TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedzi grudniowego pakietu Egmontu

2010-11-27 05:17:13 Egmont Polska

Takiego miesiąca polscy fani komiksów Star Wars jeszcze nie mieli. W grudniowym pakiecie wydawnictwa Egmont po raz pierwszy znajdzie się miejsce dla czterech pozycji ze świata Gwiezdnych Wojen.
Już drugiego grudnia do sprzedaży trafi kolejne Wydanie Specjalne Star Wars Komiks oraz pierwszy tom historii zatytułowanej "Wektor", zawierającej przygody z cyklów: Rycerze Starej Republiki oraz Mroczne Czasy. Z kolei w drugiej połowie miesiąca powinien ukazać się nowy zeszyt Star Wars Komiks, który poprzedzi premierę najnowszego czasopisma Egmontu - Star Wars Komiks Extra. SWK Extra to kwartalnik prezentujący dłuższe, zamknięte historie komiksowe ze świata Gwiezdnych wojen, pierwszy numer powinien znaleźć się w sprzedaży tuż przed gwiazdką.
Zachęcamy do zapoznania się z grudniowymi zapowiedzi, tym razem naprawdę jest na co czekać.
Wektor tom #1

Star Wars: Wektor to opowieść obejmująca wszystkie ery historii uniwersum Star Wars!
Seria łączy cztery cykle Star Wars, rozgrywające się w różnych epokach: Rycerze Starej Republiki, Mroczne Czasy, Rebelia i Dziedzictwo.
Pierwszy tom składa się z dwóch rozdziałów: pierwszy jest piątym tomem serii Rycerze Starej Republiki, drugi jest trzecim tomem cyklu Mroczne Czasy.
Rozdział pierwszy (Rycerze Starej Republiki, tom 5)
To, co zaczęło się od wizji zagrożenia ze strony Sithów, sięgającej daleko w przyszłość, stało się niebezpieczną misją dla agentki Jedi, Celeste Morne. Wysłana w strefę działań wojennych Celeste nie może pozwolić, by przedmiot z wizji – sithański artefakt zwany Talizmanem Muura – wpadł w ręce mandaloriańskich najeźdźców. Gdy jednak spotyka Zayne’a Carricka, padawana Jedi, wrobionego w morderstwo przez własnych mistrzów, jej misja zmienia kierunek. Agentka musi zmierzyć się z mocą talizmanu i powstrzymać armię mandaloriańską, która szykuje się do ataku na Republikę!
Rozdział drugi (Mroczne Czasy, tom 3)
Niemal cztery tysiące lat później, wkrótce po przekształceniu Republiki w Imperium, potencjalna moc talizmanu zwraca uwagę Dartha Vadera. Zwabiwszy na odludny księżyc przemytników, którzy nie wiedzą, że są w posiadaniu artefaktu, Vader pragnie zdobyć go dla siebie. Ale talizman – wraz z żyjącym w nim, pełnym wrogości duchem starożytnego Sitha – nie przetrwał przez wieki sam. Chcąc zabrać zdobycz, Vader musi stawić czoło nie tylko potężnej magii Sithów, ale także wściekłości Jedi z czasów Starej Republiki!
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Knights of the Old Republic #25-28 oraz Dark Times #11-12 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller i Mick Harrison, rysunki Scott Hepburn i Doug Wheatley, tusz Joe Pimentel i Dan Parsons, kolory Michael Atiyeh i Dave McCaig, okładka Travis Charest. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 144 stron. Premiera 2 grudnia 2010 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2010 (7): Rebelia – Drobne zwycięstwa

Opowieść Drobne zwycięstwa to pierwszy wydany w Polsce komiks z cyklu Rebelia, umiejscowionego w czasach klasycznej filmowej trylogii Star Wars. Akcja rozgrywa się dziewięć miesięcy po bitwie o Yavin, zakończonej wysadzeniem Gwiazdy Śmierci. Na kartach komiksu Czytelnicy napotkają nawiązania do tego wielkiego zwycięstwa Sojuszu Rebeliantów, a także bohaterów tamtych wydarzeń: Luke’a Skywalkera, księżniczkę Leię, Hana Solo.
Główną bohaterką komiksu jest Deena Shan, która, wiedziona pragnieniem przygód i lepszego życia, wkrótce bitwie o Yavin przystąpiła do Rebelii. Jako agentka, podszywała się pod imperialną porucznik na planecie Kalist VI. Mimo uczucia, którym obdarzyła jednego z oficerów Imperium, wypełniła swoją misję, dzięki czemu rebelianci zdołali uwolnić ważnego jeńca Jorina Sola, a także niewolników pochodzących z planety Jabiim, zdobywając przy tym bezcenne paliwo. Deena miała jednak niskie poczucie własnej wartości i nosiła się z zamiarem odejścia z Sojuszu.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Rebellion #11-14 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Colin Wilson, kolory Wil Glass, okładka Colin Wilson.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera 2 grudnia 2010r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks 12/2010 (28)

