TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #14

2009-08-28 23:21:03 swtor.com


Na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

Nowe trzy strony historii zatytułowanej "Threat of Peace" znajdziecie w tym miejscu. Tym razem jest to już piąta część drugiego aktu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 2: Nowy Galaktyczny Porządek
Oszustwo Imperium Sithów pozostawiło Coruscant w gruzach i zmusiło Republikę do przyjęcia niekorzystnych warunków traktatu na Coruscant. Pomimo rozczarowania, przywódcy senatu i Jedi nie mają złudzeń - traktat ma kluczowe znaczenie dla przetrwania Republiki. W celu zapewnienia szybkiego i uporządkowanego wycofania się z gwiezdnych systemów przekazywanych Imperium, rada Jedi wysłała swoich najlepszych i najzdolniejszych rycerzy do Odległych Rubieży na pokładzie statku dyplomatycznego, Envoy. Niestety, misja zakończyła się klęską, gdy wybuchła niezrozumiała bitwa pomiędzy Envoy a imperialnym statkiem transportowym w drodze do Korriban. W następstwie bitwy, Envoy został zniszczony, a młoda Jedi Satele Shan pozostawiona w kapsule ratunkowej w zapadłym systemie gwiezdnym …

Kolejny odcinek ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (18)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2009-08-26 07:57:46 rebelscum.com

Przyszedł czas na kolejne komiksy. W Stanach ukazał się długo oczekiwany nowy numer cyklu Dark Times, czyli druga część miniserii "Blue Harvest". Na najnowszy zeszyt z przygodami Dassa Jennira trzeba było sporo poczekać ponieważ pierwsza część tej historii została wydana około czterech miesięcy temu. Na szczęście o Legacy można powiedzieć, że chodzi jak w zegarku. Jak zwykle w ostatnią środę miesiąca na rynku pojawi się kolejny komiks tej serii.

Dark Times #14: Blue Harvest # 2(5)

Mroczne czasy, które nastąpiły po powstaniu Imperium gmatwają życie zarówno tych u szczytów, jak i tych którzy znaleźli się na dnie. Darth Vader uświadamia sobie jak krótka może być jego przyszłość jeśli nie będzie wykonywał każdego rozkazu swego mistrza.
Tymczasem pół galaktyki dalej, Dass Jennir, który utrzymuje w sekrecie swoją przeszłość Jedi przed pracodawcami, odkrywa, że i oni również nie byli z nim całkowicie szczerzy. Praca do której został najęty Jennir jest tylko częścią tego co musi być zrobione, a Jedi nigdy nie zostawia zadania w połowie ukończonego … nawet jeśli oznacza to walkę z szansami na zwycięstwo jak dziesięć do jednego.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Doug Wheatley, kolory Dave McCaig. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Legacy #39: Tatooine # 3(4)

Oddzielony od swoich pirackich towarzyszy i uziemiony przez burzę piaskową na opuszczonej farmie wilgoci (tak, na TEJ farmie wilgoci) wraz z imperialnym agentem, duchem Jedi i parą zabójców Anzati - Cade Skywalker zdecydowanie miewał lepsze dni. Do szczęścia potrzeba mu jeszcze tylko wizyty jego drogiej matki.
Tymczasem na Coruscant Sithowie umieszczają kogoś nowego na tronie …
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2009-08-19 08:23:34 rebelscum.com

W Stanach do sprzedaży trafił kolejny komiks. Dziś jest to nowy zeszyt cyklu Knights of the Old Republic. Szczegóły znajdziecie jak zwykle w daleszej części.

Knights of the Old Republic #44: The Reaping # 2(2)

Załoga statku Hot Prospect została zdemaskowana! Podczas walki przeciwko Crucible, olbrzymiej organizacji zajmującej się handlem niewolników, Zayne’a Carricka nie opuszcza pech. Zayne i Jarael weszli do górniczej kopalni na komecie z zamiarem uwolnienia niewolników. Ale kiedy Crucible zostaje ostrzeżony o działaniach oszustów na swoim terenie, wywołuje to śmiertelną bitwę. Ponad to historia ta odsłoni wstrząsającą prawdę o jednym z najbardziej umiłowanych KOTORowych bohaterów!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #13

