżej zamieszczamy uporządkowany spis podanych tytułów, które na pewno ukażą się na naszym rynku w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Brakujące pozycje postaramy się uzupełnić jak tylko się o nich dowiemy.

Update (promil - 09/07/2009 16:50)
Dzięki uprzejmości Jacka Drewnowskiego udało nam się uzupełnić plan wydawniczy Egmontu o kilka pozycji oraz wprowadzić drobne zmiany. Poniżej widnieje uaktualniona wersja.

Lipiec 2009
Star Wars Komiks #11
- Boba Fett: Overkill (22 strony)
- Marooned (Tales #22) (14 stron)
- Ghost (Tales #11) (8 stron)

Sierpień 2009
Star Wars Komiks #12
- Brothers in Arms (Free Comic Book Day 2005) (22 strony)
- Lady Luck (Tales #3) (16 stron)
- Stones (Tales #13) (6 stron)

Dziedzictwo tom #4: Sojusz (104 strony)

Wrzesień 2009
Star Wars Komiks #13 (64 strony)
- Into the Unknown (Republic #79-80) (44 strony)
- Being Boba Fett (Tales 18) (12 stron)
- pojawi się publicystyka

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #2: Darklighter (96 stron)

Październik 2009
Star Wars Komiks #14 (64 strony)
- Resurrection (Tales #9) (48 stron)
- Heart of Darkness (Tales #16) (12 stron)

Dark Times tom #1 (120 stron)

Listopad 2009
Star Wars Komiks #15
- Loyalties (Republic #78) (22 strony)
- Tides of Terror (Tales #14) (10 stron)
- Planet of the Dead (Tales #17) (12 stron)

Grudzień 2009
Star Wars Komiks #16
- Jedi: Yoda (40 stron)
- Smuggler's Blues (Tales #14) (4 strony)

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #3: Jango Fett: Open Seasons (96 stron)

Dziedzictwo tom #5 (104 strony)

Styczeń 2010
Star Wars Komiks #17
- Blast Radius (Republic #53) (22 strony)
- Outbid But Never Outgunned (Tales #7) (16 stron)
- Captain Threepio (Tales #8) (6 stron)

Luty 2010
Star Wars Komiks #18
- A Model Officer (Empire #35) (22 strony)
- Jedi's Weapon (Tales #12) (12 stron)
- Rather Darkness Visible (Tales #19) (10 stron)

Temat na forum.
KOMENTARZE (44)

Komiksy

Dziedzictwo #4 - zapowiedź

2009-07-07 21:53:20 Egmont Polska

Pojawiła się kolejna zapowiedź Egmontu tym razem dotycząca serii Dziedzictwo. Najnowszy tom tego cyklu pt. "Sojusz" trafi do sprzedaży 10 sierpnia i będzie można go nabyć w cenie 39,00 zł.
Dziedzictwo tom #4: Sojusz

Niemal osiem lat temu admirał Gar Stazi wraz ze zdziesiątkowaną flotą Sojuszu Galaktycznego ledwie umknął z imperialnej pułapki nad planetą Caamas. Teraz ma szansę odwrócić losy wojny i zemścić się na Imperium i jego sithańskim władcy, Darthu Kraycie. Spróbuje zawładnąć najnowszym i najpotężniejszym okrętem wroga. Ale stawka jest wysoka – aby osiągnąć cel, Stazi musi narazić wszystkie jednostki swej wyczerpanej bojem armady i mieć nadzieję, że zemsta Imperium nie dosięgnie jego bezbronnych sprzymierzeńców z planety Kalamar. Plan jest śmiały, ale czy można przypuszczać, że mający ze Stazim stare porachunki admirał imperialny Dru Valan nie spodziewa się ataku? Oto trzy opowieści z przyszłości świata Star Wars, rozgrywające się sto trzydzieści lat po śmierci Dartha Vadera i klęsce pierwszego Imperium.
To wydanie kolekcjonerskie zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Legacy #20-22 oraz #27.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia i Alan Robinson, kolory Brad Anderson, okładka Dan Scott. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 104 strony. Premiera: 10 sierpnia. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (80)

Komiksy

SW Komiks #11 - zapowiedź

2009-07-07 09:20:17 Egmont Polska

W przyszłym tygodniu, a dokładnie w piątek 17 lipca do sprzedaży trafi kolejny już numer magazynu Star Wars Komiks. Nowy numer miesięcznika, którego opis znajdziecie poniżej, będzie można nabyć jak zwykle w wybranych kioskach, salonach prasowych oraz księgarniach.
Star Wars Komiks 7/2009 (11)

"Boba Fett: Gruba przesada" (Boba Fett: Overkill) - Minęło dziewięć miesięcy od zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci. Imperium wciąż włada galaktyką, lecz czasami dochodzi do konfliktów administracji imperialnej z lokalnymi władzami. Także z tego powodu mandaloriański łowca nagród Boba Fett ma pełne ręce roboty. Ci, którzy go wynajmują, nie zawsze zdają sobie sprawę z jego możliwości. Scenariusz Thomas Andrews, rysunki Francisco Ruiz Velasco.