"Boba Fett: Z odzywsku" (Boba Fett 1/2: Salvage) - W roku zerowym chronologii uniwersum Star Wars Boba Fett był już uznanym łowcą nagród. Jego usługi cenione były nie tylko przez bogatych, prywatnych zleceniodawców, ale także przez Imperium. Boba bez ustanku uzupełniał i ulepszał swoją mandaloriańską zbroję (mówiono, że miał trzy komplety), ale – jak pokazuje komiks – żaden pancerz nie jest absolutnie doskonały.
Scenariusz John Wagner, rysunki Carlos Ezquerra, tusz Carlos Ezquerra, kolory Cary Porter, okładka Timothy Bradstreet.
"Końca nie widać" (No End in Sight, Republic #50: The Defence of Kamino) - Ostatnia z tryptyku historii komiksowych o bitwie o Kamino (dwie opublikowaliśmy już w poprzednim numerze Star Wars Komiks) opowiada o uczestniczących w tym starciu Kalamarianach pod wodzą wybitnego stratega Meraia. Przedstawicielem tej samej ziemnowodnej rasy był admirał Ackbar, dowodzący atakiem rebeliantów na drugą Gwiazdę Śmierci w filmie Powrót Jedi.
Scenariusz Scott Allie, rysunki Tomas Giorello, tusz Ray Kryssing, kolory Joe Wayne.
"Wolna pamięć" (Free memory, Tales #10) - Droid astromechaniczny R2-D2 to jedna z zaledwie czterech postaci, które pojawiły się we wszystkich sześciu filmowych epizodach. W odróżnieniu od trzech pozostałych (C-3PO, Obi-Wan i Anakin/Vader), jego wygląd nie uległ w tym czasie zauważalnym zmianom. Właśnie R2-D2 jest głównym bohaterem tej historii, pełnej nawiązań do klasycznej trylogii.
Scenariusz Brett Matthews, rysunki Vatche Mavlian, kolory Michelle Madsen.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 5,99 zł, 48 stron. Premiera 17 grudnia 2010 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks Extra 1/2010 (1): The Clone Wars – Niewolnicy Republiki

W 2008 roku na kinowych ekranach zagościł pierwszy animowany film osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, którego tytuł brzmiał Wojny klonów. Niedługo później rozpoczęła się emisja serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Do dziś w Stanach Zjednoczonych premierę miała już ponad połowa z zaplanowanych stu odcinków.
Do głównych bohaterów serialu należą Anakin Skywalker, ojciec wspomnianego na początku Luke’a, i jego mistrz Obi-Wan Kenobi. Występują tu także znane ze wszystkich kinowych filmów droidy C-3PO i R2-D2, a także bohaterowie Epizodów od I do III, na przykład Jar-Jar Binks, kapitan Cody, Aayla Secura czy generał Grievous. Przedstawiono także nowe postacie, do których należą Mroczna Jedi Asajj Ventress oraz padawanka Anakina, Ahsoka Tano.
Akcja serialu The Clone Wars obejmuje trzy lata – tyle bowiem trwały wojny klonów – a nawiązujący do niego komiks Niewolnicy Republiki, rozgrywa się na początku tego okresu. Na jego łamach spotkacie większość wymienionych powyżej bohaterów, w tym Ahsokę. Ważną rolę dla fabuły odgrywa jej pochodzenie – padawanka Anakina jest Torgutanką, przedstawicielką spokojnego ludu z planety Shili, którego nie ominęła wojenna zawierucha.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach The Clone Wars #1-6 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Scott Hepburn i Ramón Pérez oraz Lucas Marangon, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Lucas Marangon.

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 144 strony. Premiera 22 grudnia 2010r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.Temat na forum.

KOMENTARZE (36)

Komiksy

Komiks TCW w UK

2010-11-25 03:44:35 StarWars.com

Na StarWars.com pojawiła się informacja dotycząca Brytyjskiego magazynu The Clone Wars wydawnictwa Titan. Na wyspach będzie można nabyć kolejny numer z nowymi grami, gadżetami oraz rewelacjami dotyczącymi trzeciego sezonu telewizyjnego serialu. Oczywiście i tym razem nie zabrakło krótkiego komiksu.
The Clone Wars UK Comic #6.14


W nowej ekscytującej opowieści górniczej placówce zagrozi zagłada gdy Asajji Ventress napadnie na kopalnie gazu tibanna aby spowodować chaos i sparaliżować dostawy dla Republiki z tego nadprzestrzennego źródła. Ugnaughci, Beldony, droidy bojowe oraz Obi-Wan i komandor Cody uwięzieni w samym środku tego całego zamieszania.