2009-08-14 23:56:50 swtor.com


Jak zwykle po upływie dwóch tygodni na stronie www.swtor.com pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

Przed Wami kolejne trzy strony historii zatytułowanej "Threat of Peace", znajdziecie je w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 2: Nowy Galaktyczny Porządek
Oszustwo Imperium Sithów pozostawiło Coruscant w gruzach i zmusiło Republikę do przyjęcia niekorzystnych warunków traktatu na Coruscant. Pomimo rozczarowania, przywódcy senatu i Jedi nie mają złudzeń - traktat ma kluczowe znaczenie dla przetrwania Republiki. W celu zapewnienia szybkiego i uporządkowanego wycofania się z gwiezdnych systemów przekazywanych Imperium, rada Jedi wysłała swoich najlepszych i najzdolniejszych rycerzy do Odległych Rubieży na pokładzie statku dyplomatycznego, Envoy. Niestety, misja zakończyła się klęską, gdy wybuchła niezrozumiała bitwa pomiędzy Envoy a imperialnym statkiem transportowym w drodze do Korriban. W następstwie bitwy, Envoy został zniszczony, a młoda Jedi Satele Shan pozostawiona w kapsule ratunkowej w zapadłym systemie gwiezdnym …

Kolejny odcinek pojawi się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

SW Komiks #12 w sprzedaży

2009-08-14 08:24:40 Egmont Polska

Przyszedł czas na kolejny numer SW Komiks. Wszystkich czekających na najnowszą część gwiezdno wojennego magazynu na pewno ucieszy fakt, że powinien on już znaleźć się w sprzedaży. Zachęcamy do zapoznania sie z zawartością tego pełnego przygód miesięcznika.
Star Wars Komiks 8/2009 (12)

"Towarzysze broni" (Brothers in Arms, Free Comic Book Day 2005) - Akcja tej historii rozgrywa się na cztery i pół miesiąca przed wydarzeniami, przedstawionymi w filmie Zemsta Sithów, i wkrótce po przygodach, ukazanych w wydanym także w Polsce komiksie Obsesja. Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi wykonują misję na planecie Ruhe. Mistrza i ucznia, którzy juz wkrótce staną się śmiertelnymi wrogami, łączy jeszcze głęboka więź. Scenariusz Miles Lane, rysunki Nicola Scott, kolory Michael Atiyeh.

"Ślicznotka" (Lady Luck, Tales #3) - W filmie Imperium Kontratakuje Han Solo wraz z Leią, Chewiem i C-3PO przylatuje do Miasta w Chmurach, gdzie funkcję barona administratora pełni jego przyjaciel Lando Calrissian. Z komiksu dowiadujemy się, w jaki sposób Lando zdobył to stanowisko, a także na czyją cześć nadał parę lat później nazwę „Ślicznotka” swojemu statkowi kosmicznemu. Scenariusz Rich Handley i Darko Macan, rysunki Chris Brunner, tusz Chris Brunner, kolory Michelle Madsen i Dave Stewart.

"Kamienie" (Stones, Tales #13) – Odległa planeta Hurikane była od dawna znana w galaktyce ze względu na znajdujące się tam kryształy. Miecz świetlny skonstruowany przy uzyciu takiego kryształu, potrafił przebić niemal każdy pancerz. Właśnie na tę planete trafia czternastoletni Mace Windu, wysłany przez mistrza Yode z pierwsza samodzielną misją. Scenariusz W. Haden Blackman, rysunki Michael Zulli, kolory Giulia Brusco.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na listopad

2009-08-12 18:33:15 StarWars.com

W sieci pojawiły się nowe zapowiedzi komiksowe. Tym razem jest ich całkiem sporo. I tak w listopadzie czytelnicy mogą spodziewać się kolejnych numerów takich serii jak: KOTOR, TCW, Invasion, Legacy oraz pojedynczego zeszytu pt. "Purge". Dodatkowo w styczniu Dark Horse przygotowuje zbiorcze wydania w postaci nowego Omnibusa i Trylogii Thrawna, a także kolejnego tomu SW Adventures.
Invasion #5: Refugees # 5(5)

