TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2009-09-30 08:05:24 Rebelscum.com

Dziś w Stanach swoją premierę ma nowy komiks z cyklu Legacy. W czterdziestym numerze znajdziemy zakończenie czteroczęściowej miniserii pt. "Tatooine".

Legacy #40: Tatooine # 4(4)

Na Tatooine, Cade Skywalker przyrzekł zastanowić się nad tym kim się staje oraz decyzjami jakie podjął – jednak nie powiedział kiedy. A zanim znajdzie czas aby o tym pomyśleć, Cade wraz ze swoją załogą musi wydostać się z zasięgu Imperium i Czarnego Słońca.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Dan Scott. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #16

2009-09-26 10:30:41 swtor.com


Na stronie www.swtor.com pojawiła się nowa część komiksu "The Old Republic: Threat of Peace". Kolejne trzy strony komiksu będącego promocją gry, przygotowywanej przez BioWare i LucasArts, znajdziecie w tym miejscu. Jest to już siódma część drugiego aktu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 2: Nowy Galaktyczny Porządek
Oszustwo Imperium Sithów pozostawiło Coruscant w gruzach i zmusiło Republikę do przyjęcia niekorzystnych warunków traktatu na Coruscant. Pomimo rozczarowania, przywódcy senatu i Jedi nie mają złudzeń - traktat ma kluczowe znaczenie dla przetrwania Republiki. W celu zapewnienia szybkiego i uporządkowanego wycofania się z gwiezdnych systemów przekazywanych Imperium, rada Jedi wysłała swoich najlepszych i najzdolniejszych rycerzy do Odległych Rubieży na pokładzie statku dyplomatycznego, Envoy. Niestety, misja zakończyła się klęską, gdy wybuchła niezrozumiała bitwa pomiędzy Envoy a imperialnym statkiem transportowym w drodze do Korriban. W następstwie bitwy, Envoy został zniszczony, a młoda Jedi Satele Shan pozostawiona w kapsule ratunkowej w zapadłym systemie gwiezdnym …

Kolejny odcinek ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

SW Komiks Wydanie Specjalne 2/2009 w sprzedaży

2009-09-23 09:04:04 Egmont Polska

Dziesiejszego dnia do sprzedaży trafił drugi numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks. Najnowszy zeszyt opowie nam historię Biggsa Darklightera, bohatera Rebelii oraz przyjaciela Luke'a Skywalkera z rodzinnej planety Tatooine. Komiks jak zwykle można nabyć w wybranych kioskach i salonach prasowych.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 2/2009

Niniejszy komiks pt. "Biggs Darklighter: Bohater Rebelii" szczegółowo prezentuje dzieje tytułowego Biggsa Darklightera, przyjaciela Luke'a Skywalkera z dzieciństwa. Razem wychowywali się na pustynnej planecie Tatooine, razem też obserwowali przez lornetkę kosmiczną bitwę, podczas której imperialny gwiezdny niszczyciel ostrzelał, a potem przechwycił koreliańską korwetę Tantive IV, przewożącą księżniczkę Leię i plany Gwiazdy Śmierci.
Opowieść ukazuje różnice w funkcjonowaniu sił kosmicznych Imperium i Sojuszu Rebeliantów, przybliża też kulisy przygotowań do zniszczenia Gwiazdy Śmierci. Czytelnicy zobaczą tu charakterystyczne maszyny, doskonale znane z filmowych Gwiezdnych wojen.
Opowieść Biggs Darklighter wzbogaca wiedzę Czytelników o świecie Star Wars, przedstawiając szerokie tło wydarzeń, które pamiętamy z Nowej nadziei. W niektórych kadrach i dialogach można rozpoznać sceny z filmu, lecz większa część fabuły rozbudowuje doskonale znaną historię o nowe wątki. Życzę miłej lektury. A potem proponuję włożyć do odtwarzacza płytę z Epizodem IV i znowu obejrzeć ten wspaniały film - tym razem przez pryzmat historii Biggsa Darklightera.
Scenariusz Paul Chadwick, rysunki Doug Wheatley, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Chris Chuckry, okładka Kilian Plunkett. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Komiks dodatkowo zawiera plakat.