KOMENTARZE (4)

Komiksy

Komiksowe premiery za oceanem

2010-11-24 12:33:30 DiamondComics.com

Dziś do sprzedaży trafił kolejny numer miniserii Blood Ties. Jest to już ostatnia część opowieści o dwóch najsłynniejszych łowcach nagród w galaktyce, Jango i Bobie Fettach. Koniec historii o Fettach nie oznacza jednak końca Blood Ties. Warto przypomnieć, że w przyszłym roku Dark Horse planuje wydać kontynuację tej pozycji, tym razem jednak fabuła będzie się skupiała wokół innych bohaterów.
Blood Ties - Jango and Boba Fett # 4(4)

Boba Fett wykonuje misję, aby podtrzymać honor i reputację swojego ojca. Ale kiedy dostaje zapłatę a szef przestępczego półświatka, który wyznaczył nagrodę, nie zamierza odwoływać swojej zemsty, uraża honor Boby. Zapomnij o nagrodach: teraz rozpęta się piekło!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

SW Komiks #27 w sprzedaży

2010-11-18 12:52:42 Egmont Polska

Kolejny numer miesięcznika Star Wars Komiks już w sprzedaży. W środku znajdziecie jak zwykle trzy historie, dwie z okresu wojen klonów oraz jedną opisującą perypetie Jar Jara. Nie marnujcie więc czasu i wyruszajcie na poszukiwanie najnowszego SW Komiks, ponieważ kolejny numer dopiero za miesiąc.
Star Wars Komiks 11/2010 (27)

"Braterstwo broni" (Brothers in Arms, Republic #50: The Defence of Kamino) - Bitwa o Kamino rozegrała się dwa miesiące po wybuchu wojen klonów. Dzięki informacjom, które zdobyli Quinlan Vos (działający jako szpieg o pseudonimie Korto) oraz Aayla Secura, strona republikańska znała plany ataku Separatystów. Ponieważ Kaminoanie klonowali żołnierzy dla Republiki, obrona planety mogła zdecydować o losach całej wojny, o czym doskonale wiedzieli Obi-Wan i Anakin Skywalker.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Joe Wayne.
"Dziedzictwo Janga" (Jango’s Legacy, Republic #50: The Defence of Kamino) - Bitwa o Kamino rozegrała się dwa miesiące po wybuchu wojen klonów. Dzięki informacjom, które zdobyli Quinlan Vos (działający jako szpieg o pseudonimie Korto) oraz Aayla Secura, strona republikańska znała plany ataku Separatystów. Ponieważ Kaminoanie klonowali żołnierzy dla Republiki, obrona planety mogła zdecydować o losach całej wojny, o czym doskonale wiedzieli Obi-Wan i Anakin Skywalker.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Stephen Thompson, tusz Ray Kryssing, kolory Joe Wayne.
"Śmierć kapitana Tarpalasa" (The Death of Captain Tarpals, Tales #3) - Jar Jar Binks to najbardziej znany przedstawiciel ziemno-wodnej rasy Gungan, zamieszkującej planetę Naboo. W filmie Mroczne Widmo Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi spotykają go nad brzegiem wody, a przy tym dowiadują się, że został wygnany ze swojej społeczności. Komiks przedstawia wydarzenia poprzedzające owo spotkanie.
Scenariusz Ryder Windham, rysunki i tusz Tom Fowler, kolory Dave Nestelle, okładka Dave Dorman.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 5,99 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (33)

Komiksy

Zbiorczy Dark Times za oceanem

2010-11-17 12:47:28 DiamondComics.com

Po wielu miesiącach oczekiwania w Stanach Zjednoczonych ukazał się czwarty tom cyklu Dark Times opisujący historie pt. "Blue Harvest". Według pierwszych zapowiedzi komiks planowano wydać w kwietniu tego roku, jednak przedłużające się prace nad stroną graficzną wpłynęły na przesunięcie premiery.
Dark Times Volume #4: Blue Harvest - TPB

Trzy miesiące po wydarzeniach z filmu Zemsta Sithów ...
W czasach, gdy Jedi są zbiegami, jeden z tych który przeżył Jedi Dass Jennir stara się żyć jako ukrywający się przestępca, bez konieczności stania się nim naprawdę. Przyjmując pracę od tajemniczej piękności, Jennir przystępuje do pozbycia się z jej miasta gangu łowców niewolników. Jednak kiedy stwierdza, że jego pracodawczyni nie była z nim całkowicie szczera, zaczyna wątpić w słuszność sprawy. Zbieg, czy nie, jest jedna rzecz, którą wie na pewno: przyrzekł ocalić to miasto, a Jedi nigdy nie daje za wygraną!
Tymczasem Darth Vader dokonuje odkrycia, które każe mu zakwestionować jego przyszłoś i plany Imperatora Palpatine'a. W tych mrocznych czasach rodzi się wiele pytań, a odpowiedzi jest niewiele!
To zbiorcze wydanie zawiera historię wydaną oryginalnie w zeszytach Dark Times #13-17.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig, Chris Chuckry oraz Dan Jackson. Cena 17,99$, 136 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (5)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na luty i kwiecień

2010-11-16 04:33:09 StarWars.com

Przyszedł czas na kolejne komiksowe zapowiedzi Dark Horse’a. W lutym wydawnictwo zamierza wypuścić na rynek trzy nowe zeszyty z takich serii jak Knight Errant, Darth Vader and the Lost Command oraz Legacy. Z kolei w kwietniu otrzymamy możliwość zakupu zbiorczego wydania Invasion oraz nowego Omnibusa zawierającego wybrane opowieści z cyklu Empire. A oto szczegóły dotyczące tego, czego możemy spodziewać się w przyszłości.
Knight Errant #5: Aflame # 5(5)

Kogo można uratować? Co trzeba poświęcić? W końcowym numerze Aflame Kerra Holt zadecyduje raz na zawsze, co to znaczy być Jedi!
Sith, Lord Odion i jego armia przybyła na Chelloaę, przygotowana do przejęcia górniczej planety, ale na miejscu, na Odiona czeka straszna niespodzianka od jego brata, Lorda Daimana. Niszczycielska wojna jest nieunikniona, ale Kerra wie, że kiedy traci się wszelką nadzieję, to czas gdy Jedi są potrzebni najbardziej!
Powieść autorstwa Johna Jacksona Millera Knight Errant dla wydawnictwa Del Rey z udziałem Kerry Holt ukaże się w USA 25 stycznia!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Ivan Rodriguez, tusz Belardino Brabo, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: luty 2011.