Inwazja Yuuzhan Vongów szybko rozprzestrzenia się na galaktykę. Książe Finn Galfridian, którego planeta Artorias została zajęta, a rodzina rozdzielona przez Vongów, kształci się na Jedi pod okiem Luke’a Skywalkera, aby przygotować się na ratunek swojej rodziny i poprowadzić swoich ocalałych ludzi.
Pozostali członkowie rodziny królewskiej również pracują nad tym, aby się uratować! Matka Finna oraz siostra Kaye walczą przeciwko zabójczym wytworom bioinżynierii Yuuzhan Vongów, aby uciec z więzienia, a jeśli ojciec chłopca, Caled, wciąż żyje, to na pewno będzie przewodził ruchowi oporu na Artorias. Oby Caled żył i nadal walczył, gdy Finn przybędzie z pomocą!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: listopad 2009.

Temat na forum.
Purge: Seconds to Die

Po rozkazie 66 nastąpiła czystka Jedi, której przewodzi mroczny i przerażający Lord Sithów Darth Vader. Większość ocalałych Jedi ukrywa się aby przeżyć - ale nie wszyscy. Sha Koon, siostrzenica cenionego Plo Koona ledwie uciekła podczas ataku na świątynię Jedi i zadaje sobie wiele pytań na temat ciemnej strony. Sha Koon nie będzie się ukrywać lecz znajdzie inny sposób aby nadal pozostać Jedi – taki, który umieści ja bezpośrednio na drodze Dartha Vadera i Imperatora!
Scenariusz John Ostrander, okładka Travis Charest. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: listopad 2009.

Temat na forum.
The Clone Wars #10: Hero of the Confederacy # 1(3)

Anakin Skywalker, rycerz Jedi i bohater Republiki, został wyzwany przez początkującego bohatera Konfederacji!
Konfederacja jest zaopatrywana w nowsze i bardziej zaawansowane statki ze świata, który deklarował neutralność w Wojnach Klonów. Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi lecą na Valahari aby negocjować z władcami planety, jednak w świetle kolejnych wydarzeń okaże się, że dyplomacja może doprowadzić do wojny!
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Brian Kolchak, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: listopad 2009.

Temat na forum.
Knights of the Old Republic #47: Demon # 1(4)

Proces Demagola, spaczonego naukowca Mandalorian, nareszcie rozpoczął się na Coruscant - kierowany przez samego Jedi Malaka, ulubieńca fanów gry Knights of the Old Republic! Malak zamierza się upewnić, że Demagol, wzór prawdziwego zła i podstępu prezentowanego przez Mandalorian, stanie się przykładem i zostanie pociągnięty do odpowiedzialności w majestacie prawa.
Podczas procesu Zayne Carrick i jego przyjaciele uczą się wiele na temat oszustwa w ich własnych szeregach – i to co odkryją zagrozi życiu jednego z nich!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: listopad 2009.

Temat na forum.
Legacy #42: Divided Loyalties

Przymierze pomiędzy Galaktycznym Sojuszem a Imperium Roana Fela zostanie ponownie sprawdzone przeciwko Imperium Sith - a tym razem dołącza do nich grupa Jedi, którzy w końcu wyjdą z ukrycia!
Najnowszy członek Estadry Łotrów jest testowany w boju! A zdrajca czai się na pokładzie Sojuszu! Imperialny Rycerz i Jedi podejmują się niebezpiecznej misji! Jedi, Galaktyczny Sojusz, wojska Fela i Imperium Sithów, rozważają zmiany jakie przyniosła śmierć Dartha Krayta!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Dave Ross, kolory Brand Anderson, okładka Chris Scalf. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: listopad 2009.

Temat na forum.
The Thrawn Trilogy - Hardcover

Pięć lat po upadku Imperium, Luke Skywalker jest pierwszym z nowych rycerzy Jedi. Han Solo i księżniczka Leia pobrali się, razem dźwigają niejedno brzemię Nowej Republiki. Jednak po drugiej stronie galaktyki jest jeszcze umierająca część Imperium - tym bardziej niebezpieczna w obliczu śmierci - i właśnie odkryła, że coś może przywrócić ją z powrotem do życia! Ostatni z wielkich admirałów Imperatora, admirał Thrawn, jest gotowy do zniszczenia Nowej Republiki - wszystko wskazuje na niepowodzenie Luke'a, Lei i Hana! Star Wars: The Thrawn Trilogy zawiera komiksowe adaptacje powieści Timothy'ego Zahna - "Dziedzic Imperium", "Ciemna Strona Mocy" i "Ostatni Rozkaz". Edycja w twardej oprawie, którą musisz mieć.