Temat na forum.
KOMENTARZE (44)

Komiksy

Mroczne Czasy #1 - zapowiedź

2009-09-22 08:43:07 Egmont

Już niedługo, za mniej więcej dwa tygodnie, nastąpi premiera nowego cyklu Star Wars, o którym już kilkakrotnie pisaliśmy na łamach Bastionu. Mroczne Czasy trafią do sprzedaży 5 października, wcześniej jednak komiks prawdopodobnie będzie można nabyć w przedsprzedaży na XX Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi na którym oczywiście nie zabraknie wydawnictwa Egmont oraz spotkań z jego przedstawicielami. Tymczasem zachęcam do zapoznania się z okładką oraz przykładowymi planszami pierwszego tomu Mrocznych Czasów.
Mroczne Czasy tom #1: Ścieżka donikąd

Przez tysiąc pokoleń Rycerze Jedi strzegli pokoju i prawa w starej Republice. Potem nastały mroczne czasy… czasy Imperium.
Ścieżka donikąd to pierwszy tom nowej serii ze świata Gwiezdnych wojen, rozgrywającej się na początku istnienia Imperium, gdy senator Palpatine odrzuca maskę i ogłasza się władcą galaktyki. Na planecie Coruscant Darth Vader czeka, aż jego Mistrz ujawni swoją wizję budowy wielkości Imperium.
Na Nowym Plymptonie Mistrz Jedi Dass Jennir dowodzi armią nosauriańskich separatystów w wojnie z Imperium. Wojnie, która już została przegrana. Co dalej? Jaką drogę wybierze Jennir – pozostanie wierny ideałom Jedi, czy wstąpi na ciemną ścieżkę, by walczyć o sprawiedliwość?
Po wojnach klonów i unicestwieniu zakonu Jedi nastały mroczne czasy. Rysuje się ponura przyszłość, zło zyskuje przewagę, a wszystkie ścieżki zdają się prowadzić donikąd...
Wydarzenia przedstawione w tej opowieści mają miejsce około dziewiętnaście lat przed bitwą o Yavin i dzieją się zaraz po przygodach bohaterów prequelowej trylogii filmowej – Star Wars część III. Komiks oryginalnie został wydany jako Dark Times #1-5: Path to Nowhere przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Welles Hartley i Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Ronda Pattison. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 120 stron. Premiera: 5 październik 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (42)

Komiksy

Manga The Clone Wars

2009-09-21 09:23:45 StarWars.com

Fakt, że Wojny Klonów zdobyły wielką popularność dziś już nie dziwi chyba nikogo. Bohaterowie serialu z domowych ekranów zawędrowali do książek, różnego typu gadżetów od figurek poprzez piórniki aż po kosze na śmieci. The Clone Wars można również znaleźć w komiksach i to nie tylko tych klasycznych. W Japonii dzięki wydawnictwu Take Shobo pojawiła się manga, której okładki do dwóch pierwszych tomów może zobaczyć już teraz.KOMENTARZE (11)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #15

2009-09-19 10:05:57 SWTOR.comPo nieco dłuższej przerwie na łama SWTOR.com powraca e-komiks “The Old Republic: Threat of Peace” ze swoją piętnastą odsłoną. Komiks jest oczywiście aktywną promocją gry, przygotowywanej przez BioWare i LucasArts, jaką prowadzi Dark Horse. Kolejne trzy strony “Thraeat of Peace” znajdziecie tutaj. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 2: Nowy Galaktyczny Porządek
Oszustwo Imperium Sithów pozostawiło Coruscant w gruzach i zmusiło Republikę do przyjęcia niekorzystnych warunków traktatu na Coruscant. Pomimo rozczarowania, przywódcy senatu i Jedi nie mają złudzeń - traktat ma kluczowe znaczenie dla przetrwania Republiki. W celu zapewnienia szybkiego i uporządkowanego wycofania się z gwiezdnych systemów przekazywanych Imperium, rada Jedi wysłała swoich najlepszych i najzdolniejszych rycerzy do Odległych Rubieży na pokładzie statku dyplomatycznego, Envoy. Niestety, misja zakończyła się klęską, gdy wybuchła niezrozumiała bitwa pomiędzy Envoy a imperialnym statkiem transportowym w drodze do Korriban. W następstwie bitwy, Envoy został zniszczony, a młoda Jedi Satele Shan pozostawiona w kapsule ratunkowej w zapadłym systemie gwiezdnym…

Kolejny odcinek “The Old Republic: Threat of Peace” według planu powinien ukazać się za 2 tygodnie.

Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Nowości komiksowe w Polsce i USA

2009-09-16 08:51:04 Egmont Polska i rebelscum.com

Nadszedł czas na kolejne premiery komiksowe. Dziś do sprzedaży trafił nowy numer magazynu Star Wars Komiks, którego jak zwykle można nabyć w wybranych kioskach oraz salonach prasowych. Dodatkowo w Stanach pojawiły się kolejne zeszyty z cyklu Knights of the Old Republic i The Clone Wars.
Star Wars Komiks 9/2009 (13)

"Być Bobą Fettem" (Being Boba Fett, Tales #18) - Łowca nagród Jango Fett, ojciec Boby Fetta, zginął w bitwie o Geonosis podczas wojen klonów. Ten fakt ma kluczowe znaczenie dla niniejszej historii, gdzie widzimy Bobę – który przerósł nieżyjącego ojca sławą – podczas zwykłego dnia pracy. Cieszący się ogromnym wzięciem łowca zawsze mógł przebierać w zleceniach. Tym razem także sam wybiera ofiarę, co prowadzi do niezwykłego splotu zdarzeń. W ich wyniku w Bobie budzą się wspomnienia. Scenariusz Jason Hall, rysunki Stewart McKenny, tusz John Wycough, kolory Dave Nestelle, okładka Cam Kennedy.

"W nieznane" (Into the Unknown, Republic #79-80) - Minęły dwa miesiące od wydarzeń ukazanych w filmie Zemsta Sithów. Po rozkazie 66, nakazującym oddziałom klonów eksterminację swoich dowódców, Jedi, którzy pozostali przy życiu w różnych zakątkach galaktyki, próbują odnaleźć się w nowym świecie. Jednym z nich jest Dass Jennir, który, jeśli chce przetrwać, musi dojść do porozumienia z dawnymi nieprzyjaciółmi. Sytuacja w galaktyce zmieniła się – Jedi i byli sprzymierzeńcy Separatystów mają teraz wspólnego wroga. Historia bezpośrednio poprzedza fabułę albumu Mroczne Czasy: Ścieżka donikąd. Scenariusz Welles Hartley, rysunki Dough Wheatley, kolory Chris Chuckry.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 64 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Knights of the Old Republic #45: Destroyer # 1(2)

Pomimo fatalnego pierwszego spotkania z Crucible, Zayne Carrick jest nadal zdecydowany zakończyć przemoc, która cechuje ich działania. Jednak tym razem zamierza pokonać ich od wewnątrz.
Podłożywszy się, aby trafić jako niewolnik na Crucible, były padawan by przeżyć musi skupić się na dokładnym poznaniu tej organizacji. Jego więź z Mocą da mu niespodziewany wgląd – taki, którego niekoniecznie pragnie. I kiedy pojawi się była nemezis jego przyjaciółki Jarael, Zayne zacznie się obawiać, że dostanie się na Crucible mogło być największym błędem w jego życiu.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
The Clone Wars #9: In the Service of the Republic # 3(3)

Jedi Plo Koon i Kit Fisto pomyślnie usunęli jedną z przeszkód powstrzymującą ich misję oswobodzenia mieszkańców Khormai. Gdyby tylko nie mieli do czynienia z tchórzliwym kapitanem, który najwyraźniej nie może utrzymać się z dala od kłopotów i zabójczynią separatystów, Asajj Ventress, która podąża ich śladem.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Scott Hepburn, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Brian Kalin O'Connell . Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

TCW - komiks online

2009-09-15 15:51:41 StarWars.com

Na oficjalnej pojawiła się kolejna część webkomiksu przedstawiającego wydarzenia, których akcja rozgrywa się pomiędzy pierwszym i drugim sezonem serialu The Clone Wars. Autorem scenariusza do nowego odcinka zatytułowanego "Hunting the Hunters (Part 3)" jest Pablo Hidalgo, rusunki tym razem wykonał Grant Gould. Z najnowszą odsłoną tego komiksu możecie się zapoznać w tym miejscu.

Ponadto, podobnie jak to miało miejsce przy poprzednich dwóch częściach, w sieci pojawiła się flashowa gra "Droids Over Iego", która jest uzupełnieniem wspomnianego komiksu. Znajdziecie ją tutaj.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Egmont o komiksach Star Wars

2009-09-15 14:48:59 Aleja Komiksu

Na forum wydawnictwa Egmont pojawiło się kilka informacji związanych z komiksami Star Wars. Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu, odpowiadając na pytania czytelników zdradził w jaki prawdopodobnie sposób zostanie rozwiązana kwestia crossovera Vector, na którego od dawna czeka z niecierpliwością wielu fanów.