"Duch" (Ghost, Tales #11) - W tej historii występują dwie postacie, które odegrały ważną rolę w historii uniwersum Star Wars. Młody Han Solo, późniejszy bohater Rebelii, spotyka Quinlana Vosa – Mistrza Jedi i generała Republiki z czasów wojen klonów (znanego Czytelnikom z komiksu Ofiara, zamieszczonego w numerze 5/2009). Mimo tego spotkania upłynie jeszcze wiele czasu, zanim Han uwierzy w istnienie Mocy. Scenariusz Jan Duursema, rysunki Jan Duursema i Dave McCaig.

"Rozbitkowie" (Marooned, Tales #22) - Akcja tego komiksu rozgrywa się na Endorze trzynaście miesięcy po bitwie, która doprowadziła do zniszczenia drugiej Gwiazdy Śmierci i upadku Imperium. Na lesistym księżycu pozostali zagubieni żołnierze obu stron konfliktu, którzy nie wiedzą o zakończeniu działań wojennych i nie znają ich wyniku. Scenariusz i rysunki Lucas Marangon.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera: 17 lipiec 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (29)

Komiksy

Chat z Jackiem Drewnowskim

2009-07-06 09:58:25

W tym tygodniu na Bastionie czeka Was mała niespodzianka. W najbliższą środę Bastionowa Kantyna będzie gościć Jacka Drewnowskiego, redaktora magazynu SW Komiks oraz tłumacza komiksowego. Podczas spotkania będzie można porozmawiać na żywo z przedstawicielem wydawnictwa Egmont oraz przede wszystkim zasypać go licznymi pytaniami. Na pewno jest to świetna okazja na uzyskane wielu odpowiedzi dotyczących przyszłości komiksów SW w Polsce, jak i również wyrażenia swoich opinii na temat pozycji wydawanych przez Egmont. Spotkanie, które poprowadzi redaktor Ossusa Sky, rozpocznie się 8 lipca (środa) o godzinie 19.30. Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia w tym czasie naszej kantyny.
KOMENTARZE (47)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #10

2009-07-03 18:37:03 swtor.com


Na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

Dziś twórcy tego e-komiksowego projektu dostarczyli nam kolejny fragment historii zatytułowanej "Threat of Peace". Dziś rozpoczyna się drugi akt tej opowieści, której pierwsze trzy strony znajdziecie w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 2: Nowy Galaktyczny Porządek
Oszustwo Imperium Sithów pozostawiło Coruscant w gruzach i zmusiło Republikę do przyjęcia niekorzystnych warunków traktatu na Coruscant. Pomimo rozczarowania, przywódcy senatu i Jedi nie mają złudzeń - traktat ma kluczowe znaczenie dla przetrwania Republiki. W celu zapewnienia szybkiego i uporządkowanego wycofania się z gwiezdnych systemów przekazywanych Imperium, rada Jedi wysłała swoich najlepszych i najzdolniejszych rycerzy do Odległych Rubieży na pokładzie statku dyplomatycznego, Envoy. Niestety, misja zakończyła się klęską, gdy wybuchła niezrozumiała bitwa pomiędzy Envoy a imperialnym statkiem transportowym w drodze do Korriban. W następstwie bitwy, Envoy został zniszczony, a młoda Jedi Satele Shan pozostawiona w kapsule ratunkowej w zapadłym systemie gwiezdnym …

Kolejny odcinek ukaże się już za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2009-07-01 08:23:39 Rebelscum.com

Dziś w Stanach do sprzedaży trafił pierwszy numer Invasion, najnowszej serii oferowanej przez wydawnctwo Dark Horse, która już od dawna wzbudza wielkie zainteresowanie wśród fanów Giezdnych Wojen. Czy jednak Invasion spełni pokładane w nim oczekiwania czytelników? O tym zapewnie będziemy mogli przekonac się już wkrótce.

Invasion #1: Refugees # 1(5)

Nadchodzi pierwszy numer nowego cyklu wydawnictwa Dark Horse, który został poprzedzony specjalnym szesnasto stronnicowym wprowadzeniem dostępnym na starwars.com. Znajdziecie je w tym miejscu.
Akcja tego cyklu rozgrywa się dwadzieścia pięć lat po bitwie o Yavin. Jedi wraz z całą galaktyką zmierzą się z największym zagrożeniem od czasu pokonania Sithów, inwazją wrogich wojowników zwanych Yuuzhan Vong.
Siły Nowej Republiki i nowopowstały Zakon Jedi są gotowi zmierzyć się z najeźdźcą, jednak jak dotąd nie spotkali się z niczym podobnym do Yuuzhan Vongów. Luke Skywalker jest bliski odkrycia, że to nie jest już jego galaktyka …
Scenariusz Tom Taylo, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (18)
Loading..