Scenariusz Mike Baron, rysunki Olivier Vatine, Fred Blanchard, Terry Dodson, Edvin Biukovic, Mathieu Laffray i inni. Cena 34,95$, 420 stron. Premiera: styczeń 2010.
Star Wars Adventures Volume #3: Luke Skywalker and the Treasure of the Dragonsnakes - TPB

Film "Imperium kontratakuje" pokazuje nam tylko niewielką część szkolenia Jedi Luke’a Skywalkera pod opieką Mistrza Yody. W tej historii, będziecie świadkami nigdy dotąd nie ukazanej część tego treningu, podczas którego Luke otrzymuje zadanie odnalezienia i odzyskania przedmiotu strzeżonego przez najbardziej śmiercionośne stworzenia na bagnach świata Dagobah: monstrualne smocze węże! Jest to najbardziej męcząca, niebezpieczna i zabłocona misja, z jaką Luke kiedykolwiek miał do czynienia!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Daxiong. Cena 7,95$, 80 stron. Premiera: styczeń 2010.

Temat na forum.
Omnibus: Shadows of the Empire - TPB

Na początku w "Cieniach Imperium", Luke, Leia i Chewbacca są zdecydowani udaremnić plan Boby Fetta mający na celu dostarczenie unieruchomionego w karbonicie Hana Solo przed oblicze Hutta Jabby. Nasi bohaterowie nie zdają sobie jednak sprawy, że zadanie może okazać się o wiele trudniejsze niż mogliby przypuszczać. Darth Vader szuka Luke’a, w nadziei, że przeciągnie go na ciemną stronę. Dodatkowo pojawia się nowe zagrożenie, Xizor, bezwzględny przywódca przestępczej organizacji Czarne Słońce, który stara się zdobyć zaufanie Imperatora poprzez zabicie Skywalkera i obalenie Vadera! Następnie, w "Shadows of the Empire: Evolution", piękna replikantka - wcześniej zabójca pracujący dla Xizora – prowadzi poszukiwania swej ludzkiej strony, podczas gdy Luke Skywalker tropi ją po całej galaktyce, zdecydowany doprowadzić ją przed oblicze sprawiedliwości! I wreszcie, w "Mara Jade: By the Emperor's Hand", osobista zabójczyni Imperatora wykonuje swą ostatnią misję, zdecydowana osiągnąć sukces, mimo śmierci swego mistrza - nawet, jeśli miałoby to kosztować ją życie!
Ten ogromny zbiór prezentuje wszystkie ulubione postacie z oryginalnej trylogii Star Wars: Luke’a Skywalkera, księżniczkę Leię i Hana Solo! Zawiera historie napisane przez uznanych pisarzy Timothy’ego Zahna i Steve’a Perry’ego!
Scenariusz Steve Perry, Michael A. Stackpole, John Wagner, Timothy Zan, rysunki Carlos Ezquerra, John Nadeau, Kilian Plunkett, Ron Randall, rysunki Carlos Ezquerra, John Nadeau, Kilian Plunkett, Ron Randall i inni. Cena 24,95$, 408 stron. Premiera: styczeń 2010.

KOMENTARZE (13)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2009-08-12 09:02:44 rebelscum.com

Dziś w Stanach swoja premierę ma kolejny komiks z cyklu The Clone Wars. Jest to druga część trzyczęściowej miniserii zatytułowanej "In the Service of the Republic". Dodatkowo jak się niedawno okazało na papierze ukazał się również komiks The Old Republic, którego kolejne odcinki pojawiają się regularnie co dwa tygodnie na oficjalnej stronie gry. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w dalszej części newsa.
The Clone Wars #8: In the Service of the Republic # 2(3)