Do Vectora, to jeszcze mamy daleko. Plan jest taki, że jeśli wszystko będzie dalej dobrze szło, to po DT uruchomimy KOTOR i w odpowiednim momencie pójdzie Vector. Ale to jest plan na najbliższe 2-3 lata, równie dobrze może się nie udać – wiec proszę mnie z niego w przyszłości nie rozliczać. Na razie mamy co miesiąc regularne SW, co kwartał SW-specjalne i co 2-3 miesiące trend. Tyle gwiezdno wojennego komiksu w Polsce jeszcze nigdy nie było, a jego dalsze losy leżą w rękach fanów/klientów.

Możliwy więc wydaje się scenariusz, w którym już w przyszłym roku na polskim rynku komiksowym pojawi się seria Knights of the Old Republic. Po ukazaniu się piątego tomu Dziedzictwa oraz drugiego tomu Mrocznych Czasów oba cykle zostaną wstrzymane do czasu gdy akcja KOTORa osiągnie miniserię Vector. Należy pamiętać, że wszystkie te plany są tak naprawdę uzależnione od popularności jaką będą się u nas cieszyły komiksy gwiezdnych wojen i mogą ulec zmianie. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to na pewno optymistyczna wiadomość.

Z pozostałych wiadomości można się dowiedzieć, że komiksy Star Wars sprzedają się w porządku i są popularne zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców (głównie ojców). Wśród odpowiedzi przekazano również informację jakoby kolejne numery Wydań Specjalnych SW Komiks miały się pojawić w październiku i styczniu. Jak udało nam się jednak dowiedzieć nie jest to prawda. Drugi numer kwartalnika trafi do sprzedaży 23 września natomiast trzeci pojawi się w grudniu. Dodatkowo Egmont kolejny raz poinformował, że nie planuje wydać młodzieżowych książeczek Star Wars ukazujących się w Stanach nakładem wydawnictwa Scholastic jak i nie posiada do nich praw.

Teamt na forum.
KOMENTARZE (36)

Komiksy

SW Komiks Wydanie Specjalne 2/2009 – zapowiedź

2009-09-15 12:04:15 Egmont Polska

Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią kolejnego komiksu, który niedługo ukaże się na naszym rynku. Już 23 września w wybranych kioskach i salonach prasowych pojawi się drugi numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 2/2009

Niniejszy komiks pt. "Biggs Darklighter: Bohater Rebelii" szczegółowo prezentuje dzieje tytułowego Biggsa Darklightera, przyjaciela Luke'a Skywalkera z dzieciństwa. Razem wychowywali się na pustynnej planecie Tatooine, razem też obserwowali przez lornetkę kosmiczną bitwę, podczas której imperialny gwiezdny niszczyciel ostrzelał, a potem przechwycił koreliańską korwetę Tantive IV, przewożącą księżniczkę Leię i plany Gwiazdy Śmierci.
Opowieść ukazuje różnice w funkcjonowaniu sił kosmicznych Imperium i Sojuszu Rebeliantów, przybliża też kulisy przygotowań do zniszczenia Gwiazdy Śmierci. Czytelnicy zobaczą tu charakterystyczne maszyny, doskonale znane z filmowych Gwiezdnych wojen.
Opowieść Biggs Darklighter wzbogaca wiedzę Czytelników o świecie Star Wars, przedstawiając szerokie tło wydarzeń, które pamiętamy z Nowej nadziei. W niektórych kadrach i dialogach można rozpoznać sceny z filmu, lecz większa część fabuły rozbudowuje doskonale znaną historię o nowe wątki. Życzę miłej lektury. A potem proponuję włożyć do odtwarzacza płytę z Epizodem IV i znowu obejrzeć ten wspaniały film - tym razem przez pryzmat historii Biggsa Darklightera.
Scenariusz Paul Chadwick, rysunki Doug Wheatley, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Chris Chuckry, okładka Kilian Plunkett. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 23 września 2009. Komiks dodatkowo zawiera plakat.