Temat na forum.
Darth Vader and the Lost Command # 2(5)

Vader dowodzi! Vader w rozsypce! Darth Vader nasila ataki, gdy jego inwazja na mgławicę napotyka na silny opór. Ale kiedy odważna piękność oferuje swą pomoc w podboju systemu, wizje tego, jak mogło wyglądać jego życie, gdyby nie zdradził Jedi i jeśli Padme nadal by żyła, wpływają na decyzje mrocznego Lorda.
To Darth Vader, najmroczniejszy Lord Sithów, oraz jego najlepsze i najgorsze strony! Historia napisana przez twórcę The Force Unleashed, Hadena Blackmana oraz autora rysunków do Aliens vs Predator, Ricka Leonardi! Ten tytuł wprowadza wydawnictwo Dark Horse w dwudziestą rocznicę wydawania komiksów Star Wars.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładka Tsuneo Sanda. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: luty 2011.

Temat na forum.
Legacy #53: War # 3(6)

Podczas gdy siły imperatora Krayta uderzają na setki celów w całej galaktyce, nie myśląc o własnych stratach, tylko jedno miejsce pozostaje bezpieczne: ukryta świątynia Jedi na Taivas. Jest ona równocześnie tym miejscem, które Krayt najbardziej chce zniszczyć – jeśli tylko będzie w stanie je zlokalizować i poznać sekrety jego obrony.
Tak więc, jest to tylko kwestia czasu … i tortur …
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson . Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: luty 2011.

Temat na forum.
Omnibus: At War with the Empire Volume #1

Zebrano tu opowieści o pierwszych dniach Sojuszu Rebeliantów i początkach jego wojny z Imperium, opowieści o galaktyce Star Wars, umiejscowione przed, w trakcie i po wydarzeniach ze Star Wars: A New Hope!
W tym tomie: DarthVader i Imperator Palpatine są celem zamachu zdradzieckich urzędników Imperium, księżniczka Leia pierwszy raz poczuje smak wojny i poniesie ofiary, których wymaga nadchodząca rebelia, Vader, po przeżyciu zniszczenia Gwiazdy Śmierci, musi walczyć, aby stać się przywódcą stada dzikich zwierząt oraz wiele innych historii!
Komiks zawiera historie wydane w Empire #1-6, #10-11, #13-14, #19-22, #24-25 i #31. Włączając 88-stronicową historię pt. Betrayal! Pozostałe historie to Princess... Warrior, The Short, Happy Life of Roons Sewell, What Sin Loyality, The Savage Heart, Target: Vader, A Little Piece of Home, Alone Together, Idiot’s Array oraz The Price of Power.
Różni twórcy. Cena 24,99$, 408 stron. Premiera: kwiecień 2011.
Invasion Volume #2: Rescues - TPB

Dwadzieścia pięć lat po "Nowej nadziei", inwazja YuuzhanVongów rozproszyła siły Nowej Republiki. Nawet nowy Zakon Jedi Luke’a Skywalker'a jest prawie bezradny wobec najeźdźców spoza galaktyki. To czasy, kiedy nawet ratujący mogą potrzebować ratunku ...
Książę Finn Galfridian, pomimo dezaprobaty mistrza Skywalkera, leci ku niebezpieczeństwu z Jacenem i Jainą Solo! Księżniczka Kayea i królowa Nina obracają przechwycony statek YuuzhanVongów przeciwko wrogom! Król Caled prowadzi partyzancką wojnę na ojczystej planecie Artorias, nie zdając sobie sprawy, że wróg jest bliżej niż myśli!
Wydanie zbiorcze zawiera zeszyty wydane jako Invasion: Rescues #1-6. Akcja komiksu nawiązuje i rozgrywa się pomiędzy dziewiętnastoma powieściami z serii Nowa Era Jedi wydawnictwa Del Rey.
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 17,99$, 144 stron. Premiera: kwiecień 2011.

Temat na forum.