W obliczu najgorszej burzy w historii lodowej-planety Khorm, Mistrzowie Jedi Plo Koon i Kit Fisto rozpoczynają niemożliwą do wykonania misję polegającą na zniszczeniu górskiej twierdzy Separatystów. Ale ich zadanie staje się jeszcze trudniejsze dzięki informacjom ujawnionym przez uwięzionego żołnierza Republiki oraz przybyciu Asajj Ventress i jej elitarnego oddziału komandosów-droidów!
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki i okładka Scott Hepburn, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
The Old Republic: Mini Comic

Ten specjalny numer zatytułowany "The Old Republic – Threat of Peace” zawiera pięć pierwszych odcinków składających się na pierwszy akt historii dostępnej w tym miejscu. Jak się okazuje ten komiks, który wydano na papierze wraz z okładką, był dostępny na stoisku LucasArts podczas ostatniego Comic-Conu w San Diego, gdzie scenarzysta Rob Chestney i rysownik Alec Sanchez podpisywali kopie dla fanów.
Jak do tej pory jest to jedyny przypadek kiedy The Old Republic pojawił się w klasycznej formie komiksu. Czy oznacza to, że cała historia ukaże się na papierze? Na razie nic na ten temat nie wiadomo, jednak takie rozwiązanie na pewno ucieszyłoby wielu czytelników tej serii.

Temat na forum.

KOMENTARZE (13)

Komiksy

Dziedzictwo #4 w sprzedaży

2009-08-10 07:52:10 Egmont Polska

Po kilku miesiącach przerwy do sprzedaży trafił kolejny tom serii Dziedzictwo. Od dziś komiks powinien być do nabycia w wybranych księgarniach oraz salonach prasowych. Wszystkich pragnących poznać nowe przygody z odległej galaktyki zachęcamy do zapoznania się z czwartą częścią cyklu Dziedzictwo zatytułowaną "Sojusz".
Dziedzictwo tom #4: Sojusz

Niemal osiem lat temu admirał Gar Stazi wraz ze zdziesiątkowaną flotą Sojuszu Galaktycznego ledwie umknął z imperialnej pułapki nad planetą Caamas. Teraz ma szansę odwrócić losy wojny i zemścić się na Imperium i jego sithańskim władcy, Darthu Kraycie. Spróbuje zawładnąć najnowszym i najpotężniejszym okrętem wroga. Ale stawka jest wysoka – aby osiągnąć cel, Stazi musi narazić wszystkie jednostki swej wyczerpanej bojem armady i mieć nadzieję, że zemsta Imperium nie dosięgnie jego bezbronnych sprzymierzeńców z planety Kalamar. Plan jest śmiały, ale czy można przypuszczać, że mający ze Stazim stare porachunki admirał imperialny Dru Valan nie spodziewa się ataku? Oto trzy opowieści z przyszłości świata Star Wars, rozgrywające się sto trzydzieści lat po śmierci Dartha Vadera i klęsce pierwszego Imperium.
To wydanie kolekcjonerskie zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Legacy #20-22 oraz #27.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia i Alan Robinson, kolory Brad Anderson, okładka Dan Scott. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 104 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (28)

Komiksy

SW Komiks #12 - zapowiedź

2009-08-06 12:09:23 Egmont Polska

Zbliża się premiera kolejnego numeru SW Komiks. W piątek 14 sierpnia do sprzedaży trafi kolejny zeszyt tego dobrze już znanego magazynu opisującego przygody z odległej galaktyki.
Star Wars Komiks 8/2009 (12)

"Towarzysze broni" (Brothers in Arms, Free Comic Book Day 2005) - Akcja tej historii rozgrywa się na cztery i pół miesiąca przed wydarzeniami, przedstawionymi w filmie Zemsta Sithów, i wkrótce po przygodach, ukazanych w wydanym także w Polsce komiksie Obsesja. Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi wykonują misję na planecie Ruhe. Mistrza i ucznia, którzy juz wkrótce staną się śmiertelnymi wrogami, łączy jeszcze głęboka więź. Scenariusz Miles Lane, rysunki Nicola Scott, kolory Michael Atiyeh.