Temat na forum.
KOMENTARZE (32)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na grudzień i luty

2009-09-09 12:11:12 StarWars.com

W sieci opublikowano zapowiedzi nowych komiksów przygotowywanych przez wydawnictwo Dark Horse na grudzień. Pod koniec roku w sprzedaży znajdą się kolejne części takich serii jak Dark Times, The Clone Wars, Knights of the old Republic oraz Republic. Na tym jednak nie koniec. W lutym pojawi się już ósme zbiorcze wydanie KOTORa, a także nowy tom TCW.
Dark Times #17: Blue Harvest # 5(5)

Zdradzony, pobity i prawie utopiony, były Jedi Dass Jeninir walczy o życie podczas gdy miasto, którego przyrzekł bronić jest niszczone przez wojnę gangów. Jego jedyni sojusznicy zostali uwięzieni, poddani torturom lub zabici. Wygląda na to, że złoczyńcy mogą tym razem wygrać … ale jest jeszcze jeden szczegół – Jedi nigdy się nie poddaje.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Chris Chuckry. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: grudzień 2009.

Temat na forum.
The Clone Wars #11: Hero of the Confederacy # 2(3)

Obwiniany za śmierć członka królewskiej rodziny na Valahari, Anakin Skywalker zostaje odesłany na daleką placówkę na Ryloth. Tymczasem, Obi-Wan Kenobi przenika do królewskiego zamku w poszukiwaniu prawdy, która zaprowadzi go do nieoczekiwanego i śmiertelnie niebezpiecznego spotkania!
Jednak nawet odkrycie prawdy może nastąpić zbyt późno, aby uratować szlachetnego bohatera Konfederacji, który stał się dla Republiki wrogiem numer jeden!
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Brian Kolchak, kolory Michael E. Wigwam, okładka Russell Chong. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: grudzień 2009.

Temat na forum.
Knights of the Old Republic #48: Demon # 2(4)

Znów uciekający przed wymiarem sprawiedliwości, były uczeń Jedi Zayne Carrick i jego przyjaciel Gryph, poznają wreszcie sekret kryjący się za ich wrogiem - makabrycznym Mandalarianinem, naukowcem Demagolem. Jednak dowiadują się tego zbyt późno, aby uratować przyjaciela przed śmiertelnym niebezpieczeństwem! W tym numerze zostanie w końcu ujawnione pochodzenie Demagola!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: grudzień 2009.

Temat na forum.
Legacy #43: Vongspawn

Po szalonej ucieczce będącej wynikiem ostatniej pirackiej przygody, Cade i załoga Mynocka nie szukają nowej pracy. Jednak pirat Rav zaskakuje ich niesamowitą ofertą, która może okazać się zbyt zyskowna, aby odmówić!
Tymczasem, jako Jedi, który na próbę dołączył do powiększającego się sojuszu przeciwko Imperium Sithów, mistrz Wolf Sazen decyduje, że nadszedł czas, aby ponownie odszukać swojego samowolnego byłego padawana – Cade’a Skywalkera.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: grudzień 2009.

Temat na forum.
Knights of the Old Republic Volume #8: Destroyer - TPB

Knights of the Old Republic: Destroyer rozpocznie się nieznaną historią z życia Malaka i Revana – gwiazd gry video KOTOR! Stamtąd, komiks zabierze nas w miejsce śmiertelnej strzelaniny na powierzchni komety i do serca jednej z najokrutniejszych organizacji w galaktyce – Crucible. Były padawan Zayne Carrick zaryzykuje nie tylko swoje życie, ale także swoją poczytalność, aby pomóc swojej przyjaciółce Jarael zmierzyć się z jej mroczną przeszłością.
To wydanie kolekcjonerskie zawiera historie wydane oryginalnie w zeszytach KOTOR #42-46.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, Bong Dazo, Ron Chan, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 17,99$, 120 stron. Premiera: luty 2010.

Temat na forum tu, tu oraz tutaj.
The Clone Wars Volume #4: The Colossus of Destiny - TPB

Mistrz Jedi Mace Windu przewodzi bitwie przeciwko siłom Separatystów o kontrolę nad planetą Simocadia! Podczas gdy Konfederacja Niezależnych Systemów walczy o rzadkie planetarne źródła paliwa, a Republika stara się odeprzeć nieprzyjaciela, władcy Simocadi wybierają inne rozwiązanie, aby uratować planetę. Postanawiają obudzić Ardana Shadex, niezniszczalnego zmechanizowanego giganta, który od wieków śpi pod powierzchnią planety. Jednak przebudzenie kolosa może kosztować życie wielu istnień i spowodować więcej zniszczenia niż obecna wojna. Mace Windu ściga się z czasem i podążając przez niebezpieczny krajobraz, aby powstrzymać swojego byłego przyjaciela, księcia Yojana, przed spowodowaniem katastrofy.
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Matt i Shawn Fillbach. Cena 7,99$, 80 stron. Premiera: luty 2010.