KOMENTARZE (9)

Komiksy

Komiksowe The Empire Strikes Back

2010-11-13 15:27:06 StarWars.com

Oficjalna strona Star Wars udostępniła kolejną część komiksowej adaptacji "Imperium kontratakuje". Piąty odcinek pt. "Betrayal at Bespin", oryginalnie ukazał się w 1981 r. nakładem wydawnictwa Marvel w zeszycie Star Wars #43. Teraz możecie się z nim zapoznać w tym miejscu.
Scenariusz Archie Goodwin, rysunki i okładka Al Williamson oraz Carlos Garzon, kolory Glynis Wein.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

TCW - komiks online

2010-11-12 12:26:01 StarWars.com

Wraz ze zbliżającym się kolejnym odcinkiem telewizyjnego serialu, na oficjalnej stronie StarWars.com pojawiła się kolejna odsłona sieciowego komiksu The Clone Wars.
Siódmy fragment historii zatytułowanej "The Valsedian Operation" znajdziecie w tym miejscu. W komiksie odnajdziecie bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich części. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Przypominamy, że historie udostępnione we wcześniejszych latach są nadal dostępne. Wystarczy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów internetowego The Clone Wars oraz The Empire Strikes Back.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Haden Blackman o Bobie w TFU II

2010-11-11 10:43:47 Dark Horse

Na oficjalnej stronie wydawnictwa Dark Horse ukazała się ciekawa wypowiedź Hadena Blackmana, dotycząca komiksowej adaptacji niedawno wydanej gry "The Force Unleashed II". Blackman szczegółowo wyjaśnia jakie były powody uczynienia z Boby Fetta głównej postaci tej historii. Jego wypowiedź możecie przeczytać poniżej.

Rzadko jest tak, że pamiętam gdzie, kiedy i jak przychodzi mi do głowy pomysł, a zwłaszcza pomysł dotyczący gry. Proces jej tworzenia oparty jest na współpracy: najpierw ktoś rzuca pomysł, który potem jest rozszerzany, zmieniany, nabiera kształtu, aż wszyscy w pokoju zapominają jaki w ogóle był na początku. Nie ma to większego znaczenia, ponieważ gdy proces już trwa, to owa idea należy do wszystkich.

Ale to pamiętam dokładnie: jak Boba Fett trafił do „The Force Unleashed II”. Zdecydowaliśmy już jakie motywy będą w grze, oraz z grubsza mieliśmy historię: powrót Starkillera po jego domniemywanej śmierci, ponowne spotkanie Mistrza Koty i podróż w poszukiwaniu obiektu swej miłości, Juno Eclipse. Wiedzieliśmy też, że głównym antagonistą będzie Darth Vader i że nie cofnie się przed niczym, by odzyskać kontrolę nad byłym uczniem. Ale wciąż mieliśmy puste miejsca i niewykorzystanych bohaterów, a co najważniejsze, nie wiedzieliśmy kto poprowadzi imperialne siły, które będą miały za zadanie wywabienie Starkillera z ukrycia.

I pewnego dnia, gdy kręciłem się po biurze, sprawdzając prace koncepcyjne, przeczesując nowe poziomy gry, sprawdzając storyboardy dla filmików i bawiąc się z naszym ulepszonym systemem namierzania, odszukał mnie Ian Dominiquez, projektant, który pracował również przy poprzedniej grze. Zna „Gwiezdne Wojny” chyba lepiej ode mnie – ażeby to udowodnić, wiedzcie, że ma tatuaż z Darthem Vaderem. Przymaszerował do mnie i zapytał:

Co z Bobą Fettem?

Co z Bobą Fettem?

A co, jeśli to on poprowadziłby poszukiwania Starkillera?

Szczerze mówiąc, nie bardzo podobał mi się pomysł włączenia go do gry. W obu jej częściach chcieliśmy sprawić, by ludzie byli szczęśliwi, dzięki ukłonom w stronę EU (dlatego w scenie utworzenia Sojuszu Rebeliantów pojawiają się: Bail Organa, Mon Mothma i Garm Bel Iblis). Nie chcieliśmy wciskać znanych postaci tylko dlatego, że możemy. Moim drugim zmartwieniem był fakt, że ten imperialny oddział miał małą (aczkolwiek kluczową) rolę w historii. Obawiałem się, że w takim wypadku Boba nie będzie mógł dać z siebie tego, co najlepsze.

Lecz poza tym wszystkim powstało coś jeszcze - przyszli do nas członkowie ekipy i wyjaśnili nam to ze „starwarsowego” punktu widzenia („Vader zawsze wynajmuje Bobę!”). Ostatecznie przegłosowali mnie i zmusili do zmiany zdania, może po trochę z obu tych rzeczy… Ale byłem za to wdzięczny, bo spotkanie Vadera i Boby było dla mnie najciekawszym momentem do napisania w scenariuszu. I odnowiło to moją fascynację postacią, która tak różni się od Vadera i Starkillera.

A gdy przyszła pora na ustalanie scenariusza do komiksu, przedstawiłem Randy’emu Stradleyowi trzy opcje: bezpośrednia adaptacja gry, jak w przypadku pierwszej części; historia opowiadana osobiście przez Starkillera; albo historia opowiadana z perspektywy Boby Fetta, o tym, jak chciał zwabić ucznia do Vadera. Bezpośrednia adaptacja była najprostszą opcją, ponieważ mieliśmy już cały scenariusz do wstawek filmowych.