"Ślicznotka" (Lady Luck, Tales #3) - W filmie Imperium Kontratakuje Han Solo wraz z Leią, Chewiem i C-3PO przylatuje do Miasta w Chmurach, gdzie funkcję barona administratora pełni jego przyjaciel Lando Calrissian. Z komiksu dowiadujemy się, w jaki sposób Lando zdobył to stanowisko, a także na czyją cześć nadał parę lat później nazwę „Ślicznotka” swojemu statkowi kosmicznemu. Scenariusz Rich Handley i Darko Macan, rysunki Chris Brunner, tusz Chris Brunner, kolory Michelle Madsen i Dave Stewart.

"Kamienie" (Stones, Tales #13) – Odległa planeta Hurikane była od dawna znana w galaktyce ze względu na znajdujące się tam kryształy. Miecz świetlny skonstruowany przy uzyciu takiego kryształu, potrafił przebić niemal każdy pancerz. Właśnie na tę planete trafia czternastoletni Mace Windu, wysłany przez mistrza Yode z pierwsza samodzielną misją. Scenariusz W. Haden Blackman, rysunki Michael Zulli, kolory Giulia Brusco.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera: 14 sierpnia 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (11)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2009-08-05 08:07:04 rebelscum.com

Dzisiejszy dzień przynosi nam kolejne premiery komiksowe. W USA do sprzedaży trafi drugi zeszyt serii Invasion oraz zerowy numer, znanej już przez wielu czytelników historii zatytułowanej "Blue Harvest" ukazującej się na łamach cyklu Dark Times.
Dark Times: Blue Harvest #0

Były Jedi Dass Jennir przyjmuje ofertę pracy, która stawia go na kursie kolizyjnym z nie jednym, lecz dwoma z śmiertelnie niebezpiecznymi gangami.
Komiks ten przedstawia niepublikowane dotąd wcześniej wprowadzenie do opowieści zatytułowanej "Blue Harvest”, pochodzące z MySpace Dark Horse Presents, która pierwszy raz zostanie zaprezentowana w druku. Szesnasto stronnicowa opowieść zostanie przedstawiona na dwa sposoby: najpierw w kolorze tak jak pojawiła się online, a następnie w formie szkiców wykonanych ołówkiem.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Invasion #2: Refugees # 2(5)

Mistrz Jedi Luke Skywalker i żołnierze Nowej Republiki w ostatniej chwili zdołali ewakuować część cywilów z planety Artorias, ale dla Finna Galfridiana to za mało. Jego matka i siostra zostały wzięte do niewoli przez Vongów, a ojciec pozostał by opóźnić działania wroga i pozwolić uciec uchodźcom.
Teraz Finn znajduje się w Nowej Świątyni Jedi na Yavinie 4, gdzie jest poddawany szkoleniu, ale to, czego naprawdę pragnie to powrócić do walki!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (13)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #12

2009-08-01 09:48:21 swtor.com


Na stronie www.swtor.com jak zwykle po dwóch tygodniach pojawiła się kolejna odsłona komiksu "The Old Republic", nawiązującą do gry o tym samym tytule. BioWare i LucasArts, pracujący obecnie nad grą, postanowili przy udziale Dark Horse Comics wprowadzić graczy i fanów sagi w nowy świat za pomocą komiksu dostępnego bezpłatnie.

Nowe trzy strony historii zatytułowanej "Threat of Peace" to trzecia część składająca się na drugi akt tej opowieści. Znajdziecie je w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 2: Nowy Galaktyczny Porządek
Oszustwo Imperium Sithów pozostawiło Coruscant w gruzach i zmusiło Republikę do przyjęcia niekorzystnych warunków traktatu na Coruscant. Pomimo rozczarowania, przywódcy senatu i Jedi nie mają złudzeń - traktat ma kluczowe znaczenie dla przetrwania Republiki. W celu zapewnienia szybkiego i uporządkowanego wycofania się z gwiezdnych systemów przekazywanych Imperium, rada Jedi wysłała swoich najlepszych i najzdolniejszych rycerzy do Odległych Rubieży na pokładzie statku dyplomatycznego, Envoy. Niestety, misja zakończyła się klęską, gdy wybuchła niezrozumiała bitwa pomiędzy Envoy a imperialnym statkiem transportowym w drodze do Korriban. W następstwie bitwy, Envoy został zniszczony, a młoda Jedi Satele Shan pozostawiona w kapsule ratunkowej w zapadłym systemie gwiezdnym …

Kolejny odcinek ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)
Loading..