Temat na forum.

KOMENTARZE (15)

Komiksy

SW Komiks #13 - zapowiedź

2009-09-08 12:28:33 Egmont Polska

W przeciągu kilku najbliższych tygodni fani gwiezdnych wojen mogą spodziewać się ze strony wydawnictwa Egmont sporej dawki komiksów, ponieważ na rynku pojawią się aż cztery nowe pozycje. Dziś prezentujemy mały przedsmak tego czego można się spodziewać w niedługim czasie – zapowiedź najnowszego numeru Star Wars Komiks, który trafi do sprzedaży 16 września.
Star Wars Komiks 9/2009 (13)

"Być Bobą Fettem" (Being Boba Fett, Tales #18) - Łowca nagród Jango Fett, ojciec Boby Fetta, zginął w bitwie o Geonosis podczas wojen klonów. Ten fakt ma kluczowe znaczenie dla niniejszej historii, gdzie widzimy Bobę – który przerósł nieżyjącego ojca sławą – podczas zwykłego dnia pracy. Cieszący się ogromnym wzięciem łowca zawsze mógł przebierać w zleceniach. Tym razem także sam wybiera ofiarę, co prowadzi do niezwykłego splotu zdarzeń. W ich wyniku w Bobie budzą się wspomnienia. Scenariusz Jason Hall, rysunki Stewart McKenny, tusz John Wycough, kolory Dave Nestelle, okładka Cam Kennedy.

"W nieznane" (Into the Unknown, Republic #79-80) - Minęły dwa miesiące od wydarzeń ukazanych w filmie Zemsta Sithów. Po rozkazie 66, nakazującym oddziałom klonów eksterminację swoich dowódców, Jedi, którzy pozostali przy życiu w różnych zakątkach galaktyki, próbują odnaleźć się w nowym świecie. Jednym z nich jest Dass Jennir, który, jeśli chce przetrwać, musi dojść do porozumienia z dawnymi nieprzyjaciółmi. Sytuacja w galaktyce zmieniła się – Jedi i byli sprzymierzeńcy Separatystów mają teraz wspólnego wroga. Historia bezpośrednio poprzedza fabułę albumu Mroczne Czasy: Ścieżka donikąd. Scenariusz Welles Hartley, rysunki Dough Wheatley, kolory Chris Chuckry.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski oraz Jarosław Grzędowicz. Cena 5,90 zł, 64 strony. Premiera: 16 września 2009. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (14)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2009-09-02 08:10:30 rebelscum.com

Nowy miesiąc komiksowy zaczyna się od premiery trzeciej części Invasion, która od dzisiaj jest już dostępna na terenie Stanów. Na tym jednak nie koniec bowiem w komiksowej ofercie wydawnictwa Dark Horse pojawiło się kilka już znanych tytułów, które tym razem jednak ukażą się na iPhonie.
Invasion #3: Refugees # 3(5)

Siły Nowej Republiki pod wodzą mistrza Jedi Luke’a Skywalkera, są zdecydowane powstrzymać Yuuzhan Vongów przed założeniem przyczółku na planecie Rychel, jednak nie są przygotowane stawić czoła potwornej żywej broni swoich wrogów.
Dla Finna Galfridiana, który już stracił swoją rodzinę i był świadkiem zniewolenia rodzinnego świata, jest to pierwszy kontakt z wojną i Luke obawia się, że może być również ostatnim. Czy Finn ulegnie swojemu gniewowi kiedy spotka się twarzą w twarz z obcym najeźdźcą czy może wykona rozkazy Skywalkera?
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Każdy posiadacz iPhona może już nabyć komiksy ze świata Star Wars. Wystarczy wejść na stronę Dark Horse’a (tutaj) i dokonać zakupu. Na dzień dzisiejszy dostępne są takie komiksy jak: The Clone Wars: Shipyards of Doom, Empire: Betrayal oraz drugi zeszyt Legacy: Broken. W przyszłości pojawi się również pierwsza część Legacy: Broken i prawdopodobnie The Force Unleashed.


KOMENTARZE (8)
Loading..