Lecz dostrzegłem, że „opcja Fetta” to ciekawe wyzwanie – czy będziemy w stanie pokazać związki z grą, które zadowolą fanów serii, ale czy komiks będzie na tyle dobry, że sięgną po niego osoby, które z TFU nie miały do czynienia? I jeszcze, co ważniejsze, czy będę mógł wymyślić dobrą historię dla Boby, postaci tak dobrze już zdefiniowanej. Aby sprostać temu drugiemu wyzwaniu, postanowiłem zacząć od nowa – czyli wrócić do podstawowych motywów w grze. W grze Starkiller odbywa bardzo osobistą podróż, w celu znalezienia ukochanej kobiety, o której nie może przestać myśleć i która być może pomoże mu w odzyskaniu tożsamości. Jak dla mnie, wiara, że miłość może wszystko naprawić, niezbyt pasuje do takiego cynika, jakim jest Boba Fett, ale prezentowanie go z ofiarą, która może faktycznie wierzyć w te rzeczy może dla niego stanowić wyzwanie na wielu poziomach.

Podsumowując, myślę, że udało nam się nieco „wślizgnąć” w historię Fetta, pokazać dlaczego w filmie Vader tak na nim polega. Ale co najważniejsze, myślę, że udało nam się wystawić go na różne niebezpieczeństwa – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne – które go sprawdzają i zmuszają do podejmowania prawdziwych i znaczących decyzji, które są o wiele istotniejsze od jego niewielkiej roli w grze.


Zapraszamy do dyskusji na forum
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Kolejny Knight Errant w sprzedaży

2010-11-10 12:43:08 DiamondComics.com

Za oceanem pojawił się kolejny zeszyt nowego komiksowego cyklu Knight Errant. W drugiej części możemy śledzić dalsze losy rycerza Jedi Kerry Holt w jej walce z Sithami.
Knight Errant #2: Aflame # 2(5)

Rycerz Jedi Kerra Holt myślała, że jest przygotowana na każdą ewentualność w swojej dobrowolnej misji w głębokich przestworzach Sithów. Ale teraz kiedy została uwięziona pomiędzy liniami wroga, Kerra nie ma nadziei na ratunek ze strony Republiki i jeżeli nadal zamierza podążać obraną wcześniej ścieżką, może tej pomocy nigdy nie otrzymać!

Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Federico Dallocchio, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładki Joe Quinones. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (21)

Komiksy

Wywiad z Robem Chesneyem

2010-11-10 09:44:52 Dark Horse

Jakiś czas temu na oficjalnej stronie Dark Horse'a ukazał się wywiad z Robem Chesneyem, scenarzystą internetowego komiksu ”Threat of Peace”, który od kilku miesięcy jest już dostępny w papierowej formie. Rob opowiada w nim o tym, jakie zadania stoją przed nim, oraz o powiązaniach komiksu z grą.Jakie istnieją wyzwania związane z pisaniem w tym mało udokumentowanym okresie „Gwiezdnych Wojen?”

To dobra rzecz, gdy ma się przed sobą czystą kartkę, zwłaszcza, jeśli chce się opowiedzieć epicką, imponującą historię, a to właśnie chce zrobić BioWare zarówno w grze, jak i komiksie. Największym wyzwaniem na początku jest zachowanie stylu „Gwiezdnych Wojen” – tego ducha, którego kochają ludzie. Lecz jednocześnie ma to być na tyle odmienne, by było „jak nowe” i nadawało epoce unikalny charakter.

Kolejnym trudnym zadaniem jest poprowadzenie różnych historii w różnych typach mediów tak, by nie kłóciły się ze sobą, ale by jednocześnie każda z nich miała szansę zabłysnąć. Pomiędzy grą, komiksami, powieściami i trailerami jest wiele ruchomych elementów. Główny scenarzysta BioWare, Daniel Erickson, jest ogniwem spajającym wszystkie te media i ciężko pracuje, byśmy i my byli rzetelni. My sami również dbamy o to, by był w nich obecny duch „The Old Republic”.


Czy przeczytałeś jakieś inne komiksy z „Gwiezdnych Wojen”, zanim zacząłeś pisać TOR-a?

Przeczytałem niemal wszystkie z nich – a jeśli popatrzycie ile tego się zebrało, to zdacie sobie sprawę, że to całkiem sporo. Fakt, że dostałem szansę na bycie częścią tego wszystkiego, przyprawia mnie o dreszcze. Moje ulubione serie to „Dziedzictwo” i „Rycerze Starej Republiki”, może dlatego, że bardzo wciągam się w te historie. A poza tym, są bardzo zabawne i świetnie się bawię, gdy je czytam.

Jeśli chodzi o „Threat of Peace”, chcieliśmy napisać coś, co byłoby inne od wyżej wymienionych serii. Częściowo, pomysł na bohaterów i szybko rozgrywające się wydarzenia, wziął się z potrzeby osadzenia tej historii z dala od innych komiksów Star Wars, które obecnie wychodzą.


Czy podchodzisz do sprawy pisania komiksu inaczej, niż do pisania gry?

Oczywiście. Jeśli chodzi o grę, to scenariusz do niej trzeba napisać tak, by to gracz był bohaterem i by to on decydował dokąd zmierza cała historia. A to jest coś zupełnie odmiennego, niż opowiadania lub komiksy. Jeśli chodzi o „Threat of Peace”, to chcieliśmy, prócz wprowadzenia w realia tego okresu, napisać inspirującą historię, oraz przedstawić bohaterów, którzy są archetypami poszczególnych klas w grze.

Gdy tworzysz swojego bohatera w RPG, to dobrze jest, jeśli masz jakiś wzorzec, do którego możesz go porównać i z którym możesz go skontrastować, co pozwoli ci lepiej określić kim jest twój heros. W naszym przypadku mamy wzorce Luke’a, Hana i Vadera, ale są to wzorce w czystej postaci. W „Threat of Peace” chcieliśmy przedstawić nieco innych bohaterów, którzy mogą zachęcić graczy, by spojrzeli na tworzone przez siebie postacie inaczej.


Co jest takiego niezwykłego w erze Starej Republiki w porównaniu do innych momentów w historii „Star Wars”?

Najfajniejsze jest to, że wciąż tworzymy tą erę i zapraszamy do tego procesu członków społeczeństwa naszej strony, fanów, oraz graczy. Ten okres jest tak oddalony od filmów, że wszystko może się zdarzyć. Ustaliliśmy na tę chwilę znany wzorzec: wielkie i dominujące Imperium Sithów walczy z osłabioną Republiką Galaktyczną, która jednak wciąż ma nadzieję. Historia rozwija się w komiksach i grze, ale chcemy, by szła dalej. Chcemy, by się zmieniała i ewoluowała, oraz by fani śledzili ją razem z nami.Czy postacie z komiksu pojawią się w grze?

Tak; właściwie, chcieliśmy, by w komiksie pojawiło się jak najwięcej bohaterów z gry. Największe wyzwanie związane z tym polegało na tym, że postacie te na potrzeby TOR-a są opisywane przez innych scenarzystów, więc musieliśmy pracować razem i odpowiedzieć sobie na pytanie: „Co ta postać robiła w czasie splądrowania Coruscant i tuż po Traktacie?” Inni pisarze zasługują na oklaski za tak dobre opisanie tych bohaterów i dopasowanie ich do komiksu.

Taka sytuacja jest bardzo korzystna dla graczy. Gdy spotka się te osoby w grze, już będzie się mniej więcej wiedziało kim one są, a to dodaje wiele głębi do rozgrywki. Obsada bohaterów jest całkiem pokaźna, a ci, którzy pojawiają się w komiksie, to kluczowi gracze. Satele oczywiście wystąpiła również w trailerze. Mamy po prostu nadzieję, że komiks sprawi, że fani zainteresują się tą erą, oraz, że stworzyliśmy prawdziwe postacie.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Czwarta odsłona Rycerzy Starej Republiki już w sklepach

2010-11-08 12:52:37 Egmont Polska

Dziś do sprzedaży trafił czwarty tom komiksowego cyklu Rycerzy Starej Republiki. Nowe przygody Zeyne’a Carricka oraz jego przyjaciół są dostępne jak zwykle w wybranych księgarniach, salonach prasowych, a także sklepach internetowych. Nie czekajcie więc i sprawdźcie co tym razem los przyniósł naszym bohaterom w ogarniętej wojną galaktyce.
Rycerze Starej Republiki tom #4: Zaślepieni nienawiścią, Rycerze cierpienia

Uciekający padawan Zayne Carrick – fałszywie oskarżony o zabójstwo innych uczniów Jedi – nigdy nie miał szczęścia.
Bogaty przemysłowiec, chcący umocnić pozycję ojczystej planety, zleca skonstruowanie broni, która zagraża bezpieczeństwu całej Republiki... Kluczową rolę w projekcie odgrywa przyjaciel Zayne'a, szalony geniusz Camper!
Gdy na Taris napadają wojowniczy Mandalorianie, Zayne wraca, by pomóc w obronie planety, lecz zostaje oskarżony o doprowadzenie do inwazji. Co gorsza, staje się sojusznikiem pewnej Jedi, której bardziej zależy na jego śmierci niż na ratowaniu planety.
Na domiar złego jedyna dziewczyna, z którą Zayne'a kiedykolwiek coś łączyło, wierzy oficjalnej propagandzie i uważa go za mordercę. Chce go zabić, by pomścić śmierć swojego brata!
Zbiorcze wydanie składa się z dwóch historii pierwotnie wydanych w zeszytach Knights of the Old Republic # 19-24 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo i Dustin Weaver, okładka Colin Wilson, kolory Michael Atiyeh, tusz Dan Parsons. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 144 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (28)

Komiksy

TCW - komiks online

2010-11-06 16:10:44 StarWars.com

W sieci pojawił się kolejny fragment internetowego komiksu The Clone Wars.
To już szósty odcinek historii zatytułowanej "The Valsedian Operation". Możecie znaleźć go jak zwykle na oficjalnej stronie Star Wars używając bezpośrednio tego linka. W komiksie odnajdziecie bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich części. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Przypominamy, że historie udostępnione we wcześniejszych latach są nadal dostępne. Wystarczy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów internetowego The Clone Wars oraz The Empire Strikes Back.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Komiksy Star Wars w listopadzie - zapowiedź

2010-11-04 04:34:41 Egmont Polska

W komiksowym pakiecie wydawnictwa Egmont przewidzianym na listopad znajdują się dwie, dobrze już znane czytelnikom, pozycje Star Wars. Za kilka dni do sprzedaży trafi czwarty tom Rycerzy Starej Republiki pt. "Zaślepieni nienawiścią, Rycerze cierpienia", natomiast w okolicach połowy miesiąca ujrzymy nowy numer miesięcznika Star Wars Komiks. Jednocześnie przypominamy, że pod koniec roku Egmont planuje wypuścić na rynek aż cztery gwiezdnowojenne tytuły. Zanim jednak to nastąpi zachęcamy do zapoznania się z zapowiedziami komiksów, które ukażą się w najbliższym czasie.
Rycerze Starej Republiki tom #4: Zaślepieni nienawiścią, Rycerze cierpienia

Uciekający padawan Zayne Carrick – fałszywie oskarżony o zabójstwo innych uczniów Jedi – nigdy nie miał szczęścia.
Bogaty przemysłowiec, chcący umocnić pozycję ojczystej planety, zleca skonstruowanie broni, która zagraża bezpieczeństwu całej Republiki... Kluczową rolę w projekcie odgrywa przyjaciel Zayne'a, szalony geniusz Camper!
Gdy na Taris napadają wojowniczy Mandalorianie, Zayne wraca, by pomóc w obronie planety, lecz zostaje oskarżony o doprowadzenie do inwazji. Co gorsza, staje się sojusznikiem pewnej Jedi, której bardziej zależy na jego śmierci niż na ratowaniu planety.
Na domiar złego jedyna dziewczyna, z którą Zayne'a kiedykolwiek coś łączyło, wierzy oficjalnej propagandzie i uważa go za mordercę. Chce go zabić, by pomścić śmierć swojego brata!
Zbiorcze wydanie składa się z dwóch historii pierwotnie wydanych w zeszytach Knights of the Old Republic # 19-24 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Bong Dazo i Dustin Weaver, okładka Colin Wilson, kolory Michael Atiyeh, tusz Dan Parsons. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 144 stron. Premiera: 8 listopada 2010 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks 11/2010 (27)

"Braterstwo broni" (Brothers in Arms, Republic #50: The Defence of Kamino) - Bitwa o Kamino rozegrała się dwa miesiące po wybuchu wojen klonów. Dzięki informacjom, które zdobyli Quinlan Vos (działający jako szpieg o pseudonimie Korto) oraz Aayla Secura, strona republikańska znała plany ataku Separatystów. Ponieważ Kaminoanie klonowali żołnierzy dla Republiki, obrona planety mogła zdecydować o losach całej wojny, o czym doskonale wiedzieli Obi-Wan i Anakin Skywalker.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Joe Wayne.
"Dziedzictwo Janga" (Jango’s Legacy, Republic #50: The Defence of Kamino) - Bitwa o Kamino rozegrała się dwa miesiące po wybuchu wojen klonów. Dzięki informacjom, które zdobyli Quinlan Vos (działający jako szpieg o pseudonimie Korto) oraz Aayla Secura, strona republikańska znała plany ataku Separatystów. Ponieważ Kaminoanie klonowali żołnierzy dla Republiki, obrona planety mogła zdecydować o losach całej wojny, o czym doskonale wiedzieli Obi-Wan i Anakin Skywalker.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Stephen Thompson, tusz Ray Kryssing, kolory Joe Wayne.
"Śmierć kapitana Tarpalasa" (The Death of Captain Tarpals, Tales #3) - Jar Jar Binks to najbardziej znany przedstawiciel ziemno-wodnej rasy Gungan, zamieszkującej planetę Naboo. W filmie Mroczne Widmo Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi spotykają go nad brzegiem wody, a przy tym dowiadują się, że został wygnany ze swojej społeczności. Komiks przedstawia wydarzenia poprzedzające owo spotkanie.
Scenariusz Ryder Windham, rysunki i tusz Tom Fowler, kolory Dave Nestelle, okładka Dave Dorman.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 5,99 zł, 48 stron. Premiera: 18 listopada 2010. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (28)

Komiksy

Kolejna premiera komiksowa

2010-11-03 11:25:20 DiamondComics.com

Nastała kolejna środa, a to znaczy, że przyszedł czas na kolejne nowości. Pierwszym tytułem z komiksowej puli przewidzianej na listopad jest piąty zeszyt cyklu The Old Republic, którego można już szukać na terenie Ameryki Północnej.
The Old Republic #5: Blood of the Empire # 2(3)

Polowanie na uczennicę Imperatora będzie kontynuowane w tej opowieści o pojedynku Sitha z Sithem!
Próba udowodnienia swojej wartości przed Mroczną Radą poprzez pojmanie Exal Kressh, może okazać się końcem młodego Sitha Teneba Kela. Krótka potyczka z jego uzdolnioną ofiarą nasuwa mu kilka pytań... Dlaczego lojalna uczennica zdradza swojego Imperatora i całe Imperium Sithów?
Scenariusz Alexander Freed, rysunki Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré.. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (6)
Loading..